TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

19 stycznia 2021 | Jarosław Kruk 18.01.2021 | | 121 komentarzy

Mimo siarczystych mrozów za oknem, w minioną sobotę w podbuskim Szczaworyżu było bardzo gorąco. Wiejską atmosferę mocno rozgrzała wizyta telewizyjnej ekipy programu ALARM!♂ Mieszkańcy nie godzący się z podjętą przez  buskich samorządowców decyzją o zamknięciu tutejszego Ośrodka Zdrowia  zwrócili się o pomoc do dziennikarzy TVP1.

Jednym z tematów odbywającej się 22.X.2020 w sposób zdalny XXVII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju była kwestia zamknięcia wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu♂, lecznicy pod opieką której pozostawało kilkuset pacjentów.

○ Szczaworyż, 18.01.2021: Informacja w oknie miejscowego Ośrodka Zdrowia / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

Na @stronie infobusko.pl, pod artykułem na ten temat♂ jeden z komentatorów zamieścił wpis:

– Czy ktoś może napisać jaką decyzję bardzo wrażliwi na potrzeby mieszkańców radni podjęli odnośnie propozycji likwidacji Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu? Nie widziałem tego fragmentu Sesji. Z tego co widziałem to się dowiedziałem, że UMIG nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu…. Ośrodka zdrowia z pomocy którego korzysta 500 pacjentów…. Ciekawe, ciekawe…. UMIG ma 25 mln na bodaj najdroższą w Polsce, baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw tężnię, a nie ma na utrzymanie Ośrodka zdrowia dla 500 pacjentów… UMIG ma 9 mln na baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw złotą kładkę na Górkę i przebudowę Rokosza a nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka zdrowia i lekarzy dla 500 pacjentów… UMIG ma też 4,5 mln na Ośrodek Aktywności Społecznej przy Bocznej ale przecież by on miał sens, by seniorzy z niego korzystali to muszą być zdrowi, a żeby byli zdrowi to muszą mieś opiekę lekarską… W dodatku jeśli zlikwidowany zostanie Ośrodek w Szczaworyżu to czym będą dojeżdżać 500 pacjentów tego ośrodka do przychodni w Busku jak nie ma komunikacji miejskiej bo na nią UMIG też nie ma oczywiście pieniędzy, choć 4 miliony poszło na krótką wątpliwej potrzeby ulicę Czernikiewicza. Niektórzy mają auta ale co mają zrobić ci co nie mają auta? Przydupasy Sikory zaraz pewnie napiszą podobnie jak w przypadku mieszkańców Kolonii Górka, że gorszy sort którego nie stać na auto niech sobie radzi sam, bo przydupasów UMIG ten problem nie dotyczy przecież. A przecież gdyby nie tężnia, nie kładka, nie OAS, nie słoneczka po ponoć 20tys to byłyby pieniądze na utrzymanie ośrodka w Szczaworyżu, na odpowiednie pensje dla lekarzy, na właściwą opiekę lekarską, byłoby na komunikację gminną…… eh……..

Szczaworyż, 18.01.2021 / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

Podobne wątpliwości miało chyba dużo więcej osób, skoro po apelu o pomoc skierowanym do telewizyjnej redakcji ALARMU! w Szczaworyżu w sobotę , 16 stycznia, mimo przenikliwego zimna zjawili się dziennikarze z ekipą TVP1. Przed kamerą w ożywionej dyskusji o Ośrodku Zdrowia wzięli udział mieszkańcy i przedstawiciele buskich władz samorządowych z burmistrzem Waldemarem Sikorą na czele. Zarejestrowany materiał będzie wyemitowany w pierwszym programie TVP, we wtorek, 19 stycznia o godzinie 20.10.

 


 

Jarosław Kruk: By mieć więcej informacji, zebrać własny materiał i wysłuchać głosów stron konfliktu 19 stycznia udałem się wraz z panią redaktor Martą Gajda z Radia Kielce do Szczaworyża.

W miejscowości, której nazwa pochodzi od bijącego tu od wieków obficie czystą wodą źródła, rozmawialiśmy z jej sołtysem, panem Romanem Duszą, jak również kilkoma innymi osobami.

Powyżej udostępniam zarejestrowane ich wypowiedzi,  ich komentarze odnoszące się do  zatwierdzonej przez buskich radnych likwidacji miejscowej przychodni, instytucji bardzo ważnej w życiu lokalnej społeczności, szczególnie w dobie pandemii COVID-19 i temacie budzącym ogromne emocje.

Uważam, że dla lepszego poznania problemu warto wysłuchać przedstawionych w rozmowie argumentów. Niestety, obawiam się, że buscy radni, którzy powinni być „głosem ludu”, przed zajęciem stanowiska na XXVII Sesji RM w sprawie likwidacji tutejszego Ośrodka Zdrowia, instytucji tak ważnej dla tysięcy mieszkańców okolicznych miejscowości,  bodaj w ogóle nie pochylili się z należytą uwagą  nad tym zagadnieniem i nie znaleźli czasu na podobne rozmowy. Szkoda…

 

◙ Podobne informacje:

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

ZET: Burmistrz w czasie pandemii wyrzuca przedszkole z gminnego budynku – osobliwa promocja miasta [ AKTUALIZACJA / VIDEO/FOTOGALERIA]

Bcpl: Kolejne buskie przedszkole z kłopotami – Językowa Akademia Przedszkolaka bez placu zabaw?

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

Noworoczny niedzielny spacer po rewitalizowanym Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju

Do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

Gorąca linia: Radio Kielce spotka się jutro o 9:00 z mieszkańcami Dobrowody i Olganowa. Temat: obwodnica.

Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

121 odpowiedzi na “TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]”

 1. marian pisze:

  bardzo dobrze, niech się ktoś weźmie wreszcie za tych urzędasów w tej gminie

 2. Siwy Bolek pokaż dyplom! pisze:

  i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa z kwietnia 2019 o udzielenie informacji szczegółowej o transakcjach UMIG z hurtownią SAWA!

 3. Jerzy Rogucki pisze:

  do Siwy Bolek
  Możesz sam zwrócić się do UMiG o podanie informacji zg z Ustawa o Informacji Publicznej, jeśli masz odwagę a nie pisać anonimowo.

 4. do Jerzy Rogucki pisze:

  Niby tak, ale nie do końca. Skoro RADNY Łukasz Szumilas złożył pisemną interpelację w kwietniu 2019 o udzielenie informacji szczegółowej o transakcjach UMIG z hurtownią SAWA i do tej pory jej nie uzyskał, to burmistrz odpowie na podanie szarej myszki? Obowiązkiem burmistrza jest udzielanie odpowiedzi na interpelacje radnych. Sikora poinformował radnego Szumilasa, że odpowiedź na tę interpelację udzieli do 19.05.2019. Dzień przed tą datą 18.05.2019 zainteresowany radny został wylegitymowany pod Rosmanem i utracił możliwość zadawania dalszych pytań. A odpowiedzi na złożoną interpelację jak nie było tak chyba nadal nie ma mimo upływu ok. 20 miesięcy

 5. do powyżej pisze:

  Panie Jerzy był już taki jeden co miał odwagę i zapytał i co się z nim stało?

 6. Do Siwy Bolek pokaż dyplom! I do do Jerzy Rogucki pisze:

  To już nie radny.
  Pozdrawiam.

 7. :) pisze:

  Dokladnie toz to „Pensjonariusz”

 8. szafa kiszczaka pisze:

  Czy to prawda, że pewien Bolek w czasach gdy pracował w pss jako zaopatrzeniowiec został złapany na kradzieży? czy to prawda że nie spadł mu wtedy ani jeden siwy włos z głowy? czy to prawda, że wtedy poszedł na współpracę i zyskał pomoc w karierze?

 9. Do kiszczaka pisze:

  Tak tak a w wyborach na burmistrza pomogl mu Putin bo sfalszowal wybory a ptaszki cwierkaja ze ponoc byli tez w to zamieszani kosmici i szamani

 10. foliarz do Do kiszczaka pisze:

  a pracę magisterską słońce buska też oczywiście samo napisało? ?

 11. Do foliarza pisze:

  Widać że masz w głowie pełno plot xd

 12. do foliarza pisze:

  a skadze!!! Prace magisterska pisal sam dr. Oetker!!!

 13. do powyżej pisze:

  a że zawarta w pracy magisterskiej głębia myśli poraża więc dzieło Siwego Bolka pozostaje głęboko ukryte przed oczmi maluczkich

 14. teoria spiskowa pisze:

  ciekawe kto ma chrapkę na ten bardzo dobrze wyglądający budynek? Starostwo najpierw sprzedało budynek budowlanki po to by go teraz szpital wynajmował od nowego prywatnego właściciela. Czy tu podobny numer chcą odwalić? https://infobusko.pl/rk-dzial-rehabilitacji-leczniczej-zoz-przeniesiony-ze-szpitala-do-pawilonow-po-szkole-budowlanej/

 15. Mieszkaniec Buska pisze:

  Ja tylko przypomnę, że w samym Busku, gdzie robi się praktycznie wszystkie wielomilionowe inwestycje pan Waldemar przegrał ostatnie wybory, natomiast bardzo był popierany na wsiach i dzięki temu wygrał. My mamy w Busku piękne inwestycje, tężnię, deptaki, będziemy mieć piękną kładkę na Górkę, a płacić będą za to wszyscy mieszkańcy gminy Busko, czyli także wsie. Dlatego jako mieszkaniec Buska bardzo dziękuję panu Waldemarowi za piękne inwestycje w naszym mieście, a na wsiach niech pan Waldemar zamyka co chce, co mnie to obchodzi. Wsie popierały pana Waldemara, to jest ich problem, co on im tam zamyka. Dziękuję.

 16. Jola do Mieszkaniec Buska pisze:

  też na niego zagłosowałam, taki był ładny amerykański, szkoda https://youtu.be/GJ4X4BU-RU4

 17. Usterka pisze:

  nie będę zaskoczony jeśli w Busku o 20.10 niespodziewanie zabraknie prądu z powodu przegrzania kabli lub innej awarii ? Jak się ma w Komitecie Wyborczym dyrektora ZEORK, to od czegoś ci przyjaciele przecież są ? https://infobusko.pl/konwencja-stowarzyszenia-porozumienie-samorzadowe-busko-zdroj/

 18. lool pisze:

  Dziękuję Usterka za link do ciekawego materiału. Kogóż to na tym zdjęciu widzimy, hoho. Czy ten gość w jasnym garniturze 3 od lewej to nie jest przypadkiem pan dyrektor SPZPOZ Mariusz Klimczyk? Ten którego podpis jest na tym ogłoszeniu o zamknięciu ośrodka w Szańcu?

 19. do powyżej pisze:

  piękne towarzystwo, nie ma to tamto, to Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój to doprawdy Porozumienie Samorządowe, stowarzyszenie osób działających świadomie i w porozumieniu po to by żyło się lepiej!

 20. Do powyżej i powyżej pisze:

  Kto tam jeszcze jest na tym zdjęciu, ano i Krzysiu Kryczka, prezesik Komunalki, co zarabia średnio 17 tysięcy na miesiąc, a nam mieszkańcom się śmieci podniosło o prawie 300 % w ciągu jednego roku, z 7,50 na 19,50. Radna Teresa Leszczyńska, co to jak została radną, to wnet została zatrudniona w Opiece Społecznej, której dyrektorką jest A. Kania, też obecna na zdjęciu.

 21. ?? pisze:

  a ten elegancki pan w kratkę w pierwszym rzędzie https://infobusko.pl/konwencja-stowarzyszenia-porozumienie-samorzadowe-busko-zdroj/ to przecież Adaś przyboczny Eli Śliwy w Buskowiance? to w końcu z kim on jest i w jakiej gra kapeli?

 22. do do powyżej 19 STYCZNIA 2021 O 13:41 pisze:

  „by żyło się lepiej!” tylko komu?????!!!!! chyba im bo nie nam w Szczaworyżu!!!!!

 23. Moi drodzy, jak wy mało wiecie o tym, co się w Busku dzieje... Jak wy nie umiecie kojarzyć faktów i wyciągać wniosków... pisze:

  echodnia.eu/swietokrzyskie/burmistrz-buskazdroju-z-oficjalnym-poparciem-prawa-i-sprawiedliwosci-w-wyborach-samorzadowych/ar/13489489

  „Burmistrz Buska-Zdroju z oficjalnym poparciem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych!”

  „Co warto zauważyć, na liście kandydatów do Rady Miejskiej, opublikowanej przez Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój (to ugrupowanie skupione wokół burmistrza Waldemara Sikory), nie ma… ani jednej osoby z obozu Prawa i Sprawiedliwości. Znalazł się na niej tylko Adam Sroka – buski pełnomocnik Solidarnej Polski.”

  „Poparcie dla Waldemara Sikory w wyborach, 21 października, zadeklarowały Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska. Swojego poparcia nie udzieliło natomiast trzecie ugrupowanie koalicji Zjednoczonej Prawicy – Porozumienie.”

  facebook.com/mariuszgosekPL/posts/944937706014718

  „Busko-Zdrój, z koordynatorem regionalnych struktur Solidarna Polska Świętokrzyskie Adamem Sroką, po spotkaniach w biurze filialnym w uzdrowiskowej krainie życzliwych osób”

 24. do powyżej pisze:

  a czy przypadkiem żona tego eleganckiego koordynatora regionalnych struktur Solidarna Polska Świętokrzyskie Adama Sroki nie jest obecnnie Sekretarzem UMIG Busko, czy to nie ona zastąpiła Rendę Macieja? jeśli tak jest to coraz bardziej ciekawie wygląda ten buski układ naczyń połączonych

 25. Do powyżej pisze:

  umig.busko.pl/urzad/wydzialy.html

  Wydział Organizacyjno – Administracyjny (OA)

  Sekretarz: Sroka Dorota

 26. Do Przewodniczącego RM Roberta Burchana: kiedy oddacie diety radnemu Szumilasowi? kiedy umożliwicie mu wykonywanie mandatu radnego? pisze:

  RMF: Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju umorzył postępowanie wobec miejskiego radnego Łukasza S. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta, jednak – jak ustalono – w chwili zdarzenia był niepoczytalny. (https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-radny-zaatakowal-nozem-policjanta-sledztwo-umorzone,nId,4762026)

  W związku z umorzeniem przez Sąd postępowania wobec miejskiego radnego Łukasza Szumilasa i uchyleniem zarzutu świadomej napaści na policjanta oraz tym, że żyjemy w państwie prawa, które stoi ponad uchwałami radnych, uważam że:

  primo: nie było (vide: domniemanie niewinności) i NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH by radnego Łukasza Szumilasa pozbawić należnej mu z racji mandatu diety radnego

  secundo: nie było (vide: domniemanie niewinności) i NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH by radny Łukasz Szumilas, który nie z własnej woli ale przyczyn od niego niezależnych nie mógł uczestniczyć w pracach Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, pobierał podobnie jak radny poprzedniej kadencji Maciej Gawin, należnej mu z racji mandatu diety radnego

  tertio: nie było (vide: domniemanie niewinności) i NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH by radny Łukasz Szumilas nie mógł wykonywać powierzony mu przez wyborców mandat radnego, z racji sytuacji, w sposób zdalny za pośrednictwem internetu tak jak czyni to obecnie większość radnych buskiej Rady Miejskiej

  Kieruję więc do Do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Roberta Burchana zapytanie: kiedy Przewodniczący RM odda diety radnemu Łukaszowi Szumilasowi i kiedy umożliwi mu wykonywanie mandatu radnego?

 27. ??? pisze:

  Brat Pani Sekretarz Doroty Sroki ma biuro turystyczne w Krakowie?
  Czy to prawda, że magistrat korzystał z usług tego biura organizując służbowe wyjazdy?

 28. Darek pisze:

  A drugi od prawej, ten co przed Andrzejem Zwierzem stoi, to Michał Żurek?
  A to jest syn Józefa Żurka, dyrektora „mechanika”, a potem prezesa PSS Społem w latach 2010-2019?

  infobusko.pl/ed-jozef-zurek-odwolany-z-funkcji-prezesa-buskiej-pss-spolem/

 29. nie popadajmy w paranoję! pisze:

  a czy to jest zabronione?! czy to jakaśzbrodnia?! ja tam wyznaję zasadę, że jak można dać zarobić swojakowi to czemu nie, hah

 30. Mieszkanka wsi pisze:

  Wreszcie ktoś odważył się ruszyć to wszystko. Jest wiele takich tematów w okolicznych wsiach o które gmina się nie troszczy,jak choćby brak kanalizacji.Ludzie to nawet wody nie mają często i nikt nie widzi problemu. Wysprzedaje się gminne budynki,a potem trzeba wynajmować.To wszystko za przyzwoleniem radnych,na których głosowaliśmy. Trzeba mówić o wszystkim głośno.Busko to powinno się oddzielić od wsi ,bo wszystkie pieniądze idą w miasto. Na wsi to co najwyżej świetlice się wyremontuje, a potem stoją zamknięte. Wystarczy spojrzeć na gminy obok jaka jest różnica,ceny śmieci itp. Brak słów. Brawo dla mieszkańców Szczaworyża

 31. do Darek pisze:

  Michał Żurek to jest syn Józefa Żurka, dyrektora „mechanika”? tego czujnego inaczej dyrektora któremu pod nosem księgowa „mechanika” w ciągu kilku lat zwinęła szkolnych kilka milionów złotych? ładne kwiatki! ładne bratki!

 32. prawda pisze:

  to miasto to raczej Kolesiowo-Zdrój aniżeli Busko-Zdrój ?

 33. Do Mieszkanka wsi pisze:

  To po cu żeśta głosuwoły na Sikłerę i na tych radnych? Takieś ta mundre na tych wsiach, a stanąć i pogodać na wsie z jakiem chłopkiem roztropkiem, to wszystkie rozumy pozjadoł, na wszystkim się zno, na płelityce, medycynie, co łun by nie pokozoł, co łun by nie zrobił.
  GŁOSOWALIŚTA TO TEROZ MOTA TO, CO ŻEŚTA CHCIOŁY. HA, HA, HA… (Pisownia gwarą celowa).

 34. do powyżej pisze:

  znalazł się mądry Pan z miasta Busko HA, HA, HA. Poczekaj żartownisiu jeszcze przyjdzie czas że nie będzie w sklepach a wtedy wy mądre miastowe Pany będziecie się prosić nas gospodarzy o coś do jedzenia

 35. Do powyżej pisze:

  Przecież ktoś prawdę napisał. Prawda boli? Przecież to głównie wsie popierały Waldemara Sikorę i tam miał najwięcej głosów. Sami sobie jesteście winni.

 36. Ciekawski pisze:

  Ciekawe czy na konkurencyjnej stronie poinformują o emisji

 37. PIS - precz!!!!!!!!!!! Czy PIS robi z nas "niewolników"? pisze:

  polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2661147,Bedziemy-realizowac-kontrole-i-egzekwowac-przepisy-Premier-o-protescie-przedsiebiorcow

  Mateuszek „Pinokio” Morawiecki o tych, którzy próbują otwierać swoje np. kawiarnie czy restauracje:

  „Jak dodał, tych, którzy łamią przepisy, spotykają kary po 30 tys. zł lub mniej w zależności od tego, jaka jest szkodliwość, intencjonalność danego czynu. – W przypadku bardzo wielu przedsiębiorców, myślę, że zadziałało to odpowiednio, zadziałało to jak kubeł zimnej wody – ocenił szef rządu.”

  Jak ktoś otworzył kawiarnię, a ja się chce tam iść napić się kawy, to jest to mój wybór, moja sprawa i moje zdrowie! Jak ktoś się boi, nie musi iść do kawiarni. Czy nie widzicie, co oni z nami obywatelami robią? Otwórzcie oczy!

 38. Do Ciekawski 19 STYCZNIA 2021 O 15:23 pisze:

  Kolego, nie zadawaj pytań, na które każdy zna odpowiedź… ?

 39. Do 19 STYCZNIA 2021 O 15:09 pisze:

  Są sklepy spożywcze i markety.
  Więc nikt nic z miasta nie będzie prosił.

 40. Jhgrd pisze:

  Waldi wszystko pozamyka albo sprzeda. Kluby młodzieżowe też zamknął bo jarus potomek żydowski kazał, gdy plecaki jego stracili pracę, bo się nie nadawały… Ośrodek też zamknie bo po co. Może kupca ma na budynek

 41. Do powyżej pisze:

  Ja pierd** co za świr to pisze

 42. Do mieszkanki wsi pisze:

  Nie wszystkie pieniądze idą w miasto i proszę takich fake newsów niepublikować. Teraz świetlicę są zamknięte z powodu pandemii. A jeśli były zamknięte przed pandemią po tzn remoncie to możliwe że nie było odbioru lub sołtys nie otworzył. Ceny śmieci są niezależne od samorządu ,podwyżka musi być bo tego wymaga rząd.

 43. Do powyżej pisze:

  Skończ tą swoją głupią propagandę, bo się tych bzdur czytać nie da. Sołtys nie otworzył świetlicy? A kto jest wyżej nad kim? Jak by burmistrz chciał otworzyć, to sołtys powie NIE i przeciwstawi się burmistrzowi? Człowieku przestań bredzić, bo się ośmieszasz całkowicie.

 44. Do do powyżej pisze:

  No tak bo pan burmistrz wie co sołtysi robią. No śmiechu warte jak ten cały portal.

 45. Do powyżej pisze:

  Śmiechu to ty jesteś warty jak i te twoje komentarze. ?
  Sikora nie wie, co sołtys robi? Weź mnie nie rozśmieszaj. Wie i to bardzo dobrze. A jak się sołtys sprzeciwi burmistrzowi, to guzik dostanie od burmistrza na drogę, przystanek, rów czy cokolwiek innego, a w tym momencie jest już po sołtysie, bo nikt go ponownie nie wybierze, a to dlatego, że mieszkańcy uznają tego sołtysa za takiego, który jest nieskuteczny, który nic nie potrafi załatwić. Tak to właśnie wygląda i tyle może sołtys podskoczyć burmistrzowi.
  Jeśli świetlice są zamknięte, to za to odpowiada burmistrz i tylko on jest władny je otworzyć. Tylko i wyłącznie burmistrz, który też przecież te świetlice FINANSUJE i on decyduje czy i ile środków przeznaczyć na świetlice. Tyle w temacie.

 46. DEWELOPER pisze:

  Generalnie dobry trop powyżej z tym poparciem w wyborach…
  Idąc dalej…

 47. GABO pisze:

  Najlepiej pootwierac wszystko !

 48. Do DEWELOPER pisze:

  Tak samo jak z sołtysami, tak też jest z radnymi. Jak radny będzie posłusznie łapkę w górę podnosił przy każdym głosowaniu, tak jak sobie pan burmistrz życzy, to w okręgu wyborczym radnego i drogę się zrobi, i przystanek postawi, rów pogłębi żeby woda pola nie zalewała, etc. A jak radny będzie „niepokorny”, to w jego okręgu mało się będzie robiło, więc po najbliższych wyborach radny już radnym nie będzie. A co, mało to było takich radnych, że jak się opcja polityczna zmieniła, to i on opcję polityczną zmienił? Jakby nie zmienił, to by był w opozycji, a jakby był w opozycji, to po najbliższych wyborach przestałby być radnym. Proste, prawda? To nie jakaś wiedza tajemna ale czysta polityka.?

 49. Do: Ciekawski pisze:

  Busko.com.pl nazywasz konkurencją? Bu ha ha!

 50. Marian pisze:

  Od niemal roku mamy pandemię covid19. Wszędzie non stop trąbią by unikać przemieszczania się i niepotrzebnych kontaktów z obcymi a pan burmistrz Sikora z panem dyrektorem Klimczykiem i radnymi zamykają wiejski Ośrodek Zdrowia i każą jeździć starym ludziom komunikacją do Ośrodka do Buska czy Dobrowody! Czy to nie skandal?! Czy to nie działanie sprzeczne z wytycznymi premiera, ministra zdrowia i wszystkich innych wyższej rangi urzędników? Czy zatem burmistrz Sikora i dyrektor Klimczyk nie działają wbrew obowiązującym przepisom na szkodę mieszkańców? Czy obydwaj wspólnie z radnymi zamykając Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu, a przez to zmuszając starszych pacjentów leczących się do tej pory w Szczaworyżu do jeżdżenia komunikacją zbiorową do Buska i kontaktowania się tam z dziesiątkami potencjalnych chorych z innych miejscowości nie łamią w ten sposób przepisów o walce z pandemią covid19? Czy obydwaj wspólnie z radnymi nie narażają seniorów na zakażenie się koronawirusem mogące skutkować ich śmiercią? Moim zdaniem wszyscy oni łamią prawo i becne przepisy i zalecenia i za to powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

 51. Kto nie obejrzał w TVP, to macie tu linka. pisze:

  https://vod.tvp.pl/video/alarm,19012021,51561448

 52. Nie ma przypadków są znaki pisze:

  Czyli szarą eminencją jest elegancik w kratkę …

 53. Brawo Smogorzów! pisze:

  Oglądałem, to był NOKAUT Sikory i Klimczyka!

 54. Jacek pisze:

  Obejrzałem. No dobre, dobre, emocje jak się patrzy. Ludzie nagadali Sikorze i dyrektorowi Klimczykowi ile weszło, ale cóż z tego, skoro ośrodek i tak jest jest zlikwidowany. Pogadali se ludziska, ponarzekali do kamery, telewizja pojechała, a ośrodka zdrowia niema i wynika z reportażu, że nie będzie. Zatem Sikora postawił na swoim, a wy ludziska macie g…o do gadania, macie robić co władza każe i możecie sobie tylko co najwyżej pogadać i ponarzekać. No tak, ale to przecież wasz burmistrz, tak na wsiach popierany, z ludźmi, wśród ludzi i dla ludzi, ha, ha, ha, ha.???

 55. Baśka pisze:

  Czy ja dobrze zrozumiałam?
  Coraz rzadziej przyjmowali lekarze w tym ośrodku no to ludzi ubywało. Jak ludzi ubywało to zamknąć ośrodek zdrowia bo mało jest pacjentów?
  Fajna taktyka.
  To tak jakby sklep był coraz krócej czynny i coraz mniej towarów było na półkach no to sklep nie rentowny i zamknęli go a ludziom powiedzieli że skoro tak mało ludzi kupowało to się sklepu nie opłaciło prowadzić i trzeba go było zamknąć. Jak ludzie mieli kupować jak sklep był krótko był czynny i mało towarów było?

 56. Do Baśka pisze:

  Ale tam zapisanych jest ponad 500 pacjentów, to wydaje mi się że to sporo i tak wziąć i zamknąć ludziom, no to nie bardzo to wygląda po mojemu. Ale fakt, wieś bardzo popierała Waldemara Sikorę, więc do kogo teraz pretensje?

 57. O co kaman? pisze:

  Czas na filmie: 03:41 – Waldemar Sikora:

  „To nie burmistrz, to nie rada miejska, nie dyrektor likwidują ośrodek, tylko to jest zasługa państwa.”

  O co tu chodzi w tym zwrocie „zasługa państwa”?
  Czy państwo to ci mieszkańcy (mówi się np. drodzy państwo, proszę państwa)?
  Czy chodzi o państwo polskie, czyli rząd?

  To znaczy według Sikory, że albo ludzie likwidują, albo rząd polski likwiduje ten ośrodek zdrowia??????????

 58. Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Patrzę teraz na busko.com.pl czy coś piszą w tym temacie – cisza.
  Patrzę na echodnia.eu czy coś piszą w tym temacie – cisza.
  Patrzę na radio.kielce.pl czy coś piszą w tym temacie – cisza.

  Widzę, że tylko infobusko nagłośniło sprawę. Brawo!!!

 59. Zofia pisze:

  Jaka arogancja, jaka buta bije od burmistrza Sikory i dyrektora Klimczyka! jestem w szoku! Ci ludzie nie mają za grosz współczucia dla innych!

 60. Hela pisze:

  a my mieszkańcy jeszcze im za to płacimy solidne pensje, bo przecież ich bajońskie wynagrodzenia to z naszej krwawicy.

 61. Takie są fakty. pisze:

  Oj ludzie, ludzie, macie dzisiaj internet, a nadal tyle niewiedzy i niezrozumienia życia jest w społeczeństwie, że to aż dziw bierze.

  Pan Waldemar Sikora zarobił w 2019 roku 137 010,00 zł jako burmistrz, co daje średnio miesięcznie 11 417,50 zł.

  Źródło:

  https://dl.umig.busko.pl/oswiadczenia_majatkowe/2020/sikora_waldemar_korekta.pdf

  Żona Pana Burmistrza Anna Sikora, współwłaścicielka hurtowni Sawa w Busku, osiągnęła w 2019 roku dochód 890 734,49 zł, co daje średnio miesięcznie 74 227,87 zł.

  źródło: oficjalne dane z KRS dostępne na stronie:

  https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

  Wystarczy wpisać w okienko nr KRS firmy. KRS hurtowni SAWA: 0000051678

  Zatem Pan Waldemar Sikora wraz z żoną Anną Sikorą zarobili w 2019 roku:
  1 027 744, 49 zł (słownie: jeden milion dwadzieścia siedem tysięcy siedemset czterdzieści cztery złote czterdzieści dziewięć groszy),
  co daje średnio miesięcznie 85 645,37 zł (słownie: osiemdziesiąt pięć tysięcy sześćset czterdzieści pięć złotych trzydzieści siedem groszy).

  Rozumiecie już ludzie? Pan Burmistrz „żyje w innym świecie”, „na innym poziomie”, więc wy drodzy mieszkańcy to moim skromnym zdaniem to tylko obchodzicie władzę jak są wybory, a potem…

 62. DO REDAKCJI!!!!!!!!!!!!!1 pisze:

  NIE OPUBLIKOWAŁY SIĘ DWA MOJE KOMENTARZE. PROSZĘ O INTERWENCJĘ !!!

 63. Do Takie są fakty. 19 STYCZNIA 2021 O 23:38 pisze:

  Jesteś człowieku śmieszny!
  Nie ma to jak oceniać drugiego człowieka po tym jak on zarabia lub jego żona czy rodzina.
  Życzę ci powodzenia w dalszym życiu z takim nastawieniem.

 64. Brawo za czujność! pisze:

  Widzę, że czujni, zwarci i gotowi obrońcy naszej kochanej władzy nawet w nocy śledzą infobusko skrupulatnie. Jakiś wpis, który władzy się może nie podobać i już jest riposta, no bo najlepiej to żeby władzy nie krytykować, a tylko wychwalać pod niebiosa.? Cześć, chwała i pełen szacun dla czujnych i zwartych w działaniu zwolenników władz Buska. To trzeba przyznać, że pracują sumiennie, we dnie i w nocy. Naprawdę szczerze to mówię – szacun!

 65. Do 20 STYCZNIA 2021 O 00:16 pisze:

  „Nie ma to jak oceniać drugiego człowieka po tym jak on zarabia lub jego żona czy rodzina.”

  Szanowny internauto, ja nie oceniam JAK ZARABIA, tylko ILE ZARABIA. Nie widzę w tym nic śmiesznego. Burmistrz to osoba publiczna, więc po to są oświadczenia majątkowe, żeby społeczeństwo je czytało i wiedziało. To nie jest żadna tajemnica, tylko jawne informacje publiczne, a że Pan Sikora zachowywał się wobec mieszkańców Szczaworyża tak, jak się zachowywał (widać to w reportażu), więc ja tylko wyrażam moje prywatne zdanie poparte dowodami, że istnieje wyraźna różnica pomiędzy kimś, kto zarabia miesięcznie wraz z żoną ponad 85 tysięcy złotych, a rolnikiem na KRUS-owskiej emeryturze w wysokości około 1030 zł. Tylko tyle.

 66. Do powyżej i też Brawa za czujność Towarzyszu!! pisze:

  Też się z tym zgodzę że przeciwnicy buskiej władzy tzn beton komunistyczny jak zwykle szuka taniej sensacji. Sprawa tyczy się ośrodka a nie kwestii finansowej burmistrza czy zamkniętych świetlic wiejskich na czas pandemii lub osób które startowały z PS. Komunistyczny beton Uzdrowiskowej gminy pracuje sumiennie w dzien i w noc i pracuje ale coś efektów nie widać. ?

 67. Marcin Do Do 20 STYCZNIA 2021 O 00:16 pisze:

  No rolnik na emeryturze może jeszcze posiadać parę h pól i czerpać z niej korzyść. Pozdrawiam

 68. prowizja 10% od wartości kontraktu pisze:

  rolnik owszem może, ale to są śmieszne okruszki w porównaniu do korzyści jakie czerpią co niektórzy przedstawiciele władz samorządowych za odpowiednio realizowane inwestycje

 69. DO 20 STYCZNIA 2021 O 00:45 pisze:

  ?????? Dobry jesteś… ??? Rozbawiłeś mnie do łez… „przeciwnicy buskiej władzy tzn beton komunistyczny”. No tego to nie wiedziałem ? Z tego co do tej pory widzę przez ostatnie lata, to powiem szczerze nie spotkałem się z takim przypadkiem, aby „beton komunistyczny”, czyli ktokolwiek z tamtej epoki, ktoś kto tamten system popierał i był z nim związany, był przeciwko buskiej władzy i uważam, że jest dokładnie na odwrót, czyli dawni partyjniacy, milicjanci, itd., popierają nasze władze. ? Ale to tylko moje prywatne zdanie. Może się mylę… ? Pozdrawiam!

 70. do Do Takie są fakty. 19 STYCZNIA 2021 O 23:38 pisze:

  „Nie ma to jak oceniać drugiego człowieka po tym jak on zarabia lub jego żona czy rodzina.” – a ja uważam, że powinno się właśnie oceniać JAK ktoś zarabia pieniądze, w szczególności ktoś kto zajmuje wysokie stanowisko samorządowe. Więc to ty „Jesteś człowieku śmieszny!” Uważam, że powinno się właśnie oceniać czy i jak ktoś pracuje, czy na swoje wynagrodzenie pracuje uczciwie, czy działa dla dobra wspólnego czy dla innych celów, czyje interesy reprezentuje. Niestety bowiem często jest tak, ze to co ktoś deklaruje wyborcom w kampanii a to co robi gdy już jest wybrany to są dwa różne światy. A tak w państwie prawa nie powinno być. Niestety uczciwość dziś to cecha rzadko spotykana i coraz bardziej unikatowa. Nie przypadkiem w przedwojennej Polsce urzędnicy karani byli w dwójnasób za szwindle, z racji tego że się sprzeniewierzyli składanym przy podjęciu urzędu obietnicom i wykorzystywali do swoich celów zajmowane stanowisko i dostępną dzięki temu wiedzę.

 71. Xyz pisze:

  A wg mnie ludzie zachowywali sie jak „bydlo” darli sie bez ladu i skladu i zdania racji… do kogo maja pretensje jak sami sie przepisali do innych przychodni? Plotki ze ksiadz przejmie grunt a sam budynek jest w oplakanym stanie i nie rozumiem jaki jest problem przejechac pare kilometrow sam mam dziadkow ktorzy nie maja prawa jazdy ale jak trzeba to jest kilka osob z samochodami ktorzy ich zawioza do lekarza np ja siostra szwagier itp…a hejt na burmistrza i wypominanie ile zarabia itp jest mowa nieudacznikow ktorym nic nie wyszlo i nie wezma sie za siebie tylko patrza zeby drugiemu bylo gorzej

 72. Mieszkaniec Buska pisze:

  Max znaczy Michał cztery włosy na klacie czy radny zwirz?

 73. DO Xyz 20 STYCZNIA 2021 O 06:19 pisze:

  Twoja bezczelność i arogancja oraz nazywanie nas mieszkańców „bydłem” jest godna pogardy.
  Po drugie – „a sam budynek jest w oplakanym stanie”. W takim razie wyremontować go. Jaki to problem? Jakie były RUDERY na ul. Bocznej? I co? I robi się remont gruntowny za 4,6 miliona zł. Dlaczego nie można w Szczaworyżu wyremontować? Czy my mieszkańcy wsi to jakiś gorszy sort jesteśmy?
  Ile w Zdrój się pieniędzy ładuje?
  1. Kładka pieszo rowerowa na Górkę – 12,3 miliona zł.
  2. Remont parku zdrojowego – 17,5 miliona zł.
  3. Remont ulicy 1-ego Maja – 5,5 miliona zł
  ———————RAZEM – 35,3 miliona zł.
  Czy nie można przeznaczyć parę groszy, wyremontować jeśli jest taka konieczność nasz budynek i żeby ośrodek zdrowia funkcjonował? Czy my mieszkańcy wsi na to nie zasługujemy?

  „a hejt na burmistrza i wypominanie ile zarabia itp jest mowa nieudacznikow ktorym nic nie wyszlo i nie wezma sie za siebie tylko patrza zeby drugiemu bylo gorzej”

  Zachowaj te swoje mądrości dla siebie. Bardzo dobrze, że ktoś wyłuszczył te fakty. Niech ludzie wiedzą ile Sikora zarabia. Może lepiej zrozumieją skąd taki, a nie inny stosunek władz do nas mieszkańców.

 74. Inne media też o tym napisały wreszcie. pisze:

  ECHO DNIA

  echodnia.eu/swietokrzyskie/osrodek-zdrowia-w-szczaworyzu-zostanie-zlikwidowany-mieszkancy-sa-oburzeni/ar/c1-15399460

  RADIO KIELCE

  radio.kielce.pl/wiadomosci/w-szczaworyzu-zostanie-zlikwidowana-przychodnia-mieszkancy-nie-z,121466

 75. Wojtek pisze:

  Szkoda strzępić ryja na ten komentarz z 20 STYCZNIA 2021 O 16:17

 76. ?? pisze:

  Niektórzy mają strasznie zaciśnięte pośladki

 77. "a sam budynek jest w oplakanym stanie" pisze:

  Budynek jest w oplakanym stanie, tak?! Naprawdę?! To oswieć mnie prosze jak do tego doszło? Czy budynek, „niegrzeczny” sam wziął się i doprowadził do ruiny z dnia nadzień? Czy może było inaczej, może to administrator tego budynku brał przez lata kasę za „administrowanie” a w rzeczywistości niewiele robił lub robił to niewłaściwie, a na pewno nie dbał o bieżące naprawy, skoro budynek poupadł. Czy Pan UMiG ściągnął „administratora” za te dewastacje mienia gminnego? Zapytam też gdzie był przez te lata nadzór właścicielski? Czy Pan UMiG każde mienie gminne podobnie jak ten budynek w Szczaworyzu pozostawia na pastwę losu i niekontrolowana „opiekę” administratorów? Czy Pan UMiG każdemu latami płaci za usługi nie sprawdzając jakości i sposobu ich wykonywania? Dla mnie budynek w Szczaworyzu jest dobitnym przykładem niegospodarności Pana UMIG i osób działających z jego polecenia.

 78. Jan pisze:

  Czy aby drzwi wewnątrz tej przychodni pamiętają lata 90? Oj raczej tak.

 79. obiektywny pisze:

  Budynek ośrodka zdrowia w złym stanie? Dla mnie to znaczy że zarządca nieruchomości źle dbał o podległe mu mienie. Czy przypadkiem nieruchomością nie „opiekuje się” MPGK i prezes Kryczka, zarabiający wg komentarza 16 989,58 zł/miesiąc. (https://infobusko.pl/do-redakcji-smieci-ida-w-gore-podobnie-jak-zarobki-pana-prezesa-kryczki/). Widocznie prezes zarabia za mało i brak mu motywacji.

 80. No to fajny z cb obiektywny xdd pisze:

  To jest piękne jak przeciwników politycznych zżera coś od środka.
  Jak nie wytykanie Sikorze ile to on zarabia a już żona to w ogóle,
  No to teraz przyszło wytykać Kryczce.
  A to takie wytykanie to niczym jak z reżimówki.

 81. Do powyżej pisze:

  Widzę kolego, że nie rozumiesz sedna sprawy, albo celowo udajesz, że nie rozumiesz. Chodzi o to, że to są pieniądze publiczne, pieniądze nas podatników. Dlatego mieszkańcy mają pełne prawo rozliczać, krytykować tak Sikorę jak i Kryczkę, bo to mieszkańcy, czyli podatnicy są ich pracodawcami. Skoro podatnicy, mieszkańcy płacą za pracę w/w panom, to mają pełne prawo ich rozliczać z tego, jak pracują. Jak Ty szanowny kolego wynajmiesz malarza, żeby Ci pomalował mieszkanie, albo jak jedziesz do mechanika naprawić auto, to czy nie oczekujesz solidnej roboty i czy nie rozliczasz fachowca z tego, jak Ci wykonał usługę?

 82. Do Jana pisze:

  Hmm stare dobre wytrzymałe drewniane drzwi. To nie to co te tekturowe badziewie gdzie kopniesz a już dziura.

 83. Xyz pisze:

  Ale komus sie cos juz wogole pokrecilo co na MPGK to budynku przychodni!!!??? Bzdury piszecie

 84. czy groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk nie jest aby "czyścicielem budynku"? pisze:

  Czyli Xyz 21 STYCZNIA 2021 O 06:24 należy rozumieć, że budynkiem ośrodka w Szczaworyżu od lat zarządza dyrektor SPZPOZ Klimczyk? ten groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk co to niepokornym grozi sądami z art 212 Kodeksu Karnego (ALARM 6min 28sek)? Jeśli tak to jeszcze lepiej! skoro „powodem zamknięcia ośrodka jest fatalny stan budynku”(ALARM 1min50sek) to znaczy, że groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk sam donosi na siebie . Ośrodek jak mówi do kamery groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk ma ok 100 lat i jest w bardzo złym stanie technicznym (ALARM 2min 5 sek). Skoro Wawel stoi 500 lat i jest w dobrym stanie technicznym bo się o niego właściwie dba, skoro kościół NPNMP w Busku stoi 400 lat i jest w dobrym stanie technicznym bo zarządca proboszcz o niego właściwie dba, skoro kościół w Szczaworyżu, stojący obok ośrodka jest w bobrym stanie technicznym bo zarządca proboszcz o niego właściwie dba, to to, że 100 letni budynek Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu „jest w bardzo złym stanie technicznym” jak sam groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk stwierdza przed kamerą, to świadczy według mnie po prostu o tym że zarządca, czyli tenże dyrektor SPZPOZ Klimczyk nie dba w sposób właściwy o podległe mu mienie publiczne. A skoro nie dba to wg mnie dopuszcza się zatem przestępstwa niewłaściwego zarządu, wskutek tego doszło do znaczącej szkody finansowej bowiem zarządzane przez niego mienie publiczne uległo znacznej utracie wartości. Ba, wobec zaistniałej sytuacji i wyrażanej publicznie przez niego chęci likwidacji ośrodka, można by wg mnie, groźnemu dyrektorowi SPZPOZ wysunąć zarzut świadomego i celowego doprowadzenia do bardzo złego stanu technicznego budynku, po to właśnie by Ośrodek Zdrowia zlikwidować z tego powodu. Podobnnie działają „czyściciele kamienic” w Warszawie, Krakowie, w celu pozbycia się lokatorów doprowadzają w tym celu świadomie i celowo do ruiny budynki. Dla mnie tenże groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk jest takim właśnie „czyścicielem budynku” i powinien za to zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

 85. Xyz pisze:

  Ja nie pisalem ze zarzadca jest dyrektor SPZOZ nie wiem kto nim jest ale wiem ze nie MPGK

 86. Do czy groźny dyrektor SPZPOZ Klimczyk nie jest aby "czyścicielem budynku"? pisze:

  Jaki znów groźny dyrektor?
  Chłop powiedział co ma powiedzieć jak ludzie nie potrafią się zachować.

 87. Bestia Z Wadowic pisze:

  Wpadłem tylko poczytać komentarze xd

 88. zatroskany obywatel pisze:

  Ile jeszcze krzywd i łez ludzkich przeleje się dzięki niesamowitej aktywności pana burmistrza Waldemara Sikory i większości Radnych z Buska Zdroju. —- Jeżeli pan burmistrz ma pomysły ktoś to musi przecież zaakceptować .Czy my jako społeczeństwo naprawdę akceptujemy to.??????Istnieje tzw tumiwisizm- dotąd dopóki nie dotyczy to mojej osoby ???????

 89. Do zatroskanego obywatela pisze:

  A można wiedzieć jakie to krzywdy i łzy się przelały?

 90. edi pisze:

  Mnie ciekawi jeden wątek dlaczego w materiale ALARM! ani dziennikarze ani sołtys ani nikt z mieszkańców nie zapytał Pana Dyrektora jak i Pana Burmistrza dlaczego zysk netto rekordowy za 2019r (rekordowy ponad 1 mln zł) w części nie jest wykorzystywany na dostosowywanie tegoż obiektu do wymogów? Pamiętam sesję na której przewodniczący rady miasta gratulował historycznego zysku dyrektorowi. Co tak naprawdę stało na przeszkodzie przez ostatnie lata że nie inwestowano pieniędzy w obiekt?

 91. Buhah pisze:

  Ten portal to istna Wiocha.pl

 92. Do powyżej pisze:

  Nie rozumiem, jak Ci nie odpowiada te portal to po co tu wchodzisz, czytasz, komentujesz?

 93. Do powyżej pisze:

  Czytam dla beki xdd

 94. klątwa pisze:

  Czy to prawda, że ten troskliwy, zapobiegliwy i wygadany Pinokio z ZPZPOZ, ten wzorzec mmoralny co to straszy ludzi paragrafami Kodeksu Karnego to jest ten mężuś, ktory jakiś czas temu zostawił dla jakiejś kochanicy ślubną żonę z małymi dzieciaczkami?

 95. Do klątwa pisze:

  Nie wiem czy to prawda i nie chce wiedzieć. Mnie czyjeś życie prywatne nie interesuje ale widzę po twoim komentarzu że bardzo cie interesuje czyjeś życie prywatne.

 96. Wacław pisze:

  Nie jestem autorem komentarza 22 STYCZNIA 2021 O 10:02, żeby było to jasne, natomiast wyrażę swoje zdanie w kwestii wpływu życia prywatnego na życie zawodowe, publiczne, polityczne, abstrahując oczywiście od sytuacji w/w pana dyrektora, bo nie mam żadnej wiedzy w tym temacie.

  To jak się ktoś zachowuje prywatnie, świadczy o jego charakterze, o jego osobowości, o jego systemie wartości, zasadach moralnych i etycznych. Tak jak ktoś się zachowuje prywatnie, tak też się zachowuje w pracy, czy na swoim stanowisku np. politycznym. To jaki ktoś jest prywatnie jest wyznacznikiem tego, jak się będzie zachowywał na swoim stanowisku.

  Dlatego też w porządnych, normalnych demokracjach, jeśli polityk jest umaczany w jakiś skandal i to wyjdzie na światło dzienne, nawet jak to jest skandal z życia prywatnego, to jest już w polityce skończony. W Polskiej polityce która ma kiepskie standardy, też się takie sytuacje zdarzały, że czyjaś kariera polityczna się kończyła, jak wyszły na jaw jakiś „brudy” z życia prywatnego.

 97. Wiesia do Wacław i klątwa pisze:

  jeśli to prawda, podkreślam jeśli to prawda, że ten dyrektor („trochę kultury proszę panią”:3min 22sek https://vod.tvp.pl/video/alarm,19012021,51561448) „jakiś czas temu zostawił dla jakiejś kochanicy ślubną żonę z małymi dzieciaczkami” to dla mnie on nie jest żaden dyrektor tylko kompletne zero kultury

 98. Armanii pisze:

  Kolejne plotki jak plotki ze wsi że proboszcz ze Szczaworyża chce przejąć grunt. W końcu nie ma co się dziwić bo gmina Busko żyje z plotek.

 99. Czy jest to prawda że remont Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu został wykonany w podobny sposób jak "remont" kotłowni BSCK za czasów wesołego Witka? pisze:

  Czy jest to prawda że lista prac i materiałów zawartych w fakturach remontowych odbiega znacząco od tego co w Ośrodku Zdrowia w Szczaworyżu zostało faktycznie zrobione? Czy to że ponoć ta chałtura zaczyna wyłazić nie jest przyczyną zamknięcia Ośrodka? Czy nie jest planowana adaptacja na nowe potrzeby poprzedzona remontem który ma zatrzeć ślady zrobionej chałtury?

 100. Czy jest to prawda że alejki w nowym Parku wykonywane za czasów wesołego Witka zostały wykonane w podobny sposób jak "remont" kotłowni BSCK? pisze:

  Czy jest to prawda że alejki w nowym Parku wykonywane za czasów wesołego Witka zostały wykonane w podobny sposób jak „remont” kotłowni BSCK? Czy jest to prawda że przy ich rozbiórce w trakcie budowy tężni widać było wyraźnie że sposób wykonania tych alejek odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

 101. Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak "remont" kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? pisze:

  Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak „remont” kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? Czy to prawda że klimatyzajca ta co jest w BSCK odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

 102. Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że burmistrz wesoły Witek c.d. pisze:

  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że burmistrz wesoły Witek zrobił to co nie chciał zrobić burmistrz Stefan Komenda, to znaczy sprzedał Włókniarzowi po osobliwej cenie hektary gruntów miejskich położone pomiędzy Włókniarzem a ulicą Rzewuskiego, na czym Busko, oczywiście w przeciwieństwie do wybranych osób, wyszło jak Rosja na sprzedaży Alaski?

 103. Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za burmistrza wesołego Witka nie tylko sanatorium Włókniarz kupiło atrakcyjną ziemię od gminy po osobliwie okazyjnej cenie? pisze:

  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za burmistrza wesołego Witka nie tylko sanatorium Włókniarz kupiło atrakcyjną ziemię od gminy po osobliwie okazyjnej cenie? Czy to prawda, że nie było to tylko na ładne oczy?

 104. Rozpoczyna się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z Koalicji Obywatelskiej. A w Busku? pisze:

  https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2775052,Agnieszka-Wojciechowska-van-Heukelom-o-odwolaniu-Hanny-Zdanowskiej-teraz-jest-to-mozliwe

 105. goniec pisze:

  Podobno w BOSIR na kierowniczym stanowisku zatrudniony został brat burmistrza Sikory, to prawda?

 106. […] i ich mieszkańcy żyją jak przodkowie 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego♂ oraz w dobie pandemii Covid-19, w podbuskim Szczaworyżu zamyka się Ośrodek Zdrowia♂, w którym chęć leczenia deklaruje blisko 1000 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl