Droga dogrywka! Otwarto oferty na dokończenie przebudowy buskiego stadionu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Droga dogrywka! Otwarto oferty na dokończenie przebudowy buskiego stadionu

28 marca 2019 | Echo Dnia Adam Ligiecki 28 marca 2019 21:10 / Jarosław Kruk 28.03.2019 21:11 | | 8 komentarzy

Przebudowa buskiego Stadionu Miejskiego miała być zakończona 5 listopada 2018. Miała, ale nie wyszło. Dzisiaj, 28.03, upłynął termin składania ofert na realizację inwestycji „Przebudowa stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju – etap I – dokończenie robót”. Po godzinie 15:00  oficjalnie otwarto koperty z propozycjami wykonawców.

Tu od 5 listopada 2018 roku miała być czynna płyta dolnego boiska… – stan na dzień 18.03.2019

Jak informuje portal Echo Dnia – ceny zaproponowane przez budowlańców  znacząco przekraczają budżet inwestora.

Gmina podzieliła zadanie na dwie części, jednak żaden z czterech wykonawców nie złożył oferty na całość zadania. Dwóch zainteresowanych jest w segmencie pierwszym, pozostali dwaj w drugim. Wszyscy – za dużo większe pieniądze, niż zaplanowali włodarze.

I część urzędnicy skosztorysowali na 162.437 złotych. Oferenci zaproponowali odpowiednio ceny: – firma Usługi Remontowo-Budowlane Zbigniew Dziuba z Koniemłotów – 185.553,09 zł, – Zakład Remontowo-Budowlany Andrzej Olesiński z Wolicy – 215.000 zł.

II część zadania UMiG oszacował na 3.167.563 złote. Tu rozziew cenowy był blisko dwukrotny! Spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna na Mazowszu wyceniła swoje roboty na prawie 6 mln złotych. Dużo więcej, 7,7 mln złotych zaproponował Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Szafraniec z podbuskich Kołaczkowic.

Przypomnijmy – pierwotnie modernizacja obiektów sportowych przy ulicy Kusocińskiego miała być sfinalizowana 5 listopada 2018 roku kosztem prawie 5 milionów złotych.  Nic z tego nie wyszło. Wybrany wykonawca wykonał jedynie 30% prac i opuścił plac budowy. Umowę ze spółką S-Sport z Katowic, rozwiązano.

W związku z nieprawidłowym przebiegiem modernizacji Stadionu Miejskiego 4 stycznia br. kontrolę przeprowadzili radni opozycjiMagdalena Konieczna-Różycka i Łukasz Szumilas.

Temat miał być zakończony w drugim podejściu. Okazuje się jednak, że znalezienie nowego wykonawcy, który dokończy to zadanie na warunkach proponowanych przez gminne władze jest chyba niemożliwe. Widać to po dzisiejszym otwarciu ofert.

Czy magistrat znajdzie więc dodatkowe pieniądze ? Czas pokaże. W kolejce czekają też inne, kosztowne realizacje – rewitalizacja, budowa kompleksu uzdrowiskowego z tężnią solankową. Czy w ich przypadku kalkulacje finansowe buskich urzędników pokryją się z tym co zaoferują wykonawcy?

Termin wykonania robót przy ulicy Kusocińskiego inwestor wyznaczył na koniec sierpnia 2019 roku.

8  Echo Dnia: – Drogo! Otwarto oferty w przetargu na dokończenie przebudowy stadionu w Busku-Zdroju

 

◙ podobne informacje:

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “Droga dogrywka! Otwarto oferty na dokończenie przebudowy buskiego stadionu”

 1. Paulus pisze:

  7,7 mln złotych zaproponował Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Szafraniec z podbuskich Kołaczkowic – Heniek ostro pojechał po bandzie!

 2. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Witam serdecznie mieszkańców,
  Niestety doszliśmy do bardzo trudnej sytuacji dla naszego miasta przez niekompetencję władz oraz magistratu 🙁 Pytam kto odpowie finansowo za zaistniałą sytuację? Czy my jako mieszkańcy po raz kolejny poniesiemy odpowiedzialność za brak kompetencji pana Burmistrza i jego współpracowników?
  Chciałbym zawiadomić mieszkańców naszego regionu, że odpowiedzią Burmistrza Waldemara Sikory na „aferę stadionową” było próba zastraszenia radnego 5.tą sprawą sądową z rzędu ( wszystkie zostały odrzucone przez Prokuraturę Rejonową w Busku-Zdroju na etapie postania przygotowawczego )! Pan burmistrz zamiast działać na rzecz miasta próbuje zniszczyć mnie oraz moją rodzinę nękaniem sprawami sądowymi oraz ciąganiem moich starszych rodziców po komisariatach Policji. Możliwe, że miało to bezpośredni wpływ na zawał serca, którego doświadczyła moja ukochana mama w zeszłym roku.
  Apeluję Panie Sikora do pana rozsądku! Niech Pan przynajmniej odejdzie z klasą 🙂
  Proszę rozliczyć prawdziwych winnych nieładu jaki panuje w inwestycjach naszego Miasta i Gminy. SP Nr2, Targowie, Stadion, Rozbudowa Sieci Ciepłowniczej, Przeprojektowanie Rewitalizacji Alei i Placu Zwycięstwa to jedno wielkie pasmo porażek…
  Zamiast niszczyć ludzi oraz zastraszać opozycję to proszę się wziąć do roboty! Za którą my mieszkańcy Panu płacimy z podatków! Pan jest od tego, żeby służyć mieszkańcom, a nie traktować nas jak poddanych. My się nie poddajemy i straszenie nie pomoże! Gdzie nadzór inwestorski ze strony Gminy?

 3. Tosiek pisze:

  Jak ma takiego syna jak ty to sie nie dziwie ze miala zawal.bo innito nie wiem czy by zyli

 4. Ewka pisze:

  Panie Tosiek, psychiatra się kłania, może nie jest jeszcze dla Pana za późno. Jak można napisać taki komentarz na forum publicznym. Ma Pan albo miał Pan kiedyś Matkę? Myśli Pan że byłaby dumna. Ludzie co się z Wami dzieje!

 5. HaHA pisze:

  „Możliwe, że miało to bezpośredni wpływ na zawał serca, którego doświadczyła moja ukochana mama w zeszłym roku.”
  A może zachowanie randego tak działa. Jak zwykle on i tylko on kest OK a cała reszta jest BE.

 6. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Proszę Ją o to bezpośrednio zapytać 🙂

 7. do ewki pisze:

  MAM MAMĘ KTÓRA JEST ZE MNIE DUMNA BO NIE PRZYNOSZĘ JEJ WSTYDU ,JEST ZDROWA PRZEZ TO ŻE MA MĄDRE DZIECI.

 8. Michał pisze:

  Wstyd to przynoszą nieuczciwe władze samorządowe? Skala nieprawidłowości wskazuje, że ZK Pińczów jest bliższy dla naszych włodarzy niż magistrat? Wstyd to kraść stare przysłowie, a Pan Szumilas jedyny patrzy tej „bandzie” na ręce dlatego jest atakowany przez trolii na zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl