NM: Mieszkaniec kieleckiego Szydłówka sam odśnieżył miejski chodnik wokół bloku. Wcześniej jego sąsiad złamał tam nogę. A w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

NM: Mieszkaniec kieleckiego Szydłówka sam odśnieżył miejski chodnik wokół bloku. Wcześniej jego sąsiad złamał tam nogę. A w Busku?

21 lutego 2021 | Nasze Miasto Agata Kowalczyk 19.02.2021 / Jarosław Kruk 21.02.2021 | | 42 komentarze

Mieszkaniec Szydłówka w Kielcach stracił cierpliwość. Zdenerwował się, że miasto nie odśnieża chodników i dojazdów w osiedlu i chwycił za łopatę. Odgarnął śnieg wokół bloku, w którym mieszka. Poinformował o tym na Facebooku portal Szydłówek OdNowa. – informuje kielecka strona portalu naszemiasto.pl 

Po tym jak kielczanin złamał nogę na chodniku przed budynkiem przy ulicy Warszawskiej 111, pan Dominik, jeden z mieszkańców Szydłówka, postanowił nie czekać na działanie służb miejskich i chwycił za łopatę i wyręczył odpowiedzialne służby. Tak o tym napisał na Facebooku:

Ul. Warszawska 111 przed klatkami, ostatnio jeden z sąsiadów złamał nogę. Obszar do odśnieżania należy do Zieleni Miejskiej. Niestety stwierdzili, że się nie da odśnieżyć, ponieważ jest zamarznięte. Jak widać, mieszkaniec jak się sam nie weźmie, to nie zrobi tego miasto! Sam się wziąłem za to. I tak to wygląda! Zarządcy bloku, nic nie działają dla nas ! ;( Zrobiłem to dla siebie, dzieci, a przede wszystkim osób starszych. Każdy z nas może coś sobie zrobić!

Pan Dominik jest znany w osiedlu z działalności społecznej, wcześniej… – cały artykuł na źródłowej stronie kielce.naszemiasto.pl


Jarosław Kruk: A w Busku? W Busku, podobnie jak w Kielcach, też zima, też śnieg i podobne problemy mieszkańców z tym związane. Zaśnieżone, oblodzone chodniki, parkingi, ulice.

Busko-Zdrój, Aleja Mickiewicza, 14 stycznia 2021

W Kielcach przynajmniej z Rynku śnieg usuwali, bo – jak czytamy we wpisie fb Szydłówek OdNowa – widok z okien ratusza był nieładny. W Busku zaśnieżony i oblodzony główny deptak miejski, poprowadzony w osi Alei Mickiewicza, z uatrakcyjniającymi go jakoby kaskadami i schodami  tygodniami nie przeszkadza nikomu… Odśnieżano wprawdzie boczne chodniki, ale główny ciąg tonął w śniegu.
A mogłoby się wydawać, że jeśli się robi reprezentacyjny deptak, „Mickiewkę”, wydaje się na to 10 milionów, szczyci się nim w materiałach reklamowych, to powinno się o niego dbać. Powinno się zwłaszcza dbać o bezpieczeństwo osób, które chciałyby i powinny móc z niego korzystać, bo przecież jak sama nazwa – „deptak” – mówi, temu on służy i po to został wybudowany.

A jeśli nie ma się sił, środków i pomysłu na to by ta inwestycja była utrzymywana w należytym stanie, nawet pod oknami magistratu, to może warto zadać pytanie po co przebudować za ciężkie pieniądze kolejne ulice i zmieniać je w deptaki?  Ulicą przejeżdża pług śnieżny i sprawa jest załatwiona. Z deptakiem jak widać są „schody” nie do pokonania.

Burmistrz Waldemar Sikora i urzędnicy UMiG Busko-Zdrój podjęli wyzwanie w ramach #GaszynChallenge [WIDEO] – a inne dzieci, a Dawid?

Poruszyłem powyżej temat odśnieżania Mickiewicza, ale podobna sytuacja, zalegający grubo śnieg, jest utrudnieniem na wielu podlegających  miastu chodnikach, ulicach, parkingach. Swoją drogą ciekawe dlaczego ten problem praktycznie nie występuje na fragmentach, za których odśnieżanie odpowiadają mieszkańcy?

Na szczęście zima mija i problem niedostępności wizytówki miasta rozwiąże ocieplenie.

◙ Podobne informacje:

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

NM: Park linowy w Małpiaku i nowoczesne boiska przy skateparku. Będzie mega atrakcyjnie w Busku-Zdroju! JKR: A co z 47 sołectwami? co ze Szczaworyżem?

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

42 odpowiedzi na “NM: Mieszkaniec kieleckiego Szydłówka sam odśnieżył miejski chodnik wokół bloku. Wcześniej jego sąsiad złamał tam nogę. A w Busku?”

 1. XD pisze:

  „jak sama nazwa – „deptak” – mówi, temu on służy ” – pudło Panie Redaktorze. Do chodzenia służy chodnik. Deptak jak sama nazwa mówi służy do deptania, na ten przykład śniegu. I tak właśnie jest na Mickiewce, o to właśnie chodzi Panu Burmistrzowi XD

 2. Rafał pisze:

  ani chodnik, ani deptak tylko najdłuższy na północ od Zakopanego stok narciarki w dodatku ze sztucznym oświetleniem jak widać na zdjęciach zafundował nam pan burmistrz

 3. Do redakcji pisze:

  Zastanawiam się czy przed wstawieniem czyta pan, to co napisał. To że pan w Busku nie mieszka to wiemy, więc nie wie pan jak jest w Busku. Dzisiaj aleja Mickiewicza to pustka w porównaniu do Buska z przed pandemii i nie należy odśnieżać całej alei. Na załączonych zdjęciach widzimy pięknie odświeżoną aleję ,te najpotrzebniejsze chodniki by dostać się do danych instytucji,sklepów czy choćby przejść na drugą stronę. W Busku też jest usuwany śnieg choćby z rynku ,a na załączonych zdjęciach śnieg usuwany był z naszego deptaka. Z uwagi na to że w styczniu było wszystko zamknięte to oszczędziłbym aluzje dotyczące szczycenia sie deptakiem w materiałach reklamowych.Inwestycje czy to dróg ,mostów przewyszajacych wartość Buskiego deptaka też nie są odśnieżane a szczególnie gdy pada intensywny śnieg. Jakoś nie widać na pana stronie artykułu dotyczącego zaśnierzonych i oblodzonych dróg wojewódzkich i krajowych prowadzących do Buska. Więc ten artykuł uważam za kolejną bzdurną aferke zamieszczoną przez pana i kierowaną pod adresem lokalnej władzy, lokalnych przeciwników. A tak na marginesie , wielokrotnie przechadzając się po Busku napotkałem się ze zaśnieżonymi chodnikami przylegającymi do posesji mieszkańców i jakoś z tego powodu nie robię afery. Więcej samokrytyki Panie redaktorze.

 4. Kamil pisze:

  Jak mieszkaniec miał czas w końcu praca zdalna to mógł złapać za łopatę.

 5. balcerowicz do powyżej pisze:

  podoba mi się twój sposób myślenia, że skoro nie ma ludzi to szkoda marnować pieniądze na odśnieżanie. Słusznie i prawidłowo. Ale skoro tak, to odpowiedz mi po jaką cholerę trzymać pracowników w szkołach, bibliotekach, BSCK, UMIG skoro nikt tam nie chodzi? po co płacić pensje tym pracownikom, którzy przysłowiowo pierdzą w stołek? Nie lepiej zrobić jak sanatoria, wysłać ich na zwolnienia, płacić minimalne postojowe lub zwolnić by płaciła im nie gmina tylko Urząd Pracy?

 6. covid pisze:

  skoro nie warto odśnieżać to może tym bardziej nie warto budować kładkę na Górkę ani też deptak z fornatnną na 1 maja. Koronawirus jest jak grypa i nie zniknie tylko będzie wracał, więc nie wiadomo czy i kiedy wrócą kuracjusze do Buska.

 7. Do balcerowicz do powyżej 21 LUTEGO 2021 O 22:56 pisze:

  Po twoim wpisie widzę że jesteś osobą która nie zielonego pojęcia o dzisiejszych realiach i siedzisz na państwowym lub może jestes jakimś mikro przedsiębiorcą. Może jesteś bezrobotnym, rencistą lub emerytem albo właścicielem jakiegoś mikro przedsiębiorstwa, nie wnikam w to. Jest coś takiego jak umowa o pracę geniuszu. Widać że nawet nie wiesz na jakiej zasadzie jest finansowana oświata bo część pieniędzy idzie ze Skarbu państwa a część z samorządu. Poza tym nauka zdalna od 26 października jest w godzinach lekcyjnych z nauczycielami w szkołach lub w domach więc wykonują swoją pracę. Biblioteka oraz BSCK były cały czas otwarte w trybie online dla mieszkańców a pracownicy tych jednostek normalnie wykonywali swoją prace.Nie wiem i nie wnikam czy pracownicy biblioteki i bscku mieli normalne pensje ale podejrzewam że zostały ograniczone pensje. Sanatoria to już jest inna sprawa.

 8. epidemii nie ma ps Mateusz Morawiecki pisze:

  covid
  21 LUTEGO 2021 O 23:03
  skoro nie warto odśnieżać to może tym bardziej nie warto budować kładkę na Górkę ani też deptak z fornatnną na 1 maja. Koronawirus jest jak grypa i nie zniknie tylko będzie wracał, więc nie wiadomo czy i kiedy wrócą kuracjusze do Buska.

  Spokojnie Januszu kładka oraz deptak na 1 maja będą jeszcze pełne ludzi.

 9. Magda pisze:

  Szkoda że takich mieszkańców nie ma w Busku. Poprzednik pięknie uchwycił jak zima dopiero potrafi zaskoczyć ale mieszkańców ze złotą monstracją w herbie.

 10. ALF di Magda pisze:

  „Szkoda że takich mieszkańców nie ma w Busku.” DOKŁADNIE! GDYBY W BUSKU MIESZKAŁO Z 10 TAKICH PANÓW DOMINIKÓW TO BUSKO BYŁOBY WŁAŚCIWIE ODŚNIEZONE A TŁUSTE KOTY W URZĘDACH I KOMUNALKACH MOGŁYBY SPOKOJNIE PIĆ KAWĘ, GRZMIEĆ W STOŁKI, PLOTKOWAĆ i CZEKAĆ Z UTĘSKNNIENIEM NA KOLEJNĄ ZASŁUŻONĄ WYPŁATĘ!

 11. kruk kłamie pisze:

  „jeśli się robi reprezentacyjny deptak, „Mickiewkę”, wydaje się na to 10 milionów, szczyci się nim w materiałach reklamowych, to powinno się o niego dbać” Mamy cie redahtorku! kłamiesz w żywe oczy! Rewitalizacja Mickiewicza kosztowała ponad 35 milionów! mówią to w wideo https://youtu.be/I7BqQRPeecE?t=36

 12. do kruk kłamie pisze:

  Z tego co pamiętam to Rewitalizacja Mickiewicza opracowana za burmistrza Piotra Wąsowicza miała kosztować 10 milionów. No ale w 2010 zmienił się burmistrz i pod rządami Sikory koszt Rewitalizacji Mickiewicza urósł do bagatela 35 milionów https://www.umig.busko.pl/dzialania-gminy/inwestycje-gminne/inwestycje-gminne/12416-rewitalizacja-miasta-busko-zdroj.html

 13. ekonomia w buskim wydaniu pisze:

  By pokazać jak mądrze wydaje się pieniądze w Busku posłużę się wyrazistym przykładem jakim jest rewitalizacja Mickiewicza. Najpierw pisze się porywającą za serce analizę (https://www.umig.busko.pl/dzialania-gminy/inwestycje-gminne/inwestycje-gminne/12416-rewitalizacja-miasta-busko-zdroj.html): „Cel realizacji inwestycji: Miasto Busko-Zdrój jest jednym z głównych uzdrowisk polskich, położonym w południowej części województwa świętokrzyskiego. Jest również siedzibą powiatu buskiego, pretendując do miana subregionalnego ośrodka wzrostu gospodarczego.
  Wiodącą funkcją miasta jest funkcja uzdrowiskowa, dlatego też z punktu widzenia dalszego rozwoju i gwarancji zatrudnienia jego mieszkańców, sprawą priorytetową jest stałe podnoszenie standardu usług uzdrowiskowych i okołouzdrowiskowych.
  Busko-Zdrój w sposób szczególny powinno dbać o swój wizerunek, jako jeden z elementów przyciągających osoby przyjezdne – kuracjuszy i turystów. Tymczasem zdegradowana tkanka miejska, szczególnie na terenie układu urbanistycznego centrum i ul. Mickiewicza, objętego ochroną konserwatorską, utrwala negatywny wizerunek miasta. Dlatego też niezbędnym stało się podjęcie przez władze miasta kroków zmierzających do wzrostu estetyki przestrzeni publicznej ul Mickiewicza, Placu Zwycięstwa i pozostałych ulic w ścisłym centrum miasta.”
  Potem wydaje się z gminnej kasy 35 000 000 zł i robi huczne otwarcie i szum w mediach. A potem niech się inni martwią. Dzisiaj ta super droga Aleja XXI wieku (uwaga: most na Wiśle kosztował 56 mln przy dużo wyższych cenach) świeci pustkami, 400 000 krzewów o których mowa w video laurce gdzieś się ulotniło podobnie jak hektar starej kostki granitowej zdjętej z Alei podczas jej przebudowy, a sama deptak zalega odłogiem pod śniegiem bo nie ma kto go odśnieżyć.

 14. zamienił stryjek siekierkę na kijek do powyzej pisze:

  Czyli co, chcesz powiedzieć,ze te 35 milionów z budżetu gminy wydanych zostalo na marne bo jakoby ulica zmieniła się na gorsze?

 15. Salve Regina! pisze:

  Zaszczuli Księdza DYMARA ze Szczecina! Dobrze że do Buska nie dotarła ta marksistowska hołota poza kilkoma krzykaczami i nie atakują naszych pasterzy i nie szkalują i wymyślają fałszywych oskarżeń!

 16. Patologia umysłowa pisze:

  Przez lata nikomu nie przeszkadzała zaśnieżona aleja która dodawała blask zimy ale nagle teraz przeszkadza xD

 17. Wojtek pisze:

  ekonomia w buskim wydaniu
  22 LUTEGO 2021 O 09:44
  By pokazać jak mądrze wydaje się pieniądze w Busku posłużę się wyrazistym przykładem jakim jest rewitalizacja Mickiewicza. Najpierw pisze się porywającą za serce analizę (https://www.umig.busko.pl/dzialania-gminy/inwestycje-gminne/inwestycje-gminne/12416-rewitalizacja-miasta-busko-zdroj.html): „Cel realizacji inwestycji: Miasto Busko-Zdrój jest jednym z głównych uzdrowisk polskich, położonym w południowej części województwa świętokrzyskiego. Jest również siedzibą powiatu buskiego, pretendując do miana subregionalnego ośrodka wzrostu gospodarczego.
  Wiodącą funkcją miasta jest funkcja uzdrowiskowa, dlatego też z punktu widzenia dalszego rozwoju i gwarancji zatrudnienia jego mieszkańców, sprawą priorytetową jest stałe podnoszenie standardu usług uzdrowiskowych i okołouzdrowiskowych.
  Busko-Zdrój w sposób szczególny powinno dbać o swój wizerunek, jako jeden z elementów przyciągających osoby przyjezdne – kuracjuszy i turystów. Tymczasem zdegradowana tkanka miejska, szczególnie na terenie układu urbanistycznego centrum i ul. Mickiewicza, objętego ochroną konserwatorską, utrwala negatywny wizerunek miasta. Dlatego też niezbędnym stało się podjęcie przez władze miasta kroków zmierzających do wzrostu estetyki przestrzeni publicznej ul Mickiewicza, Placu Zwycięstwa i pozostałych ulic w ścisłym centrum miasta.”
  Potem wydaje się z gminnej kasy 35 000 000 zł i robi huczne otwarcie i szum w mediach. A potem niech się inni martwią. Dzisiaj ta super droga Aleja XXI wieku (uwaga: most na Wiśle kosztował 56 mln przy dużo wyższych cenach) świeci pustkami, 400 000 krzewów o których mowa w video laurce gdzieś się ulotniło podobnie jak hektar starej kostki granitowej zdjętej z Alei podczas jej przebudowy, a sama deptak zalega odłogiem pod śniegiem bo nie ma kto go odśnieżyć.

  Człowieku zejdź na ziemię!
  Jest pandemia a Busko świeciło pustkami więc nie dziwne że środek Mickiewicza był zasypany a odśnieżone były tylko te najpotrzebniejsze ciągi. Masz sentyment do starej bezużytecznej kostki która była tylko w kilku miejscach to trzeba było sobie wziąć na pamiątkę jak była budowa.

 18. heh do powyżej pisze:

  jakby przez lata nikomu nic nie przeszkadzało to by Sikora wygrał w cuglach wybory w 2018 a nie przeczołgał się i to tylko dlatego, że Jurek Szydłowski przysnął po pierwszym głosowaniu, hehe

 19. Do powyżej pisze:

  Biorę tylko przykład alei Mickiewicza a nie całokształtu. Poza tym Szydłowski miał tzn dwa elektoraty swój i Śliwy. Więc nie ma czym się chwalić pozdrawiam.

 20. do Artur pisze:

  bardzo piękne Arturku, bardzo. Klimaty jak na krupówkach w Zakopanem bo połowa ludzi bez maseczek. Ciekawe co na to powie minister zdrowia Niedzielski jak się dowie

 21. Busko nasz Dom pisze:

  do Artur
  22 LUTEGO 2021 O 23:43
  bardzo piękne Arturku, bardzo. Klimaty jak na krupówkach w Zakopanem bo połowa ludzi bez maseczek. Ciekawe co na to powie minister zdrowia Niedzielski jak się dowie

  No bardzo przesadziłes użytkowniku.
  To co jest w Busku to jest nic w porównaniu do Zakopca itp. Poza tym pan Niedzielski nic nie powie bo pan Niedzielski nawet nie wie ile osób jest zakażonych na covid i ile osób zmarło. Ministerstwo zdrowia przyznało się wielokrotnie że liczby zakażeń i zgonów się pogubiły a ludzie przestali się testować dobrowolnie.

 22. Takie są fakty. pisze:

  OFICJALNE DANE MINISTERSTWA ZDROWIA!!! – Mam zdjęcie pisma z Ministerstwa Zdrowia, niestety nie da się go tu wstawić. Zdjęcie pochodzi z Facebooka. Facet napisał pismo z prośbą o udostępnienie danych na podstawie prawa dostępu do informacji publicznych i taką dostał odpowiedź:

  Na sam Covid, w okresie od 4 marca do 31 grudnia 2020 zmarło:

  – w przedziale wieku: 1-20 lat – 5 osób
  – w przedziale wieku: 21-67 lat -1532 osoby
  – w przedziale wieku: powyżej 67 lat – 3559 osoby
  —————————————————————————————-
  Ato już dane zgromadzone przeze mnie, z róznych artykułów prasowych, na podstawi danych GUS-u.

  Dla porównania: umieralność w Polsce na podstawie danych z 2017 i 2018 roku (średnio):

  – Nowotwory ——————————110 tys. osób/rok = 301 osób/dzień.
  – Choroby układu krążenia——————177 tys. osób/rok = 485 osób/dzień.
  – Wypadki drogowe————————————————8 osób/dzień.
  – Samobójstwa—————————————————16 osób/dzień.

  – UMIERALNOŚĆ OGÓŁEM—–414 tys. osób/rok = 1134 osoby/dzień.

  Od marca do grudnia 2020, czyli przez 10 miesięcy, umarło na sam Covid, w przedziale
  wieku 21-67 lat tyle osób, co normalnie umiera w Polsce w ciągu półtora dnia.

 23. Takie są fakty - C. D. pisze:

  Znalazłem. Tu macie link do tego zdjęcia, o którym powyżej napisałem:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=194289748793338&set=p.194289748793338&type=3

 24. Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas pisze:

  Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że rewitalizacja Mickiewicza i Rynku ostatecznie kosztowała dużo więcej niż zaplanował burmistrz Piotr Wąsowicz gdyż gdy nastał burmistrz Sikora to zrewitalizowano plany i w ramach rewitalizacji Mickiewicza i Rynku jakoby zrewitalizowano też fragment ulicy Korczyńskiej po drugiej stronie parku poprzez bardzo kosztowne przeniesienie na koszt gminy a nie właściciela terenu w inne miejsce przeszkadzającej w zagospodarowaniu działki stacji transformatorowej stojącej na działce, na której powstał wkrótce Lawendowy Zdrój?

 25. Do Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas 23 LUTEGO 2021 O 08:23 pisze:

  Skrajna teoria spiskowa,lecz przecież możesz zapytać na Sesji Miejskiej Rady Miejskiej Busko Zdrój.

 26. WZ pisze:

  ZAPRASZAMY REDAKTORKA DO ODSNIEZANIA BUSKA ,MOZE PO TEJ PRACY BY SIE PAN POZADNIE UMYL
  I BUTY BY SOBIE PAN WYCZYSCIŁ W SNIEGU BO WYGLADA PAN OKROPNIE I BY OD PANA NIE CUCHNELO

 27. Hubert pisze:

  Busko dawno nie bylo tak zasypane osiedla sa w takim stanie ze az szkoda o tym pisac .

 28. Wojciech do Hubert pisze:

  Czepiasz się. Za to będziesz miał maskotkę, żeby dzieci które przyjeżdżają do Buska na kurację wracały z dobrymi wspomnieniami.

 29. Olek pisze:

  Hubert
  23 LUTEGO 2021 O 15:32
  Busko dawno nie bylo tak zasypane osiedla sa w takim stanie ze az szkoda o tym pisac .

  To już pretensje do SM

 30. zatroskany obywatel pisze:

  Dziwne? Gdzie młodzi ludzie w takim Busku mają podjąć wyzwania np po studiach i z jaką pensją.Kupić mieszkanie?-za co?,wynająć?- za co?.Mieszkać u mamusi?,a co kiedy pojawią się dzieci?Pan burmistrz skutecznie obrzydzi wam tu pobyt- zamknie przedszkole,zamknie ośrodek zdrowia,a jeżeli masz działalność gospodarczą -a nie daj panie boże będziesz miał towar -coś z konkurencją do SAWY –zrobi wszystko żebyś zbankrutował .Był taki jeden młody człowiek radny Łukasz Sz. chciał w swojej naiwności wyjaśnić rzeczy niewyjaśnione,niestety okazało się że jest przestępcą , godzinę przed zamierzeniem dostarczenia do władz ważnych dokumentów,których już niestety nie doniósł ponieważ został aresztowany –dziwne? Dziwne jest to że Lepper sam się powiesił i nie zostawił odcisków palców –to jest dopiero fenomen

 31. Do Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas 23 LUTEGO 2021 O 08:23 pisze:

  Słyszałem, że Lawendowy Zdrój jest bodaj własnością biznesmenów z Nowego Korczyna, którzy kupili okazyjnie niedokończona budowę za małe pieniądze od właścicieli, ktorzy nie dawali rady jej skończyć. Mówią, że ponoć to są znajomi marszałka Jarubasa. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli tak było to by wiele tłumaczyło.

 32. Matko Boso pisze:

  zatroskany obywatel
  23 LUTEGO 2021 O 16:21
  Dziwne? Gdzie młodzi ludzie w takim Busku mają podjąć wyzwania np po studiach i z jaką pensją.Kupić mieszkanie?-za co?,wynająć?- za co?.Mieszkać u mamusi?,a co kiedy pojawią się dzieci?Pan burmistrz skutecznie obrzydzi wam tu pobyt- zamknie przedszkole,zamknie ośrodek zdrowia,a jeżeli masz działalność gospodarczą -a nie daj panie boże będziesz miał towar -coś z konkurencją do SAWY –zrobi wszystko żebyś zbankrutował .Był taki jeden młody człowiek radny Łukasz Sz. chciał w swojej naiwności wyjaśnić rzeczy niewyjaśnione,niestety okazało się że jest przestępcą , godzinę przed zamierzeniem dostarczenia do władz ważnych dokumentów,których już niestety nie doniósł ponieważ został aresztowany –dziwne? Dziwne jest to że Lepper sam się powiesił i nie zostawił odcisków palców –to jest dopiero fenomen

  Co ty bredzisz człowieku xD

 33. Stanisław Malinowski: Skąd Hanna Gronkiewicz kiedyś Waltz wzięła 35 MILIONÓW ZŁOTYCH na budowę ekskluzywnego sanatorium w Busku Zdroju pisze:

  https://www.facebook.com/borys80/posts/1762420543934586

 34. Do powyżej pisze:

  No to teraz drogi kolego oczekuje na jakiś dowód w sprawie ekskluzywnego sanatorium w Busku i HGW. Jeśli nie ma dowodu to jest to zwykły fake news bez jakiegokolwiek pokrycia.

 35. Złota Rosa pisze:

  Które to jej sanatorium??? Na słupa???
  Słowacki??????

 36. emma pisze:

  Biednemu ma zawsze pod gorkę i wiatr w oczy a bogatemu to się nawet byk ocieli.

 37. Siwy Bolek pokaż dyplom! i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa! pisze:

  Siwy Bolek pokaż dyplom! i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa z kwietnia 2019 o udzielenie informacji szczegółowej o transakcjach UMIG z hurtownią SAWA!

 38. Do Siwy Bolek pokaż dyplom! i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa! 23 LUTEGO 2021 O 21:45 pisze:

  Dobra weź już skończ trollu bo nudny jesteś

 39. ALARM!!! OPRÓŻNIAJĄ BUDYNEK OŚRODKA W SZCZAWORYŻU!!! CO CHCE UKRYĆ SIKORA I KLIMCZYK??? pisze:

  ALARM!!! Budmistrz Sikora i dyrektor SPZPOZ Klimczyk opróżniają właśnie w pośpiechu Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu!!! Wywożą meble i sprzęty mimo iż obiecywali ponoć mieszkańcom, że do końca marca Ośrodek będzie przyjmował pacjentów!!! Ludzie mówią, że oni chcą zburzyć ten zabytkowy 100 letni nie tak dawno remontowany budynek i zrobić parking!!! CZY SIKORA I KLIMCZYK CHCĄ ZATRZEĆ ŚLADY? CO CHCĄ UKRYĆ???!!!

 40. […] , jak kolejne usychające od czasu rewitalizacji wiekowe drzewa są na niej wycinane♂, jak całymi dniami zalega na niej niesprzątany śnieg utrudniający komunikację ♂ i teraz, jak coraz to bardziej „Mickiewka” pogrąża się w „egipskich […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl