RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

23 maja 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 22.05.2019 / Jarosław Kruk 23.05.2019 | | 5 komentarzy

Buscy radni wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec wydarzeń, jakie miały miejsce w minioną sobotę. Przypomnijmy, buski radny 18 maja ranił policjanta, który zatrzymał go podczas interwencji przed sklepem w centrum miasta. Dziś w tej sprawie zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój – informuje Radio Kielce

Klip z relacji video z sesji – zamieszczonej na stronie busko.com.pl/Telewizja Ponidzie – po kliknięciu na grafikę

Robert Burchan przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że celem uchwały jest uświadomienie innym samorządowcom, że radny, jako osoba zaufania publicznego, powinna świecić przykładem, godnie reprezentować wyborców, a przede wszystkim postępować zgodnie z prawem.

– Apelujemy o spokój, rozwagę, kulturę. Przede wszystkim, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło -  powiedział radny Andrzej Zwierz i  zaznaczył, że przyjęta uchwała jest też pewnego rodzaju ostrzeżeniem.

Na 20 uczestniczących w sesji radnych, za przyjęciem uchwały głosowało…. – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

8  busko.com.pl: – Nadzwyczajna VIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – transmisja w Ponidzie.TV

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja”

  1. Porażką Buska jest mentalność jego mieszkańców pisze:

    Porażką Buska jest mentalność jego mieszkańców. Mentalność chłopska, bo 90% mieszkańców ma takie pochodzenie. O mentalności mieszkańców okolicznych osad nie mówię, bo jest wiadoma i znana. Brak jakichkolwiek postaw obywatelskich, brak ambicji w dążeniu do poprawy bytu ogółu, brak jakiegokolwiek patriotyzmu lokalnego, prywata i egoizm, małostkowość, prostactwo, chamstwo i głupota. Nic nikomu nie przeszkadza, dostają „po tyłku” ale nikt się nie odezwie, każdy znosi w milczeniu biedę, wyzysk, poniżenie. Do narzekania każdy jest pierwszy, ale tylko tak cichutko pod nosem ponarzekać sobie, bo tchórzem wszystko podszyte i zero odwagi cywilnej. Niskie płace, wysokie podatki, wysokie ceny wody, wysokie czynsze i co? I nie ma chętnych by iść na Sesję Rady Miasta, Sesję Rady Powiatu, na Walne Zebranie do Spółdzielni Mieszkaniowej. Nawet jak przyjdą wybory, to nie chce się iść zagłosować. W rozmowie z takimi ludźmi można jedynie usłyszeć (cytuję): „cóz jo sie bede łodzywoł”, „cóz mnie to obchłedzi” „łuny i tak zrobio co chco” „łuny i tak sie sami wybiero, cóz jo bede głosowoł” itp, itd. Dalej się nie odzywajcie, nie chodźcie na wybory głosować, albo wybierajcie tak „mądrze” jak dotychczas, to na pewno będzie nam wszystkim żyło się lepiej…

  2. Czy jest to prawda że alejki w nowym Parku wykonywane za czasów wesołego Witka zostały wykonane w podobny sposób jak "remont" kotłowni BSCK? pisze:

    Czy jest to prawda że alejki w nowym Parku wykonywane za czasów wesołego Witka zostały wykonane w podobny sposób jak „remont” kotłowni BSCK? Czy jest to prawda że przy ich rozbiórce w trakcie budowy tężni widać było wyraźnie że sposób wykonania tych alejek odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

  3. Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak "remont" kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? pisze:

    Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak „remont” kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? Czy to prawda że klimatyzajca ta co jest w BSCK odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl