nm: Kładka w Busku - projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

22 września 2021 | buskozdroj.naszemiasto.pl Stanisław Wróbel 21.09.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 22.09.2021 | | 53 komentarze

Budowa kładki pieszo-rowerowej w Busku-Zdroju ma skomunikować ruch pieszy i rowerowy ulic Rokosza, Starkiewicza, oraz Parku Zdrojowego ze szpitalem „Górka”. Zwycięski projekt architektoniczny wykonało znane Biuro Projektów Lewicki Łatak z siedzibą w Krakowie. – donosi portal buskozdroj.naszemiasto.pl

Praca została nagrodzona za: niezwykłe walory krajobrazowe kładki pieszej i rowerowej, harmonijnie wkomponowanej w istniejącą zieleń parkową, konsekwentne rozdzielenie ruchu pieszego i rowerowego w nawiązaniu do układu urbanistycznego otoczenia, rozwiązania materiałowe kładki.

>>>  Biuro Lewicki Łatak zbuduje kładkę w Busku  <<<
Sztuka Architektury 17.08.2015♂

Do budowy kładki został użyty wyjątkowo modny ostatnio materiał – corten, znany także jako stal rdzewiejąca, blacha lub stal kortenowska. Gmina dostała na tą inwestycję prawie… – cały artykuł na źródłowej stronie buskozdroj.naszemiasto.pl


◙ infobusko.pl [2 stycznia 2021]: – ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film:

Kładka ma ułatwić życie ludziom, którzy mają kłopoty z poruszaniem się, jeżdżących na wózkach do części uzdrowiskowej. Szpital oddziela ulica Starkiewicza o dość dużym natężeniem ruchu, kładka umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się – mówi w video materiale dla Echa Dnia Tomasz Mierzwa, główny specjalista do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. / źródło: Echo Dnia♂

(…)
Hm… moim zdaniem, odkąd we wrześniu 2019 r. oddany do użytku został południowy fragment obwodnicy Buska ♂, to ruch na ulicy Starkiewicza jest minimalny. Jednak by nabrać pewności i też zobaczyć postęp prac, udałem się tam w czwartek, 31 grudnia, w środku dnia roboczego, ok. 13:00.

▲ Busko-Zdrój, ul. Szymona Starkiewicza, dzień roboczy, czwartek, 31.12.2020, godzina ~13:00: blisko 2 minutowy widok od strony ul. Rehabilitacyjnej na fragment Starkiewicza o „dosyć dużym natężeniu ruchu” zdaniem Tomasza Mierzwy, głównego specjalisty do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

W trakcie 10 minutowej „kontroli” odnotowałem 23 samochody.

Nie liczyłem wprawdzie natężenia ruchu na ul. Grotta, oddzielającej „Busko” od największego osiedla Sikorskiego, na wysokości Szkoły Podstawowej SP3, ale znając to miejsce z dość częstych przejazdów, wydaje mi się , że tam natężenie ruchu jest z 10-krotnie większe! W dodatku pragnę zwrócić uwagę, że na przejściu dla pieszych, na wysokości ul. Batorego, w ostatnich latach było kilka potrąceń pieszych.

Jeśli więc już kładka, to moim skromnym zdaniem uważam, że nie „na Górkę” ale „na Sikorskiego”.


Busko-Zdrój, Zdrój, ulica Feliksa Rzewuskiego – Kładka na Górkę, ulica Topolowa, 21 WSzUR – deszczowy wtorek 31 sierpnia 2021 r. godzina ok.14:20.

Jarosław Kruk, wyjaśnienie: Widoczny na video wyjątkowo duży ruch samochodów na ulicy Starkiewicza, osobowych i w szczególności ciężarowych, które normalnie tędy nie jeżdżą, spowodowany był tym, że w Radzanowie ♂ zalegające wody opadowe zatopiły  drogę na Nowy Korczyn i fragment obwodnicy Zbludowic♂ oddanej do użytku we wrześniu 2019 r.♂, którymi normalnie odbywa się ten ruch.


◙ Podobne informacje:

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

Łukasz Nowak: Kładka nie rozwiąże problemów przejsć dla pieszych w Busku-Zdroju

nm: 💥 Wypadek w Busku na Grotta. Kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ranny trafił do szpitala

💥 Kolejny groźny wypadek w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu Parkowa x Grotta x Jodłowa zderzyły się dwa samochody osobowe [AKTUALIZACJA]

nm: Zderzenie trzech samochodów na ulicy Wojska Polskiego. Utrudnienia na DK 73 [ZDJĘCIA] | JKR: Jest tężnia, będzie kładka, a kiedy obwodnica, kiedy ronda, światła?

List do Redakcji: ?”Busko, mamy problem”. Zapada się asfalt przy studzienkach kanalizacji sanitarnej

List do Redakcji: 🆘 UWAGA!! Głęboka dziura na ul. Kopernika [FOTO] [AKTUALIZACJA]

List do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej oddana do ruchu. A w Busku?

List do Burmistrza: 🟥 KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

nm: Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami powstał w Busku-Zdroju. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkadziesiąt metrów od zardzewiałej kładki za 9,5 mln, kilkaset od tężni za 25 mln i kilka kilometrów od Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

RK: Brak przebieralni w buskiej szkole? Rodzice proszą o pomoc

List do Redkacji: 🟥 Panie Burmistrzu Sikora kiedy nastąpi ukończenie budowy budynku na stadionie AKS?

KPPSP: Gwałtowna burza i silne opady deszczu na terenie powiatu buskiego [FOTO / VIDEO]

bcpl: Silne opady deszczu na terenie powiatu buskiego (foto/video)

🆘 Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]

🆘 Widuchowa: Mamy problem! Wybiło źródło i woda zalewa posesje! [VIDEO, FOTO]

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

List do Redakcji: 🟥 „Dokąd płynie burmistrz? Statek na morzu korupcji” [VIDEO]

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

TP: 🟥 LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

RK: 💥 Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

53 odpowiedzi na “nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]”

 1. Wszystko psieje w dzisiejszych czasach. Demokracja to trąd, który niszczy cywilizację pisze:

  Stanisław Michalkiewicz 13 mar 2021 https://www.youtube.com/watch?v=Rz8Ro-Qu-js

 2. TEORIA SPISKOWA pisze:

  Panie Redaktorze pyta pan w jednym artykule: „Gdzie się podziało 15 milionów złotych?”. Jak pan przeczyta te 3 poniższe artykuły to może sam pan coś zrozumie. Bardzo ważne są daty tych artykułów.

  1. Echo Dnia 26 czerwca 2013 „Busko ma swój reprezentacyjny deptak” 25 milionów złotych kosztowała rewitalizacja buskiego korso – alei Mickiewicza. We wtorek po południu nastąpiło wreszcie oficjalne otwarcie reprezentacyjnego deptaka kurortu. (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/busko-ma-swoj-reprezentacyjny-deptak/ar/8666755)

  2. Echo Dnia 17 października 2013 „Burmistrz szalał w Monte Carlo, radny w Rzymie, artysta w Chorwacji. Przegląd wydarzeń towarzyskich” Burmistrz Buska Zdroju Waldemar Sikora był w Monako i oczywiście wybrał się do słynnego z kasyn Monte Carlo.
  (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/burmistrz-szalal-w-monte-carlo-radny-w-rzymie-artysta-w-chorwacji-przeglad-wydarzen-towarzyskich/ar/c3-8720519)

  3. infobusko 10 lutego 2022 „nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?” ▒ Zestawienie/analiza:

  ○ przebudowa Alei Mickiewicza w pasaż „Mickiewka”: długość ok. 950 m, koszt realizacji ok. 25.000.000 zł

  ○ przebudowa ul. Feliksa Rzewuskiego w pasaż: długość ok. 430 m + ok. 280 m pasaż pieszy Rzewuskiego-Rokosza, łączny koszt realizacji ok. 5.000.000 zł.

  ○ przebudowa ulicy 1 Maja w pasaż: długość ok. 500 m, koszt realizacji 5.500.000 zł.

  Łącznie po rewitalizacji ma powstać około 2 kilometrów nowych tras spacerowych. Z grubsza licząc Aleja Mickiewicza (~950 m) stanowi połowę tego zamierzenia, na drugą połowę składają się ul. 1 Maja (~500 m) i ul. Rzewuskiego (~430 m).

  Wydawałoby się więc, że skoro długości są podobne to i koszty realizacji tych „połówek” powinny być zbliżone. A tu nie!

  W wymiarze finansowym bije w oczy wielka dysproporcja!

  Okazuje się bowiem, że realizowane na przestrzeni ostatnich lat „deptakowanie” Rzewuskiego i 1 Maja to łączny wydatek ok. 10,5 miliona złotych, natomiast wykonywane w latach 2010-2013 ( w czasach gdy ceny materiałów i robocizny były wyraźnie niższe niż obecnie ) to koszt 25,0 miliona złotych! 2,5x więcej!

  Należy więc chyba „głowie Gminy”, panu burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, za którego to rządów prowadzone były i są wykonywane omawiane realizacje, zadać krótkie żołnierskie pytanie: Gdzie się podziało 15 milionów złotych? (https://infobusko.pl/nam-trwa-remont-na-1-maja-w-busku-ludzie-mocno-sie-niecierpliwia-zdjecia-jkr-gdzie-sie-podzialo-15-mln/)

 3. […] Teraz obiekt stał się estetyczny, funkcjonalny, nowoczesny i energooszczędny – mówi Tomasz Mierzwa’ z buskiego […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl