nm: Kładka w Busku - projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

22 września 2021 | buskozdroj.naszemiasto.pl Stanisław Wróbel 21.09.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 22.09.2021 | | 51 komentarzy

Budowa kładki pieszo-rowerowej w Busku-Zdroju ma skomunikować ruch pieszy i rowerowy ulic Rokosza, Starkiewicza, oraz Parku Zdrojowego ze szpitalem „Górka”. Zwycięski projekt architektoniczny wykonało znane Biuro Projektów Lewicki Łatak z siedzibą w Krakowie. – donosi portal buskozdroj.naszemiasto.pl

Praca została nagrodzona za: niezwykłe walory krajobrazowe kładki pieszej i rowerowej, harmonijnie wkomponowanej w istniejącą zieleń parkową, konsekwentne rozdzielenie ruchu pieszego i rowerowego w nawiązaniu do układu urbanistycznego otoczenia, rozwiązania materiałowe kładki.

Do budowy kładki został użyty wyjątkowo modny ostatnio materiał – corten, znany także jako stal rdzewiejąca, blacha lub stal kortenowska. Gmina dostała na tą inwestycję prawie… – cały artykuł na źródłowej stronie buskozdroj.naszemiasto.pl


◙ infobusko.pl [2 stycznia 2021]: – ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film:

Kładka ma ułatwić życie ludziom, którzy mają kłopoty z poruszaniem się, jeżdżących na wózkach do części uzdrowiskowej. Szpital oddziela ulica Starkiewicza o dość dużym natężeniem ruchu, kładka umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się – mówi w video materiale dla Echa Dnia Tomasz Mierzwa, główny specjalista do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. / źródło: Echo Dnia♂

(…)
Hm… moim zdaniem, odkąd we wrześniu 2019 r. oddany do użytku został południowy fragment obwodnicy Buska ♂, to ruch na ulicy Starkiewicza jest minimalny. Jednak by nabrać pewności i też zobaczyć postęp prac, udałem się tam w czwartek, 31 grudnia, w środku dnia roboczego, ok. 13:00.

▲ Busko-Zdrój, ul. Szymona Starkiewicza, dzień roboczy, czwartek, 31.12.2020, godzina ~13:00: blisko 2 minutowy widok od strony ul. Rehabilitacyjnej na fragment Starkiewicza o „dosyć dużym natężeniu ruchu” zdaniem Tomasza Mierzwy, głównego specjalisty do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

W trakcie 10 minutowej „kontroli” odnotowałem 23 samochody.

Nie liczyłem wprawdzie natężenia ruchu na ul. Grotta, oddzielającej „Busko” od największego osiedla Sikorskiego, na wysokości Szkoły Podstawowej SP3, ale znając to miejsce z dość częstych przejazdów, wydaje mi się , że tam natężenie ruchu jest z 10-krotnie większe! W dodatku pragnę zwrócić uwagę, że na przejściu dla pieszych, na wysokości ul. Batorego, w ostatnich latach było kilka potrąceń pieszych.

Jeśli więc już kładka, to moim skromnym zdaniem uważam, że nie „na Górkę” ale „na Sikorskiego”.


Busko-Zdrój, Zdrój, ulica Feliksa Rzewuskiego – Kładka na Górkę, ulica Topolowa, 21 WSzUR – deszczowy wtorek 31 sierpnia 2021 r. godzina ok.14:20.

Jarosław Kruk, wyjaśnienie: Widoczny na video wyjątkowo duży ruch samochodów na ulicy Starkiewicza, osobowych i w szczególności ciężarowych, które normalnie tędy nie jeżdżą, spowodowany był tym, że w Radzanowie ♂ zalegające wody opadowe zatopiły  drogę na Nowy Korczyn i fragment obwodnicy Zbludowic♂ oddanej do użytku we wrześniu 2019 r.♂, którymi normalnie odbywa się ten ruch.


◙ Podobne informacje:

ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

Łukasz Nowak: Kładka nie rozwiąże problemów przejsć dla pieszych w Busku-Zdroju

nm: ? Wypadek w Busku na Grotta. Kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ranny trafił do szpitala

? Kolejny groźny wypadek w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu Parkowa x Grotta x Jodłowa zderzyły się dwa samochody osobowe [AKTUALIZACJA]

nm: Zderzenie trzech samochodów na ulicy Wojska Polskiego. Utrudnienia na DK 73 [ZDJĘCIA] | JKR: Jest tężnia, będzie kładka, a kiedy obwodnica, kiedy ronda, światła?

List do Redakcji: ?”Busko, mamy problem”. Zapada się asfalt przy studzienkach kanalizacji sanitarnej

List do Redakcji: ?UWAGA ? Głęboka dziura na ul. Kopernika [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej oddana do ruchu. A w Busku?

List do Burmistrza: ? KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

nm: Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami powstał w Busku-Zdroju. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

RK: Brak przebieralni w buskiej szkole? Rodzice proszą o pomoc

List do Redkacji: ? Panie Burmistrzu Sikora kiedy nastąpi ukończenie budowy budynku na stadionie AKS?

KPPSP: Gwałtowna burza i silne opady deszczu na terenie powiatu buskiego [FOTO / VIDEO]

bcpl: Silne opady deszczu na terenie powiatu buskiego (foto/video)

? Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]

? Widuchowa: Mamy problem! Wybiło źródło i woda zalewa posesje! [VIDEO, FOTO]

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

List do Redakcji: ? „Dokąd płynie burmistrz? Statek na morzu korupcji [VIDEO]

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

TP: ? LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

RK: Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

TVN: ? ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer -Lokalne media. Cena niezależności

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

51 odpowiedzi na “nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]”

 1. kładka pisze:

  A kto będzie z tej kładki korzystał .Bo kuracjusze im nie po drodze,miejscowi tamtędy nie chodzą,dzieci w szpitalu jest 25 osób i też tamtędy nie chodzą.Rozumiem że kładka jest nad ruchliwą arterią ale nie do slamsów na Gorce.A przy upałam czy opadach śniegu to faktycznie będzie przyjemność tamtędy chodzić.Na Starkiewicz i Rzewuskiego brak ławek i koszy na śmieci.

 2. Star 200 pisze:

  George Hagi bezkolizyjnie dojedzie na korty choćby po małym koniaczku

 3. czy ta kładka porównując na metr 1 metra nie jest przypadkiem droższa od mostu na Wiśle w N.Korczynie? pisze:

  swietokrzyskie.pro/rusza-budowa-mostu-w-nowym-korczynie/ : Budowa mostu w Nowym Korczynie to wspólna inwestycja regionu świętokrzyskiego i małopolskiego, której koszt oszacowano na blisko 54 MILIONY złotych. W ramach zadania powstanie długa na około 700 metrów przeprawa mostowa, drogi dojazdowe po obu stronach mostu o łącznej długości niemal 2 kilometrów. Powstaną również po obu stronach drogi dwumetrowe ciągi piesze oraz dodatkowo, po lewej stronie, pas dla rowerzystów o szerokości 3 metry. Zarówno wzdłuż dróg, jak i mostu, ustawione zostanie nowe ledowe oświetlenie. Wykonana będzie także infrastruktura około drogowa.

  Kładka spod Rafała pod wysokie kilkunastostopniowe schody na Górkę: Część piesza ma 252 metry, część rowerowa 235, koszt bodaj 12,5 MILIONA złotych

 4. beczka śmiechu pisze:

  Czy te wysokie piękne zardzewiałe schody na zdjęciu to niby ma być to ułatwienie w poruszaniu się dla niepełnosprawnych? ???

 5. AnnaM pisze:

  byłam tam osobiście kiedyś zobaczyć i powiem tak, że żeby z tej kładki wejść do szpitala Górka to trzeba jeszcze wdrapać się na jeśli dobrze pamietam 42 wysokie stopnie stromych schodów, więc się zastanawiam o jakich ułatwieniach mowa?

 6. gt pisze:

  Kto bogatemu zabroni;)

 7. zdrowy rozum pisze:

  ja się pytam czy za te pieniądze co gmina pozyskała to zamiast kładki nad mało ruchliwą Starkiewicza nie mądrzej było podnieść bezpieczeństwo ludzi na ulicy Grotta? zrobić światła albo ronda? Grotta to chyba najbardziej wypadkowa ulica w Busku, Starkiewicza się do niej nie umywa.

 8. Usterka TV pisze:

  a czy ktoś pomógł już ludziom którym domy od ok. 2 tygodni zalewa woda w Widuchowie?

 9. Ale efekt! pisze:

  coś mi się wydaje, że bakczysz lepiej kręci niż gandzia czy nawet amfa 😉

 10. Do - Usterka tv pisze:

  Uprzejmie donoszę, że jechałem przez Widuchowę przedwczoraj po południu, czyli w poniedziałek i woda jak się lała, tak dalej się leje, więc nic nie uległo zmianie w tej materii według mnie.

 11. czarny mercedes do Do - Usterka tv 22 WRZEŚNIA 2021 O 14:32 pisze:

  Czyżby problem przerastał możliwości i intelekt pewnego wszechmocnego siwego dyplomowanego gieniusza mieszkającego w tej wsi?

 12. czy to prawda co właśnie usłyszałem, że po Mikołajkach i Karpaczu teraz Gołębiewski ma postawić hotel na Górce?! pisze:

  wprawdzie myślę, że to jest teoria spiskowa, ale z drugiej strony może coś w tym być jednak, bo to by sensownie wyjaśniało budowę tej kładki. Bo wg mnie gadanie o niepełnosprawnych dzieciach to bajeczka dla naiwnych. Tylko jeśli już miała by być to prawda, to dlaczego miasto ją buduje?

 13. Kocimiętka pisze:

  Na kładce będzie prywatna wypożyczalnia kasku, co by osoby na wózkach inwalidzkich nie zrobiły sobie guza przy ekstremalnym zjeździe w dół po schodach widocznych na zdjęciu, adrenalina cudownie pobudza komórki organizmu, szybsze bicie serca i oddechy dotleniają- Pan burmistrz dba o zdrowie niepełnosprawnych.

 14. Kazek pisze:

  Ta kładka to wyjątkowe gówno

 15. Anna pisze:

  Dwa razy dnia przejezdzam pod ta kladka..
  Za kazdym razem sie zastanawiam kto dal zgode na takie paskudztwo.. Kladka przywoluje wspomnienia jazdy pociagiem w dziecinstwie pod zardzewialymi wiaduktami.

 16. On pisze:

  Mistrzostwo świata idealnie pasuje do betonowych pomników z herbem miasta. Jeszcze coś niech zabetonują i dołożą żelastwa w mieście uzdrowiskowym to niezbędne

 17. Gruba koperta do: czy ta kładka porównując na metr 1 metra nie jest przypadkiem droższa od mostu na Wiśle w N.Korczynie? 22 WRZEŚNIA pisze:

  Jak się chce mieć lśniącego czarnego mercedesa bądź wypasiony apartament to po co harowac skoro można kilkoma podpisami dopomóc szczęściu?

 18. DO: 22 września 2021 o 15:34 pisze:

  Przytoczę słowa Franklina Delano Roosevelta:
  „W polityce nic nie dzieje się przez przypadek. Jeśli coś się stanie, możesz się założyć, że tak zostało zaplanowane.”

  Bywa tak, że czegoś nie rozumiemy, lecz gdy minie jakiś czas, okazuje się jasne, dlaczego wcześniej…

  Przypomnijcie sobie wielokrotne wystąpienia na Sesji RM Łukasza Szumilasa, zanim jeszcze został radnym, a było to w 2017 roku. Nie raz mówił o potrzebie budowy mieszkań oraz o programie „Mieszkanie Plus.” Co w tej materii uczyniły władze Buska? WYCOFANO SIĘ z programu „Mieszkanie Plus.” Nie upłynęło wiele wody w Wiśle i w Busku ruszyła deweloperka. Każdy niech sam wyciągnie wnioski i wyrobi sobie zdanie w tym temacie…

  Gazeta Wyborcza. 4 maja 2017

  „Zawieszają „Mieszkanie plus”. Bo za mało szczegółów.”

  „Wydawało się, że gmin raczej nie trzeba będzie przekonywać do programu „Mieszkanie plus”. Tymczasem Busko-Zdrój na razie swoją chęć udziału w nim zawiesiło.”

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,21760702,zawieszaja-mieszkanie-plus-bo-za-malo-szczegolow.html?disableRedirects=true

  Co do kładki na Górkę, czas pokaże… Może będzie Gołębiewski, może będzie coś innego (deweloperka?), a może nic nie będzie. Jak mawiają Rosjanie: „Pożywiom, uwidim”…

 19. Do powyżej pisze:

  Foliarz

 20. Jasnowidz czy Kukliński? pisze:

  Sikorki ćwierkają że Kolonię Górka przejmie Tajemniczy inwestor dla którego budowana jest złota kładka
  2 STYCZNIA 2021 O 23:06
  Sikorki ćwierkają, że szykuje się likwidacja Kolonii Górka. Tajemniczy inwestor jak mówią zmienił obiekt zainteresowania i teraz przygotowywane jest przejęcie terenu Kolonii Górka. Etapem do tego jest budowanie przez miasto na koszt mieszkańców kładki na Górkę, by nowi lokatorzy mieli komfortowy dostęp do Parku. To defakto jest powodem budowy złotej kładki nad małoruchliwą ulicą Starkiewicza od czasu oddania obwodnicy Zbludowiic a nie bajki o dostępności dla chorych ze szpitala Górka. Tak to już w tym Busku jest, że miasto wspiera biznesmenów budując im parkingi i infrastrukturę otoczenia, a ci wykładają kasę tylko na sam obiekt. To taka lokalna tradycja. Za niedługo pod pretekstem, że Kolonia Górka to ruina zamieszkana przez patologię władze samorządowe sprzedadzą Kolonię Górka Tajemniczemu inwestorowi, a mieszkańców pawilonów przeniosą do hotelowca przy szpitalu, który czeka już gotowy na nich. Dlatego między innymi mimo, ze hotelowiec jest już oddany do użytku wiele miesięcy temu nie kwateruje się w nim potrzebujących osób bo te mieszkanka to rezerwa pod eksmitowanych z Kolonii Górka lokatorów. Miasto wybuduje kładkę, miasto wybudowało mieszkania dla lokatorów Kolonii Górka więc teraz Tajemniczy inwestor będzie mógł przejać teren Kolonii Górka i budować to co sobie zaplanował. A miasto dostanie parę groszy za teren co nie pokryje nakładów jaki poniesie na zardzewiałą kładkę i hotelowiec. Ale przecież to nie jest zmartwienie wielkiego i małego wodza.

 21. Do powyżej pisze:

  Ciekawe co z budynkiem po Smrrfusiu na ul. Ppłk. Srogiego? Ciekawe głosy chodzą. Najpierw było że Smerfusiowi wypowiedzieć umoweę, bo trzeba wyremontować, ocieplić. Potem że zburzyć i nowy budunek postawić i będzie żłobek. Teraz się okazuje, że żłobek będzie na ul. Różanej po klubie seniora. Co więc nam zostaje z tych opcji z budynkiem na ul. Ppłk Srogiego? Wyburzyć? A co z działką? Jakiś buski deweloper kupi od gminy? Może W…ch? Może H. Sz…c? Czas pokaże…

 22. Sorry taki w BZ klimat: czy ta kładka porównując na metr 1 metra nie jest przypadkiem droższa od mostu na Wiśle w N.Korczynie? 22 WRZEŚNIA 2021 O 11:38 pisze:

  I czy można się dziwić, że na kibloszatnie na skateparku wydano podobno 1.000.000 złotych?

 23. Plagiat do: czarny mercedes do Do - Usterka tv 22 WRZEŚNIA 2021 O 14:32 22 WRZEŚNIA 2021 O 14:52 pisze:

  „Czyżby problem przerastał możliwości i intelekt pewnego wszechmocnego siwego dyplomowanego gieniusza mieszkającego w tej wsi?” podobno to dyplomowanie za niedługo będzie nieaktualne bo podobno dyplomowa praca gieniusza została zerżnieta z innej

 24. Czy to prawda, że pisze:

  Czy to prawda, że w 2020 roku w jednym z lokali w Busku, odbyło się spotkanie W. Sikory z Anną Korczyńską-Wieloch (pani od przedszkola „Okrąglak”)?

  Jeśli to prawda, że w/w spotkanie miało miejsce, to czy to prawda, że jest świadek który słyszał tą rozmowę?

  Jeśli to prawda, że w/w spotkanie miało miejsce, to czy to prawda, że uzgodniono na nim, iż „w budynku na ul. ppłk. Srogiego (do niedana siedziba przedszkola Smerfuś) zorganizowane zostanie na kilka miesięcy przedszkole samorządowe, a potem budynek przejmie i będzie powadzić tam przedszkole Anna Korczyńska-Wieloch”?

 25. W Bułgarii tylko ryba nie bierze pisze:

  voxeurop.eu/pl/w-bulgarii-tylko-ryba-nie-bierze/

  **

  Czy to prawda, że gdy za Wąsowicza rozpoczęto rewitalizację Mickiewicza i Rynku to inwestycja miała kosztować ok 10 mln, a gdy zakończono ją za Sikory to ostatecznie kosztowało bodaj 35 mln?
  18 WRZEŚNIA 2021 O 21:41 (EDYTUJ)
  Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że sfinalizowana przez burmistrza Sikorę rewitalizacja Mickiewicza i Rynku ostatecznie kosztowała bodaj 35 mln?

  Czy prawdą jest to, że gdy za burmistrza Piotra Wąsowicza zaplanowano i rozpoczęto rewitalizację Mickiewicza i Rynku to mówiono, że inwestycja będzie kosztować bodaj 10 mln?

  Czy prawdą jest to, że gdy po Wąsowiczu nastał burmistrz Sikora to zrewitalizowano plany i na przykład podobno w ramach rewitalizacji Mickiewicza i Rynku podobno zrewitalizowano też fragment ulicy Korczyńskiej po drugiej stronie parku poprzez bardzo kosztowne przeniesienie na koszt gminy a nie właściciela terenu w inne miejsce przeszkadzającej w zagospodarowaniu działki stacji transformatorowej stojącej na działce, na której powstał wkrótce Lawendowy Zdrój?

  Czy ktoś potrafi konkretnie odpowiedzieć w jaki sposób inwestycja która podobno miała kosztować 10 mln ostatecznie kosztowała 35 mln? Kto za to odpowiada?

  **

  Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona
  18 WRZEŚNIA 2021 O 21:40 (EDYTUJ)
  Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona, zostały za burmistrza Sikory przeprojektowane i po tej rewitalizacji miasto zapłaciło za nie nie 500.000 a 2.500.000?

  **

  Do: Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona
  18 WRZEŚNIA 2021 O 21:44 (EDYTUJ)
  Jeśli chodzi o rozbieżności w cenie robót elektrycznych przy remoncie alei Mickiewicza,to jeżeli jest prawda,że domanipulowano z pieniędzy podatnika ,,schowanie” linii wysokiego napięcia prywatnemu właścicielowi wielkiego pensjonatu przy ul Korczyńskiej,to może wiele tlumaczyc. Faktem jest,że budynek przez wiele lat stał nieużywany w stanie surowym że względu na napowietrzna linie wysokiego napięcia,później linia zniknęła i budynek ruszył z kopyta z pracami dążącymi do ukończenia budowy Zbieżność w czasie przypadkowa???

 26. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi? pisze:

  do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi? infobusko.pl/do-redakcji-developer-wybuduje-i-sprzeda-mieszkania-parking-wystawi-miasto/

 27. Kazimierz pisze:

  Mieszkam od urodzenia na Górce z małą przerwą i znam od poszewki co było i co jest. I dziwi mnie ten zachwyt nad czym co nie spełnia rzadnych warunków dla osób niepełnosprawnych. Dlaczego ano szpital Górka jest już praktycznie dla dorosłych i stan pacjentów na wózku jest zerowy.Natomiast przy ul.Rehabilitacyjnej jest szkoła dla dzieci niepełnosprawnych którzy na wózku pruszają się na wąskiej i między poruszjacymi pojazdami chodnik jet wąski i wysoki więc młodzież wybiera bo niema alternatywy zatłoczoną ul. Rehabilitacyjną .A wystarczyło za ułamek tej kasy na kładkę zrobić dodatkowy pas dla wózków wzdłuż tej jezdni i połączyć szkołę z Uzdrowiskiem . I to by miało jakiś sens i zapewniło bezpieczeństwo już i tak doświadczonej przez los młodzieży. A co do reszty czest chodzę na spacer al.Topolową i kuracjusze zadają pytanie jak to jest ze jeszcze nie skończyli a już tak paskudnie zardzewiało

 28. Jolanta pisze:

  Dawno temu mieszkalam na Gorce ,to byly najpiekniejsze lata,ale byla natura ,naturalny nie wybetonowany..Wał..a teraz co ,zlom i beton,az serce krwawi ,kto tam nie mieszkal to nie zrozumie

 29. Bożena pisze:

  Zima na wale mnóstwo dzieci zjeżdżających aż do ul. Starkiewicza a najlepsza frajda było zakończenie zjazdu w nieczynnym basenie ,który był zakończeniem „wału,”

 30. Kazimierz pisze:

  Czasem trzeba było czekać w kolejce by zjechać na dół oj łza się kręci w oku zmarnowali taką górę zamiast ją zagospodarować na trasę saneczkową

 31. ŻENADA pisze:

  Czytając porywająco-wzniosły tekst pana redaktora naszegomiasta.pl i słuchjac ociekającego samozachwytem górnolotnego pienia tego głównego specjalisty do spraw inwestycji odnoszę niestety wrażenie, że komuś tu się wydaje, że jak ktoś mieszka nie w Warszawie czy Krakowie tylko w Busku to można mu wszystko wmówić i wszystko wcisnąć.

 32. do Kazimierz pisze:

  A kolega to chyba od urodzenia w Zbludowicach mieszkał a nie na Górce.

 33. Król jest nagi a kładka zardzewiała pisze:

  Polecam lekturę starej bajki pt. Król jest nagi. Ach Ci egocentryczni władcy i lizusowi doradcy…
  Król jest nagi a kładka zardzewiała :).

 34. Waldek Morawiec pisze:

  Podskocz no jeden z drugim do Ściubisza, kupta wiaderko srebrzanki bo panu kładka zardzewiała…

 35. Kocimiętka pisze:

  Powiem wam tak, że budowa tężni, promenady, kładki to takie sreberko, w które owija się g… Kuracjusze są zachwyceni, bo nie widzą tak jak my tego co jest w środku. A w środku wielki smród zalewanych ulic, braku doinwestowania szkół, coś zaczynamy ale nie kończymy, mieszkańcy mają patrzeć i ślepnąć od blasku cudowności obiektów w okolicy parku aby przestali widzieć rzeczy, które są do zrobienia na wczoraj :/ Wydaje mi się, że rozsądnym jest po pierwsze zadbać o mieszkańców a potem o wystrój, teżnia nie wiem kiedy finansowo się zwróci, no ale musi pokryć jeszcze kładkę więc będziemy biedować jeszcze kilka lat :/ Na coż piękne buty jak w środku dziurawe skarpety, nie widać do czasu 🙂

 36. Jadwiga pisze:

  Bez sensu. Jak tam nawet ruchu samochodowego praktycznie nie ma. Pieniądze wydane w błoto. Ani to ładne, ani funkcjonalne. Skoro mają z tego korzystać osoby niepełnosprawne, to ja się pytam, gdzie są windy?
  No, chyba że celem władz był kolejny etap zabetonowywania miasta. A potem płacz, że po większym deszczu są podtopienia.

 37. Darek pisze:

  Taka rzecz, ciekawe czy ktoś to zauważył. Na wolnym powietrzu T. Mierzwa jest w maseczce. Jak w tym kraju ma być mądrze i normalnie, jak dzieją się takie rzeczy? Ludzie, czy wy jesteście obłąkani, czy nic nie wiecie i wasza widza jest równa zeru? Dokąd będziecie się dawać nabierać na tą propagandę, na te kłamstwa? Politycy przed kamerami są w maskach, a potem ściągają jak tylko kamery wyłączą. Tak jest w Sejmie i tak jest wszędzie. Widzieliście co było ostatnio u Mazurka na imieninach? Fakt to opisał i zdjęcia są min. na Twitterze. Widzieliście na Forum Ekonomicznym w Karpaczu co było? Ludzie, czy wy nie rozumiecie, że jesteście oszukiwani na każdym kroku? Jest ponad 100 publikacji naukowych, z tego kilka podpartych badaniami podwójnie ślepej próby (RCT) które jasno dowodzą, że maski (chirurgiczne, FFP) nic nie dają jeśli chodzi o transmisję wirusów. O pozostałych szmatkach nawet nie ma co mówić. Według innych badań, aby jedna osoba nie zaraziła się „ździrusem”, maski musi nosić 200 tys. ludzi przez tydzień, czyli skuteczność jest 1 : 200 000! Za to noszenie masek jest szkodliwe z wielu względów – wdychanie CO2, niedotlenienie, maski to siedlisko zarazków, itd. Badania dowiodły, że na 65% masek znaleziono gronkowca. Maski NIC NIE DAJĄ, a jedynie mogą szkodzić noszącemu. A przypomnijcie sobie te przyłbice, te mini przyłbice na nosie noszone? To dopiero była paranoja. Ostatnio widziałem na ulicy dwie kobiety, z wyglądu kuracjuszki, a jedna z nich miała okulary i przyłbicę. Co ta szybka daje jej lub komuś innemu? Przed czym to niby ma chronić?

  Panie Mierzwa, ściągnij Pan te maskę, to się Panu mózg lepiej dotleni i będziesz Pan zdrowszy!

 38. Doktor Włodzimierz Bodnar z przychodni lekarskiej Optima w Przemyślu prezentuje wyniki leczenia amantadyną na konferencji we Włoszech pisze:

  Doktor Włodzimierz Bodnar z przychodni lekarskiej Optima w Przemyślu prezentuje wyniki leczenia amantadyną na konferencji we Włoszech https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=393768252307497&id=100050229766619

 39. Emilia pisze:

  Ciekawe czy pod kładką zmieści się TIR?

 40. Fryderyk pisze:

  Do Darka Zastanów sie co piszesz ja w Szpitalu spedziłem 11 tygodni w związku z wirusem i przy mnie umierali ludzie młodzi i starzy napatrzyłem się na respiratory i maski tlenowe ale nie zabieram w tej sprawie głosu.Maska jest po to by cie chronić i należy ją co pewien okres zmieniać,i saraj się nie obrażac ludzi nie masz ochoty nosić maski nikt Cię do tego nie zmusi twoja sprawa i twoje zdrowie

 41. Darek do powyżej. pisze:

  1/ Drogi Panie Fryderyku, od dziesięciu miesięcy zajmuję się tą tzw. pandemią
  codziennie, czytając i słuchając wszelkie doniesienia z całego świata na ten temat.
  Spędziłem setki godzin, dlatego będę się wypowiadał, bo mam dużą wiedzę w tym
  zakresie, opartą nie na internetowych komentarzach, lecz na wynikach badań,
  publikacjach naukowych, konferencjach lekarzy i naukowców z całego świata.

  2/ Maska nie chroni przed niczym. To nie ja tak twierdzę, tylko tak dowodzą badania
  naukowe. Jeśli Pan zaprzecza nauce, to ja nie mam już na to kontrargumentów.

  3/ Śmiertelność na Covid-19 jest na poziomie grypy. Grypa to średnio 0,15 – 0,17%,
  Covid-19 w granicach 0,13-0,18%, maksymalnie 0,2 %.

  4/ Spacyfikowano służbę zdrowia irracjonalnymi i sprzecznymi z nauką zarządzeniami ministra „choroby i nagłej śmierci” Adama N (z wykształcenia ekonomisty), wprowadzając między innymi coś tak debilnego jak tele-porady, więc efekt jest taki, jaki jest. Ludzi nie leczono, kazano siedzieć w domach, a po półtora tygodnia, po dwóch tygodniach, Covid-19 przechodził w zapalenie płuc i dopiero wtedy karetka, szpital, sedacja, respiracja, a potem często kremacja. Dodam tylko, że w prywatnych gabinetach (odpłatnie) pacjentów przyjmowano bez żadnych problemów. Tu tele-porad nie było i strachu przed koronawirusem też nie było…

  5/ Podawane liczby zmarłych na rzekomy Covid-19 to jedno wielkie kłamstwo
  i manipulacja.
  a/ Testy PCR są kompletnie niewiarygodne (temat rzeka), a przy cyklach
  amplifikacyjnych powyżej 35, odsetek wyników fałszywie dodatnich wynosi 97-98%.
  Testy PCR nie maja walidacji, nie są do celów diagnostycznych stworzone, lecz do
  porównawczych badań naukowych, nie wykrywają wirusa, nie mówią nic o tym, czy
  ktoś jest nosicielem, czy jest zakażony. Test PCR wykrywa tylko pewne części DNA
  rzekomo należące do wirusa Sars-CoV-2, a faktycznie mogą one należeć do innych
  wirusów, do człowieka, mogą pochodzić z zanieczyszczeń itd. A jak „podkręcimy”
  testy do 30-35 cykli amplifikacyjnych, zwanych inaczej cyklami denaturacyjnymi,
  To będziemy mieli większość pozytywnych, a więc coś jak za Stalina: „Nie ważne
  kto głosuje, ważne kto liczy głosy”.
  b/ Dużo ludzi umarło nie z powodu Covid-a, ale na choroby współistniejące mając
  dodatkowo Covid (według testów PCR o wiadomej wiarygodności – patrz ppkt.a)
  c/ Mamy już ponad 100 tys. tzw. zgonów nadmiarowych. Pacjenci czekali z zawałami,
  udarami na SOR-ach po kilka godzin na wynik testu i nierzadko umierali, a jak
  test był pozytywny, co często się zdarzało (patrz ppkt. a), że umierali nie na
  na udar czy zawał, lecz wpisywano, że zmarli na Covid-a.
  c/ Występowały liczne „fałszerstwa” i wpisywano C-19 w akcie zgonu ze
  względu na dodatki finansowe. Takie choćby testy antygenowe (kasetkowe)robi się
  na poczekaniu (w kilka minut) i zawsze wynik jak tylko się zechce „może być”
  pozytywny, choćby w przypadku zastosowania soli fizjologicznej zamiast
  oryginalnego bufora.
  6/ Neguje się i wycisza wszystko co jest na temat leczenia Covid-19. Amantadyna,
  Hydroksychlorochina, Inwermektyna, Budezonid (syntetyczny kortykosteroid – lek
  silnie przeciwzapalny) zmniejszający o 90% ryzyko ciężkiego przebiegu C-19 i inne
  leki są skuteczne w leczeniu Covid-19, lecz trzeba po prostu leczyć, a nie udzielać
  tele-„srele”-porad i nie osłuchawszy pacjenta stetoskopem kazać mu siedzieć w domku
  na Paracetamolu i czekać na co?

  7/ Kolejna bzdura to płyny dezynfekcyjne i odkażanie rąk. Na szczęście już to
  samoistnie prawie zanikło i słusznie zresztą. Ryzyko zakażenia przez dotyk jest
  poniżej 1 : 10 000, czyli gdyby 10 000 ludzi dotknęło jakiś przedmiot, na którym
  jest wirus, zakazić się może max. jedna osoba.

  Jest jeszcze mnóstwo manipulacji, kłamstw, propagandy i można by o tym pisać jeszcze bardzo, bardzo długo, żeby te wszystkie brednie wyprostować. Nakreśliłem tylko kilka podstawowych faktów opartych na badaniach i nauce.

  Trzeba wyłączyć zakłamane i załgane media, takie jak TVP, TVN, Polsat, nie słuchać idiotyzmów podawanych przez polityków, na podstawie wypowiedzi „ekspertów” z tzw. rady medycznej, która nie sporządza protokołów ze swoich posiedzeń, a 12-u na 17-u członków tej rady pobierało środki od koncernów farmaceutycznych na granty, badania, konferencje. Taka ciekawostka: W tej, pożal się Boże, radzie nie ma nawet lekarza Pulmunologa, czyli „płucnika”, za to jest na przykład Ortopeda…

  Covid-19 jest mniej groźny od grypy dla dzieci i osób młodych, a trochę groźniejszy od grypy dla ludzi starszych i schorowanych. Natomiast kwestia zasadnicza i kluczowa: Trzeba tą chorobę leczyć, zaczynając kurację im szybciej, tym lepiej. Bywa tak, że już w trzeciej, czwartej dobie od zakażenia C-19 w płucach są szmery świadczące o tym, iż zaczęło się już zapalenie płuc, a wtedy należy leczyć Amantadyną, która hamuje replikację Sars-CoV-2, równocześnie wdrożyć antybiotyk działający na zapalenie płuc, do tego ewentualnie leki wziewne, przeciwgrzybicze, vit. D, vit. C, cynk. Lekarz decyduje w takim przypadku o procesie leczenia, a ja podałem tylko przykładowy schemat działania. Jeśli pacjenta trzyma się na Paracetamolu w domu tydzień czy dwa, to namnoży się w cholerę tego wirusa, potem dojdzie zapalenie płuc i jest nieciekawie. Dodam na koniec, jako ciekawostkę, że 80-85% chorych na „hiszpankę” umarło nie z powodu wirusa grypy hiszpanki ale na… zapalenie płuc.

 42. Darek do P. Fryderyka i nie tylko... pisze:

  Oto takie pierwsze z brzegu przykłady: To co dzieje się w Australii to jest gorzej niż w III Rzeszy.

  https://twitter.com/justin_hart/status/1441479194504884225

  https://twitter.com/AnonymeCitoyen/status/1441351950352613378

  To jest faszyzm w czystej postaci. Czy chcemy żeby u nas tez tak było? Mało nam 123 lata zaborów, potem okupacji hitlerowskiej i 44 lat Komunizmu? A teraz co, zamordyzm, segregacja sanitarna i totalitaryzm kolejny na horyzoncie? Co się dzieje w Niemczech, we Włoszech, a we Francji? Tego chcecie w Polsce? Nie widzicie do czego to dąży? Nie widzicie, że trwa obecnie „III wojna światowa” i przemodelowanie całego świata ekonomicznie, społecznie i gospodarczo? Poczytajcie sobie co pan Klaus Schwab mówi, poczytajcie o Agendzie 2030, czwartej rewolucji przemysłowej, kapitalizmie inkluzywnym, itd., to zrozumiecie co się dzieje wokoło na świecie. Ustawa druk nr 1449, która chwilowo spadła z obrad Sejmu 15 września, ale niebawem powróci. Wiecie co jest w tej ustawie? To się zainteresujcie, bo powiadam wam, że prawie nic nie wiecie i nie rozumiecie, co się wokoło dzieje. Chcecie od nowa zamordyzmu, totalitaryzmu, chcecie quasi stanu wojennego w Polsce? Ja nie chcę.

 43. do Darek: Demograficzne tsunami przeszło przez Polskę. Jego skala przeraża pisze:

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27610371,demograficzne-tsunami-przeszlo-przez-polske-jego-skala-przeraza.html
  539 tys. osób zmarło w Polsce w ostatnich dwunastu miesiącach. To o ok. 130 tys. więcej niż średnio w ostatnich latach. Gigantyczna fala nadmiarowych zgonów przetoczyła się przez całą Polskę, choć najmocniej dotknęła Podkarpacie. Wyraźnie spada też liczba urodzeń. W ostatnim roku było ich w Polsce już o 200 tys. mniej niż zgonów.
  Przytłaczająca skala dramatu
  Najnowsze dane GUS dotyczące liczby zgonów w lipcu (a także świeższe dane z Rejestru Stanu Cywilnego, obejmujące także sierpień) można uznać za o tyle pokrzepiające, że wskazują, iż sytuacja w Polsce powróciła do względnej normy. Normy, którą w ostatnich latach było mniej więcej ok. 31-34 tys. osób zmarłych w miesiącach letnich.
  Skala dramatu, która miał miejsce w Polsce w ostatnim roku, jest jednak przytłaczająca. W ciągu minionych dwunastu miesięcy zmarło w Polsce ok. 539 tys. osób. Dla porównania, średnia roczna z czterech poprzednich lat (tj. od września 2016 r. do sierpnia 2020 r. włącznie) to ok. 410 tys. śmierci. Wychodzi absolutnie przygniatająca liczba niemal 130 tys. nadmiarowych zgonów. To mniej więcej tyle, ilu mieszkańców mają np. Tychy czy Opole.

  „Naturalne” procesy, związane ze starzeniem się społeczeństwa, jeśli w ogóle przyczyniły się do tej liczby, to raczej w niewielkim stopniu. Na przykład szacunki Polskiego Instytutu Ekonomicznego na 2020 r. mówiły o ok. 420 tys. tzw. oczekiwanych zgonów. Ale blisko 540 tys.? Efekt pandemii koronawirusa i paraliżu systemu opieki zdrowotnej jest tutaj ewidentny. Co więcej, dane wskazują, że ofiar pandemii w Polsce jest znacznie więcej, niż mogą sugerować koronawirusowe statystyki Ministerstwa Zdrowia, według których w ostatnim roku zmarło niespełna 73,5 tys. osób zakażonych koronawirusem.

  Walec nadmiarowych zgonów przejechał bezlitośnie przez całą Polskę, acz wygląda na to, że stosunkowo najboleśniej obszedł się z województwem podkarpackim. Dane z Rejestru Stanu Cywilnego wskazują, że od września 2020 r. do sierpnia 2021 r. włącznie zmarło tam o blisko 27,4 tys. tysiąca osób. To aż o 40 proc. więcej niż średnio w tym samym okresie w czterech poprzednich latach. Tylko w czterech województwach tak liczona nadmierna śmiertelność nie przekroczyła 30 proc. Średnio dla całej Polski wyniosła 31,5 proc.

 44. Darek do powyżej pisze:

  Dokładnie! A to dopiero początek, bo widać teraz o ile wzrosła liczba chorych na nowotwory i inne choroby. Jeszcze długo będą skutki tego pier..ego locdawnu i rozpie…a służby zdrowia.

  Dodam, że o ile dobrze pamiętam, średnia wieku osób zmarłych w Polsce „na kowida” według tych rządowych danych, które wiadomo jakie są, to 72 lata. Te dane o zmarłych „73,5 tys. osób zakażonych koronawirusem”, to jeden wielki fałsz i zakłamanie. Większość tych osób zmarło na raka, zawał, udar, wylew, ale miało pozytywny wynik testu więc zmarły „na kowida”. Było też masę osób w podeszłym wieku, schorowanych, gdzie C-19 był jedynie kroplą przelewającą czarę i te osoby niestety zmarły, a że wynik miały pozytywny, więc „zmarły na kowida”.

  Jeśli chodzi o osoby zdrowe, bez chorób współistniejących, na C-19 zmarło w Polsce kilka tysięcy z tych 73,5 tysiąca, a może nawet mniej. Tylko sekcja zwłok może wskazać na co pacjent zmarł. Nic innego poza sekcją tego nie pokaże. Warto dodać, że niemiecki patolog który przeprowadził 100 sekcji zwłok osób zmarłych na C-19 stwierdził że, o ile dobrze pamiętam, albo żadna z nich albo tylko jedna osoba zmarła faktycznie na C-19.

  Przytoczę teraz oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia, a przepraszam ministerstwa „choroby i nagłej śmierci” pod kierownictwem Adama N.:

  Pismo nr. ASI.051.46.2021.NJ z dnia 15 lutego 2021.
  Ilość zgonów na sam C-19 od 23 marca 2020 do 31 grudnia 2020:

  W przedziale wiekowym: 1 – 20 lat – 5 osób
  W przedziale wiekowym: 21 – 67 lat – 1532 osoby
  W przedziale wiekowym: powyżej 67 lat – 3559 osób

  Oczywiście to osoby zmarłe na C-19 według tego, że miały pozytywny wynik kompletnie niewiarygodnych testów PCR lub antygenowych. Gdyby przeprowadzić sekcje zwłok tych osób, dopiero wtedy wiedzielibyśmy jaka była przyczyna zgonów. Wtedy też okazałoby się, że faktycznie zmarłych z powodu C-19 byłoby znacznie, znacznie mniej.

  Dodać należy, że przed tą mniemaną pandemią, w 2018 roku w Polsce zmarło 414 tys. osób, co daje dziennie:

  -1134 osoby zmarłe średnio każdego dnia, w tym:
  -nowotwory: 301 osób
  -choroby układu krążenia: 485 osób
  -wypadki drogowe: 8 osób
  -samobójstwa: 16 osób (tak, w Polsce DWA RAZY WIĘCEJ osób popełniło w 2018 roku samobójstwa niż zginęło na drogach)

  Zatem w 2018 roku zmarło:
  -na nowotwory 110 tys. osób
  -na choroby układu krążenia 177 tys. osób

  Jak widać na drogach zginęło około 3 tys. osób, a niby na C-19 zmarło od marca do grudnia 2020 około 5 tys. osób, choć gdyby przeprowadzić sekcję zwłok, to ile faktycznie zmarło na C-19? 500 osób? Tysiąc osób? Niech będzie, że nawet połowa, czyli 2,5 tysiąca osób. Zatem na drogach zginęło więcej. To może ogłośmy pandemię wypadków drogowych, a najlepiej zakażmy ruchu drogowego i wtedy nikt nie zginie? A samobójstw było około 6 tysięcy! Dlaczego nie ogłoszą pandemii samobójstw? A gdzie jest MEGA PANDEMIA nowotworów (110 tys. osób) i chorób układu krążenia (177 tys. osób)? Dlaczego jeszcze nie została ogłoszona?

  Rozumiecie już teraz, choćby na tym przykładzie, że ta cala pLandemia to jedno wielkie oszustwo i ściema? To stek kłamstw, mających na celu zastraszenie społeczeństwa. Zapytacie po co? Ano po to, że:

  1/ Świat jest całkowicie zbankrutowany. Dług światowy (dług wszystkich państw) to 372% PKB świata!!! Wszystko jest zadłużone po uszy! To jest nie do spłacenia! Dlatego trzeba przemodelować ekonomicznie i gospodarczo cały świat, bo inaczej to wszystko pier…e na łeb na szyję.
  2/ Przy okazji zarobi się biliony dolarów na szprycy, która poza licznymi NOP-ami nie daje prawie nic. Patrzcie na przykład na Izrael: jeden z najlepiej wyszprycowanych krajów i multum chorych i kolejna fala, więc szprycują trzecią dawką. Pomyślcie, dwie dawki nie pomogły, to trzecia pomoże? To jest sprzeczne z nauką, medycyną i chyba tylko kompletny idiota albo osoba obłąkana uwierzy w to, że trzecia szpryca coś pomoże, skoro dwie nie pomogły.
  3/ Do tego chodzi o zmniejszenie populacji świata, co od lat zapowiadają tacy „obłąkańcy” i „zbrodniarze” jak Bill Gates i inni, którzy wprost mówią, że jest za dużo ludzi na świecie i trzeba chronić przyrodę, klimat, i dlatego trzeba zdepopulować świat z obecnych 8 miliardów do 0,5 miliarda ludzi. To nie są teorie spiskowe, ale oni to głoszą oficjalnie od lat! Bill Gates, który od lat mówi o depopulacji świata, teraz robi szczepionki dla ludzi, żeby im pomagać? Ludzie, czy wy nie widzicie, że to jest jedno wielkie OSZUSTWO I KŁAMSTWO?

  Tak owszem, jest wirus, kompletnie niegroźny dla dzieci, niegroźny dla osób młodych, a groźny dla osób starych, schorowanych, dla których również grypa, angina czy inna infekcja też jest tak samo groźna, ponieważ może przejść z zapalenie płuc, a to może się skończyć zgonem dla takiej osoby. Tyle w temacie.

 45. Darek pisze:

  Czy szczepionka likwiduje maski? NIE
  Czy szczepionka likwiduje dystans? NIE
  Czy szczepionka wyeliminuje testy? NIE
  Czy szczepienia likwiduje zakażenia? NIE
  Czy szczepionka jest szczepionką? NIE (to jest eksperymentalny preparat medyczny, preparat genetyczny)
  Czy szczepionka została dopuszczona do powszechnego użycia? NIE (została dopuszczona warunkowo na 1 rok i nie jest ważne, że warunków nie spełnia)
  Czy szczepionka uodparnia na zachorowanie na Covid-19? NIE
  Czy badano ją na osobach z chorobami towarzyszącymi? NIE
  Czy znane są reakcje miedzy szczepionkami a innymi lekami? NIE
  Czy w pełni zakończono prace nad badaniem tego preparatu? NIE (ich producenci piszą o tym otwarcie w ulotkach)
  Czy masz pewność, że nie umrzesz po jej przyjęciu? NIE
  Czy jeśli umrzesz to lekarz, który wbija Ci igłę poniesie odpowiedzialność? NIE
  Czy masz pewność, że za rok lub dwa lub trzy nie pojawią się efekty uboczne jej przyjęcia? NIE
  Czy masz 100% pewności, że ten preparat nie spowoduje zmian genetycznych w twoim organizmie? NIE
  Czy ktoś, jakakolwiek instytucja, Ministerstwo Zdrowia, czy Minister Zdrowia, czy ktokolwiek ponosi odpowiedzialność w przypadku powikłań i zgonów? NIE
  Czy jeśli umrzesz po wbiciu igły z tym czymś, twoi bliscy i podopieczni dostaną odszkodowanie? NIE (Twoi bliscy nie otrzymają ani grosza z polisy ubezpieczeniowej na życie po Twojej śmierci, bo dobrowolnie poddałeś się eksperymentowi medycznemu? To jest prawną podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania).

 46. Własnie znalazłem w necie... pisze:

  Własnie znalazłem w necie przez przypadek…
  27 września 2021 o 02:43

  Na facebookowej stronie portalu busko.com.pl

  https://pl-pl.facebook.com/buskocompl/videos/576274026832662/?comment_id=576343453492386&reply_comment_id=576471670146231

  jest materiał o proteście mieszkańców, czyli blokowaniu drogi w Busku. Pod artykułem są komentarze. Jedną z wypowiadających się osób jest Anna Sikora. Po kliknięciu w profil tej osoby znajdujemy informację: „właściciel w: PHU Sawa”. A więc to żona Waldemara Sikory. Co żona burmistrza Buska ma do powiedzenia, jakiego słownictwa używa, jaki poziom kultury i wychowania prezentuje, jaki ma stosunek do mieszkańców, jaki ma szacunek do nich? Pozostawiam to Waszej ocenie drodzy mieszkańcy miasta i gminy Busko-Zdrój. Ja osobiście powstrzymam się od komentarza z tej racji, iż nie chcę zniżać się do poziomu prezentowanego w tych wypowiedziach. Dodam tylko, iż zabezpieczyłem się na wszelki wypadek i mam porobione screeny tego wszystkiego.

  Anna Sikora · 47:56 Niesamowite,, tłumy ,, żal tych ludzi

  Piotr Maj · 26:24 Z tym strajkiem to pod dom Sikory albo na Mickiewicza

  Anna Sikora · 52:07 Zapraszamy wszystkich ludzi oprócz debili

  Przemek Słuzalski · 4:52 Więcej Policji niż ludzi

  Katarzyna Komasara · 0:00 Przemek Słuzalski A ile widziales tej policji No niezly jestes z matematyki

  Arkadiusz Domagała · 0:00 Katarzyna Komasara a Pani ile ich widziała? Każdy patrol to 2 osoby a było ich kilka nie tylko ten Pan, który musiał pilnować porządku tuż obok Pani marszu.

  Anna Sikora · 0:00 Panie Przemku niech pan nie dyskutuje z tym babskiem . Córka jak matka – pysk w obydwie strony szeroki i dlugi. Mnie za towar nie zapłaciła a jak dzwoniła moja księgowa woli przypomnienia to uslyszala pysk jak wrota od stodoly.

 47. Nepotyzm trawi polską demokrację. Przestańmy udawać, że nic się nie dzieje [KOMENTARZ] pisze:

  edna z najsmutniejszych lekcji historii jest następująca: jeśli byliśmy oszukiwani wystarczająco długo, mamy tendencję do odrzucania wszelkich dowodów na to, że zostaliśmy oszukani. Nie jesteśmy już zainteresowani dociekaniem prawdy. Zawładnęło nami oszustwo. Po prostu zbyt bolesne jest przyznanie się, nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani. Jeśli raz dasz szarlatanowi władzę nad sobą, prawie nigdy jej nie odzyskasz. — Carl Sagan

  Nie każda nepotyczna władza jest władzą absolutną, ale każda władza absolutna jest władzą nepotyczną. Dlatego obserwowanie rozrostu nepotyzmu w instytucjach państwowych i publicznych jest tak kluczowe. Im więcej nepotyzmu, tym bardziej władza oddala się od demokracji. Ciąg dalszy pod adresem https://wiadomosci.onet.pl/opinie/weglarczyk-nepotyzm-trawi-polska-demokracje-przestanmy-udawac-ze-nic-sie-nie-dzieje/sk7j9zs

 48. […] nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie … […]

 49. […] nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie … […]

 50. Wszystko psieje w dzisiejszych czasach. Demokracja to trąd, który niszczy cywilizację pisze:

  Stanisław Michalkiewicz 13 mar 2021 https://www.youtube.com/watch?v=Rz8Ro-Qu-js

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl