Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

10 stycznia 2019 | umig.busko.pl / Jarosław Kruk | | 9 komentarzy

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój 4.01.2019 pod nagłówkiem „Zadbane tereny zielone” oficjalnie poinformował na swojej stronie: Zakończone zostały prace w ramach projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój”. Część z nich polegała na zagospodarowaniu terenów parku położonego pomiędzy ulicą Starkiewicza i sanatorium Rafał wraz z aleją Topolową oraz terenów zielonych parku Małpi Gaj.

W ramach inwestycji na obu terenach wykonano chodniki, zamontowano elementy małej architektury jak ławki i kosze, a w Małpim Gaju również stojaki na rowery. Nasadzono nową roślinność ozdobną i drzewa. Dodatkowo w ramach środków z gminnego budżetu w Małpim Gaju dla mieszkańców i kuracjuszy zamontowano siłownię zewnętrzną składającą się z 7 urządzeń.

Małpiak  / fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

Lasek przy ul. Topolowej /fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

Małpiak – centrum / fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

… zamontowano siłownię zewnętrzną składającą się z 7 urządzeń. / fot. UMiG BUsko-Zdrój

A można tak:

A można tak… / fot. facebook

i warto pamiętać , że:

 

Nowy Jork ma Central Park…

fot. Alfred Hutter aka Gentryfot, / Wikipedia

Paryż ma Lasek Buloński …

a Busko miało Małpiak i lasek „Topolowy”…

Tak było…

 

a miało być tak – 5 stycznia 2017 UMiG Busko-Zdrój poinformował na swojej stronie: – Park linowy w małpim gaju 

źródło: umig.busko.pl

 

źródło: umig.busko.pl: Zadbane tereny zielone

 

◙ Podobne wiadomości:

rp.pl: – Szwajcarski miliarder chce ratować naszą planetę. Daje miliard dolarów

infobusko.pl: – JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… – aktualizacja

infobusko.pl: – JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…”

 1. Teresa pisze:

  Szok!

 2. HaHa pisze:

  Szokiem jest to, że redaktorek znów sieje zamęt. Niech posłucha ludzi przyjeżdżających do Buska jak i mieszkańców przy Małpiaku, że do tej pory to nikt tam nie chodził. Poczekaj redaktorku do lata, niech się zazieleni i wtedy coś napisz.
  W wyborach tak opisywałeś jak to ty z ówczesnym burmistrzem odwiedzałeś sławy przebywające na kuracji, witałeś ich – teraz powinieneś porozmawiać z przeciętnym Kowalskim który przyjeżdża do Buska i poznać ich zdanie jak Busko się zmienia. Będziesz miło zaskoczony pozytywnymi opiniami o tym jak w ostatnich latach zmienia się nasze miasto (no ty może pozytywnie nie będziesz zaskoczony – taki charakter).

 3. HaHa pisze:

  Jeszcze jedno,

  Jarku, z tym menu WIADOMOŚCI do troszeczkę przesadziłeś, zrobić podmenu typu ZDROWIEa pod nim NEKROLOGI to tylko ty tak mogłeś.

 4. Marek do HaHa pisze:

  oj tam, oj tam, czepiasz sie redaktorka, w kazdym bloku kibelek jest obok kuchni i nikt z tego powodu larum nie wiesza psów na architektach

 5. Łukasz Szumilas pisze:

  To dbanie o tereny zielone przypomina troskę mieszkańców Ameryki o rdzennych tubylców Indian 😉 Szkoda, że ta pielęgnacja polega na dewastacji natury ☹️

 6. HaHa pisze:

  Panie Łukasz, narzekać każdy może. Wpierw należy spojrzeć na swoje działania. Dla przykładu imprezy organizowane na Karabosach pozostawiają wile śmieci i zniszczeń w promienie minimum 200 metrów od Karabosów. Po tej imprezie nie widać ze strony organizatorów chęci posprzątania po sobie. Może Pan, jako radny zajmie się tą sprawą i po takiej imprezie, jeżeli organizator nie posprząta po sobie, zostanie do tego zobowiązany lub stosownie ukarany – najlepiej z własnej kieszeni bo to zaboli.
  Czy taki nieład pozostawiony to nie jest czasami dewastacja natury?
  Wpierw należy wysłuchać ludzi i ich opinii a dopiero później narzekać. Z tego co słyszę, czytam i widzę to jest garstka ludzi przeciwnych wszystkim działaniom na terenie miasta i gminy która czy dobrze czy źle to narzekała, narzeka i będzie narzekać. Pora, jako radny, troszeczkę więcej widzieć i słyszeć ludzi z poza swego kręgu. Pan jest radnym wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Busko a nie tylko garstki ludzi.

 7. Dramat pisze:

  Kto odpowiada za inwestycje w UMiG? To co stało się z Małpiakiem to skandal ekologiczny! Zniszczono piękny park zamiast go zagospodarować! Z czyjej winny wycięto nieodpowiednie drzewa? Aleja krzywych drzew była unikatem i materiałem na świetną atrakcje turystyczną! Waldemar Sikora dryfuje gminą bez kapitana w czasie sztormu obok niebezpiecznych skał. Ostatni człowiek z 32 000 mieszkańców, który powinien czymkolwiek oprócz hurtowni Sawa i przyjaciele powinien kierować!

 8. janek pisze:

  pan burmistrz dalej dewastuje Busko z przyzwoleniem wyborców. czego wy chcecie, przecież toto wybraliście własnymi krzyżykami na karcie wyborczej. pan burmistrz jest na swoich włościach , tak jak w Widuchowej i co teraz? CMOKNIJTA W DU—PĘ WÓJTA. Pierwszy betony postawił pan wąsowicz, na BYCOKU. To był drogowskaz dla obecnego. To tam idą wasze i moje podatki.I tak mieszkańcy będą bici w ryj przez jeszcze pięć lat. chyba, że komuś nie wytrzymają świńskie żyły pooperacyjne…Byliście teraz na Bycoku? Tam jakiś debil obsadził w ziemi na końcu zjazdu tablicę informacyjną na której dzieci zjeżdżając na sankach rozbijają sobie głowy. Czy to normalne? dlaczego ten człowiek tak nie lubi dzieci i mieszkańców Buska? Czy to jest zdrowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl