ED: Festiwal "Na Ponidziu wiosna trwa" ODWOŁANY. Wielka impreza nie odbędzie się w sierpniu przez koronawirusa - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa” ODWOŁANY. Wielka impreza nie odbędzie się w sierpniu przez koronawirusa

5 sierpnia 2020 | Echo Dnia Anna Bilska 04.08.2020 / Jarosław Kruk 05.08.2020 | | 3 komentarze

Od 14 do 16 sierpnia w Pińczowie i Wiślicy miał odbywać się festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa”. Początkowo impreza planowana była na wiosnę, ale przez epidemię koronawirusa jej organizacja nie była możliwa. Tym razem wydarzenie także nie odbędzie się w zapowiadanym terminie, ze względu na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zakażeń w Polsce, jak i samym powiecie pińczowskim. – informuje 4 sierpnia Echo Dnia

Festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa” ODWOŁANY z powodu koronawirusa. |plakat – źródło: swietokrzyskie.pro

Organizatorzy wyjaśniają, że decyzja podyktowana jest troską o zdrowie uczestników imprezy. – Festiwal nie odbędzie się w tym terminie ze względu na wciąż rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce, jak i samym powiecie pińczowskim – przyznaje Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim. – Kwestie bezpieczeństwa są dla nas priorytetem, tym bardziej, że na festiwalu spodziewaliśmy się wielu turystów i gości z różnych stron – podkreśla.

Przypomnijmy, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 

Echo Dnia [04.08.2020]: – Nerwy w powiecie pińczowskim po weselu we Wrocieryżu. Wzrost liczby zakażonych, mieszkańcy zaczynają nawoływać do pozostawania w domach

Radio Kielce [04.08.2020]: – Festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa” nie odbędzie się z powodu koronawirusa

 

◙ Podobne informacje:

I ❤ Ponidzie: „NA PONIDZIU WIOSNA TRWA” – trzydniowy regionalny festiwal promocyjny, 14-16 sierpnia [PROGRAM]

I ❤ Ponidzie: Strożyska – Moniuszko, Chopin, Paderewski – „Z klasyką przez Polskę” – koncert w kościele, 2 sierpnia, 13:00 [AKTUALIZACJA]

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “ED: Festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa” ODWOŁANY. Wielka impreza nie odbędzie się w sierpniu przez koronawirusa”

 1. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk: Zapewne na tę decyzję miały duży wpływ infekcje koronawirusem po weselu we Wrocieryżu.

  Ale może warto by rozważyć przeprowadzenie Festiwalu mimo to, w mniejszej skali, ale za to w e-formule – na miejscu ograniczona ilość gości, odpowiednie środki zapobiegawcze itp + kilka ekip z kamerami, łącza o dobrej przepustowości i relacje on-line w internecie.

  Myślę, że taki e-Festiwal również przyciągnie wielu gości i będzie ciekawą promocją Ponidzia. Szkoda trudu wielu ludzi i wielu poczynionych przygotowań.

 2. xyz pisze:

  Uwaga Chińczycy przysyłają ludziom do Polski nasiona. Nie wolno I ich wysiewać tylko trzeba palić. To atak biologiczny. Wyrośnie z tego Barszcz Trzaskowskiego!!! Gorszy od barszczu Sosnowskiego!!!!

 3. Ala pisze:

  LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ Z TYMI WESELAMI. WESELE NA 147 OSÓB KATASTROFA MUROWANA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl