Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla "Sienkiewki"... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla „Sienkiewki”…

5 lutego 2022 | | | 63 komentarze

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój, organizacja społeczna powstała w maju 2021 r.,  3 lutego opublikowała na swoim fb profilu wpis naświetlający problem ciemności panujących na głównej promenadzie miasta, Alei Mickiewicza. Materiał powtórzony na profilu prezesa Wspólnoty, pana Macieja Gawina, radnego Sejmiku Województwa  Świętokrzyskiego i dyrektora sanatorium „Krystyna”, wywołał ożywioną polemikę, spotkał się też z ostrą krytyką ze strony wiceburmistrza Buska Zdroju  Michała Marońskiego♂

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój♂, której prezesem jest radny Sejmiku pan Maciej Gawin, to stowarzyszenie powstałe kilka miesięcy temu,  21 maja 2021 r. Organizacja stawia sobie za cel m.in. propagowanie idei dotyczących rozwoju gospodarczego  i samorządowego na naszym terenie oraz wprowadzanie zmian zgodnych z wolą mieszkańców.

Dwa dni temu, 3 lutego 2022 r. na swoim facebookowym profilu Wspólnota zamieściła krótki wpis:

Tak oto prezentuje się obecnie jedna z wizytówek Buska czyli Aleja Mickiewicza. Pogrążona w ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem ( około 25 słupów nie ma jednej lub dwóch świetlówek). Podczas, gdy w parku miejskim blask bije po oczach i trwa festiwal światła na buskim deptaku „egipskie ciemności”. Czy władze zamierzają coś z tym zrobić? Chodzi tu przecież o wizerunek miasta i bezpieczeństwo mieszkańców i kuracjuszy !!!

Ilustracją wiadomości jest obszerna galeria zdjęć dokumentujących sygnalizowany problem.

○ Oryginalne ujęcia i dla lepszego oglądu mocno rozjaśnione kopie nieczynnych latarni na reprezentacyjnym buskim korso zrewitalizowanym kosztem 25 mln i oddanym do użytku 25.06.2013 r.♂ / źródło: fb Współnota Samorządowa Busko-Zdrój ; fb Maciej Gawin♂

Wpis spotkał się z ożywioną reakcją internautów. W stosunkowo krótkim czasie pojawiło się pod nim kilkanaście komentarzy. Nazajutrz, @głos w sprawie zabrał również wiceburmistrz MiG Busko-Zdrój Michał Maroński♂ pisząc tuż przed 15:00 komentarz:

Brak oświetlenia spowodowany był awarią sieci elektroenergetycznej powstałej na skutek silnych wiatrów. Nawet najnowoczesniejsze oświetlenie nie będzie działać bez prądu. Obecnie trwają pracę nad jej usuwaniem, ponadto Gmina jest w trakcie ogłaszania przetargu na modernizację oświetlenia w tej części. Zamiast szukać „dziury w całym” może warto się skupić na zarządzaniu Szpitalem „Krystyna” , bo z tego co słychać to finansowo katastrofa. Jako Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego od początku kadencji miał Pan 0 interpelacji, 0 zapytań i bodaj 1 wystąpienie a to już 3 lata. Tam też brak aktywności, ale ważne że cała swoją uwagę skupia Pan na niedzialajacej w skutek awarii lampie. Bardzo chętnie posłuchał bym o pomysłach ale brak takowych. Krytykować jest za to łatwo.

Na personalne aluzje godzinę później odpowiedział prezes WSB-Z, dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „KRYSTYNA” Maciej Gawin♂:

Burmistrzu Kłamczuszku. Jakoś innym Burmistrzom i Wójtom nie muszę udowadniać interpelacjami i zapytaniami, że potrafię być skuteczny. Tylko Buski wniosku przygotować nie potrafi. Krystyna sobie nieźle radzi. Mimo że poprzedni Prezes pozbawił szpital 120 miejsc, które przynosiły dochód nie zwolniliśmy żadnego pracownika. Mimo że zalała nas woda z którą magistrat w ogóle sobie nie radzi. Mimo że co roku obdarowują nas Szpitalem Covidowym a dzień bez kuracjusza to utrata 50 tys.
Mimo że Gmina wymieniła nam działkę która miesięcznie przynosiła prawie 20 tys.
Pokaż co potrafisz, zajmij się odpadami – ceną- jeżeli w ogóle Burmistrz pozwala ci burmistrzu na cokolwiiek jeżeli cokolwiek potrafisz.
Kłamczuszku większości świateł nie było od dawna a dzisiaj wymieniali żarówki, a nie naprawiali instalację.

Riposta radnego Sejmiku świętokrzyskiego spotkała się szybką kontrą wysportowanego wiceburmistrza słonecznego miasta ze złotą monstrancją w herbie Michała Marońskiego♂:

Maciej Gawin chciałbym zobaczyć tą skuteczność. Zamiast realnych działań, samo bicie piany. Aktywność radnych https://www.swietokrzyskie.pro/aktywnosc-radnego-macieja…/♂ . Lansowanie się na zdjęciach to nie aktywność. I kto tu kłamie. Proszę pochwalić się co zrobił Pan dla mieszkańców Buska przez 3 lata kadencji w Sejmiku.

screen wpisu i komentarzy na fb profilu Wspólnoty Samorządowej Busko-Zdrój. (cały obraz po kliknięciu na grafikę)ioij


Jarosław Kruk: W związku z publikacją o „egipskich ciemnościach” na zrewitalizowanej stosunkowo niedawno Alei Mickiewicza, głównej arterii miasta, zaprojektowanej w 1836 r. przez arch. Henryka Marconiego jako reprezentacyjna promenada łącząca Park i Zdrojowe Łazienki z Rynkiem , warto przypomnieć co pisało Echo Dnia 26.06.2013♂, nazajutrz po oddaniu do użytku arterii przebudowanej kosztem 25 mln zł:

Busko ma swój reprezentacyjny deptak | Busko rzuca wyzwanie Kielcom… w ulicznej rywalizacji
Echo Dnia 26.06.2013♂

25 milionów złotych kosztowała rewitalizacja buskiego korso – alei Mickiewicza. We wtorek po południu nastąpiło wreszcie oficjalne otwarcie reprezentacyjnego deptaka kurortu.

Przebudowany został odcinek o długości 870 metrów – od parku zdrojowego prawie do samego rynku. Nawierzchnię asfaltową zamieniły granity, mamy dużo schodów, świeżo nasadzoną zieleń, nowe oświetlenie.

Kielce mają „Sienkiewkę”, a Busko ma teraz swoją „Mickiewkę”! – oznajmił z dumą burmistrz Waldemar Sikora. Zapowiada się „uliczna rywalizacja” ze stolicą województwa – czyj deptak piękniejszy? Ojcem chrzestnym „Mickiewki” jest ponoć buski radny Jerzy Kokociński.

Przebudowa alei Mickiewicza to sztandarowy projekt pierwszego etapu rewitalizacji Buska-Zdroju. Superinwestycji, która ma odmienić oblicze kurortu.

Jej korzenie sięgają 2007 roku, gdy… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia♂

Czytając ten artykuł i buńczuczne słowa  burmistrza Sikory „- Kielce mają „Sienkiewkę”♂, a Busko ma teraz swoją „Mickiewkę”!  ” oraz patrząc na to jak po zaledwie kilku latach, wygląda ta buska konkurencja kieleckiej „Sienkiewiki” , jak kolejne usychające od czasu rewitalizacji wiekowe drzewa są na niej wycinane♂, jak całymi dniami zalega na niej niesprzątany śnieg utrudniający komunikację ♂ i teraz, jak coraz to bardziej „Mickiewka” pogrąża się w „egipskich ciemnościach” jestem pełen obaw co jakości wykonania i co do przyszłości nowych „dodatkowych atrakcji” (jak to nazwał burmistrz Sikora w rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia♂)  , które co rusz „rodzą się” (jak wyznał dziennikarzom burmistrz♂ – domyślam się , że w głowach włodarzy) i są realizowane kosztem dziesiątek milionów – choćby megatężni za 25 milionów złotych i zardzewiałej kładki na Górkę za 9,5 miliona złotych.
Czy przypadkiem i one za kilka lat nie podzielą losu przebudowanej kosztem 25 milionów złotych i otwieranej szumnie w 2013 r. wizytówkowej „Mickiewki”….◙ Podobne informacje:

TP: ? LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

List do Burmistrza: ? KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

UMiG BZ: Komu zależy na zniszczeniu reputacji buskiego uzdrowiska?

ED: ?Busko i powiat buski bez pieniędzy z Polskiego Ładu. Jest duże rozczarowanie

Brak środków dla Gminy Busko-Zdrój tematem Konferencji w UMiG | RK: Buski magistrat nie dostrzega błędów?

NM: Mieszkaniec kieleckiego Szydłówka sam odśnieżył miejski chodnik wokół bloku. Wcześniej jego sąsiad złamał tam nogę. A w Busku?

🖤 nm: Wycinka jesionów w centrum Buska-Zdroju budzi kontrowersje. Burmistrz: – To zgodne z prawem

RK: Dlaczego uschły drzewa w Busku-Zdroju?

Małpiak-siekierezada: rewitalizacja, karczunek czy rabunek?

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

Tu na razie jest ruina ale będzie kolubryna – władze Buska budują tężnię

Każdy sobie rzepkę skrobie – Czy megatężnia w Zdroju zaszkodzi „Krystynie” ?

Potężna burza w Busku-Zdroju. Koncert finałowy Festiwalu przeniesiony w strugach deszczu z tężni do BSCK [FOTO] | JKR: „Jak jest zima to musi być zimno”

⛔ UMiG: Uwaga! Tężnia zewnętrzna Kompleksu #TężniaBusko będzie nieczynna do odwołania | JKR: Kolos na glinianych nogach?

Potężna burza w Busku-Zdroju. Koncert finałowy Festiwalu przeniesiony w strugach deszczu z tężni do BSCK [FOTO] | JKR: „Jak jest zima to musi być zimno”

24G: Czyszczenie zbiornika i wymiana solanki w tężni solankowej w Gliwicach. Obiekt przez dwa dni będzie nieczynny | A w Busku? Czy BZ wpuszczono w kanał?

Nie jedna duża tężnia, a kilka mniejszych, dostępnych na wyciągnięcie ręki – taką filozofię ma śląska gmina Jasienica | A w Busku…

Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

Noworoczny niedzielny spacer po rewitalizowanym Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju

RK: W Busku powstał nowy deptak – na śladzie ulicy Rzewuskiego

Do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego

List do Redakcji: ?UWAGA ? Głęboka dziura na ul. Kopernika [FOTO] [AKTUALIZACJA]

List do Redakcji: ?”Busko, mamy problem”. Zapada się asfalt przy studzienkach kanalizacji sanitarnej

bcpl: Kolizja na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bohaterów Westerplatte | JKR: Grzech zaniechania

nm: ? Wypadek w Busku na Grotta. Kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ranny trafił do szpitala

💥 Kolejny groźny wypadek w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu Parkowa x Grotta x Jodłowa zderzyły się dwa samochody osobowe [AKTUALIZACJA]

? ? Kolejny groźny wypadek na ul. Grotta w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu z Parkową i Jodłową Opel uderzył w BMW [FOTO, VIDEO]

?Nowy Ład w Zdroju: ⛔Zamknięcie ruchu na odcinku od Bristolu do BSCK, ruch jednokierunkowy na Lipowej, Kusocińskiego i Rokosza? [AKTUALIZACJA]

UMiG: ⛔ Zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta. Zakaz wjazdu ze Słonecznej i Bajkowej na 1-go Maja | @: Mamy już kolejną w Busku, w mojej ocenie debilną i kretyńską organizację ruchu

ED: Deptak 1 Maja w Busku-Zdroju zamknięty dla ruchu. Protest przedsiębiorców. Burmistrz: Nic się nie zmieni

?Duże problemy z parkowaniem pacjentów i kuracjuszy Szpitala Uzdrowiskowego Krystyna [AUDIO/ FOTO]

UMiG: ? Apel burmistrza do mieszkańców odnośnie korzystania z samochodów i parkowania | JKR: „rząd się sam wyżywi”

RK: Baseny w Świętokrzyskiem już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje. W Busku – wspomnień czar.

Staw Niemiecki – miało być Morskie Oko a chyba jest jak było…

Radny Łukasz Szumilas: Interpelacja: „Radzanów – miejsce rekreacji i wypoczynku dla rodzin oraz turystów” – 18.02.2019 r.

Interpelacje radnych: Magdalena Konieczna-Różycka odnośnie Kąpieliska Radzanów

ED: Wielkie inwestycje nad zalewem w Radzanowie? Czy jest szansa na pieniądze? 1 lipca rusza kąpielisko

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

ED: Słynna kładka w Busku-Zdroju już oświetlona. Jak Wam się podoba? Zobaczcie zdjęcia

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

nm: ? Dzikie wysypisko w Busku-Zdroju! Mieszkańcy alarmują, w czynie społecznym zbierają śmieci. Miasto obiecuje. | JKR: A Zimnych Wód żal…[ZDJĘCIA]

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

List do Redakcji: ? Fekalny problem komunalny. Gdzie kąpią się radni Porozumienia Samorządowego?

KO: „złożyłem zawiadomienia o nieprawidłowościach w działaniu kanalizacji sanitarnej w części uzdrowiskowej Buska.” | Czy „Oliwkiewicz to oderwany od rzeczywistości malkontent”?

List do Redakcji: ? Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

? Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]

KPPSP: Gwałtowna burza i silne opady deszczu na terenie powiatu buskiego [FOTO / VIDEO]

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

NM: Park linowy w Małpiaku i nowoczesne boiska przy skateparku. Będzie mega atrakcyjnie w Busku-Zdroju! JKR: A co z 47 sołectwami? co ze Szczaworyżem?

nm: Drzewa skazane na śmierć? Kontrowersje wokół parku linowego w Busku-Zdroju [ZDJĘCIA]

Ludzie w Busku muszą znać prawdę – Jak to było z próbą przeniesienia bazarku w Zdroju.

RK: Centrum uzdrowiska już nie dla kupców z Buska – zamienił stryjek siekierkę na kijek

List do Redkacji: ? Panie Burmistrzu Sikora kiedy nastąpi ukończenie budowy budynku na stadionie AKS?

RK: ? Fatum nad stadionem w Busku-Zdroju

List do Redakcji: ? Kto kręci lody, czyli na czym się ślizga czarny mercedes

List do Redakcji: ? „Dokąd płynie burmistrz? Statek na morzu korupcji [VIDEO]

20.020 zł brutto – tyle będzie zarabiał burmistrz Waldemar Sikora. Wcześniej było to 10.620 zł brutto

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie

Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]

Zemsta burmistrza? Kobieta opowiedziała Beacie Szydło o problemach w Busku Zdroju. Chwilę później pojawiła się straż miejska – Oświadczenie na e-UMiG

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi?

RK: ? Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

RK: W niedzielę referendum w sprawie odwołania wójta gminy Kije | JKR: A w Busku…

Będzie łatwiej w Kielcach na Boh. Warszawy. Powstaje tam zawrotka | DK>JKR: „Jak będziesz tamtędy jeździć to zawsze pomyśl, że to tak naprawdę dzięki tobie”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

63 odpowiedzi na “Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla „Sienkiewki”…”

 1. Zenit pisze:

  puszek kłamczuszek jest szczwany lis, szydełko dawno już wykiwał, a o czarnym mercedesie to wie ponoć tyle, że ten go nie ruszy choćby skały srały

 2. Do powyżej pisze:

  Nie prawda, nie wierz w fałszywą propagandę i zmyłki. Czarny Mercedes to jest prawdziwy cwany lis. On nikomu nie ufa, wręcz przesadnie nie ufa. Nikt mu nie zagraża, przynajmniej jak na razie, i nikogo się nie boi, a tym bardziej tego, jak go nazywasz, „puszka”. Mało tego, ma „parasol ochronny” rozciągnięty wysoko, wysoko nad sobą przez pewnego pana. Jak to mówią niektórzy: „W Busku niezależnie od pory roku panuje lipiec”. Tak więc nie wierz w bajki, a „puszek” gdyby tylko okoniem stawał szybko straciłby stanowisko. On jest tylko ślepo posłusznym wykonawcą poleceń, „chłopcem na posyłki”, który musi bezwarunkowo słuchać swego pana i wykonywać jego polecenia. Jego arogancja czy bezczelność to, moim zdaniem, podchodząc psychologicznie do tematu, to jest takie odreagowanie na innych swoich negatywnych odczuć, wynikających z bycia „nic nie znaczącym”, „ślepo-posłusznym” „chłopcem na posyłki.”

 3. Basia pisze:

  proszę jak to oceniając po tym co piszą i co pokazują można się mocno pomylić 🤣

 4. Polski rolnik umrze w tym toku pisze:

  Cała Polska rządzona taksamo!
  Po ile saletrzak? Po ile polifoska? Jakie ceny skupu?

 5. Zdziwiony pisze:

  A łysy bajerant z Buskowianki nie poszedł w sukurs puszkowi kłamczuszkowi?

 6. Wiśnia palona pisze:

  Minister Cieślak w krótkim czasie kupił kilka mieszkań. W jednym oświadczeniu majątkowym nieruchomości pojawiły się, w kolejnym zniknęły a w jeszcze innym nie miały określonej wartości. Jak ustaliliśmy z @Gruca_Radoslaw sprawą zainteresowało się CBA…
  https://t.co/gVaJI0F5lY

 7. Jak się odpowiednio zadziała to sypią się pochwały i nagrody. I co z tego? NOVA Mickiewicza też na początku była przedstawiana jako 8 cud świata. A dziś co to jest? Czy z kładką nie będzie podobnie? pisze:

  (http://kielce.sarp.org.pl/konkursy%20roz/busko/busko.htm ) Komisja Konkursowa SARP Kielce w dniu 17.01.2008r. podjęła decyzję przyznania I nagrody w wysokości 15.000 zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia publicznego z wolnej ręki pracy Nr.2, oznaczonej numerem identyfikacyjnym: NOVASTUDIO Paweł Gałeczka, ul. Łabędzia 9/3, Katowice
  Skład zespołu: arch. Paweł Gałeczka, arch. Kamila Cieśla, Piotr Musiał

  Ocena prac konkursowych. I nagroda. Nagrodę przyznano za:
  • ogromny ładunek twórczy proponowanych rozwiązań wnoszących nowe wartości w funkcję i kompozycję przestrzeni publicznej, a także wkład w kreację życia społecznego miasta uzdrowiskowego,
  • przyjęcie zasady – w ramach postaw konserwatorskich – „kreacji” z nadzwyczajnie udanym wydobyciem historycznego „klimatu” miejsca – genius loci,
  • świadome kadrowanie perspektyw widokowych,
  • wprowadzenie nowych elementów zagospodarowania porządkujących i uczytelniających istotę kompozycyjną urbanistycznych wnętrz historycznych Buska Zdroju,
  • propozycję eleganckiego a równocześnie „romantycznego” kształtu promenady spacerowej z zastosowaniem oryginalnych, nowatorskich rozwiązań formalnych,
  • przekonująco dobrane propozycje materiałowe, fakturowe, kolorystyczne,
  • wyraziste osadzenie koncepcji urbanistycznych w warstwie treściowej tradycji miejsca Buska Zdroju,
  • wysokiej klasy warsztat architektoniczny,
  Zalecenia:
  Przy poprawnym układzie komunikacyjnym zaleca się rozważenie możliwości wprowadzenia funkcji parkingowej pod niezadrzewioną płytę rynku.

  W 2013 r. realizacja Inwestycji została nagrodzona honorową nagrodą Towarzystwa Urbanistów Polskich, w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną – w kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna. (http://vertigoarchitekci.pl/rewitalizacja-centrum-buska-zdroju-aleja-mickiewicza/)

  Minęło niewiele lat i dziś każdy może zobaczyć jak wygląda ten ówczesny 8 cud świata za 25 milionów. Przypuszczam, że z kładką na Górkę będzie podobnie.

 8. Porażka pisze:

  Myślę, że z nachalnie reklamowana najdroższa kupa chrustu będzie podobnie. W Busku jakby nie było jyz Domu Kultury z rozbudowana za miliony sala widowiskow. Teraz centrum kultury i wszelkich wydarzeń jest teznia. Mieszkańcom na siłę wtłacza się do glow, że był sens wydać 25.000.000 za to cosik, w którym problemem jest nawet załatwienie naturalnej potrzeby fizjologicznej.

 9. W PL sprawiedliwość jest jak pajęczyna - bąk wolno poleci, komara zatrzyma pisze:

  Radio ZET podaje że CBA już od kilku miesiecy prześwietla pana ministra Michała Cieślaka bo im nie gra 100 czy 200 tysięcy złotych (https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Minister-Cieslak-pod-lupa-CBA). Tymaczasem Redaktor podaje, że UMIG za przebudowę Mickiewicza zapłacił w 2013 roku 25 milionów (https://infobusko.pl/nam-trwa-remont-na-1-maja-w-busku-ludzie-mocno-sie-niecierpliwia-zdjecia-jkr-gdzie-sie-podzialo-15-mln/). Obecnie za porównywalną przebudowę Rzewuskiego i 1 Maja łączna wartość do zapłącenia wynosi 10,5 milionów. Wychodzi więc na to, że w 2013 miasto przepłaciło o 14,5 miliona złotych. Pierwsze co mi się nasuwa to, że pieniądze w 2013 zostały zdefraudowane. Gdzieś wyparowało tak jakby 14,5 miliona a żadne CBA ani NIK ani Prokuratura się tym nie interesuje.

 10. Wszystko psieje w dzisiejszych czasach. Demokracja to trąd, który niszczy cywilizację pisze:

  Stanisław Michalkiewicz 13 mar 2021 https://www.youtube.com/watch?v=Rz8Ro-Qu-js

 11. […] ○ Ostrowiec Św. „Kapsel z grawerką” zamiast herbu? Nowa iluminacja wzbudziła spore kontrowersje!/ naostro.info♂ | A w  Busku-Zdroju♂ nocą egipskie ciemności już nie tylko na Mickiewce♂… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl