Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

31 stycznia 2021 | busko.com.pl 30.01.2021 / Jarosław Kruk 30.01.201 | | 163 komentarze

Do końca lipca 2021 r. w nowym parku zdrojowym ma powstać nowoczesny plac zabaw. W sąsiedztwie nowo powstałej tężni solankowej oraz domu zdrojowego zlokalizowany zostanie wielofunkcyjny plac zabaw w postaci trójmasztowego okrętu. za UMiG Busko-Zdrój informuje portal busko.com.pl

○ – Mamy nadzieję, że stanie się dużą atrakcją dla turystów odwiedzających nasze uzdrowisko – mówi burmistrz Sikora o blisko 30 metrowej łajbie za ok. 400 tysięcy zł, która niebawem stanie opodal tężni i Małpiego Gaju / źródło grafik: UMiG Busko-Zdrój, FB Waldemar Sikora, Wikipedia

>>>  Ile osób urodziło się w styczniu 2021 roku w powiecie buskim w stosunku do stycznia 2020?  Sytuacja jest wprost dramatyczna  <<<

Przypominający statek piratów trójmasztowiec, w który zostaną wmontowane wszystkie urządzenia zabawowe, będzie mierzył ok. 27 m długości i 17 m szerokości. Dzieci będą mogły korzystać m.in.: ze ścianek wspinaczkowych, huśtawek linowych, hamaków czy zjeżdżalni typu ,,ślimak”. Teren zostanie wyposażony w ławki oraz siedziska plenerowe a wszystko to na tle zieleni. Mieszkańcy zyskają miejsce do wypoczynku i rekreacji, a dzieci będą mogły korzystać z licznych atrakcji.

infobusko.pl [29 czerwca 2018]♂
>>>  Śniadanie na trawie w buskim parku zdrojowym?  <<<
 Waldemar Sikora, o tym jak zakazać wypoczynku w parku służącym do wypoczynku. Czyli jak skompromitować się na oczach całego kraju. TVP INFO, „W tyle wizji” , odcinek 582, 28.06.2018 [ fragment o Busku i Parku – 30 minuta 10 sekunda]♂

Mamy nadzieję, że stanie się dużą atrakcją dla turystów odwiedzających nasze uzdrowiskomówi dla buskozdroj.naszemiasto.pl burmistrz Waldemar Sikora♂

Myślę, że w połączeniu z pobliskim parku linowym, tak zwanym „małpim gajem”, będzie cieszył się dużym powodzeniem – dodaje.Kompleks urządzeń zabawowych na terenie Nowego Parku powstanie w ramach zadania „Zagospodarowanie tzw. „nowego” Parku – rekreacja i edukacja prozdrowotna o wodzie” realizowane w ramach Projektu „Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”♂. Obecnie trwa procedura wyłonienia Wykonawcy przedmiotowego zadania.

◙ Podobne informacje:

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

Małpiak-siekierezada: rewitalizacja, karczunek czy rabunek?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

163 odpowiedzi na “Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju”

 1. goniec pisze:

  Podobno w BOSIR na kierowniczym stanowisku zatrudniony został brat burmistrza Sikory, to prawda?

 2. ŁUKASZ NIE ŻYJE!!! pisze:

  „Kolejna zagadkowa śmierć po interwencji policji. Nie żyje 29-letni Łukasz.”

  „29-letni Łukasz został pobity pałkami i zagazowany przez policję. Kilka godzin później nie żył – pisze „Gazeta Wrocławska”.”

  „Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jest ono prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Łukasza.”

  Co się dzieje do ku..y nędzy w tym kraju? Kolejny młody człowiek i kolejna śmierć. Czy Teraz tu już nawet strach wzywać policje na pomoc…?

  Kolejny raz na usta ciśnie się pytanie i aż ciarki po plecach przechodzą, gdy się o tym pomyśli: Czy gdyby Łukasz Szumilas nie miał tego noża, też straciłby życie w wyniku uduszenia???

  https://nczas.com/2021/08/27/kolejna-zagadkowa-smierc-po-interwencji-policji-nie-zyje-29-letni-lukasz/

 3. ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA ZA UTRUDNIANIE LUB TŁUMIENIE KRYTYKI W PRASIE LUB INNYCH MEDIACH pisze:

  PRAWO PRASOWE

  Art. 44.

  1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową,

  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

  2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

 4. […] Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju […]

 5. […] Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju […]

 6. Wszystko psieje w dzisiejszych czasach. Demokracja to trąd, który niszczy cywilizację pisze:

  Stanisław Michalkiewicz 13 mar 2021 https://www.youtube.com/watch?v=Rz8Ro-Qu-js

 7. Pińczak pisze:

  I tak macie lepiej 🙂
  Na statek i liny będą przyjeżdżać dzieci z rodzicami z Pińczowa. Nie wspomnę o braku podobnych tego typu inwestycjach za miedzą, ale o wybudowanych nowych obiektach sportowych na MOSiRze czy przy szkołach. Obiekty, które miały służyć zapewne w krzewieniu zdrowego trybu życia i mniej spędzania czasu dzieci poza ekranami smartfonów i sklepami monopolowymi, zostały zaraz ogrodzone i pozamykane dla ich własnego dobra (czyt. bezpieczeństwa)! Dziś te obiekty służą do robienia pięknych zdjęć na folderach. Jak ci wspomniani rodzice przeliczą, że przy dzisiejszych cenach paliwa, taniej będzie kupić mieszkanie w Busku, niż dojeżdżać dalej na plac zabaw, to Busko zyska. Dzięki statkowi… nowych mieszkańców !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl