Twórca marki 4F, kielczanin, Igor Klaja zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020. A w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Twórca marki 4F, kielczanin, Igor Klaja zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020. A w Busku?

7 marca 2021 | EY / Forbes / tvn24.pl/ Radio Kielce 06.03.2021 / Jarosław Kruk 07.03.2021 | | 15 komentarzy

Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, będącej właścicielem między innymi marek 4F i Outhorn, został zwycięzcą 18. edycji prestiżowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Zdobył także nagrodę w kategorii Produkcja i Usługi. – informuje portal tvn24.pl

Tytuł EY Przedsiębiorca Roku 2020 otrzymał Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, który został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Dawid Zieliński – zarządzający firmą Columbus Energy, natomiast w kategorii Nowy Biznes – twórcy firmy Roger Publishing – Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki. W tym roku przyznano również pięć Nagród Specjalnych, którymi wyróżnieni zostali Ewa Chodakowska, Jacek Świderski, Krzysztof Folta i Michał Mikulski. Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Wyróżnienie to otrzymał Leszek Gierszewski – założyciel spółki DRUTEX. – informuje  na swojej @stronie organizator konkursu♂

>>>  Lista 100 Najbogatszych Polaków 2021 magazynu Forbes  <<<

Tegoroczni laureaci polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku udowadniają, że polscy przedsiębiorcy potrafią nawet w warunkach pierwszej od 1989 r. recesji rozwijać swoje firmy. Wyprzedzają oni rynek, oferując unikalne produkty i usługi, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale kreują też nowe, skuteczne modele biznesowe. To prawdziwi liderzy, którzy potrafią przewodzić zespołom, budować więzi z pracownikami i jednoczyć ich we wspólnym celu, który na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalny – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska.
– Czas pandemii pokazał, jak bardzo istotne jest myślenie o przedsiębiorczości właśnie w takich kategoriach i jak istotna w tak trudnej do przewidzenia sytuacji jest postawa lidera. To od niej zależy nie tylko sytuacja przedsiębiorstwa, ale i wielu – często niezwiązanych z nim bezpośrednio ludzi. Z ogromną dumą będziemy przyglądać się i przede wszystkim kibicować polskiemu laureatowi podczas światowego finału konkursu EY Entrepreneur of the Year, który odbędzie się już w czerwcu – dodał Jacek Kędzior.

▓ Czym jest konkurs EY Przedsiębiorca Roku?

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna na tak dużą skalę międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm prywatnych.

W Polsce, od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Każdego roku zwycięzca reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

Dzięki wieloletniej tradycji EY Przedsiębiorca Roku to także silna społeczność dająca wszystkim kandydatom wyjątkową możliwość budowania relacji i rozwoju swojej firmy.

Igor Klaja,  zadebiutował na liście najbogatszych Polaków „Forbesa” w 2019 roku, ale wygląda na to, że będzie piął się w górę♂. Jego firma sprzedaje odzież sportową za kilkaset milionów zł rocznie i wykonuje wielki skok za granicę. Twórca marki 4F marzy o miliardowych obrotach i daleki jest od zadyszki – informował w 2019 r. w artykule „Igor Klaja zbudował silną markę pokonując Alpinusa i HiMountain” magazyn Forbes♂

 

grafika tytułowa: źródło: przedsiebiorcaroku.pl


Jarosław Kruk: A w Busku …

 

◙ Podobne informacje:

Maciej Bursztein: Kielce potrzebują dobrego zarządzania, nie rządzenia – JKR: Busko również

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

RK: Nowi przedsiębiorcy w gminie Staszów na terenach inwestycyjnych objętych SSE „Starachowice”. A w Busku?

RK: Działki sprzedane. Będą kolejne inwestycje w strefie „Jędrzejów Południe” – a w Busku?

RK: Jędrzejów sam będzie produkował ekologiczny opał do ogrzewania mieszkań socjalnych? A w Busku?

RK: Marcin Perz: nowe przepisy zwiększyły atrakcyjność inwestycyjną regionu świętokrzyskiego – może czas na Buską Strefę Ekonomiczną?

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

15 odpowiedzi na “Twórca marki 4F, kielczanin, Igor Klaja zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020. A w Busku?”

  1. ROBUR pisze:

    W Polsce tak jest dobrze wszystkim że modzi Polacy z Bochni musieli jechać do Meksyku do roboty na zarobek robić dla meksykan a oni ich tam rozebrali na narządy jak cielaka jakiego! Sprawa zamieciona pod dywan!!

  2. Więcej samo krytyki Panie redaktorze. pisze:

    Jednym słowem paranoja.
    Pan redaktor ma fajne podejście do życia no ale nie dostrzega naszej rodzimej firmy Mrówka i PSB.

  3. do powyżej pisze:

    Dodam, że Busko to nie jest jakieś feudalne zadupie. W Busku-Zdroju, oprócz Mrówki i PSB jest więcej operatywnych biznesmenów, 22 publicznie udzieliło poparcia Waldemarowi Sikorze w wyborach w 2018:

    Busko-Zdrój, dn. 30.10.2018

    W związku ze zbliżającą się II turą wyborów samorządowych, grupa buskich przedsiębiorców postanowiła udzielić poparcia kandydatowi na Burmistrza Waldemarowi Sikorze. Widząc zmiany jakie zaszły w naszej gminie oraz perspektywę a także rozpoczęte już inwestycje, które znacząco wpłyną na jakość życia oraz prowadzenia biznesu w najbliższych latach, postanowiliśmy jak na wstępie.

    Perspektywa rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój na przestrzeni ostatnich 8 lat znacząco się zmieniła, to zmiany zdecydowanie na lepsze. Biorąc pod uwagę, że kolejne inwestycje jeszcze bardziej poprawią funkcjonowanie gminy i fakt że część z nich została już rozpoczęta potwierdza tylko, że Waldemar Sikora to jedyny kandydat, który jest w stanie sprostać wyzwaniom przed jakimi stanie gmina w najbliższych latach.

    Planowana skala inwestycji, poprawiających również funkcjonowanie rodzimego biznesu, a także perspektywa pojawienia się kolejnych inwestorów, to wyraźny znak że nasze Miasto i Gmina zmierzają w dobrym kierunku.
    Miasto i Gmina Busko-Zdrój potrzebuje stabilności oraz odważnego spojrzenia w przyszłość, dlatego wyrażamy pełne poparcie dla kandydatury Waldemara Sikory na burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

    https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

    Więcej samo krytyki Panie redaktorze.

  4. Prezes pisze:

    Pan Sikora całe życie działał dla dobra innych i nic dziwnego,że dostał poparcie od ludzi którzy go docenili a tak wogole to ktoś musi to Busko pchać do przodu.Komuna upadła i firmy Państwowe też.Mozemy liczyć tylko na prywatny biznes.

  5. Łukasz Nowak pisze:

    Na fb ciekawa polemika pomiędzy Latosińskim a Cmielem w kwestii cenowych „czarów” pana w kapeluszu.

  6. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Łukasz Nowak
    7 MARCA 2021 O 22:19
    Na fb ciekawa polemika pomiędzy Latosińskim a Cmielem w kwestii cenowych „czarów” pana w kapeluszu.

    To się nazywa wolny rynek.
    Przedsiębiorca może sobie ustalić ceny jakie chce o danej godzinie.

  7. Łukasz Nowak pisze:

    To nie jest „wolny rynek”. Raczej „wolna amerykanka”, czyli wykorzystywanie swej pozycji monopolistycznej, by niszczyć konkurentów.

  8. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Wróć do szkoły lub poczytaj sobie o podstawie przedsiębiorczości a szczególnie o wolnym rynku. Dopiero wtedy możesz tu wrócić i pokomentujemy razem.

  9. Łukasz Nowak do anonimowego hejtera powyżej pisze:

    Sam lepiej poczytaj o historii ekonomii, zwłaszcza o XIX-wiecznych monopolistach amerykańskich, których ekscesy zaowocowały powstaniem prawa antymonopolowego.

    Niestety, rynek przewozów pasażerskich w naszym Regionie przypomina XIX-wiek lub współczesne kraje III świata.

  10. Łukasz Nowak o „rozbiciu dzielnicowym” na polskiej kolei pisze:

    Na jesieni ubiegłego roku włączono latarnie na peronie na Wełczu, ale na reszcie terenu dworca już nie.
    Po mojej interwencji w PKP (do której przychylił się marszałek Bętkowski) podłączono latarnie na zachodnim ciągu pieszym prowadzącym do ulicy.

    Gdy upomniałem się przed kilkoma tygodniami o wschodni ciąg (bliżej przystanku busa), to uzyskałem odpowiedź, iż leży to w gestii nie PKP lecz PLK. Dziś za to zostałem tam odesłany z powrotem do PKP ;). Na szczęście poprosiłem w PKP o mapkę z oznaczeniem zarządców terenów kolejowych na Wełczu i wynika z niej, że zachodni ciąg pieszy jest we władaniu PKP Nieruchomości, ale wschodni już we władaniu PLK.

  11. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Ty sam jesteś naczelnym hejterem z Buska.
    Nie znasz podstaw wolnego rynku a się wypowiadasz i obrażasz.

  12. Łukasz Nowak do hejtera powyżej pisze:

    Racz więc mnie oraz innych Czytelników oświecić.
    Szkoda, by wiedza takiego wybitnego ekonomisty, jak ty miała pójść na zmarnowanie!

  13. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Prywatny przedsiebiorca moze sobie ustalic ceny jakie chce proste.
    Nie rozumiesz idz do szloly.

  14. Łukasz Nowak pisze:

    O ile nie ustala ceny poniżej kosztów, by uniemożliwić konkurentom wejście na rynek.

    Jeśli ustala ceny rażąco niskie lub rażąco wysokie wykorzystując do tego pozycję dominującą na danym rynku, to w normalnym państwie musi liczyć się z karą

  15. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Tak tak a Mark Zuckerberg nie może blokować innych użytkowników na swoim portalu.
    Wróć do szkoły zapoznaj się co to wolny rynek i wróć tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl