Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

6 grudnia 2019 | Radio Kielce Ewa Pociejowska-Gawęda 06.12.2019 / Jarosław Kruk 6.12.2019 | | 25 komentarzy

Kolejne trzy działki o łącznej powierzchni około 2,5 hektara na terenach inwestycyjnych „Jędrzejów Południe” gmina sprzedała prywatnym inwestorom – donosi Radio Kielce.

Działki kupiło dwóch przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego i jeden z Wielkopolski. Mają w planach wybudowanie zakładów produkcyjnych. Jak poinformował Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa nieruchomości kosztowały około 800 tys. złotych.

– To bardzo dobra informacja, bo inwestycje przyczynią się do ożywienia lokalnego rynku pracy. Gmina w najbliższym czasie wystawi na sprzedaż kolejne nieruchomości – dodaje włodarz.

W strefie inwestycyjnej Jędrzejowa działa obecnie 7 firm zatrudniając około 700 pracowników. Jak mówi Wojciech Abramowicz, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Gospodarstwa Gruntami UM w Jędrzejowie na terenach inwestycyjnych „Jędrzejów Południe” gmina ma jeszcze prawie… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Wygląda na to, że władze samorządowe Jędrzejowa dużą uwagę przywiązują do rozwoju gospodarczego swojej gminy i do pozyskiwania kolejnych inwestorów, którzy raz – tworzą nowe miejsca pracy, dwa – ich podatki w sposób ciągły zasilać będą miejscowy budżet. Praca powstrzyma odpływ młodych do większych miast lub za granicę, większy, stabilny budżet umożliwi w przyszłych latach na realizację następnych inwestycji służących mieszkańcom gminy.


Władze słonecznej gminy gro pieniędzy z budżetowych przeznaczają na inwestycje o charakterze wizerunkowym. Tym bowiem w moim uznaniu są:  olbrzymia, jedna z największych w kraju tężnia, wieloboiskowy stadion miejski, rewitalizowane w opinii urzędników starodrzewy, betonowo-spiżowe słoneczka, kolejne fontanny. Z ekonomicznego punku widzenia te „produkcje” nie będą przynosić finansowego dochodu. Wręcz przeciwnie w sposób ciągły generować będą straty, choćby z tytułu obsługi zaciągniętych na ich realizację kredytów, jak i kosztów ich utrzymania. Wydrenowany przez nie budżet prawdopodobnie nie pozwoli przez wiele następnych lat na realizację kolejnych znaczących inwestycji, co jak sądzę uniemożliwi rozwój miasta i gminy.

Przypominają mi się tu przykłady z lat 90.tych, z początków transformacji gospodarczej nad Wisłą. Wiele osób zakładało wtedy swoje biznesy, często na kredyt. Część z nich pożyczone środki inwestowało w bazę produkcyjną, towar, itp,  inni za pieniądze z banku w pierwszej kolejności kupowali drogie limuzyny i urządzali reprezentacyjne biura. Dziś ci pierwsi w większości nadal obecni są na rynku, nierzadko zarządzają dużymi firmami, a po tych „wizerunkowych” zazwyczaj dawno już nie ma śladu…

◙ Podobne informacje:

Miliony za usychającą trawę z rolek czy miliony na baseny?

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…

RK: Wojewoda i burmistrz wizytowali tereny inwestycyjne w Jędrzejowie

nm: Nowa 1200 metrowa ulica w Końskich za 4,7 mln zł otworzy inwestycyjny teren dla biznesu. Powstanie 1000 nowych miejsc pracy. A w Busku?

RK: Nowi przedsiębiorcy w gminie Staszów na terenach inwestycyjnych objętych SSE „Starachowice”. A w Busku?

RK: Koneckie Zakłady Odlewnicze otrzymały 17,5 mln wsparcia od SSE Starachowice – a kiedy SSE Busko i miliony wsparcia?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

25 odpowiedzi na “Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…”

 1. Ja pisze:

  Jarek, ślizgacze i wazelinospecjaliscici …

 2. malowanie trawy na zielono pisze:

  w Busku uskutecznia się na całego malowanie trawy na zielono by żyło się lepiej

 3. Tadeusz pisze:

  „Kuń” ma klapki na oczach, by widział wąski zakres i to tylko tego, co jest z przodu. to tyle tytułem wstępu.
  Nieco wyżej – „Podobne informacje” – podany jest artykuł:
  infobusko.pl [28.05.2019]: – RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…
  Zacytuję tu komentarze, które są pod nim . Uważam, że idealnie pasują do bieżącego artykułu. Przeczytajcie to ze zrozumieniem, z zastanowieniem, jak mądrzy i światli ludzie, a nie jak koń z klapkami na oczach.

  ……………………………………………………..
  Miaszkaniec Buska
  29 maja 2019 o 11:18

  Warto przytoczyć i przypomnieć pewne ciekawe informacje, które kiedyś pojawiły się na tym portalu.

  https://infobusko.pl/jkr-umig-i-burmistrz-nie-tworza-miejsc-pracy-czy-na-pewno/

  „JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!”

  Pod tym artykułem możemy przeczytać ciekawe komentarze, min. takie:

  Marek
  2 listopada 2018 o 16:50

  Pytanie zasadnicze:
  Czy władzom Buska zależy, żeby ściągnąć do nas inwestorów, żeby powstawały nowe miejsca pracy?

  Na podstawie tego, co robią (wysokie podatki, wysokie ceny określonych mediów) i czego nie robią (nie robią NIC w tym kierunku), można odpowiedzieć, ŻE NIE ZALEŻY.

  Dociekliwi zapytają:
  DLACZEGO NIE ZALEŻY, DLACZEGO SĄ TAKIE WYSOKIE PODATKI ETC.? PRZECIEŻ WŁODARZE INNYCH MIASTA STAJĄ NA GŁOWIE, ABY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTORÓW?

  Moje osobiste zdanie w tym temacie jest następujące: Pomyślcie logicznie. Wszyscy wiemy, jakie NĘDZNE, podkreślam NĘDZNE są w Busku wynagrodzenia i warunki pracy. Na tym korzystają firmy, w tym także, firmy z pewnego grona „znajomych” (patrz: na przykład lista biznesmenów popierających Sikorę). Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy, prawda? No właśnie. Pomyślmy, czy na przykład na rękę hurtowni żony burmistrza SAWY, która ma taką opinię jaką ma jako pracodawca, jest to, aby inwestor utworzył nowe miejsca pracy w Busku? No właśnie. Podobnie ma się sprawa z innymi biznesmenami. Im też nie zależy, by powstawały nowe miejsca pracy, bo by musieli więcej zapłacić i poprawić warunki pracy, żeby pracownicy od nich nie odeszli. Dlatego też będą popierać Sikorę, będą popierać jego politykę porównywalnych i wyższych niż w Warszawie podatków, wysokich cen wody i ścieków etc. Rozumiecie już? No właśnie.

  photoshop
  3 listopada 2018 o 08:53

  O zarobkach piszecie. Ja tam po 12 latach pracy u buskiego biznesmena mam 10 zł/h. Dobrze że żona zarabia w miarę przyzwoicie. Pracy raczej już nie zmienię bo już po 50 jestem i inni buscy biznesmeni dali by i 11.50 na godzinę ale nie jestem już w stanie zapier… jak 25-latek.
  ……………………………………………………………………….

  Mieszkaniec Buska
  29 maja 2019 o 11:24

  Warto także w kontekście powyższego komentarza zwrócić uwagę na pewną listę buskich biznesmenów.Mowa o artykule pt.
  „Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę”

  https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

  Pod tym artykułem również możemy przeczytać ciekawe komentarze, min. takie:

  Darek
  31 października 2018 o 15:56

  A cóż to jest? To są przedsiębiorcy? Powinno być wyraźnie napisane imię i nazwisko a dopiero z boku podpis. Jakaś tabelka być powinna, a nie takie bazgroły. Kpina i tyle!

  Przyjrzyjmy się jednak kto tu widnieje miedzy innymi:

  Wieloch …, Wieloch…, – czy to ojciec i syn, czyli mąż pani Korczyńskiej Wieloch- Przedszkole w Okrąglaku?

  Henryk Szafraniec – Wykonawca szeregu budów dla PSS Społem oraz Gminy Busko. Ostatnio Rewitalizacja zieleni za 4,4 mln zł – trawa z rolek, słoneczka itd.

  Włodzimierz Wróbel – czyli SAWA

  Korczak Bożena, Korczak Jan – właściciele „Słowackiego” i „Rafała”

  Olesiński Andrzej? – Czy to ten od firmy budowlanej? Czy wykonywał on zlecenia budowlane na rzecz Gminy Busko?

  A czy tam na samym dole po prawej to Jerzy Kokociński, były szef buskiej skarbówki? Jeśli tak, to kandydował 4 lata temu do Powiatu z ramienia Porozumienia Samorządowego Sikory… A on co ma za biznes?

  TERAZ WISIENKA NA TROCIE – Kolarz Jerzy! Czyżby to Starosta? A on jakie ma za biznesy?

  Swoją drogą podatki porównywalne i wyższe niż w Warszawie, a tu jakaś maleńka część, ułamek całości liczby biznesmenów z Buska i okolic, popiera Sikorę.
  Dziwne? Niewiarygodne? A może „towarzystwo wzajemnej adoracji”?

  Jurek
  31 października 2018 o 23:52

  „Miasto i Gmina potrzebuje stabilności.”

  Tłumacząc z Polskiego na nasze, to panom biznesmenom chodzi o to, „żeby było tak ja było i tak jak jest”…

  ………………………………………………………………………
  Mieszkaniec Buska
  29 maja 2019 o 11:32

  Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy i płacy, prawda? No właśnie.

  CZY WŁADZOM BUSKA I POWYŻSZYM BIZNESMENOM, POPIERAJĄCYM TE WŁAŚNIE WŁADZE, ZALEŻY ABY POWSTAŁY NOWE ZAKŁADY, NOWE MIEJSCA PRACY???

  CZY WŁADZOM BUSKA I POWYŻSZYM BIZNESMENOM, POPIERAJĄCYM TE WŁAŚNIE WŁADZE, ZALEŻY ABY POWSTAŁY NOWE ATRAKCYJNE DLA PRACOWNIKÓW MIEJSCA PRACY, KTÓRE STANOWIŁYBY „KONKURENCJĘ” DLA MIEJSC PRACY W ICH ZAKŁADACH???

  Pomyślcie mądrze, logicznie i realistycznie i sami sobie odpowiedzcie na te pytania….
  ………………………………………………………………………

 4. Tadeusz pisze:

  Coś mi w głowie świtało to nazwisko Wieloch, które jest na liście „22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę” i sobie przypomniałem. Na październikowej sesji podejmowano uchwałę na wyrażenie zgody na inwestycję właśnie panów Wielochów. Ich nazwiska widnieją w uzasadnieniu uchwały:

  https://dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2019-10-11/2019_160.pdf

  A teraz pozwolę sobie przywołać artykuł pt. „XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 24 października 2019 r. – projekty uchwał”:

  https://infobusko.pl/xiv-sesja-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-24-pazdziernika-2019-r/

  Polecam, jak ktoś jeszcze nie czytał, komentarze pod tym artykułem. Ciekawe rzeczy…
  Ja zacytuję tylko jeden z nich:

  …………………………………………………………..
  Uchwała 160…
  23 października 2019 o 20:57

  Panowie Wielochowie chcą budować dwa bloki naprzeciw dworca autobusowego przy Waryńskiego. OK, mają działkę niech budują. Pytanie tylko co Rada Miasta ma do prywatnej inwestycji? A może plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje, nie zezwala w tamtym miejscu na taką inwestycję? Czy dlatego radni muszą wydać na to zgodę? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, podkreślam jeśli, to ja się pytam, po co wydaje się niemałe środki i sporządza plan zagospodarowania przestrzennego, skoro potem można sobie uchwałą dać przyzwolenie na to, czego plan nie przewiduje?

  Tu rodzą się kolejne pytania. Panowie Wielochowie to biznesmeni, którzy udzielili poparcia w wyborach W. Sikorze.

  https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

  Mam pytanie: czy gdyby ktoś inny, zwykły Kowalski, chciał zbudować coś, czego nie przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego, to też radni by dla niego specjalnie podjęli uchwałę, by mu to umożliwić???

  …………………………………………………….

 5. Ciekawy pisze:

  Te leżące słoneczka na betonie kosztowały po około 13-15 tysięcy zł. za sztukę?
  Te stojące (jak to na zdjęciu) około 21-23 tysiące zł. za sztukę?

 6. Oszczędności? pisze:

  Na różne inwestycje pieniądze są, choćby z kredytów. Na słoneczka, kolejną fontannę między os. Kościuszki a os. Pułaskiego, (a przecież rzut beretem jest fontanna koło Starostwa), i inne. Gmina Busko szuka oszczędności? Co i rusz słychać, że na nic nie ma pieniędzy?

  Od listopada zamknięto, a właściwie „zawieszono do odwołania” bibliotekę w Szczaworyżu.

  https://www.biblioteka.busko.pl/aktualnosci/196-aktualnosci/3326-ogloszenie-3.html

  Biblioteka (MGBP) i jej filia w Szczworyżu podlegają pod burmistrza i są jednostkami UMIG w Busku.

  Czy ograniczanie, utrudnianie dostępu do książek (bo najbliższa biblioteka jest w Busku), nie jest aby „cofaniem się w rozwoju”, rozwoju społecznym? Co na to mieszkańcy Szczaworyża?

 7. Miom zdaniem to skandal!!! pisze:

  Oświadczenia majątkowe na stronie umig.busko.pl

  Zarobki Krzysztofa Kryczki, Prezesa MPGK Sp. z o. o. w Busku-Zdroju
  Oświadczenia majątkowe na dzień: (czyli dochód za dany rok)

  31.12.2018 – 203 875,00 zł rocznie, czyli 16 989,58 zł/miesiąc.

  31.12.2017 – 187 154,13 zł rocznie, czyli 15 596,18 zł/miesiąc.

  31.12.2016 – 169 360,29 zł rocznie, czyli 14 113,36 zł/miesiąc.

  31.12.2015 – 144 660,59 zł rocznie, czyli 12 055,05 zł/miesiąc.

  W ciągu CZTERECH lat zarobki Prezesa Kryczki wzrosły o 40,93 %,
  z kwoty 144 660,59 zł do kwoty 203 875,00 zł, czyli średnio miesięcznie z kwoty
  12 055,05 zł do 16 989,58 zł !!!

  Kto tyle zarabia? Premier Polski! Czy tyle powinien zarabiać Prezes MPGK w Busku, prawie 17 tysięcy miesięcznie???

  Tu nie szuka się oszczędności? A może by tak obniżyć to bajońskie wynagrodzenie?

  A NAM MIESZKAŃCOM PODNOSI SIĘ OPŁATĘ ZA WYWÓZ ŚMIECI…???!!!

 8. Marian pisze:

  Co by się nie działo to „Rząd się sam wyżywi” powiedział kiedyś szczerą prawdę rzecznik Jerzy Urban. Władze Buska chyba podzielają chyba ten pogląd i wierzą, że na ich pensje pieniądze zawsze się znajdą. Co będzie z mieszkańcami to ich chyba zbytnio nie interesuje.

 9. Do Oszczędności? pisze:

  Filia biblioteki zamknięta, pytanie dlaczego? Oszczędności?
  Jakoś w wynagrodzeniu dla dyrektorki oszczędzania nie widać, wprost przeciwnie.
  Pobory pną się w górę niczym startujący myśliwiec, podobnie zresztą jak pobory Krzysztofa Kryczki. Tu UMIG nie szuka oszczędności?

  CZY ZAROBKI PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI ROSNĄ RÓWNIE SZYBKO JAK DYREKTORCE???

  Oświadczenia majątkowe na stronie umig.busko.pl

  Zarobki Ewy Marciniec, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju.

  Oświadczenia majątkowe na dzień: (czyli dochód za dany rok)

  2018 – 82 783,69 zł rocznie, czyli 6898,64 zł/miesiąc.

  2017 – 85 909,34 zł rocznie, czyli 7159,11 zł/miesiąc.

  2016 – 73 220,50 zł rocznie, czyli 6101,71 zł/miesiąc.

  2015 – 69 099,13 zł rocznie, czyli 5758,26 zł/miesiąc.

  2014 – 62 861,48 zł rocznie, czyli 5238,46 zł/miesiąc.

  Zatem w ciągu PIĘCIU lat zarobki wzrosły o 31,69 % z kwoty 62 861,48 zł do kwoty 82 783,69 zł.

 10. Opłaty za śmieci rosną? pisze:

  WAŻNY KOMUNIKAT!!!

  Do mieszkańców bloków, kamienic:

  Ciągłe podwyżki opłat, a to prąd, a to woda, a to teraz śmieci. Jest na to rada!

  Jeśli mieszkasz w bloku lub innym budynku wielorodzinnym i płacisz czynsz, to jeśli nie przekraczasz określonego kryterium dochodu i określonej powierzchni mieszkania, to należy ci się DODATEK MIESZKANIOWY. Jego wyskokość zależna jest od w/w czynników i może wyniść max. 70 procent czynszu! Jest on przyznawany na podstawie ustawy o dodatkach mieszkaniowych na okresy 6-o miesięczne. Wniosek składa się w MGOPS, czyli w opiece społecznej. Dodatkowo jeśli zostanie przyznany w/w dodatek, można także dostać składając odrębny wniosek dodatek energetyczny, czyli pieniążki na poczet pokrycia co prawda małej, ale jednak pewnej części kosztów prądu. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej formy wsparcia. Powiedzcie o tym rodzinie, sąsiadom, znajomym. Wszelkie informacje w budynku MGOPS w Busku lub na stronie internetowej: wpiszcie w Google MGOPS Busko, a po wejściu na stronę po lewej jest zakładka „dodatki mieszkaniowe”. Tam znajdziecie wszelkie informacje.

 11. eH!De pisze:

  Te słoneczka nie są takie złe; chociaż pomysł ich postawienia wydaje mi się niedokończony. To mogłaby być fajna atrakcja dla turystów, kuracjuszy i dla tych którzy nie znają dobrze Buska. Wzorem Wrocławia i jego krasnoludków powinno się zrobić mapę miasta i zaznaczyć miejsca w których są postawione te słoneczka. Taka mapka powinna współpracować z Google Maps.

 12. Obiektywny mieszkaniec pisze:

  Panie redaktorze pod Busko trzeba takie inwestycje które nie będą sprzeczne z prawami uzdrowiskowymi.
  Równie dobrze mogę sobie zazyczyc 10pietrowego wieżowca lub fabryki akumulatorów.
  1.Teznia każdy dobrze wie co się tam buduje ludzie to chcą bo gdyby nie chcieli to by zaraz były protesty A tu cicho.To będzie kolejna atrakcja jak wizytówka tego miasta i właśnie czekam na jej otwarcie by przejść się zobaczyć skorzystać podziwiać że nudny nowy park ma nowa atrakcję.Moze będą bilety? A czemu nie zapłacę heh.
  Z pewnością będzie więcej turystów kuracjuszy i tak trzymać.

  2.Opisuje Pan wieloboiskowy stadion
  -Był Pan na tym stadionie przed ta
  cała budowa??
  Pytam się tak bo chyba Pan nie widział całego stadionu lub sieje Pan zwykła propagandę.Na stadionie nigdy nie bylo treningowego boiska pelnowymiarowego.Oprocz boiska głównego były trzy boiska JEDNO przy kościele o wymiarach Orlika i DWA za trybuna kryta które były o wiele mniejsze od tego przy kościele.
  Jestem w 100% za tym by ten stadion miał te „5” boisk wymiarowych niż mieć dalej to co było. Ze stadionu beda straty?? Te boiska będą jak i dla młodzieży miłośników piłki nożnej jak i dla klubu AKS Busko dla klubu z ponad 70letnia tradycja. (Nawet Pan nic o tym nie napisał że wraca stara nazwa). Czy trzeba dzisiaj płacić by rozwijać swoją pasję? Mhmm.

  3.Opisuje Pan fontanny
  -Był Pan na tym klepisku pomiędzy os Kościuszki A Pułaskiego??
  Codziennie tamtędy przechodzę i odkad ruszyła budowa mogę przechodzić z dumą że w końcu z tym nieuzytkowanym klepiskiem coś się dzieje.
  Jest parking będzie fontanna będą miejsca do spędzania czasu takie miejsca jak to powinno być na każdym osiedlu w Busku A czemu?Bo jest nuda!
  Kiedyś na zwykłym osiedlu atrakcja był tylko plac zabaw A dziś może i będą fontanny lub podobne architektury. Panie Jarosławie niech Pan zejdzie z komputera przyjedzie do buska i się Pan popyta mieszkańców jak się żyje.

  4.Betonowe okręgi trawa z rolek itp.
  To jest coś takiego jak Pan Wąsowicz przeciął Bycoka usypal „żwirek” nawet nie pomyślał o schodach A babcia jest ciekawa co tam jest na górze ale nie może wejść jak spad jest że można się zabić.I te dwie sprawy to są bezmyślne inwestycje.

  5. Jak Pan opisuje te inwestycje nie będą przynosić dochodów i są nieopłacalne to szczerze najlepiej postawić ludzi ze skarbonkami i niech dają młodzież za użytkowanie stadionu dzieci za użytkowanie fontanny..Te stadion Tez nie fontanna to dla ludzi.

  6.Opisuje Pan emigrację ale no bez „jaj” emigracja jest nawet w Kielcach w stolicy woj tam inwestycje praca itp dookoła.Niestety młodych się nie zatrzyma.

  7.Szalone lata 90te ahh aż się łeska w oku kręci okres transformacji szał itp.Nad Wisłą to był okres bardzo straszny jedno wielkie dziadostwo z kwestii administracyjnej kraju korupcja oficjalne wojny gangów itp.Bylo minęło teraz jest kapitalizm huraa!!!

  Nurtuje mnie takie pytanie cały czas Pan pisze o Sikorze itp A czemu Pan nie napisze np co z tymi wielkimi inwestycjami rozbudowa Mrconiego Mikołajka itp w końcu PSL dał projekt chyba tam zabezpieczył jakiś piniadz A PIS już rządzi rok A dalej cisza z tym wszystkim????

 13. Tak władze Buska "wspierają" młodych... pisze:

  Busko, gmina i powiat się wyludniają. Młodzi wyjeżdżają, bo nie ma perspektyw. Zamiast promować ludzi młodych, to zatrudnienie mają emeryci, np. w Urzędzie Miasta. Rada Miasta też emerytów nie brakuje. Czytając powyższe komentarze pomyślałem, że przejrze sobie oświadczenia majątkowe. Oto co wpadło mi w oko.

  Prezes Zarządu PHU „Lotos” Elżbieta Sobierajska. Urodzona w 1943 Roku, CZYLI MA 76 LAT!

  (Dom Handlowy „Lotos” należy do Urzędu Miasta i Gminy, jak ktoś jeszcze nie wie).

  Na stanowisku Prezesa zarobiła w 2018 Roku:

  59 680,35 zł, czyli średnio 4973,36 zł miesięcznie.

  Do tego ma emeryturę, z której roczny dochód to:

  86 796,89 zł, czyli średnio 7233,07 zł miesięcznie.

  Czy pani ta nie powinna już odpoczywać na tej sidmiotysięcznej emeryturze? Czy to stanowisko nie powinien piastować ktoś młodszy? Chyba 76 lat to już najwyższa pora na odpoczynek, prawda?

 14. Kiedy dosięgnie Polskę kryzys? pisze:

  Po latach prosperity zawsze przychodzi spowolnienie, czasem kryzys, bywa że zdarza się krach.
  Kiedy dosięgnie Polskę kryzys analizuje Tomasz Wroblewski https://www.youtube.com/watch?v=WwC737V10cE&app=desktop

 15. […] Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fon… […]

 16. […] Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fon… […]

 17. […] Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fon… […]

 18. […] Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fon… […]

 19. Pińczak pisze:

  I tak macie dużo szczęścia! Może i jest za dużo wydatków na piękne bibeloty, ale na spacerach zarówno i turystów i mieszkańców one cieszą oko. Jędrzejów do tej pory był zaniedbanym i niezbyt ładnym miastem, ale stawiając na gospodarkę, nowe miejsca pracy, nowe osiedla staje się coraz bogatszy i za niedługo będą finanse na poszczególne rewitalizacje z całkiem nowym rynkiem włącznie. Za to w Pińczowie ani inwestycji w turystykę, ani w gospodarkę. Tu wszyscy żyją historią i wspomnieniami. Niegdyś ładne miasto z każdym rokiem staje się coraz bardziej zaniedbane i uboższe! Ostatnio wielkim sukcesem było pozyskanie 30 tyś. zł zewnętrznych środków. To jest dopiero tragedia i „szczęście” do władz!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl