RK: Baseny w Świętokrzyskiem już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje. W Busku - wspomnień czar. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Baseny w Świętokrzyskiem już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje. W Busku – wspomnień czar.

13 czerwca 2019 | Radio Kielce 11.06.2019 12:29 / 13.06.2019 09:29 / Jarosław Kruk 13.06.2019 | | 1 komentarz

W wielu miastach regionu świętokrzyskiego trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu na basenach letnich. 

Z początkiem wakacji otwarty zostanie basen letni przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Kąpać się będzie można się od piątku, 21 czerwca. Jak mówi Andrzej Nańczyk, kierownik obiektu, przygotowania trwają, w tej chwili napuszczana jest woda do basenów.  – Oba będą do dyspozycji. Duży jest basenem olimpijskim, ma 50 metrów. W najpłytszym miejscu ma 120 centymetrów, z kolei w najgłębszym 180 centymetrów. Mały basen ma  nieco ponad pół metra. Ponadto wypoczywający skorzystają z trzech boisk – dodaje.

W najbliższą sobotę sezon kąpielowy rozpocznie się w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach. – W parku znajdują się dwa baseny zewnętrzne, oba zostaną udostępnione gościom w weekend – mówi Jacek Kania, kierownik obiektu. – Jeden z basenów jest przeznaczony dla dorosłych, drugi to typowy, płytki brodzik dla dzieci

W Sandomierzu letnie baseny będą czynne od 20 czerwca. Są to obiekty mobilne, rozstawiane każdego roku. Tak jak rok temu zostaną postawione przy ulicy Portowej przy budynku miejskiej siłowni. Do dyspozycji zainteresowanych będą dwie niecki: jedna ma długość 11 metrów i głębokość 1,20 m. Druga ma 14 metrów długości i głębokość 60 cm.

Baseny w Starachowicach, które otwarto w zeszłym roku –  dwa zbiorniki dla dorosłych i dzieci –  otwarte baseny letnie rozpoczną działalność po 22 czerwca. Baseny w Starachowicach, które otwarto w zeszłym roku, to dwa zbiorniki dla dorosłych i dzieci.

W Ostrowcu Świętokrzyskim otwarte w ubiegłym roku letnie baseny na Rawszczyźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W lipcu i sierpniu sprzedano ponad 55 tysięcy biletów. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ich ponowne udostępnienie. Mimo coraz wyższych temperatur urząd miasta oficjalne otwarcie basenów zaplanował dopiero 21 czerwca.

Cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielcepo kliknięciu na link


Stopnica również zaprasza na uruchomiony w 2016 r. swój basen miejski. Do użytku jest zbiornik o wymiarach 33 x 15 m z 60-metrową zjeżdżalnią i brodzikiem dla dzieci (oba z wodą podgrzewaną w instalacji solarnej).  Przy obiekcie znajdują się przebieralnie i prysznice. Ratownicy wodni będą czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z obiektu. Basen posiada także mobilne zadaszenie, które wydłuży okres eksploatacji basenu.

A w Busku-Zdroju, międzynarodowym kurorcie sanatoryjnym, o ambicjach lokalnej metropolii,  basen letni jest, owszem, ale ….. w pamięci mieszkańców i na starych zdjęciach.

Perspektywa 270′ – tak dziś wygląda miejsce po basenie letnim w Busku-Zdroju, 13.06.2019 – efekt perspektywy widoczny w dużym powiększeniu – po kliknięciu na grafikę

 

Kąpielisko miejskie też jest, a jakże – w Radzanowie, z tym drobnym zastrzeżeniem, że woda chyba nadal nie nadaje się do kąpieli.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Baseny w Świętokrzyskiem już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje. W Busku – wspomnień czar.”

  1. K. pisze:

    Po co maja coś otwierać… Przecież to TYLKO dla mieszkańców, nie dla kuracjuszy.. (tak jak na sankach dzieci pojezdzily i malpi gaj też był…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl