RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

18 maja 2019 | Radio Kielce Robert Szumilewicz 18.05.2019 12:53 / Jarosław Kruk 16:12 | | 27 komentarzy

Dwóch policjantów zostało rannych podczas interwencji przed jednym z supermarketów w centrum Buska-Zdroju. Przed południem patrol został wezwany, ponieważ dwóch mężczyzn awanturowało się przed sklepem na ul. Poprzecznej.

kadr z nagrania ze zdarzenia udostępniony na stronie Radia Kielce

Jeden z nich wymachiwał nożem. Gdy funkcjonariusze przystąpili do interwencji mężczyzna pchnął nożem dwukrotnie jednego z policjantów, a drugiemu zadał ranę ciętą dłoni. Na szczęście obrażenia są powierzchowne i nie zagrażają ich życiu oraz zdrowiu – poinformował aspirant Tomasz Piwowarski oficer prasowy komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika, że jeden z napastników to buski radny. Policja na razie tego nie potwierdza.

32 letni mieszkaniec Buska i 37 letni kielczanin  zostali zatrzymani. Policja wyjaśnia czy…. – cały artykuł i filmik ze zdarzenia na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

>>> busko.com.pl [18.05.2019]: – Busko-Zdrój: Radny zaatakował nożem Policjanta  <<<

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

27 odpowiedzi na “RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]”

 1. Hard pisze:

  A co to, milicjant na służbie to jakiś nadczłowiek? Od razu był kamerzysta od redaktora kopiuj-wklej i radia knap… Taki
  zbieg okoliczności.

  Mnie to wygląda na prowokację pisowskiej policji, by wspomóc
  zaprzyjaźnionego zadymiarza zapiekankę.

 2. Normal pisze:

  Skasujcie ten pato-komentrz pana HARD.Bo wstyd.

 3. eH!De pisze:

  do @Hard
  Czegoś ty się nażarł?

 4. Hard pisze:

  Przepraszam za pomyłkę.
  Dopiero teraz widzę, że to właśnie zapiekanka był napastnikiem.

  Niezależnie, co uważam o pisowskiej milicji to taka zadyma to powód do mega wstydu dla radnego.
  Powinien podać się do dymisji.

 5. hansik pisze:

  10 lat pierdzenia w pasiak. Nawet byleJaki tu nie pomoże.

 6. eH!De pisze:

  do @Hard
  On już nie musi się podawać do dymisji. Sam się skończył.

 7. przyszła kryska pisze:

  no co jaruś, marszczy się dupa? Na twoim miejscu zabierałbym dupę w troki i spieprzał do Ciechocinka albo Morawicy. Parę razy udawanie głupka się przydało, nie? Czekaj tylko jak twój Łukaszek zacznie nadawać i na jaw wyjdą poważniejsze sprawy

 8. ard pisze:

  jarusiowi marzył się powrót do buskiego urzędu miasta, tymczasem do Morawicy może trafić.

  Lansował koryciarzy, jak maciuś L4, agronoma z Oblekonia, policyjnego mareczka wielu kadencji, a także zadymiarza, który teraz pokazał się jako nożownik.

 9. "Macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie"... Macie rozum, to myślcie... pisze:

  Koń ma klapki na oczach i patrzy tylko przed siebie. Podobnie większość społeczeństwa patrzy tylko powierzchownie i bezmyślnie łyka jak pelikan co media wszelakie głoszą. Do tego jeden mądrzejszy od drugiego. Prawda jest taka, że diabeł tkwi w szczegółach, a to co najistotniejsze jest między wierszami. Pragnę podzielić się moimi przemyśleniami. Zaznaczam, iż jest to moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A więc:

  -Dlaczego Radny Łukasz Sz., w obliczu sukcesów, w obliczu rozwoju jego, nazwijmy to, kariery jako lokalnego działacza i polityka, (został radnym, potem prezesem Form Młodych Samorządowców, prezesem ogródków działkowych) nagle przekreślił to wszystko, przekreślił swoje życie takim czynem? Czy to nie jest dziwne i niezrozumiałe?
  -Czy radny, zakładając że jest zdrowy, to popełniłby taki czyn i przekreśliłby swoje życie i karierę?
  -A jeśli był chory, to znaczy, że mógł być niepoczytalny, czyli nie mógłby być winny, bo nie miał zdolności pokierowania swoim postępowaniem. Dlaczego więc politycy i media wyrokują, że jest winny, że grozi mu tyle i tyle lat więzienia?
  -Dlaczego np. J. Brudziński z PIS-u w TVP nazywa radnego „bandytą”? A może radny jest po prostu chorym człowiekiem?
  -Czy na drugi dzień od zdarzenia, bez wyników badań, ekspertyz i innych wyników śledztwa, można już ferować wyroki? Od wydawania wyroków są przecież sądy, prawda?
  -Co mogło być przyczyną takiego zachowania radnego?
  -Czy takie zachowanie spowodowała choroba typu guz w głowie lub inna somatyczna choroba, która dała takie objawy?
  -Czy był on może chory psychicznie?
  -Czy był on pod działaniem środków psychoaktywnych? Jeśli tak, czy zażył je dobrowolnie, czy ktoś mu je podał?
  -Kim był ten drugi osobnik w wieku 37 lat? Dlaczego jest cicho i nic się nie mówi o nim?
  Kim był dla Łukasza Sz.? Skąd się wziął przy nim?
  -Czy to prawda, że radny zajmował się domniemanymi różnymi nazwijmy to „dziwnie pachnącymi” sprawami, węszył i grzebał tu i tam?
  -Czy to prawda, że był na tropie jakichś domniemanych „przekrętów” i chciał to ujawnić?
  -Czy to prawda, że radny tropił domniemane „dziwne” powiązania polityczno-biznesowe określonych osób?
  -Czy radny mógł posiadać wiedzę „niewygodną”, zagrażającą komuś?
  -Czy to prawda, że radny spotkał się niedawno z pewnym politykiem?
  -Czy to prawda, że miał się ponownie z nim spotkać w Busku na spotkaniu w sobotę?
  -Czy to prawda, że miał mu przekazać materiały i dokumenty jako dowody na rzekome sprawy sprzeczne z prawem?
  -Czy to prawda, że do tego spotkania i przekazania dokumentów nie doszło, gdyż doszło wcześniej do tych nieszczęsnych wydarzeń z policją?
  -Z tego co widać na filmiku, radny nie dźgnął nożem policjanta, tylko uderzył go trzonkiem noża?
  -Dlaczego zatem media donoszą, że dźgnął nożem policjanta?
  -CZY MEDIA KŁAMIĄ?
  -Jak to możliwe, że policjant został ranny, a dziś media podają, że już wrócił do pracy?
  -Dlaczego policjant nie obezwładnił radnego, zgodnie z zasadami sztuki obezwładniania, tylko obejmował go za szyję przez dobre kilkanaście sekund?
  -Czy radny mógł się poczuć jak podduszany?
  -Czy sięgnięcie po nóż mogło być mechanicznym, nieświadomym, instynktownym odruchem obronnym?
  -Lepper, Petelicki i inni popełnili „samobójstwo” w PIĄTEK, a krew bada się dopiero w poniedziałek… Skoro radny popełnił swój czyn w SOBOTĘ, to czy krew jego na zawartość określonych substancji zostanie zbadana dopiero w poniedziałek?
  -Czy można się obawiać, czy jest prawdopodobieństwo, że w więzieniu radny może popełnić samobójstwo, podobnie jak to bywało w wielu sprawach, np. w przypadku sprawców mordu na Olewniku itp.
  Na koniec pytanie ogólne, nie związane ze sprawą radnego:
  -CZY NIEWYGODNEMU CZŁOWIEKOWI, ZAGRAŻAJĄCEMU OKREŚLONYM OSOBOM BĄDŹ INTERESOM, BĘDĄCA W ZNAJOMOŚCI Z NIM OSOBA, PODAJĄC OKREŚLONE ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE, MOŻE DOPROWADZIĆ TĄ OSOBĘ DO STANU, W KTÓRYM OSOBA TA NIE BĘDZIE ZDOLNA DO POKIEROWANIA SWOIMI CZYNAMI, CO W KONSEKWENCJI MOŻE SKUTKOWAĆ PODDANIEM SIĘ WOLI I SUGESTIOM OSOBY PODAJĄCEJ ŚRODEK I POPEŁNIENIEM OKREŚLONYCH CZYNÓW PRZEZ TĄ OSOBĘ?
  -CZY KOBIETA, KTÓRA PO PODANIU „PIGUŁKI GWAŁTU” ULEGA SPRAWCY I PODDAJE SIĘ JEGO WOLI, A POTEM NIC NIE PAMIĘTA, JEST WINNĄ ZDARZEŃ??? CZY ABY NIE JEST ON OFIARĄ?

 10. https://infobusko.pl/em-mieszkancy-wojewodztwa-swietokrzyskiego-zarabiaja-najmniej-w-calej-polsce-wynika-z-najnowszego-raportu-ministerstwa-finansow/ pisze:

  „Obserwator
  15 MAJA 2019 O 19:05
  Pod Sawę podszywa się zapiekanka ale juz nie długo.”

  Taki komentarz jest pod artykułem, do którego link jest w tytule.
  Czy to jest GROŹBA? Czy zbada to policja?

 11. https://infobusko.pl/rk-niekonczacy-sie-proces-wlascicieli-stadniny-koni-w-wolicy-kolo-buska/ pisze:

  „Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój
  17 MAJA 2019 O 02:38
  Co z tym sądem? Za uporczywe nękanie w internecie radnego Rady Miejskiej Busko-Zdrój sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Konradowi Ch. zasądził wyrok 490 zł uznając winnym popełnianego czynu. Pozostawiam pod ocenę Ministerstwa Sprawiedliwości funkcjonowanie buskiej Temidy”

  Taki komentarz jest pod artykułem, do którego link jest w tytule.

  Skąd jakimś dziwnym trafem Konrad Ch. znalazł się na miejscu sobotnich zdarzeń z radnym Łukaszem Sz.? Kto dopuścił go do radiowozu i pozwolił mu filmować radnego w radiowozie? Dlaczego Konrad Ch. udzielał TVN-owi wywiadu i wypowiadał się w tym temacie tak aktywnie, także na Facebooku? Konrad Ch., znany z relacji, z filmików na Facebooku, w których wypowiada się używając języka i słów, wiadomo jakich, nagle jest takim komentatorem w tej sprawie, wywiady udziela…?

 12. Radny Busko Zdrój pisze:

  To spisek.

 13. Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? pisze:

  Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? Czy za „Akcją pod Rossmannem” 18.05.2019 stoją wielcy nie tylko buskiego świata????? Wskazówki w „Prawda o morderstwie Andrzeja Leppera” Wojciecha Sumlińskiego https://youtu.be/lUjejt0MAjg.

 14. czy to prawda, że skręcono duże lody przy remoncie BSCK? pisze:

  czy to prawda, że za rządów burmistrza Witolda Gajewskiego, obecnego radnego, w ramach rozbudowy BSCK modernizowana była kotłownia i czy to prawda, że dopuszczono się przy tej okazji dużych przekrętów? Czy to prawda, że to co było w planach i za co miasto zapłaciło grube tysiące bo według rachunków od wykonawców jakoby w kotłowni BSCK zostało to zrobione, a to co tam faktycznie zostało zrobione i co jest, to dwa skrajnie różne światy?

 15. zatroskany obywatel pisze:

  Cała ta sprawa śmierdzi na kilometr- razem z tymi hejterami którzy tu oczerniają radnego czy dziennikarza .Każdy kto choć trochę zainteresował się tą sprawą,wie że to wszystko nie tworzy żadnej logiki wydarzeń .W Busku od dawna dzieją się dziwne rzeczy z udziałem władz i Radnych .
  Osoby które tutaj podważają wiarygodność wypowiedzi pana Szumilasa, są to albo jego koledzy z podwórka którzy mają problem z dorosłością, bądz celowo ustawione osoby ,podobnie jak i ten rzekomy bezdomny z Kielc— w celu zniszczenia życia człowieka który „za dużo wiedział”.
  Natomiast należy się ogromny szacunek dziennikarzowi który podjął się tak trudnego tematu w tym małym skorumpowanym miasteczku ———szacunek dla Pana za odwagę—tak postępują prawdziwi faceci 🙂

 16. Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz recydywista zostali oskarżeni o popełnienie 44 przestępstw pisze:

  wiadomosci.wp.pl/policjant-i-recydywista-oskarzeni-afera-w-lodzi-6666396698622848a
  Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz recydywista zostali oskarżeni o popełnienie 44 przestępstw

 17. Łukasz pisze:

  Funkcjonariusze buskiej ko-mendy (na czele z ko-menda-ntem) powinni beknąć za stosowanie tortur wobec zatrzymanych: brak gwarantowanego prawem dostępu do prasy (dwa klejące się strzępki tygodników sprzed lat ciężko uznać za wykonywanie tego prawa), brud w celach, brak wykonywania prawa do zakupu prasy za środki zatrzymanych, brak mydła w toalecie (co na to =pan Sanepid= z takim zapałem niszczący polskich przedsiębiorców podczas pandemii?), zmuszanie zatrzymanych do zdejmowania obuwia (podłoga zimna), brak dostępu do lekarza, brak przysługującego prawem dostępu do artykułów piśmienniczych i możliwości składania skarg i wniosków, Okna są zaklejone, w celi nie ma nic, nawet zegarka, nie da się niczym zająć, więc najgorzej mają zatrzymani trzeźwi.

 18. Skarżysko-Kamienna. Policjant potrącił na pasach kobietę. 78-latka trafiła do szpitala pisze:

  polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-31/skarzycko-kamienna-policjant-potracil-na-pasach-kobiete-78-latka-trafila-do-szpitala/

 19. "Przyjechali o 7 rano. Założyli kajdanki. Jeden policjant bardzo mocno mi je zacisnął i bolało" – opowiada 15-letni Emil pisze:

  onet.pl/?utm_source=l.messenger.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=1048a77b-cca6-4629-b73f-859d3e3caf46&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

  by zobaczyć to trzeba skopiować ten link do przeglądarki a na początku napisać jeszcze https://www. Ta mądra inaczej strona nie przyjmuje komentarzy z adresem zaczybnającym się https itd. Czas by mały redaktor coś z tym zrobił bo wytykalem to już wiele razy

 20. ŁUKASZ NIE ŻYJE!!! pisze:

  „Kolejna zagadkowa śmierć po interwencji policji. Nie żyje 29-letni Łukasz.”

  „29-letni Łukasz został pobity pałkami i zagazowany przez policję. Kilka godzin później nie żył – pisze „Gazeta Wrocławska”.”

  „Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jest ono prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Łukasza.”

  Co się dzieje do ku..y nędzy w tym kraju? Kolejny młody człowiek i kolejna śmierć. Czy Teraz tu już nawet strach wzywać policje na pomoc…?

  Kolejny raz na usta ciśnie się pytanie i aż ciarki po plecach przechodzą, gdy się o tym pomyśli: Czy gdyby Łukasz Szumilas nie miał tego noża, też straciłby życie w wyniku uduszenia???

  https://nczas.com/2021/08/27/kolejna-zagadkowa-smierc-po-interwencji-policji-nie-zyje-29-letni-lukasz/

 21. Marek pisze:

  Buska Prokuratura… Boże Ty mój… Czy buska Prokuratura „widzi” tylko to, co chce widzieć? Są osoby w Busku które to i owo zgłaszały. Wynik? Brak znamion czynu zabronionego. W Busku były i są popełniane przestępstwa, a nawet ja byłem ofiarą przestępstwa. I co z tym zrobiły organa ścigania? Tak jak figurka Temidy ma zawiązane oczy, tak określone organy nic nie widzą, są „ślepe” jak ta Temida. Jak więc w tym kraju ma być dobrze i normalnie, jak na porządku dziennym są popełniane przestępstwa, ludzie o tym wiedzą, ba, nawet zgłaszają i nie ma konsekwencji. Polska to dna totalne. Prawo jest tu po to, by chronić bandytów i złodziei, by chronić bogatych przed biednymi, chronić oszustów przed pokrzywdzonymi. Więc ja się pytam, co to jest za kraj?

 22. DO: "Marek" oraz "Marek ma rację!" pisze:

  https://nczas.com/2021/09/29/to-policja-zabila-bartka-wyniki-drugiej-sekcji-zwlok-rzucaja-nowe-swiatlo-na-tragedie-w-lubinie/

  „Znane są wyniki drugiej sekcji zwłok Bartosza S., który na początku sierpnia zmarł po interwencji policji – poinformowali przedstawiciele rodziny. Ich zdaniem z sekcji wynika, że mężczyzna nie zmarł z przyczyn toksykologicznych. Sugerują, że Bartosz został uduszony przez funkcjonariuszy w trakcie interwencji. Na konferencji prasowej prawników i rodziny zmarłego mężczyzny przedstawiono fragmenty wyników drugiej sekcji zwłok. Wykonano ją na zlecenie rodziny w Czechach.”

  „Adw. Renata Kolerska powiedziała, że druga sekcja zwłok zmarłego mężczyzny wykazała, że nie zmarł on z przyczyn toksykologicznych. Radca prawny dr Wojciech Kasprzyk cytował fragmenty opisów drugiej sekcji, które dotyczyły krwawych wybroczyn w okolicy gardła, krtani, klatki piersiowej oraz zmian w płucach. Zdaniem prawników świadczą one o tym, że mężczyzna tuż przed śmiercią miał problemy z oddychaniem.”

  A CO WYKAZAŁA POLSKA SEKCJA ZWŁOK?

  „Z opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wynika, że przeprowadzone badanie krwi i moczu wykazało obecność metamfetaminy i amfetaminy w stężeniach toksycznych. Jak zaznaczyli biegli, substancje te w takich stężeniach mogą spowodować zaburzenia rytmu serca; również takie, które prowadzą do zaburzenia krążenia i zgonu. Ponadto stwierdzono obecność wielu leków psychotropowych”

  I JAK TU MIEĆ ZAUFANIE DO POLSKICH INSTYTUCJI, POLSKIEGO WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI?
  JAK MYŚLICIE, KTÓRA SEKCJA ZWŁOK JEST BLIŻSZA PRAWDY, TA POLSKA CZY TA CZESKA?
  JA OSOBIŚCIE WIERZĘ TEJ CZESKIEJ, ALE TO TYLKO MOJE PRYWATNE ZDANIE…

 23. joe pisze:

  to ładnych ochraniarzy mają pisiory nie dość że najebany to jeszcze z kosami a radny przeszkadzał w interwęcji a teraz prubują go wybielić tak ja każdego pisiora przykład szydło ze to jest niewinny Ha Ha Ha

 24. […] RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl