XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - 24 października 2019 r. - projekty uchwał - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 24 października 2019 r. – projekty uchwał

22 października 2019 | busko.com.pl 2 16.10.2019 / Jarosław Kruk 22.10.2019 | | 30 komentarzy

W czwartek, 24 października 2019 r., o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju rozpocznie się kolejna w kadencji  wybranych rok temu, jesienią 2018 r. , radnych, XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, 24.10.2019 – transmisja w Ponidzie.TV, kadr

Proponowany porządek XIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej przez Przewodniczącego RM na dzień 24 października 2019r. jest dostępny na e-stronie buskiego UMiG. [ pdf ].

 

Projekty uchwał Rady Miejskiej, którymi zajmią się radni:

159 – W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2019 rok (nr XIV/159/2019).

160 – W sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (budynek A i B) wraz z wyodrębnioną częścią usługową, na działkach o nr ewid. gr. 243/4 i 253 położonych w obrębie 12 przy ul.Młyńskiej i ul.Ludwika Waryńskiego w Busku-Zdroju (nr XIV/160/2019).

161 – W sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju (nr XIV/161/2019).

162 – W sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Samorządowego Gimnazjum w Podgajach (nr XIV/162/2019).

163 – W sprawie nadania nazwy ulicy w Busku-Zdroju (nr XIV/163/2019).

164 – W sprawie nadania nazwy ulicy w Busku-Zdroju (nr XIV/164/2019).

165 – W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu i dzierżawy na okres do 3 lat (nr XIV/165/2019).

166 – W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr XIV/166/2019).

167 – W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr XIV/167/2019).

168 – W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr XIV/168/2019).

169 – W sprawie zmiany uchwały nr 1/12/2018 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie określenia wysokości diety dla radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (nr XIV/169/2019).

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie jak zwykle w Telewizji Internetowej:

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

30 odpowiedzi na “XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 24 października 2019 r. – projekty uchwał”

 1. Podobno jest zatwierdzona wycinka 600 sztuk drzew w Parku! - co na to radni? pisze:

  Witam Szanownego Pana Redaktora

  Doszła do mnie trochę niepokojąca informacja dotycząca nowej inwestycji w Busku Zdroju która ma ruszyć w tym tygodniu. Chodzi mianowicie o rewitalizację parku zdrojowego (starego) podobno jest zatwierdzona wycinka 600 sztuk drzew!

  Ja rozumiem że tak zwana wycinka ze względu na zły stan niektórych drzew jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo kuracjuszy. Ale mam bardzo duże obawy mając na uwadze już wcześniejsze tego typu wycinki (słynny „małpiak”) tereny obok „Rafała”, że może dojść do destrukcji charakteru najstarszego drzewostanu w naszym parku. Niektóre z drzew powinny być już „Pomnikami Przyrody” chronionymi prawem i nie podlegający decyzjom zwykłym urzędnikom.

  Jeśli ma Pan jakieś informacje na ten temat to sądzę że to ostatni dzwonek aby zainteresować opinię publiczną zanim będzie za późno

 2. Odnośnie drzewostanu... pisze:

  Link do przetargu:

  https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/18135-przetarg-nieograniczony-renowacja-zabytkowego-parku-zdrojowego-w-busku-zdroju-wraz-z-zabezpieczeniem-zabytkowego-zespolu-uzdrowiskowego-lazienki-obecnie-sanatorium-marconi-2.html

  Następnie wchodzimy w Załącznik 9 [ZIP].

  Po ściągnięciu i wejściu w ten załącznik wchodzimy w pierwszy od góry folder –
  Br. budowlana, a następnie w dokument w PDF-ie pod nazwą zadanie 1 – inwentaryzacja zieleni park zdrojowy.pdf

  Tam znajduje się wykaz wszystkich drzew w parku w ilości 3431 sztuk.

  Sporo tego, bo aż 94 strony dokumentu. Po przejrzeniu tego stwierdziłem, że do wycięcia z różnych powodów (choroba drzewa, drzewo jest uschnięte, przyczyny techniczne związane z rewitalizacją) jest około 202 drzewa.

 3. Odnośnie drzewostanu... C.D. pisze:

  W kwestii tego co powyżej, widocznie w tym spisie nie wszystko jest jednoznacznie oznaczone. Są na przykład drzewa oznaczone X i nie wiem co to oznacza.

  Trzeba zagłębić się w kolejne dokumenty:

  wchodzimy jak powyżej opisałem w Załącznik 9 [ZIP].

  Po ściągnięciu i wejściu w ten załącznik wchodzimy w pierwszy od góry folder –
  Br. budowlana, a następnie w dokumenty:

  zadanie 1 – gospodarka drzewostanem park zdrojowy kompozycja
  zadanie 1 – gospodarka drzewostanem park zdrojowy sanitarne

  Drzewa przeznaczone do usunięcia z przyczyn:

  -kompozycyjne – 279 szt.
  -prześwietlenie – 283 szt.
  -sanitarne – 49 szt.

  RAZEM – 611 szt.

 4. Odnośnie drzewostanu... C.D. pisze:

  A WIĘC PIERWSZA OSOBA KOMENTUJĄCA MIAŁA RACJĘ.

  DO WYCIĘCIA JEST 611 DRZEW!

  Z PRZYCZYN SANITARNYCH DO WYCIĘCIA JEST 49 SZTUK. OK, CHORE DRZEWA. NIE MA CO DYSKUTOWAĆ.

  PYTANIE CO Z POZOSTAŁYMI. 611 – 49 = 562 DRZEWA.

  562 DRZEWA DO WYCIĘCIA Z PRZYCZYN: kompozycyjne i prześwietlenie.

  CZY TO JEST POTRZEBNE???

  CZY BUSKO POTRZEBUJE KOLEJNEJ WYCINKI W ZABYTKOWYM PARKU W ILOŚCI 562 DRZEW???

 5. greenpis odnośnie karczowania drzew w Busku pisze:

  Ciekawe co na tą „kompozycję i prześwietlenie” powiedziałby Pan Architekt Henryk Marconi, który 200 lat temu zaprojektował i Łazienki i Park Zdrojowy? Czyżby w Buseczku objawił się architekt lub projektant równy Mistrzowi Marconiemu by ingerować w jego projekt? Ciekawe kto jest tym geniuszem?
  Niestety póki co działania tych MISZCZÓW i władz miasta w przedmiocie „kompozycji i prześwietlenia” drzewostanu w Buseczku : Małpiak i Lasek przy sanatorium Rafał wołają o pomstę do nieba! Świat walczy z CO2, ze zmianami klimatu, smogiem, globalnym ociepleniem, wokół ludzie sadzą drzewa oxitree i inne, dbają o naturę a w sanatoryjnej perle Ponidzia rżnie się i karczuje jak leci i gdzie popadnie, beton zastępuje zieleń – HORROR!

  Wojtek Belon przewraca się w grobie! Bard ubolewał nad wycinką sadów – w moim mieście wyrąbali sady – ale nigdy zapewne nie przewidział że buskie gulony będą karczowały Park!

  WSTYD i HAŃBA! choć czy te miszcze wiedzą co to wstyd, co to hańba?!

 6. co na temat rewitalizacji parku radni? co OMC burmistrz Szydłowski? pisze:

  Czy jest gdzieś wystawiony projekt tej rewitalizacji parku?
  Czy jakaś wizualizacja została opracowana?
  Czy mieszkańcy mogą się zapoznać z tymi materiałami?
  Co na ten temat mają szanowni radni do powiedzenia?
  Co na to O Mało Co burmistrz Jarzy Szydłowski? chętnie poznałbym jego opinię na temat rewitalizacji Parku Zdrojowego. Kandydował na burmistrza, zapewne za 4 lata spróbuje ponownie, może warto by wyrażał swoje opinie o poczynaniach władz, przynajmniej tych większej wagi, by dał się poznać mieszkańcom w dłuższej perspektywie a nie tylko podczas krótkiej kampanii wyborczej.

 7. Uchwała 160... pisze:

  Panowie Wielochowie chcą budować dwa bloki naprzeciw dworca autobusowego przy Warynskiego. OK, mają działkę niech budują. Pytanie tylko co Rada Miasta ma do prywatnej inwestycji? A może plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje, nie zezwala w tamtym miejscu na taką inwestycję? Czy dlatego radni muszą wydać na to zgodę? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, podkreślam jeśli, to ja się pytam, po co wydaje się niemałe środki i sporządza plan zagospodarowania przestrzennego, skoro potem można sobie uchwałą dać przyzwolenie na to, czego plan nie przewiduje?

  Tu rodzą się kolejne pytania. Panowie Wielochowie to biznesmeni, którzy udzielili poparcia w wyborach W. Sikorze.

  https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

  Mam pytanie: czy gdyby ktoś inny, zwykły Kowalski, chciał zbudować coś, czego nie przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego, to też radni by dla niego specjalnie podjęli uchwałę, by mu to umożliwić???

 8. Do powyżej pisze:

  Abstrachując od samej inwestycji budowy mieszkań, to całkiem ciekawy ten artykuł o biznesmenach popierających Waldemara i komentarze pod nim. Biznesmeni poparli go, bo jak czytamy w tekście: „Planowana skala inwestycji, poprawiających również funkcjonowanie rodzimego biznesu (…) to wyraźny znak, że nasze Miasto i Gmina zmierzają w dobrym kierunku”. Czy inwestycje mają poprawiać życie mieszkańcom i być korzystne dla nich i dla naszego miasta, czy mają „poprawiać funkcjonowanie rodzimego biznesu”? Patrząc na różne inwestycje i plany inwestycji, w mojej głowie i wielu głowach mieszkańców rodzi się pytanie po co to, na co, dla kogo? Jaki jest sens robić to czy tamto? Oto właśnie jest pytanie: komu w Busku najbardziej służą dane inwestycje? Niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie…

 9. aktorka pisze:

  Stop uchwale nr XIV/166/2019 przekazującej część drogi gminnej willi g. już trwale ogrodzonej, na granicy której w 2019 powstał budynek wielokondygnacyjny.
  Na jakiej podstawie willa g. ogrodziła działkę gminną i z niej korzysta, i czy nośnik banerów wyborczych wiodącej partii posiada inne uprawnienia ?

 10. Siux pisze:

  Ciekawe jak zagłosuj radni? Odkąd są automaty do głosowania to wiadomo jest, kto jak głosował.
  Mane, tekel, fares!

 11. Roman pisze:

  nie ma takiej bramy której nie przeszedłby osioł obładowany złotem mawiali Rzymianie – nie ma takiego przepisu, którego nie da się obejść zamożnym jegomościom wypada skwitować

 12. do - Uchwała 160 czy gdyby ktoś inny, zwykły Kowalski, chciał pisze:

  Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie , mówi ci to coś ? Uważasz , że najlepiej nic nie robić?

 13. Do powyżej pisze:

  Uważam, że każdy powinien mieć równe szanse. Równe szanse by dostać pracę, równe szanse by prowadzić biznes, równe szanse by móc dostać zlecenie czy zamówienie dla swojej firmy itd. Jak jest w Busku to wie każdy, kto choć trochę się interesuje, co się w naszym mieście dzieje… Widać gołym okiem kto, jak i gdzie dostaje pracę, jaka prywatna firma żony czy męża dostarcza dane towary do instytucji publicznej podległej mężowi czy żonie itd. Długo by się rozpisywać, a przykładów można podawać na pęczki…

 14. pollonus pisze:

  Widzę że nasze władze jak i radni nadal nie chcą być postrzegani jako dumni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej – odnoszę wrażenie że mają bardzo duże zaległości z lekcji historii albo wręcz się jej wstydzą. Spostrzeżenie moje dotyczy wyboru i nazewnictwa nowych ulic. To prawda że paleta barw jest prawie nieskończenie długa to samo dotyczy nazw kwiatów i roślin. Jest to też w miarę "bezpiecznie" gdyż nikogo ewentualnie nie obrazi i nie trzeba długo argumentować za takim wyborem. To jest coraz powszechniejsza taktyka tzw. świętego spokoju. Miałbym prośbę o głęboką refleksję radnych gdyż zacna część tego grona jest czynnymi jak i emerytowanymi pedagogami szkolnymi aby zaprzestać ośmieszania tej części mieszkańców którzy uważają że mamy wielu wielkich wspaniałych Polaków którzy godnie dali świadectwo służenia Polsce na przestrzeni dziejów jak i miejsc lub wydarzeń świadczących o latach wielkości Polski. Dlaczego tak bardzo unikacie Państwo Radni takich nominacji ? Jak chcenie przekazywać młodemu pokoleniu wartości godne naśladowania? Czy to nie najlepszy sposób upamiętniania polskiej historii? Czy w Waszej służbie jest choć odrobina poczucia odpowiedzialności za nasze młode pokolenie? Proszę Was abyście się nad tym zastanowili i nie zawstydzali nas łatwizną i prymitywizmem, proszę Was abyście dostrzegli że służba mieszkańcom to nie tylko szybkie głosowania nad prostymi wnioskami ale przede wszystkim służba godna i z poczuciem dużej odpowiedzialności gdzie otwarta a czasami odważna dyskusja służy bardziej niż bierność i mierność.

 15. spacerowicz pisze:

  Proszę zobaczyć co zrobiono z laskiem koło Rafała wycięto w pień zdrowe drzewa tylko dlatego że nie rosly pod linijkę a wsadzono w to miejsce pod linijkę kilka sadzonek które uschły i tylko swymi kikutami przypominają że wycięto bezmyślnie zamiast prześwietlić samosiejki a pozostałe zostawić nie bacząc że rosną nie pod sznurek . Może ktoś w końcu się opamięta i zrozumie że drzewa muszą rosnąć kilka dziesięcioleci by móc cieszyć spacerujących

 16. do spacerowicz uczynił ten, komu przyniosło to korzyść pisze:

  Lasku przy Rafale nie wycięto bezmyślnie naiwny Spacerowiczu. Dzięki wycince większości drzew teraz auta z sanatorium Rafał mają gdzie parkować, oraz sanatorium dobrze widać z drogi. W ich miejsce nawieziono kruszywo i teraz jest dodatkowy parking. Za jakiś czas miasto go wybetonuje i będzie tak jak miało być. A ponoć miała być kładka. Tak się dziwnie składa, że właściciele Rafała rok temu również udzielili poparcia w wyborach W. Sikorze, podobnie jak panowie Wielochowie.
  https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

  A prawnicy mawiają, że „Is fecit, cui prodest” – uczynił ten, komu przyniosło to korzyść.

 17. do: do spacerowicz: teraz rozumiem dlaczego wycięli do zera aleję krzywych drzew w Małpiaku! pisze:

  A widzisz! Dzięki! teraz rozumiem dlaczego wycięli do zera aleję krzywych drzew w Małpiaku! Ponoć wykarczowali do zera pod drogę łączącą nową Astorię przez teren Włókniarza z Rafałem i Wojskowym. Już tam nawieźli kruszywo. Ale przecież Włókniarz nie pozwoli by jego teren podzieliła droga przelotowa. A zatem to chyba raczej plac pod parking dla budowanej tam Astorii! A władza głosiła, że tam park linowy ma być. Patrz pan jakie spryciarze!

 18. eH!De pisze:

  No fajnie tu zaczyna być. Ciekawe komu z UMiG robi się gorąco podczas czytania tych komentarzy.

  Ja tylko tyle mogę napisać co wyżej; jestem szarym obatelem tego miasta, znajomości i układów nie mam i wielu ciekawych rzeczy mogę się dowiedzieć z komentarzy na tym forum. Włos na głowie mi się jeży.
  Pozdrawiam

 19. PRO KOLESIO BONO pisze:

  Praca w samorządzie, a właściwie służba, to z zasady powinna być PRO PUBLICO BONO, jednak po tym co tu czytam w Busku w mojej opinii hasłem przewodnim jest PRO KOLESIO BONO

 20. (Niby)likwidacja białych plan komunikacyjnych... pisze:

  Tak oto w wykonaniu Gminy Busko wygląda likwidacja białych plam w zakresie transportu publicznego. Polecam ten artykuł na onet.pl.
  Poniżej przytaczam fragment komentarza w tej sprawie.

  https://infobusko.pl/rk-budzet-wojewodztwa-swietokrzyskiego-za-i-polrocze-2019-roku-zostal-wykonany-zgodnie-z-planem/

  Maniek
  28 września 2019 o 20:33

  Oto „nowe” linie autobusowe w gminie Busko, czyli jakby dziadek nie miał wąsów to by był babką.

  https://kielce.onet.pl/list-do-redakcji-czytelnik-onetu-oburzony-tzw-ustawa-autobusowa/z2ret58

  Jakby powyższy link nie zadziałał to wpiszcie w Google:

  kielce.onet.pl/list-do-redakcji-czytelnik-onetu-oburzony-tzw-ustawa-autobusowa

 21. Dramat pisze:

  Haha teorie spiskowe swirow z buska haha

 22. do Dramat: Komisarz CBŚ Jacek Wrona: Lech Kaczyński powiedział kiedyś, że najsilniejsze układy i prawdziwa mafia to jest na prowincji pisze:

  „… układów w Polsce było i jest bardzo dużo. Każde większe miasto, każde mniejsze miasteczko, ma swój układ. Co więcej proszę państwa, pamiętajmy o jednym, świętej pamięci Lech Kaczyński powiedział kiedyś, że najsilniejsze układy i prawdziwa mafia to jest na prowincji. To jest proszę państwa wbrew pozorom bardzo mądre stwierdzenie z racji tego, że one oczywiście nie są takie może spektakularne, ale jeżeli chodzi o siłę tych układów, siłę zakotwiczenia, szczególnie w starym systemie, to są tereny proszę państwa, że nie można zostać babcią klozetową w Domu Kultury nie mając po prostu rodziny rozstawionej po różnego rodzaju tam instytucjach ani, ani wpływów.” – powiedział publicznie były Komisarz CBŚ Jacek Wrona w warszawskim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” 1 października 2019 podczas premiery książki „ Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu” autorów: Wojciech Sumliński, Jarosław Pieczonka, Tomasz Budzyński, Jacek Wrona, ( 30 min. 20 sek. relacji portalu wRealu24.pl: https://www.youtube.com/watch?v=OKaR7ENDkR8&feature=youtu.be )

 23. Dramat pisze:

  Do komisarz Zgadzam się z toba wystarczy wziąć sobie przykład z naszego woj. Slynny „czlowiek z lasu” zwykły chłop trzasł całym Skarżyskiem i okolica. Miał układy że Skarżyska policja prokuratura i każdy to wybielał. Ale insynuacje że w Busku są układy układziki to jest porażka. Gdy PIS wygrał to w każdej gminie były kontrole CBA i w Busku nic nie wykryli. Dziś PIS chyba wszystkie państwowe instytucje powymienial na swoich więc jakiś tam układ w Busku to fikcja. W wyborach centrala PIS poparła Sikore bo jest sprawdzonym samorządowcem A poza tym nie chce wojny z PIS opozycja itp A wy napusciliscie atak na niego bo macie nienawisc do jego osoby. Ostatnio na radzie została wyrażona zgoda na budowę chyba największej inwestycji mieszkaniowej od wybudowania os.Leszka Czarnego (bo niewiadomo ile będzie bloków przy hali).A wy macie czelność atakować Wielochow i Sikore za to,podobno uważacie się za miłośników Buska chcecie rozwoju tego miasta A teraz atakujecie tych co chcą tego rozwoju miasta i to jest czysta hipokryzja z waszej strony. Za ta inwestycja głosowali wszyscy radni prócz pana Szydlowskiego który się wstrzymał od głosu,głosowali za nawet radni od Pani Śliwy. Bronicie radnego Sz bez żadnych dowodów tzn duszenie to normalny chwyt w policji A drugi policjant był zajęty kompanem radnego który też miał nóż.No i oczywiście „radny się bronił” skądś ta szarpanina wyszła był trzezwy nie ućpany,kto wie ten wie jakie sa odczucia przy duszeniu czy to z podworka czy ze sztuk walki i mogl klepac po rekach policjanta ale wyjal noz i z impetem dzgal policjanta więc i tak czy to ostrze czy to trzonek Ale zaatakował policjanta nożem.Po co radnemu nóż? Jak miał jakieś haki jak to pisaliscie to wystarczy zgłosić to do odpowiednich instytucji państwowych czy media.Pisaliscie że miał się spotkać z Jakim w sobotę i przekazać jakieś haki dobre heh.Pisaliscie po zatrzymaniu SZ że haki wyjdą na Sikore no jest już prawie listopad A tu cicho haha.I wisienka na torcie Pani Krystyna Pan Robert,sieć 5g zabija , chemitrals, mistyczne bozki na alejce czy też herb Buska zwiazany z jakas tam Asyria i kto dał głos im na radzie Pan SZ. I TO CO NAPISALEM OBNAŻA WAS ŚWIRUSY…Bengierr

 24. do powyżej pisze:

  Podstawowa zasada złodziei mówi, że jak cię złapią za rękę na kradzieży to mów, że to nie twoja ręka. PIS w Busku powymieniał wszystkich? kogo się zapytam? bo jak spojrzeć na urzędy i inne instytucje to te same osoby. PIS nie ma ludzi, a z tych co ma to większość przechrzty z PO, SLD, PSL i innych formacji. PIS obstawia Warszawę i większe miasta a na prowincji jak było tak jest.

 25. Do Dramat pisze:

  Kolego świadomie kłamiesz i dezinformujesz. Każdy kto mieszka w Busku i choć trochę się interesuje, to wie o co chodzi. Nawet na swoim przykładzie, na własnej skórze przeżyłem wiele rzeczy, a jestem tylko jedną z wielu zwykłych osób mieszkających w Busku. Nie będę tego pisał publicznie, bo to nie ma sensu. To co powyżej internauci piszą to prawda. Jest tak, jak ktoś wyżej napisał:
  „Widać gołym okiem kto, jak i gdzie dostaje pracę, jaka prywatna firma żony czy męża dostarcza dane towary do instytucji publicznej podległej mężowi czy żonie itd. Długo by się rozpisywać, a przykładów można podawać na pęczki…”

  Po drugie nie manipuluj. Tu nikt nikogo nie atakuje. Kto i gdzie atakuje Wielochów czy Sikorę? Ktoś po prostu pyta o ta inwestycję, co plan zagospodarowania na ten temat mówi, czemu radni muszą podjąć uchwałę w sprawie prywatnej inwestycji na prywatnym gruncie itd. Mieszkańcy mają prawo się interesować, co się w ich mieście dzieje i mają prawo pytać. To co jest publiczne jest jawne. Jest prawo dostępu do informacji publicznych, można pytać, dyskutować, po co , na co, dlaczego radni uchwalają to czy tamto itd.

  Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ktoś jest uczciwy, postępuje zgodnie z prawem, nie robi nikomu szkody czy krzywdy, to nie ma czego się bać, także jakichkolwiek pytań. To przecież jest proste i logiczne. „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. Natomiast już samo to, że dane pytania budzą złość, powodują słowne ataki na pytających, są przyczyną reakcji w postaci dezinformacji, manipulacji, to czy samo to, już aby nie budzi podejrzeń? Czy to nie daje do myślenia? „Uderz w stół a nożyce się odezwą”?

  Jak chcesz szanowny kolego dyskutować, to nie obrażaj innych nazywając ich „świrami”, tylko powiedz coś mądrego i ciekawego, może o wycince 611 drzew, może o „likwidacji” białych plam transportowych, może jeszcze o czymś innym, a nie siej propagandy i dezinformacji.

  Na koniec jeszcze jedna kwestia. Piszesz, że:

  „Gdy PIS wygrał to w każdej gminie były kontrole CBA i w Busku nic nie wykryli. Dziś PIS chyba wszystkie państwowe instytucje powymienial na swoich (…)”

  Napisz zatem proszę:
  -Kogo w instytucjach publicznych i jednostkach podległych tym instytucjom (np. UMIG, Starostwo) PIS powymieniał?
  -Skoro twierdzisz, że były kontrole CBA i nic nie wykryły, to z Twojej wypowiedzi zgodnie z zasadami logiki wynika, że masz wiedzę w tej materii. Napisz zatem gdzie były te kontrole i jaka była treść protokołów pokontrolnych.

 26. Dramat pisze:

  Haha może i mój błąd z tym cba i tak nie ma żadnych zastrzeżeń do wladz buska bo gdyby były to byśmy o tym słyszeli.Co do wycinki drzew nie zgadzam się z tym ale przynajmniej remontuja wschodnia czesc parku tak jak oczekiwał na to Pan Kamil.Co do hurtowni ten temat mnie nieinterere.Co do państwowych instytucji każdy wie jakie oczywiście podległe PIS A nie samorząd haha.Atakujecie tych przedsiębiorców insynuacjami że to za poparcie w wyborach itp haha. Dezinformacja haha może jeszcze ufo i illuminati Haha.

 27. Andrzej do Dramat pisze:

  Jaki PiS w Busku? Śliwa i Gawin to ludzie posła Cieślaka, kieleckiego szefa Porozumienie Gowina.
  Szczerba jeszcze niedawno był zagorzałym działaczem PSL. Szydłowski i Maroński jeśli mnie pamięc nie myli byli w PiS za Gosiewskiego. Potem mimo to za Platformy Szydłowski nadal był dyrektorem w PGNiG w Kielcach. A Adam Sroka to buski pełnomocnik Solidarnej Polski, czyli Ziobry. Jak chyba dobrze pamiętam Adam Sroka startował do Rady Miejskiej rok temu z komitetu Sikory, a Ziobro to minister sprawiedliwości i prokurator generalny czyż nie? O czy ty więc chłopie piszesz, o jakich pisowcach, o jakich rzetelnych kontrolach.

 28. https://www.tvp.info/45076065/cba-zatrzymalo-burmistrza-warszawskich-wloch-artura-w pisze:

  29.10.2019 – wtorek

  Agenci warszawskiej delegatury CBA zatrzymali burmistrza stołecznej dzielnicy Włochy Artura W. Urzędnik przyjął 200 tys. zł łapówki, w zamian wydawał decyzje dotyczące warunków zabudowy. Pieniądze wręczył mu znany warszawski deweloper.

 29. Wacław pisze:

  O proszę! A jednak się zdarza i to w stolicy, „pod samą latarnią”, pod nosem najważniejszych osób, gdzie są centrale służb wszelkich!
  Czy na prowincji, w cieniu, daleko od „latarni”, do takich sytuacji na pewno nie dochodzi???

 30. CBA: burmistrz w zamian za łapówki wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy pisze:

  Zatrzymany burmistrz w zamian za łapówki wydawał m.in. korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl