MPK: rozkład jazdy linii 208 Kielce > Busko-Zdrój / Busko-Zdrój > Kielce - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

MPK: rozkład jazdy linii 208 Kielce > Busko-Zdrój / Busko-Zdrój > Kielce

28 września 2020 | Bogdan Latosiński fb 26.09.2020 / Jarosław Kruk 28.09.2020 | | 33 komentarze

28 września 2020 r Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach rozpoczyna regularne przewozy pasażerskie pomiędzy stolicą województwa a największym świętokrzyskim kurortem. W minioną sobotę przewoźnik opublikował na swojej stronie Rozkład jazdy linii 208, której wybrane dotychczasowe kursy do Chmielnika zostały przedłużone do słonecznego miasta.

►Rozkład jazdy linii 208: Busko-Zdrój > Kielce

Rozkład jazdy BZ > CK  (pełny rozmiar po kliknięciu na grafikę)  / źródło MPK Kielce


►Rozkład jazdy linii 208: Kielce > Busko-Zdrój

○ Rozkład jazdy  CK > BZ  (pełny rozmiar po kliknięciu na grafikę)  / źródło MPK Kielce

Niskopodłogowy autobus 208 – spoglądając do tabeli – wysadzi pierwszych przyjezdnych na przystanku przy Szpitalu Powiatowym na ul. Bohaterów Warszawy o godzinie 6:47, a w centrum,  przy ul. Kilińskiego zaparkuje o godzinie 6:49. Do Kielc z pasażerami na pokładzie odjedzie 21 minut później z ul. Poprzecznej, o godzinie 7:10.

Aktualne rozkłady będzie można dostać u kierowcy lub sprawdzić na naszej stronie internetowej przewoźnika. MPK Kielce informujemy, że  rozkład jest tymczasowy, ze względu na zmiany, które będą wprowadzane w oparciu o sugestie Pasażerów. Planowane jest wydłużonie wybranych kursów aż do Uzdrowisk w Busku-Zdroju.


► Cennik linii 208: Kielce > Busko-Zdrój

 

 FB’ Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: W poniedziałek, 28 września autobusy MPK rozpoczną regularne kursy pomiędzy Kielcami a Buskiem

MPK: Linia 208 Kielce-Busko ruszy z opóźnieniem

Gpl: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach uruchamia komercyjną linię do Buska-Zdroju

Śpro: 6 nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów miejskich już wkrótce w Sandomierzu – a w Busku?

ŁN: Wielki powrót PORANNEGO pociągu! Co na to władze Buska?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

33 odpowiedzi na “MPK: rozkład jazdy linii 208 Kielce > Busko-Zdrój / Busko-Zdrój > Kielce”

 1. pasażer z os. Sikorskiego pisze:

  Pierwsze oczekiwania spełniły się. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia tej linii przewozowej. Niedosytem jest tradycyjny punkt wyjazdu z Buska. Moim życzeniem i z pewnością wielu mieszkających na os. Sikorskiego i Orła Białego byłby przejazd autobusu przez Zdrój i wlot na ul. Grota z przystankiem obok kościoła. Jest tu zatoczka przystankowa. Pozdrawia częsty pasażer do Kielc bez własnego pojazdu.

 2. asia pisze:

  cieszę, się bardzo. gdzie można kupić bilet- jest automat??? ile kosztuje?

 3. Mirek pisze:

  Trochę późno z Buska 1 kurs. O 7 powinno się być w Kielcach

 4. emerytka pisze:

  Popieram pomysł Pasażera z oś.Sikorskiego.
  Pomysł z otwarciem tej linii, doskonały. Mam dość ciasnych, śmierdzących Busów.

 5. danuska pisze:

  A może ostatni kurs z Buska do Kielc mógł być trochę później około 19?

 6. Łukasz Nowak pisze:

  Zwracajcie uwagę na rejestracje, bo „zazdrosny” pan w kapeluszu wypuścił na trasę do Buska autobus o żółto-czerwonym malowaniu łudząco podobnym do malowania floty MPK!

  MPK ma rejestrację miasta Kielce (samo TK), natomiast „zazdrosny” ma powiatu kieleckiego (TKI).

 7. KŁAMSTWO czy prawda: "o tę linię ZABIEGALI pasażerowie oraz SAMORZĄDOWCY, w tym WALDEMAR SIKORA, burmistrz Buska-Zdroju" pisze:

  Jakby ktoś jeszcze nie wiedział kto pomógł zaprowadzić cywilizowaną komunikację między Buskiem a Kielcami i komu należą się szczególne podziękowania to dowie się tego z ulubionego źródła informacji redaktorka Kruka, z artykułu: „Z kieleckim MPK do Buska i Rakowa” https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/z-kieleckim-mpk-do-buska-i-rakowa,114463: „Prezes MPK Elżbieta Śreniawska informuje, że o tę linię ZABIEGALI pasażerowie oraz SAMORZĄDOWCY, w tym WALDEMAR SIKORA, burmistrz Buska-Zdroju”.

 8. buhaha do powyżej pisze:

  buhaha, sukces ma wielu ojców, buhaha

 9. Do powyżej pisze:

  Panu Krukowi duma nie pozwala by pisać takie rzeczy.. dla niego to liczy się tylko antysikora haha

 10. Sukces pisze:

  WALDEMAR SIKORA, burmistrz Buska-Zdroju zabiegał w MPK o tę linię, bo podpowiedział mu to przed bodaj 4, czty 5 laty ŁUKASZ NOWAK zainspirowany widokiem MPK w Chmielniku, gdzie wówczasw pracował.

 11. do powyżej pisze:

  To Łukasz Nowak gdzieś pracował? O lol

 12. do powyżej pisze:

  Przepraszam zle przeczytalam*

 13. Ewa do sukces pisze:

  Wiadomo że samorządowiec u elity ma wieksze przebicie niż zwykły Kowalski. Trzeba podziękować panu Sikorze jak i całemu MPK i UM i trzeba trzymać kciuki by linia Busko Kielce trwała.

  MPK musi skierować pozew przeciwko pewnej kieleckiej firmie za autobus miejski w prawie takim samym malowaniu

 14. Ewa ma rację! pisze:

  Pamiętaj: oryginał ma TK, podróbka ma TKI.

 15. Jarosław Kruk ad "... zabiegali pasażerowie oraz samorządowcy, w tym Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju” pisze:

  Odnośnie tego fragmentu artykułu Radia Kielce [https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/z-kieleckim-mpk-do-buska-i-rakowa,114463] zacytowanego powyżej w komentarzu stwierdzę, że podczas kilku długich i szczegółowych rozmów na temat uruchomienia połączenia Buska z Kielcami autobusami linii 208, które na przestrzeni ostatnich tygodni przeprowadziłem z panem Bogdanem Latosińskim, przewodniczącym RN MPK Kielce telefonicznie i osobiście w MPK Kielce, bodaj ani raz z ust pana przewodniczącego nie usłyszałem nazwiska burmistrza Waldemara Sikory. Wymieniane były w różnym kontekście inne nazwiska, ale nie było nic o pozytywnym wkładzie włodarza BZ w połączenie autobusami 208 Buska z Kielcami.
  Dużo informacji o tym, jak „rodziło się” połączenie CK i BZ zawartych jest we fragmentach zacytowanych przeze mnie w artykule „MPK: Linia 208 Kielce-Busko ruszy z opóźnieniem” i oczywiście w tekście źródłowym, z którego je zaczerpnąłem, opublikowanym na stronach sierpniowego biuletynu „Pasażer” wydawanego przez MPK Kielce. [https://mpk.kielce.pl/mpk/wp-content/uploads/2020/08/sierpien.pdf]

 16. Do Pana Kruka pisze:

  Tak Pan stwierdza? Pan przeprowadzał rozmowy z przewodniczącym RN MPK ?
  To za niedługo może się okaże że to pan jako jedyny zabiegał o tą linię?
  Ani razu nie padło nazwisko burmistrza? No panie redaktorze z czym do ludzi.
  Pan pisze swoje a pańska koleżanka z redakcji RK pisze swoje.

 17. :) pisze:

  Kto napisał pracę magisterską zaopatrzeniowca Waldka S.?

 18. wszechrozmiarwszechrzeczy pisze:

  Krukowi nie przejdzie przez gardło jakiekolwiek stwierdzenie pozytywne o Sikorze. To może wszechredaktor porozmawia z prezes MPK która zarządza firmą. Z tego co wiem to samorząd buska już od lat starał się o linię do buska, ale nie pozwalały wewnętrzne przepisy MPK. Dopiero teraz zostały wznowione.

 19. do powyżej pisze:

  Niby jakie te „wewnętrzne przepisy”?

 20. docent pisze:

  Jaki był temat pracy magisterskiej Sikory?

 21. Do docent pisze:

  Typowa kariera,od magazyniera do milionera:-))

 22. Do osób powyżej pisze:

  Co ma wykształcenie do rządzenia ??
  Lub kto komu napisał pracę magisterską?? Bo ja nie wiem.

 23. lol pisze:

  Buski Bolek. Gdański też ponoć co chwilę wygrywał w totolotka, przeskoczył płot stoczni, sam obalił komunę i został prezydentem nie chcem ale muszem 🙂

 24. do: Co ma wykształcenie do rządzenia ?? pisze:

  wykształcenie do rządzenia ma dużo i wie to każdy kto starając się o jakąkolwiek posadę wymagającą choćby gram rozumowania do LM dołączał CV z podaną ścieżką edukacyjną, do rządzenia się wykształcenie bywa niekonieczne, często wystarczy spryt i bezczelność

 25. do powyżej pisze:

  spryt, bezczelność i do kompletu przydaje się mieć jeszcze układy

 26. do powyżej pisze:

  No Bartoszewski z Kwaśniewskim i Macowieckim nawet studiów nie skończyli to też gorsi? Też bedziecie ubliżać?

 27. Do komentarza z godziny 12:57 pisze:

  Weź gościu przestań! Spójrz kogo na stołki wsadzają popaprańcybz pisu i dopiero się odzywaj. Byle mądrze.

 28. szafa kiszczaka pisze:

  Czy to prawda, że Bolek w czasach gdy pracował jako zaopatrzeniowiec to został złapany na kradzieży? czy to wtedy poszedł na współpracę i zyskał promotorów, którzy dopomogli mu skutecznie w karierze?

 29. leon pisze:

  Do „do powyżej” z godz.09.00 30.09.2020). Sprawa tego połączenia była poruszana na jednym z spotkań z burmistrzem parę lat temu. Chodziło o jakiś wewnętrzny przepis MPK, określający maksymalną odległość kursu autobusu liczoną od Kielc. Wówczas do Buska-Zdroju było za daleko o ponad 5km.

 30. Łukasz Nowak do Leona pisze:

  Tak, mniej więcej taka odpowiedź padła, gdy zapytałem kiedyś na Radzie Miejskiej.
  Trochę tego nie rozumiem, wszak to i tak są przecież lnie komercyjne, więc przepisy o komunikacji miejskiej nie powinny tutaj mieć zastosowania.

  Tak, czy owak, jakiej by ówczesne przeszkody nie były natury, to możemy się cieszyć nareszcie cywilizowanym dojazdem do Kielc: 3 pary pociągów i 6 par MPK. Oczywiście, nie zaszkodzi więcej.
  Jak poinformował mnie Latosiński (przewodniczący RN MPK) wniosek oo wydłużenie kursów do uzdrowisk został zaakceptowany przez buskich urzędników i teraz czeka na decyzje z kieleckiego ratusza i z urzędu marszałkowskiego. Tylko od nich zależy kiedy pracownicy sanatoriów i kuracjusze będą mieli dojazd niemal „pd drzwi”.

 31. Kuracjuszka pisze:

  Ile kosztuje bilet na autobus 208 z Kielc do Buska Zdroju i gdzie go kupić?

 32. redakcja pisze:

  Witam,

  bilet normalny na trasie Busko – Kielce kosztuje 11,00

  kupuje się go bezpośrednio u kierowcy

  arkusz cennika dodałem do artykułu powyżej

  link do cennika na @stronie MPK Kielce to: https://mpk.kielce.pl/mpk/rozklady/cennik208.pdf

  życzę udanej kuracji

  pozdrawiam

  Jarosław Kruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl