HLI: Czym się różni tęcza biblijna od tęczowej flagi ruchów LGBT? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

HLI: Czym się różni tęcza biblijna od tęczowej flagi ruchów LGBT?

21 grudnia 2020 | hli.org.pl 29.02.2020 / Jarosław Kruk 21.12.2020 | | 25 komentarzy

W Starym Testamencie tęcza jest symbolem przymierza pomiędzy Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Noemu, że potop nie dotknie już więcej Ziemi (Rdz 9,13). W Nowym Testamencie tęcza jest atrybutem Boga. Biblijna tęcza ma 7 kolorów, tęcza LGBT składa się tylko 6 kolorów.informuje artykuł na @stronie Human Life International

Biblijna tęcza ma 7 kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. W taki właśnie sposób następuje naturalne w przyrodzie rozszczepienie białego światła. Kiedy światło przechodzi przez pryzmat, widzimy 7 kolorów – trzy kolory główne i cztery drugorzędne, Siedem barw – liczba ta w Biblii obrazuje doskonałość i kompletność Boga oraz stworzonej przez Niego natury.

>>>  „Komisja Europejska chce narzucić Polsce ideologiczne rozwiązania”. Ordo Iuris odpowiada na strategię LGBT  <<<

Bardzo ważnym kolorem jest indygo. Jest to naturalny barwnik roślinny, znany i ceniony od tysiącleci. Ma barwę ciemnego, niemal czarnego granatu, od odcienia zielonkawego po fioletowy. Jest to barwa ważna w duchowości i mistycyzmie. Przywraca wewnętrzną równowagę. Stwarza atmosferę podziwu i medytacji. Symbolizuje prawdę, lojalność, pewność, poświęcenie i oddanie. Terapeuci twierdzą, że nie należy jej stosować w odniesieniu do osób, które są pełne zahamowań, zamknięte na kontakty, zdezintegrowane psychicznie. W ikonografii barwa indygo otacza tron, na którym zasiada Jezus. W malarstwie średniowiecznym to kolor chwały, symbol Jezusa Chrystusa. Suknia Matki Bożej Częstochowskiej ma właśnie barwę indygo!

Tęcza na fladze LGBT

Pierwsza tęczowa flaga została stworzona w Gay Community Center w San Francisco przez Gilberta Bakera i kilku wolontariuszy, którzy zszyli ufarbowane płaty materiału tworząc całość. Po raz pierwszy flaga ta wyszła na ulicę podczas Marszu Równości w San Francisco 25 czerwca 1978 roku.

Od tamtego czasu tęczowa flaga stała się ogólnoświatowym symbolem ruchu LGBT. Gama kolorów na tej fladze ma reprezentować  różnorodność środowiska LGBT. Liczba kolorów różni się od tradycyjnej tęczy biblijnej, gdyż tęcza LGBT składa się tylko 6 kolorów: czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego i filetowego. Brakuje barwy indygo. Czasem kolor niebieski może być cieniowany, ale to nadal nie jest tęcza biblijna. Sześć barw to nie przypadek, bo szóstka to biblijny symbol niedoskonałości, braku pełni. Warto też pamiętać, że cyfra 666 to apokaliptyczny znak bestii.

>>>  Co oznacza LGBT, LGBTQ, LGBTI czy LGBT+? Wyjaśniamy  <<<

Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub – co najmniej – błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie” – przypomniało na swoim Twitterze Forum Żydów Polskich.

>>>  Przemysław Czarnek: gender to nie jest nauka, to fałszowanie wizji człowieka  <<<

Kościół katolicki w symbolu biblijnej tęczy widzi Maryję, która jest drogą zbawienia. Nakładanie na nimb Ikony Częstochowskiej niepełnej 6-kolorowej tęczy czy nazywanie Jej „Tęczochowską” jest bluźnierstwem. Siódemka staje się szóstką – pełnia brakiem, symbolem… – cały artykuł na źródłowej @stronie Human Life International ♂ – po kliknięciu na link

 

 

◙ Podobne informacje:

Bp Nitkiewicz w Radio Kielce: – Środowiska LGBT nie mogą narzucać większości swojego zdania

RK: Biskup kielecki ostro i zdecydowanie o środowiskach LGBT [POSŁUCHAJ]

eKAI: Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: udział w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

25 odpowiedzi na “HLI: Czym się różni tęcza biblijna od tęczowej flagi ruchów LGBT?”

 1. Też jestem przeciw pedałowaniu, ale... pisze:

  co to ma k… wspólnego z Buskiem?!

 2. Kozioł pisze:

  Dzisiaj zaczęła się ERA WODNIKA, nadchodzi ANTYCHRYST, albo już tu jest, a Pan o tęczy….

 3. Łukasz Nowak pisze:

  Na BCPL można przeczytać za Lasakiem, że z nowym rokiem wojewoda koniusz raczy łaskawie oddać nam szpital powiatowy, a;e widzę, że redaktor tego portalu ma „ciekawsze” tematy…

 4. Haha pisze:

  Pan Kruk zadziwia potwierdza że jest politycznym dziennikarzem zależnym od swoich poglądów.

 5. Andrzej pisze:

  Środowiska mniejszości nie mogą narzucać swojego zdania? Ale zaraz zaraz przecież kościół też narzuca swoje zdanie a wręcz szczuje i robi propagandę nienawisci w kierunku osób LGBT. Przez lata to szczucie przez Kościół i jego propaganda nienawiści doprowadziła do tego że ludzie o innej orientacji nie mogą spokojnie funkcjonować w tym kraju bo są atakowane bite gwałcone. Ludzie LGBT to Polacy to normalne osoby które urodziły się tu żyją w tym kraju płacą podatki i mają prawo do swoich praw np do związku.

 6. Dziwne bardzo dziwne to daje do myślenia. pisze:

  https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26565696,kim-jest-jozsef-szajer-obronca-swietosci-rodziny-zostal-przylapany.amp

  A nie tak dawno była afera z konserwatywnym katolickim eurodeputowanym z Węgier który został przyłapany na gejowskiej orgii

 7. Anita pisze:

  Jak nie temat Aborcji to teraz temat LGBT.

 8. Oj Jarku pisze:

  Jarku nie spodziewałem się że potrafisz być tak bezczelny. Tolerowalem twoje przesadne ataki na Sikore ale nie mogę już tego tolerować co pokazujesz tu od października. Twój portal miał być portalem dotyczącym Buska ,rozumiem twoje kalendaria bo nieraz są ciekawe ale twoje ataki na kobiety i mężczyzn a teraz na osoby LGBT pokazują że to InfoBusko to portal propagandowy wiadomo kogo. Rozumiem że popierasz pewną opcję polityczną ale jeśli piszesz pierw o Busku to pisz dalej o Busku bo teraz zachowujesz się jak zwykły propagańdzista.

 9. Do dziwne bardzo dziwne pisze:

  Może takich sytuacji będzie więcej.
  Prawdą jest to że nawet w najbardziej konserwatywnym i religijnym środowisku znajdzie się duża liczba ukrytych gejów lub przeróżnych zboczeńców. Dobrze się potrafią maskować wzywać nawet do tępienia takich ludzi by zetrzeć z siebie wszelkie podejrzenie.

 10. Do pana Kruka pisze:

  Panie Kruk homofobia, to się leczy.

 11. Kamil do redaktora pisze:

  No nasz pan redaktor Jarosław Kruk potrafi się odwoływać nawet do katolickiego fanatyka homofoba szowinisty ministra Przemysława Czarnka który jest zwolennikiem przemocy w rodzinie. No śmiechu warte co jeszcze nasz pan redaktor narobi. A tak szczerze to zastanawiam się czy pan to robi specjalnie czy pan też jest takim katolickim fanatykiem.

 12. Marcin pisze:

  Panie redaktorze takim artykułem atakuje pan mieszkańców naszego miasta i gminy którzy też są LGBT.

 13. Wstyd i hańba pisze:

  No tak czyli latanie do kościoła wspieranie pedofili i złodzieji w sutannach dawaniem na tacę jest lepsze od lgbt no jaja xddd.
  Człowieku skończ waść wstydu oszczędź to właśnie takie osoby jak ty i panowie w sukienkach niszczyscie kościół jak i rozwijacie dalej wojnę polsko polską.

 14. co to jest mowa nienawiści pisze:

  Jak my mówimy krytycznie o nich to ponoć jest mowa nienawiści, ale jak oni psy wieszają na nas to jest to wyrażanie własnych poglądów, hehehe

 15. Fakty nie mity pisze:

  Do lewaków czy wasze lgbtfakiqpnm to nie jest przypadkiem ideologia połączona subkulturowym sekciarstwem? Kto wyniósł hitletrka i lenina do władzy przypadkiem nie ówczesnej odpowiednicy dzisiejszego lgdtyb?

 16. Do Fakty nie mity pisze:

  Kochany prawaku Hitlera i Lenina wynieśli do władzy wszyscy ludzie. W hitlerowskich Niemczech w podziękowaniach Hitler zaczął krwawą propagandę antyLGBT. Znów Lenin był trochę otwarty na LGBT ale i tak osoby LGBT były zwalniane z zakładów i też tępiono osoby LGBT. A dobitnym faktem jest to że Kościół katolicki trzymał władzę z Nazistami i otrzymywał z tego korzyści. Hitler był właśnie tzn obrońcą życia poczętego zakazał aborcji w Niemczech. Znów całe ZSRR było też obrońcami życia i też zakazali aborcji. I widzisz kochany prawaku to że ktoś wyniósł jednego czy drugiego do władzy to mało ważne bo zrobili to wszyscy.

 17. Wojtek pisze:

  Kościół sam się wyniszcza pedofilią złodziejstwem atakami na mniejszość seksualną i atakami na kobiety.

 18. Do Wojtka pisze:

  Kościół dalej uważa że on nic złego nie zrobił.

 19. Do powyżej pisze:

  Spokojnie ten artykuł i te artykuliki poniżej tylko pokazują płacz i kwik katolibanu bo coraz więcej ludzi się otwiera by jasno i dobitnie skończyć z tym katolibanem.

 20. Kabaret Moralnego Niepokoju pisze:

  https://youtu.be/1I-G4iP01P4

 21. Grzegorz Braun o rewolucji seksualnej roku 1968 pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=QnmehQ0CGxE&feature=youtu.be

 22. pochodzenie teczy pisze:

  TECZA stworzona zostala przez BOGA i nie powinna byc uzywana przez LGBT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moze LGBT wymysli cos samemu a nie zabierze pomysl BOGA – tak najlatwiej!!!
  od dziecka tato rysowal mi wzgorza pasace sie konie i rosnaca w trawie koniczyne-mam z tego okresu mile wspomnienia.A teraz gdy dziecko czy ja narysowalabym dziecku taki obrazek bede szykanowana,
  Znajdzcie sobie inne logo -nawet jesli odejmiecie jeden kolor z teczy to i tak ona bedzie tecza.Idziecie na latwizne – to jest PLAGIAT

 23. Mocca pisze:

  666 TO LICZBA CZŁOWIEKA, szanowny redaktorze. Cytuję: „Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć (Ap 13,18)”.

 24. Pewien Pan pisze:

  Ludzie już powoli się odwracają od księży bo już nikt im nie wierzy po tym wszystkim co oni czynią. Zaczniemy tolerowac wszystkie ideologię to i też musimy tolerowac pedofilię bo to też są ludzie i wtedy pedofilią się rozszerzy, a tak jest ukrywana w kościołach bo nie pozwala im przykazania katolików i muszą to kryć przed chrześcijanami. Powoli wszystko wychodzi na jaw Polska to już nie jest ciemnogród dzięki wolnej Polsce.

 25. Pan Eustachy Zbuk pisze:

  Każda ideologia jest zakłamana, tęczowa, kolorowa, marksistowska itp lewackie ruchy, powinny wrócić do niebytu. Wystarczy popatrzeć i przeanalizować historię. Kiedyś chcieli udupiac normalnym ludziom życie,a że nie do końca się udało zdegenerować społeczeństwa więc wymyślili że będą atakować tożsamość prostych kowalskich. Jak nie tak to tak,ważne żeby pewne organizacje i opłacający ich tępe buce byli zadowoleni że udało im się zrobić z ludzi debili. Mój kolega prawdziwe szanujący się pedał jest tego samego zdania co ja w tym temacie/dylemacie. Nie ma tu głupich ludzi którzy zrezygnują z własnej tożsamości i będą tańczyć hula gula w 6 kolorkach jako chomik albo delfin. Możemy tylko współczuć tym którzy dali się tak łatwo nabrać i utopić w kolejnej nic nie wnoszecej dobrego dla tego świata ideologii. Ale przeżyjemy i to:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl