RK: Kilometry sieci kanalizacyjnej w gminie Pińczów | JKR: A w Busku?... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kilometry sieci kanalizacyjnej w gminie Pińczów | JKR: A w Busku?…

11 stycznia 2022 | | | 9 komentarzy

Ponad 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej powstanie w gminie Pińczów. Władze miasta podpisały umowę z firmą, która zbuduje sieć w trzech miejscowościach: Skowronnie Górnym, Brześciu oraz w miejscowości Włochy. – informuje 10.01.2022 r. portal Radio Kielce

Na ten cel gmina Pińczów otrzymała 10 mln zł z Polskiego Ładu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa podkreśla, że wsparcie środków rządowych jest bardzo ważne i bez nich realizacja tej inwestycji byłaby niemożliwa.

– Dziękujemy za merytoryczne wsparcie ministrowi Michałowi Cieślakowi. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. Gmina Pińczów stara się o status gminy uzdrowiskowej, a tego typu działania  bezpośrednio wpływają na ochronę naszego środowiska.

Minister Michał Cieślak pogratulował władzom gminy, że są już na etapie rozstrzygnięcia konkursu ofert. Zaznaczył, że to pierwsza z gmin w województwie świętokrzyskim, która realnie przystępuje do wykonywania prac i wykorzystania rządowych środków finansowych z Polskiego Ładu.

Minister nie krył zadowolenia, że postępowanie przetargowe wygrała lokalna firma. Podkreślił, że głównym celem programu było to, aby lokalne firmy wykonywały te inwestycje, zwiększały zatrudnienie, rozwijały się, aby tych firm było jak najwięcej, co wpływa pozytywnie na rynek pracy.

Piotr Czyszczoń z firmy Ekokanwod z Nowego Korczyna i wykonawca zadania poinformował, że przystąpi do prac ziemnych, gdy mrozy zelżeją. Nie widzi zagrożeń dla terminu realizacji inwestycji. Obawia się jednak ewentualnego sprzeciwu mieszkańców odnośnie przebiegu kanalizacji, bo jak mówi projekt sieci był wykonywany 10 lat temu.

– Ludzie zagospodarowali sobie działki, może być opór z ich strony. Nie mniej jednak będziemy się starali tak realizować inwestycję, aby mieszkańcy nie mieli większych problemów.

Wartość inwestycji to ponad 8 mln zł. Prace będą prowadzone… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Radia Kielce


Jarosław Kruk: A w Busku: Znalazło się 25.000.000 na bodaj najdroższą tężnię w Polsce♂, 9.000.000 na zardzewiałą kładkę na Górkę♂, a tymczasem  ok. 40% buskich sołectw nie ma kanalizacji i ich mieszkańcy żyją jak przodkowie 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego♂ oraz w dobie pandemii Covid-19, w podbuskim Szczaworyżu zamyka się Ośrodek Zdrowia♂, w którym chęć leczenia deklaruje blisko 1000 osób♂

 


○ Chotelek k. Buska-Zdroju: przepust pod drogą nad Maskalisem ♂ 6 siepnia 2021 r., g.11:00○ Chotelek k. Buska-Zdroju: Posesja obok przepustu pod drogą nad Maskalisem ♂,  31 siepnia 2021 r., g.~12:00


◙ Podobne informacje:

ED: 🔴Busko i powiat buski bez pieniędzy z Polskiego Ładu. Jest duże rozczarowanie

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

KO: „złożyłem zawiadomienia o nieprawidłowościach w działaniu kanalizacji sanitarnej w części uzdrowiskowej Buska.” | Czy „Oliwkiewicz to oderwany od rzeczywistości malkontent”?

nm: Szykuje się potężna wojna o kanalizację w Busku. Grupa mieszkańców kontra władze miasta. Padają mocne słowa [FOTO]

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

🆘 Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

Brak środków dla Gminy Busko-Zdrój tematem Konferencji w UMiG | RK: Buski magistrat nie dostrzega błędów?

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

RK: 🆘 Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK: Kilometry sieci kanalizacyjnej w gminie Pińczów | JKR: A w Busku?…”

 1. do JK pisze:

  A czy moglby szanowny redaktor tak obiektywnie nawet dodajac te 10 km kanalizacji jaka dlugosc bedzie miala siec w gminie Pinczow a jaka jest w gminie Busko? Beda mieli chociaz 1/3 tego co w Busku?

 2. Grażyna pisze:

  Kładka nikomu nie potrzebna

 3. 41:6 zamiast 28:19 pisze:

  Statystycznie rzecz ujmując to:

  Pińczów: „Wartość inwestycji to ponad 8 mln zł.” i „Ponad 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej powstanie w gminie Pińczów. Władze miasta podpisały umowę z firmą, która zbuduje sieć w trzech miejscowościach: Skowronnie Górnym, Brześciu oraz w miejscowości Włochy.”

  Busko: „Znalazło się 25.000.000 na bodaj najdroższą tężnię w Polsce♂, 9.000.000 na zardzewiałą kładkę na Górkę♂”

  Kalkulacja: 25mln + 9 mln = 34 mln, 34mln: 8mln = 4,25

  4,25 x 3 wsie = 12,75 wsi, zaokrąglając 13 wsi, zatem, z grubsza licząc, można przyjąć, że za równowartość najdroższej tężni i bardzo wątpliwej potrzeby zardzewiałej kładki można by było skanalizować 13 wsi.

  Jako, że „W uzdrowiskowej gminie Busko-Zdrój obejmującej 47 sołectw według stanu na rok 2021 kanalizacji nie mają mieszkańcy 19: Baranowa, Bilczowa, Budzynia, Dobrowody, Elżbiecina, Gadawy, Galowa, Janiny, Kołaczkowic, Kotek, Młynów, Olganowa, Palonek, Podgaja, Ruczynowa, Skorzowa, Słabkowic, Szańca i Widuchowej. ” to liczba wsi nieskanalizowanych w uzdrowiskowej gminie Busko-Zdrój zmniejszyłaby się z 19 do 6 i proporcja skanalizowanych wsi do nieskanalizowanych zmniejszyłaby się z 28:19 do 41:6. Dokonałby się zatem ogromny skok cywilizacyjny w uzdrowiskowej gminie Busko-Zdrój i poprawiłby się standard życia tysięcy mieszkańców uzdrowiskowej gminie Busko-Zdrój. Mogłoby być pięknie ale niestety jest inaczej.

 4. Mieszkaniec miasta pisze:

  Panie Redaktorze kochany, przepraszam Pana ale proszę nie popełniać takich podstawowych i prostych błędów. Kładka nie kosztowała 9 mln zł.

  Kładka na Górkę to koszt 12,3 mln zł.

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/18949-przebudowa-ulicy-rokosza-w-busku-zdroju-na-odcinku-od-ul-starkiewicza-do-al-kasztanowej-wraz-z-budowa-kladki-pieszo-rowerowej-nad-ul-starkiewicza-w-busku-zdroju-w-ramach-projektu-pn-rozwoj-spoleczno-gospodarczy-fizyczny-i-przestrzenny-miasta-busko-zdroj-poprzez-dzialania-rewitalizacyjne.html

 5. Mieszkaniec miasta pisze:

  Przepraszam Pana Redaktora, ale może Pan ma rację. To budowa kładki plus remont drogi, bo to jeden przetarg, cena wynosi 12,3 mln zł. Zatem jak się drogę odejmie od tego, to może faktycznie sama kładka to koszt 9 mln zł. Przepraszam raz jeszcze.

 6. Jerzy Rogucki pisze:

  W Widuchowie się już projektuje kanalizacja, chyba po cichu aby nie było szumu bo jak sobie nie wygram wyborów to przynajmniej już kanalizację będę miał.

 7. Dobrowoda do Jerzy Rogucki pisze:

  Jak się chce to się da. władza potrafi zadbać o siebie. nauka nie idzie w las, wystarczy sobie przypomnieć słynne słowa Jerzego Urbana, rzecznika komunistycznego rządu w latach 80, który na konferencji prasowej, w odpowiedzi na sankcje gospodarcze nałożone przez Ronalda Reagana na Polskę po wprowadzeniu stany wojennego w 1981 oznajmił, że „Rząd się sam wyżywi.“. O innych obywatelach nie wspomniał słowem, bo pewnie miał ich gdzieś…

 8. Taka jest prawda! pisze:

  To jest MEGA ważne! Kopiujcie i wklejajcie gdzie się da!!!

  „Prezes Pfizera Albert Bourla przyznaje, że pierwsze 2 dawki oferują niewielką, jeśli w ogóle, ochronę… a dawka przypominająca jest tylko minimalnie lepsza… Co się stało z „95% skutecznością”?”

  https://mobile.twitter.com/risemelbourne/status/1481050107332202496

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl