Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popieranych przez Porozumienie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popieranych przez Porozumienie

25 września 2018 | Jarosław Kruk / Kamil Włosowicz - Radio Kielce | | 23 komentarze

Przebywający dziś w regionie wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku-Zdroju  kandydatów w wyborach na burmistrzów i wójtów w powiecie buskim oraz kandydata Porozumienia do sejmiku, mających jego pełne poparcie. Wziął również udział w konwencji wyborczej KWW Elżbiety Śliwy i KWW Nasz Powiat.

 

Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak zaprezentowali dziś w Busku-Zdroju kandydatów w wyborach samorządowych z powiatu buskiego popieranych przez Porozumienie.   fot. Jarosław Kruk

Publiczna prezentacja  odbyła się na alei Mickiewicza, u zbiegu z ulicami Kościuszki i Batorego. Na jej wstępie wicepremier przekazał swoje dożynkowe życzenia i wyrazy uznania dla rolników i mieszkańców gminy Busko-Zdrój, których nie pozwolono odczytać podczas sierpniowego Święta Plonów.

Jarosław Gowin wspólnie z posłem Michałem Cieślakiem oficjalnie poinformowali, że w październikowych wyborach pełnego poparcia udzielają Elżbiecie Śliwie ubiegającej się o stanowisko burmistrza Buska-Zdroju i jej Komitetowi Wyborczemu do buskiej Rady Miejskiej  oraz Maciejowi Gawinowi kandydującemu do Sejmiku Województwa świętokrzyskiego.

Wicepremier oświadczył, iż o poparciu dla kandydatów pretendujących do stanowisk wójtów i burmistrzów oraz radnych rad powiatów i gmin każda z partii z obozu Zjednoczonej Prawicy zadecydowała oddzielnie, zgodnie z decyzją szefów swoich regionalnych struktur.

Lider Porozumienia przyznał, że w wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich jego ugrupowanie wystawiło kandydatów wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską. Kandydatem Zjednoczonej Prawicy z okręgu czwartego jest Maciej Gawin, obecny radny buskiej Rady Miejskiej i z-ca dyrektora kieleckiego oddziału KRUS.

Poseł Michał Cieślak, szef świętokrzyskiego Porozumienia, poinformował, że partia w województwie świętokrzyskim poparła 30 kandydatów na wójtów i burmistrzów. W powiecie buskim z poparciem ugrupowania o reelekcję będą się ubiegać wójtowie: Gnojna – Zbigniew Janik i Tuczęp – Marek Kaczmarek. Kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest obecna sołtys Chrzanowa – Małgorzata Mierzwa. W Wiślicy w staraniach o fotel burmistrza popierany jest Jarosław Jaworski, a w Stopnicy Artur Augustyn, rekomendowany również przez PiS.

Po tej prezentacji premier Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak, wspólnie z kandydatami przeszli przez miasto na ul. Kościuszki 60, do budynku byłego BPB.  Idąc zapraszali mieszkańców na spotkanie. Opodal BPB, najpierw, na zieleńcu przy wjeździe na os. Andersa przy blasku fleszy i na pamiątkę 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,  premier Jarosław Gowin posadził dąb swojego imienia. Następnie znamienici goście wzięli udział w uroczystej konwencji wyborczej KWW Elżbiety Śliwy i KWW Nasz Powiat.      /Jarosław Kruk

◙ Pełna relacja z wydarzenia + obszerna fotogaleria znajduje się na stronie busko.com.pl: Konferencja prasowa w Busku-Zdroju z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina (foto/video) – kliknij by przejść

fotogaleria: Łukasz Szumilas, Jarosław Kruk

◙ W Busku pierwsze oficjalne listy wyborcze – KWW Elżbiety Śliwy kandydaci do RM

Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]

◙ Skandal Protokolarny w Busku – oświadczenie Elżbiety Śliwy

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

23 odpowiedzi na “Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popieranych przez Porozumienie”

 1. HaHA pisze:

  „Po tej prezentacji premier Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak, wspólnie z kandydatami przeszli przez miasto na ul. Kościuszki 60, do budynku byłego BPB. ”

  Ilu jest na tych zdjęciach podczas spacerku kandydatów ?
  Widać ich dopiero na stołkach.

 2. Jarosław Kruk pisze:

  Szanowny Komentatorze HaHA,
  zdjęć jest istotnie niewiele i za mało zapewne widać wyjątkową atmosferę wydarzenia i wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu na Mickiewicza i na konwencji w wyborczej w BPB ale po prostu trudno jednemu niedoskonałemu redaktorowi jest być wszędzie jednocześnie 🙂
  Więcej zdjęć będzie wkrótce, gdy inni fotografujący – liczę na to po cichu – podzielą się nimi z infobusko.pl. Relację pełną niebawem opublikuje ponidzie.tv. wtedy będzie można zobaczyć i posłuchać całość.

  Pozdrawiam, Jarosław Kruk

 3. Marek z Buska pisze:

  Choćby do Buska przyjechał naczelnik Kaczyński i Donald Trump popierać panią Śliwę to i tak Waldemar Sikora zwycięży bo jest najlepszy!

 4. Justyna pisze:

  W czym jest najlepszy W Sikora? Najlepszy w niszczeniu handlu? Czy w doskonaleniu metod walki z ludźmi?

 5. Marek z Buska pisze:

  Sikora nie niszczy handlu tylko chce go jakoś ogarnąć. I raczej nie walczy z ludźmi tylko niektórzy, jak Szumilas i Oliwkiewicz ciągle szukają dziury w całym.

 6. Justyna pisze:

  Musi się Wam ta całość nieźle sypać, że tak ich nienawidzicie. W czym Wam przeszkodzili? W „zamianie” działek? Panu S przeszkadzają ludzie, którzy nie myślą tak jak on. Zyczajna kolesiowska interesowność w gabinetach kwitnie.

 7. Tadek pisze:

  Zwolennicy i poplecznicy Sikory potrafią tylko służalczo go chwalić „W. Sikora jest najlepszy”. Najlepszy w czym, konkretnie? W porównaniu z kim jest najlepszy?
  To jeden z najsłabszych burmistrzów w historii Buska. Taki przeciętniak, choć to już komplement. Ktokolwiek inny kto byłby burmistrzem zrobiłby nie mniej od niego, a z pewnością więcej. Można sobie przeczytać w komentarzach pod artykułem „Eko-kampania wyborcza w mieście ze słońcem w herbie” jaki to Sikora jest najlepszy, czyli jakie mamy efekty jego rządów w Busku i Gminie. Tam są twarde dane statystyczne i czarno na białym widać jak wygląda Busko pod jego rządami. Busko się wyludnia, wysokie podatki, wysokie ceny mediów, opłaty parkingowe, opłaty targowe, nakazy i zakazy, brud, zaniedbane Parki Zdrojowe itd. Za to uprzywilejowana wąska grupa „kolesi” ma się świetnie. Hurtownie i firmy żon mają się bardzo dobrze. Gorzej z resztą mieszkańców Buska…

 8. Ola pisze:

  To chyba mieszkamy nie w tym samym mieście. Ja widzę, że w Busku dookoła jest czysto, kolorowo i uśmiechnięci ludzie. Skoro jest tak źle jak wy wieczni krytykanci piszecie to dlaczego jest tak dobrze jak ja widzę?

 9. Marek pisze:

  Ktoś wcześniej napisał:
  „Sikora nie niszczy handlu tylko chce go jakoś ogarnąć.”
  Żarty sobie robicie czy kpiny? Próby zamiany działek w Zdroju, czyli działki lepszej, lepiej zlokalizowanej, droższej na działkę podmokłą, mniej wartą i dalej zlokalizowaną od centrum Zdroju plus „wysiedlenie” tam kupców, co niewątpliwie byłoby ze szkodą dla nich,to ma to być zaliczane na plus Sikorze? To jest „ogarnięcie” handlu? Czy raczej próba unicestwienia i zduszenia tego handlu, a „zrobienie dobrze” jakiemuś tajemniczemu, do dziś dnia nie znanemu inwestorowi? A gdzie tu ja się pytam jest transparentność i prawo dostępu do publicznych informacji? Mieszkańcy maja prawo wiedzieć, co to za inwestor. Co to za tajemnica z tym, kto to jest? Dlaczego do dzis tego nie wiadomo? A jak zrobił się medialny szum wokół całej sprawy, Łukasz Szumilas i Kamil Oliwkiewicz nagłośnili to w radiu i telewizji, to nagle inwestor gdzieś „zniknął”, przestał być zainteresowany? To o co tu chodzi? Czy to wszystko aby nie „śmierdzi” na kilometr?

 10. Do OLA pisze:

  Proponuję zmienić okulistę, bo chyba masz „różowe” okulary… A tak na serio, skoro jest tak dobrze, to dlaczego Busko i cała gmina Busko tak bardzo się wyludnia?

  W artykule na echodnia.eu z dnia 22.02.2018 pt. „To zła wiadomość: jest nas coraz mniej – w powiecie buskim już poniżej 72 tysięcy” możemy przeczytać:

  „Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń: liczba mieszkańców powiatu buskiego systematycznie spada, z roku na rok. Teraz – już poniżej kolejnej bariery: 72 tysięcy osób. Gorzej, że wyludnia się również stolica powiatu. Busko-Zdrój ma dzisiaj tylko 15 tysięcy 446 mieszkańców, a liczba ludności w gminie spadła po raz pierwszy poniżej 32 tysięcy.”

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/to-zla-wiadomosc-jest-nas-coraz-mniej-w-powiecie-buskim-juz-ponizej-72-tysiecy,12954726/

  W artykule na echodnia.eu z dnia 19.08.2017 pt. „W powiecie buskim jedynie gminie Solec-Zdrój przybywa mieszkańców.” możemy przeczytać:

  „Populacja spadła też w dwóch miastach powiatu buskiego – Busku-Zdroju i Stopnicy. Więcej osób ubyło z Buska-Zdroju (16 319 osób na 1 stycznia 2017 i 16509 osób na 1 stycznia 2016).”

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/w-powiecie-buskim-jedynie-gminie-soleczdroj-przybywa-mieszkancow,12401128/

  Konkluzja jest oczywista:
  1 styczeń 2016 – 16 509 osób
  1 styczeń 2017 – 16 319 osób
  styczeń 2018 – 15 446 osób

  W ciągu dwóch lat ubyło z Buska (15 446-16 509=1063) 1063 osoby!!!
  Oto efekty rządów Waldemara Sikory i PSL-u!!! Brawo!!!

  echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/w-powiecie-buskim-jedynie-gminie-soleczdroj-przybywa-mieszkancow,12401128/

  Powiat buski się wyludnia. Z samego Buska w 2016 roku ubyło 190 mieszkańców!

  Artykuł powstał na podstawie oficjalnych danych GUS-u, czyli według danych meldunkowych. Wiadomo, faktyczne zamieszkiwanie w danym miejscu a zameldowanie nie zawsze idą w parze. Ktoś wyjedzie za granicę, a w Busku pozostaje zameldowany. Ktoś wyjedzie na studia i zostaje w dużym mieście. Wynajmuje tam mieszkanie i nie ma meldunku, a zameldowany jest nadal w Busku, etc. Sięgamy więc do danych Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku Zdroju, w zasobach której znajduje się większość bloków w Busku. Ilość mieszkańców w poszczególnych latach przedstawiała się następująco:

  2016-6095; 2015-6265;
  2014-6477; 2013-6756;
  2012-7317; 2011-7507;
  2010-7686; 2009-7833

  Zatem w ciągu SIEDMIU lat ilość mieszkańców spadła o 1738 osób, z 7833 do 6095 osób, co stanowi średni roczny spadek o 248 osób. Procentowo ubyło 22,18 % mieszkańców, czyli praktycznie JEDNA CZWARTA!

 11. Ola pisze:

  Sory, mamy przecież wolność i każdy może robić co chce. Jak się komuś nie podoba w Busku to może się przeprowadzić gdzie chce. Na jego miejsce przyjadą inni, którym się tu podoba i równowaga jest zachowana.

 12. Do Ola pisze:

  To czemu nie przybywają do Buska ludzie, skoro jest tu tak dobrze jak Ty widzisz i piszesz, tylko Busko od lat się tak wyludnia? Jakoś nikt nie chce na miejsce emigrujących przyjeżdżać. Co tu mówić o jakiejkolwiek równowadze. Od lat bilans jest na minus.

 13. Do: Justyna, Tadek, Marek, Do OLA, Do Ola, pisze:

  Daj spokój, tym ludziom, czyli zwolennikom Sikory i koniczynki nie warto czegokolwiek tłumaczyć. Ty im mówisz czarne, a oni mówią białe i na odwrót. Oni będą zaprzeczać oczywistym faktom i oficjalnym danym statystycznym. Ty powiesz, że 2 X 2 = 4, a ni będą mówić, że 2 X 2 = 5. Będą bronić i chwalić swoich mocodawców na wszelkie możliwe sposoby. Choćby bzdury opowiadali czy kłamstwa, to i tak będą to robić, zgodnie z Goebbelsowską zasadą „Kłam, kłam, kłam zawsze coś z tego zostanie”. Co się dziwisz, że dla nich Busko jest piękne? Dzięki łaskawości „władcy” zasiadają na stołkach i pobierają sowite apanaże, to będą go chwalić i gloryfikować pod niebiosa, żeby utrzymać status quo. Dla nich Busko jest piękne, bo sobie żyją jak pączki w maśle…

 14. Maria pisze:

  Niektórych po prostu mocno razi, że ktoś może uczciwie, ciężką pracą dorobić się pozycji, firmy, mercedesa, willi itp. Weźcie się łobuzy sami do roboty a nie rozliczajcie innych i nie krytykujcie bezzasadnie!

 15. Do Maria pisze:

  Epitety typu „łobuzy” zostaw dla siebie prostaczko. Ubliżać to możesz swojej matce i swojemu ojcu, jak cie tak wychowali.
  Widać jak poplecznicy i zwolennicy Sikory nie potrafią merytorycznie rozmawiać, bo brak im argumentów, więc pozostaje im tylko używanie epitetów i ubliżanie innym. Prawda w oczy kole? Uderz w stół, a nożyce się odezwą? Otóż będzie pomału wszystko wywlekane na światło dzienne. Będzie głośno powiedziane to, co wszyscy wiedzą i mówią po cichu. Fakty i twarde dane statystyczne na których oparta jest krytyczna opinia to krytykowanie bezzasadne? Otóż my obywatele będziemy rozliczać i krytykować Sikorę, bo to jest nasze konstytucyjne prawo, to my go utrzymujemy z naszych podatków i mamy pełne prawo do krytyki i oceny. Nazywanie kogoś „łobuzem” tylko dlatego, że patrzy władzy na ręce i śmie ją krytykować, to chamstwo w najczystszym wydaniu. Sikora i jego żona dorobili się uczciwie? Czy uczciwe było dostarczanie do Społem towarów z hurtowni żony przez prezesa Sikorę? Czy uczciwe jest dostarczanie towarów z Sawy, czyli hurtowni żony do jednostek podległych mężowi, czyli W. Sikorze? Czy pracowników w Sawie traktuje się uczciwie? Czy są uczciwie wynagradzani, zgodnie z przepisami prawa? Czy zasady Kodeksu Pracy są tam respektowane? Niech sobie każdy sam odpowie na te pytania, a jak nie ma pełnej wiedzy to niech porozmawia z ludźmi, popyta, poczyta, w internecie także i sobie będzie mógł wyrobić własne zdanie.

  https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,12902

 16. Ola pisze:

  Jestem tylko ciekawa co będzie po wyborach jak wygra kolejny raz Pan Sikora. Co wtedy będą mówić jego przeciwnicy. Może, że wybory były sfałszowane albo jeszcze inne bajki będą wymyślać..

 17. Marek pisze:

  W sobotę 6 października około godziny 17:45 na TVP Info, oglądałem wystąpienie Premiera Mateusza Morawieckiego w Rykach na Lubelszczyźnie. Premier pochwalił burmistrza z PIS-u między innymi za to, że gmina przejęła PKS i dba o niego. Premier dodał, że burmistrz stara się o środki na unowocześnienie taboru, aby był bardziej ekologiczny i takowe otrzyma, o ile dobrze pamiętam, z ministerstwa środowiska. Spójrzmy jednak bliżej, czyli na nasze świętokrzyskie podwórko. Porównajmy jak wygląda Busko, a jak Staszów, na przykładzie PKS-ów. W 2012 roku staszowski PKS przejęła gmina i działa on po dziś dzień. Daje 118 miejsc pracy. Gmina od przejęcia podejmuje rozmaite działania, aby PKS rozwijać, restrukturyzować, dostosowywać do potrzeb i wymagań rynku. Jak sytuacja wygląda w Busku, każdy wie. Jeden z największych PKS-ów w świętokrzyskim, czyli PKS Busko wraz z placówkami w Kazimierzy Wielkiej i Pińczowie zniszczono, a majątek wyprzedano za marne grosze. W czerwcu 2013 roku podjęto decyzję o likwidacji PKS Busko-Zdrój. Przypomnijmy, że Waldemar Sikora zasiada na stołku burmistrza od 2010 roku. Co zrobił by ratować PKS? Co zrobiła wojewoda Pałka-Koruba w tej sprawie? A może Pani Nadprzewodnicząca Justyna Nurek się wypowie w tej materii, wszak pracowała w PKS-ie, a nawet była swego czasu w Radzie Nadzorczej? W Staszowie dało się uratować tą firmę, a w Busku NIE DAŁO SIĘ. Uważam, że PKS Busko powinien zostać przejęty przez gminę Busko i zrestrukturyzowany. Powinno się pozyskać także środki zewnętrzne na ten cel. Należało utrzymać rentowne linie dalekobieżne: Kraków, Warszawę, Łódź, Katowice. Na podmiejskie trasy zakupić ekonomiczne busy. PKS powinien wykonywać także dowozy dzieci do szkół w gminie Busko, a nie tak jak teraz, że gmina zleca to na zewnątrz i daje zarobić prywatnym przewoźnikom, busiarzom, którzy zamiast dawać miejsca pracy młodym ludziom, to zatrudniają samych emerytów. To skandal, że uzdrowiskowe miasto Busko nie ma normalnych, czyli autokarowych połączeń z takimi miastami jak Kielce, Kraków czy Katowice. Pozostają do dyspozycji jedynie ciasne, niekiedy brudne i śmierdzące oraz zdezelowane busiki z maleńkimi bagażnikami. Połączenia kolejowego też Busko nie ma, niestety. Takie mamy efekty rządów W. Sikory i PO-PSL. Warto o tym pamiętać przy urnach wyborczych.

 18. Mieszkaniec Buska pisze:

  TO DOPIERO SĄ CIEKAWE RZECZY!!! NIECH KAŻDY PRZECZYTA!!!

  „Czy w należącej do marszałka instytucji źle się dzieje?”

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-76851

 19. Marek pisze:

  youtube.com/watch?v=rsgZLDj8r6E

  SZOK, SKANDAL, ETC. !!! To powinien każdy obejrzeć! Tak się traktuje w Busku pod rządami Sikory osoby chore, niepełnosprawne…Boże widzisz i nie grzmisz…

 20. […] infobusko.pl: – Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popi… […]

 21. […] infobusko.pl: – Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popi… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl