Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]

25 sierpnia 2018 | Świat Rolnika .Info | | 6 komentarzy

autor: Olaf Kosinsky / Wikipedia

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Gowin chcieli podziękować za pomocą listu rolnikom z gminy Busko-Zdrój. Burmistrz jednak zabronił odczytania go.

List od wicepremiera Gowina miała odczytać Elżbieta Śliwa – kierownik powiatowej placówki KRUS w Busku-Zdroju, zaś list od premiera Morawieckiego Elżbieta Kwiecień-Ząbek – kierownik powiatowej placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pińczowie. Żadna z nich nie uzyskała jednak zgody burmistrza Buska.

Waldemar Sikora argumentował to tym, że nie chce na dożynkach gminnych uprawiać polityki. Co ciekawe nie dotyczyło to jednak działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – rozdawali oni baloniki i wiatraczki z logo PSL, a ze sceny miał możliwość przemawiać Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i były kandydat tej partii na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Adam Jarubas.

Co ciekawe, Sikora zapowiedział, że ma zamiar ubiegać się o poparcie Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach na urząd burmistrza Buska-Zdroju. Takim zachowaniem jednak z pewnością sobie nie pomaga. Sytuacja, w której burmistrz zabrania odczytania listu lub przemowy Prezesowi Rady Ministrów (który występuje w roli urzędnika państwowego, a nie polityka) należą do ogromnej rzadkości i z pewnością można nazwać je skandalem protokolarnym.

List do premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie wystosowały stowarzyszenia: Młode Busko, Busko Busko oraz Nasz Region Ponidzie – (by zobaczyć kliknij na ten podlinkowany tekst)

źródło: ŚwiatRolnika.Info

O tej wyjątkowej decyzji włodarza Buska, który jako jedyny samorządowiec w województwie odmówił odczytania listu od Prezesa Rady Ministrów informuje dziś na swojej stronie Radio Kielce w artykule: „Skandal protokolarny w Busku-Zdroju.”

 Radio Kielce: Skandal protokolarny w Busku-Zdroju.

O zdarzeniu pisze również dziennik Echo Dnia w artykule: „Burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora zabronił odczytać na dożynkach listów do rolników od premiera Morawieckiego i wicepremiera Gowina” (dostęp do artykułu po kliknięciu tego podlinkowanego tekstu)

Oświadczenie w tej sprawie wydał Komitet Organizacyjny Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju – z dokumentem można się zapoznać klikając na ten podlinkowany tekst.

 

Relację z dożynek wraz z obszerną fotogalerią w artykule „Święto Plonów w Busku-Zdroju” publikuje poratl busko.com.pl –  można się nim zapoznać klikając na ten podlinkowany tekst.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]”

  1. […] Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizac… […]

  2. Krzysztof Tuzimek pisze:

    Precz z Sikorą, nie pozwolić mu jeśc śniadania na trawie w parku. !!!

  3. […] Publiczna prezentacja  odbyła się na alei Mickiewicza, u zbiegu z ulicami Kościuszki i Batorego. Na jej wstępie wicepremier przekazał swoje dożynkowe życzenia i wyrazy uznania dla rolników i m… […]

  4. […] infobusko.pl: – Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska … […]

  5. Andre pisze:

    Jak może pokazywać się Jarubas na tych wiecach skoro zdradził głosując w PE przeciwko Polsce by blokować fundusze w tym i pieniądze dla rolników. To jest jakieś niespotykane draństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl