Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

10 stycznia 2019 | umig.busko.pl / Jarosław Kruk | | 14 komentarzy

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój 4.01.2019 pod nagłówkiem „Zadbane tereny zielone” oficjalnie poinformował na swojej stronie: Zakończone zostały prace w ramach projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój”. Część z nich polegała na zagospodarowaniu terenów parku położonego pomiędzy ulicą Starkiewicza i sanatorium Rafał wraz z aleją Topolową oraz terenów zielonych parku Małpi Gaj.

W ramach inwestycji na obu terenach wykonano chodniki, zamontowano elementy małej architektury jak ławki i kosze, a w Małpim Gaju również stojaki na rowery. Nasadzono nową roślinność ozdobną i drzewa. Dodatkowo w ramach środków z gminnego budżetu w Małpim Gaju dla mieszkańców i kuracjuszy zamontowano siłownię zewnętrzną składającą się z 7 urządzeń.

Małpiak  / fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

Lasek przy ul. Topolowej /fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

Małpiak – centrum / fot: UMiG Busko-Zdrój, Google

 

… zamontowano siłownię zewnętrzną składającą się z 7 urządzeń. / fot. UMiG BUsko-Zdrój

A można tak:

A można tak… / fot. facebook

i warto pamiętać , że:

 

Nowy Jork ma Central Park…

fot. Alfred Hutter aka Gentryfot, / Wikipedia

Paryż ma Lasek Buloński …

a Busko miało Małpiak i lasek „Topolowy”…

Tak było…

 

a miało być tak – 5 stycznia 2017 UMiG Busko-Zdrój poinformował na swojej stronie: – Park linowy w małpim gaju 

źródło: umig.busko.pl

 

źródło: umig.busko.pl: Zadbane tereny zielone

 

◙ Podobne wiadomości:

rp.pl: – Szwajcarski miliarder chce ratować naszą planetę. Daje miliard dolarów

infobusko.pl: – JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… – aktualizacja

infobusko.pl: – JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

14 odpowiedzi na “Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…”

 1. Teresa pisze:

  Szok!

 2. HaHa pisze:

  Szokiem jest to, że redaktorek znów sieje zamęt. Niech posłucha ludzi przyjeżdżających do Buska jak i mieszkańców przy Małpiaku, że do tej pory to nikt tam nie chodził. Poczekaj redaktorku do lata, niech się zazieleni i wtedy coś napisz.
  W wyborach tak opisywałeś jak to ty z ówczesnym burmistrzem odwiedzałeś sławy przebywające na kuracji, witałeś ich – teraz powinieneś porozmawiać z przeciętnym Kowalskim który przyjeżdża do Buska i poznać ich zdanie jak Busko się zmienia. Będziesz miło zaskoczony pozytywnymi opiniami o tym jak w ostatnich latach zmienia się nasze miasto (no ty może pozytywnie nie będziesz zaskoczony – taki charakter).

 3. HaHa pisze:

  Jeszcze jedno,

  Jarku, z tym menu WIADOMOŚCI do troszeczkę przesadziłeś, zrobić podmenu typu ZDROWIEa pod nim NEKROLOGI to tylko ty tak mogłeś.

 4. Marek do HaHa pisze:

  oj tam, oj tam, czepiasz sie redaktorka, w kazdym bloku kibelek jest obok kuchni i nikt z tego powodu larum nie wiesza psów na architektach

 5. Łukasz Szumilas pisze:

  To dbanie o tereny zielone przypomina troskę mieszkańców Ameryki o rdzennych tubylców Indian ? Szkoda, że ta pielęgnacja polega na dewastacji natury ☹️

 6. HaHa pisze:

  Panie Łukasz, narzekać każdy może. Wpierw należy spojrzeć na swoje działania. Dla przykładu imprezy organizowane na Karabosach pozostawiają wile śmieci i zniszczeń w promienie minimum 200 metrów od Karabosów. Po tej imprezie nie widać ze strony organizatorów chęci posprzątania po sobie. Może Pan, jako radny zajmie się tą sprawą i po takiej imprezie, jeżeli organizator nie posprząta po sobie, zostanie do tego zobowiązany lub stosownie ukarany – najlepiej z własnej kieszeni bo to zaboli.
  Czy taki nieład pozostawiony to nie jest czasami dewastacja natury?
  Wpierw należy wysłuchać ludzi i ich opinii a dopiero później narzekać. Z tego co słyszę, czytam i widzę to jest garstka ludzi przeciwnych wszystkim działaniom na terenie miasta i gminy która czy dobrze czy źle to narzekała, narzeka i będzie narzekać. Pora, jako radny, troszeczkę więcej widzieć i słyszeć ludzi z poza swego kręgu. Pan jest radnym wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Busko a nie tylko garstki ludzi.

 7. Dramat pisze:

  Kto odpowiada za inwestycje w UMiG? To co stało się z Małpiakiem to skandal ekologiczny! Zniszczono piękny park zamiast go zagospodarować! Z czyjej winny wycięto nieodpowiednie drzewa? Aleja krzywych drzew była unikatem i materiałem na świetną atrakcje turystyczną! Waldemar Sikora dryfuje gminą bez kapitana w czasie sztormu obok niebezpiecznych skał. Ostatni człowiek z 32 000 mieszkańców, który powinien czymkolwiek oprócz hurtowni Sawa i przyjaciele powinien kierować!

 8. janek pisze:

  pan burmistrz dalej dewastuje Busko z przyzwoleniem wyborców. czego wy chcecie, przecież toto wybraliście własnymi krzyżykami na karcie wyborczej. pan burmistrz jest na swoich włościach , tak jak w Widuchowej i co teraz? CMOKNIJTA W DU—PĘ WÓJTA. Pierwszy betony postawił pan wąsowicz, na BYCOKU. To był drogowskaz dla obecnego. To tam idą wasze i moje podatki.I tak mieszkańcy będą bici w ryj przez jeszcze pięć lat. chyba, że komuś nie wytrzymają świńskie żyły pooperacyjne…Byliście teraz na Bycoku? Tam jakiś debil obsadził w ziemi na końcu zjazdu tablicę informacyjną na której dzieci zjeżdżając na sankach rozbijają sobie głowy. Czy to normalne? dlaczego ten człowiek tak nie lubi dzieci i mieszkańców Buska? Czy to jest zdrowe?

 9. […] Kruk: Warto może przy tej okazji wspomnieć mój tekst z 10.01.2019: „Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…„, który informował […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl