RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…

28 maja 2019 | Radio Kielce Ewa Pociejowska-Gawęda 28.05.2019 10:47 / Jarosław Kruk 28.05.2019 | | 11 komentarzy

Kolejne cztery firmy chcą inwestować w strefie ekonomicznej w Jędrzejowie. Trzy wystąpiły do gminy o zakup działek, a jedna o wydzierżawienie terenu pod budowę zakładu. Jak informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, w tej sprawie radni będą podejmować stosowne uchwały podczas najbliższej sesji w piątek, 31 maja.

grafika tytułowa: wroclaw.pl

O zakup działki wystąpiły m.in. firmy z branży spożywczej i papierniczej, natomiast o wydzierżawienie gruntu pod budowę zakładu jedna z firm od lat działającą w mieście.

Jak dodaje burmistrz przedsiębiorcy zamierzają utworzyć około 140 nowych miejsc pracy. To także  wpływy do budżetu gminy z podatków.

Marcin Piszczek przypomina, że około 10 lat temu, w południowej części Jędrzejowa były nieużytki. Teraz zaczyna brakować miejsc, dlatego gmina rozważa utworzenie kolejnych terenów pod inwestycje.

Jeżeli chcemy, by Jędrzejów się rozwijał, trzeba myśleć o kolejnych terenach inwestycyjnych niekoniecznie bezpośrednio w pobliżu miasta. Biorąc pod uwagę… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

grafika tytułowa: podrozepokulturze.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…”

 1. xyz pisze:

  lekarz medycyny Krzysztof W.
  20 MAJA 2019 O 23:57 (EDYTUJ)
  Ciekawe… w Busku nie ma solanki! Uzdrowisko nie udostępnia solanki do kąpieli bo… nie ma. po drugie w Busku leczymy choroby reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczne/ tężnia nie ma zastosowania/ i kardiologiczne /tężnia może szkodzić/. Mamy w busku pomniki, ale ten będzie ludzkiej/samorządowej głupoty, tak jak Aquaparki w wielu gminach. Obym się mylił…
  PS A zniszczenia pięknego parku?

 2. HaHa pisze:

  Komentarz w stylu redaktorka, copy paste

 3. Miaszkaniec Buska pisze:

  Warto przytoczyć i przypomnieć pewne ciekawe informacje, które kiedyś pojawiły się na tym portalu.

  https://infobusko.pl/jkr-umig-i-burmistrz-nie-tworza-miejsc-pracy-czy-na-pewno/

  „JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!”

  Pod tym artykułem możemy przeczytać ciekawe komentarze, min. takie:

  Marek
  2 listopada 2018 o 16:50

  Pytanie zasadnicze:
  Czy władzom Buska zależy, żeby ściągnąć do nas inwestorów, żeby powstawały nowe miejsca pracy?

  Na podstawie tego, co robią (wysokie podatki, wysokie ceny określonych mediów) i czego nie robią (nie robią NIC w tym kierunku), można odpowiedzieć, ŻE NIE ZALEŻY.

  Dociekliwi zapytają:
  DLACZEGO NIE ZALEŻY, DLACZEGO SĄ TAKIE WYSOKIE PODATKI ETC.? PRZECIEŻ WŁODARZE INNYCH MIASTA STAJĄ NA GŁOWIE, ABY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTORÓW?

  Moje osobiste zdanie w tym temacie jest następujące: Pomyślcie logicznie. Wszyscy wiemy, jakie NĘDZNE, podkreślam NĘDZNE są w Busku wynagrodzenia i warunki pracy. Na tym korzystają firmy, w tym także, firmy z pewnego grona „znajomych” (patrz: na przykład lista biznesmenów popierających Sikorę). Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy, prawda? No właśnie. Pomyślmy, czy na przykład na rękę hurtowni żony burmistrza SAWY, która ma taką opinię jaką ma jako pracodawca, jest to, aby inwestor utworzył nowe miejsca pracy w Busku? No właśnie. Podobnie ma się sprawa z innymi biznesmenami. Im też nie zależy, by powstawały nowe miejsca pracy, bo by musieli więcej zapłacić i poprawić warunki pracy, żeby pracownicy od nich nie odeszli. Dlatego też będą popierać Sikorę, będą popierać jego politykę porównywalnych i wyższych niż w Warszawie podatków, wysokich cen wody i ścieków etc. Rozumiecie już? No właśnie.

  photoshop
  3 listopada 2018 o 08:53

  O zarobkach piszecie. Ja tam po 12 latach pracy u buskiego biznesmena mam 10 zł/h. Dobrze że żona zarabia w miarę przyzwoicie. Pracy raczej już nie zmienię bo już po 50 jestem i inni buscy biznesmeni dali by i 11.50 na godzinę ale nie jestem już w stanie zapier… jak 25-latek.

 4. Mieszkaniec Buska pisze:

  Warto także w kontekście powyższego komentarza zwrócić uwagę na pewną listę buskich biznesmenów.Mowa o artykule pt.
  „Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę”

  https://infobusko.pl/buscy-biznesmeni-popieraja-przed-ii-tura-wyborow-waldemara-sikore/

  Pod tym artykułem również możemy przeczytać ciekawe komentarze, min. takie:

  Darek
  31 października 2018 o 15:56

  A cóż to jest? To są przedsiębiorcy? Powinno być wyraźnie napisane imię i nazwisko a dopiero z boku podpis. Jakaś tabelka być powinna, a nie takie bazgroły. Kpina i tyle!

  Przyjrzyjmy się jednak kto tu widnieje miedzy innymi:

  Wieloch …, Wieloch…, – czy to ojciec i syn, czyli mąż pani Korczyńskiej Wieloch- Przedszkole w Okrąglaku?

  Henryk Szafraniec – Wykonawca szeregu budów dla PSS Społem oraz Gminy Busko. Ostatnio Rewitalizacja zieleni za 4,4 mln zł – trawa z rolek, słoneczka itd.

  Włodzimierz Wróbel – czyli SAWA

  Korczak Bożena, Korczak Jan – właściciele „Słowackiego” i „Rafała”

  Olesiński Andrzej? – Czy to ten od firmy budowlanej? Czy wykonywał on zlecenia budowlane na rzecz Gminy Busko?

  A czy tam na samym dole po prawej to Jerzy Kokociński, były szef buskiej skarbówki? Jeśli tak, to kandydował 4 lata temu do Powiatu z ramienia Porozumienia Samorządowego Sikory… A on co ma za biznes?

  TERAZ WISIENKA NA TROCIE – Kolarz Jerzy! Czyżby to Starosta? A on jakie ma za biznesy?

  Swoją drogą podatki porównywalne i wyższe niż w Warszawie, a tu jakaś maleńka część, ułamek całości liczby biznesmenów z Buska i okolic, popiera Sikorę.
  Dziwne? Niewiarygodne? A może „towarzystwo wzajemnej adoracji”?

  Jurek
  31 października 2018 o 23:52

  „Miasto i Gmina potrzebuje stabilności.”

  Tłumacząc z Polskiego na nasze, to panom biznesmenom chodzi o to, „żeby było tak ja było i tak jak jest”…

 5. Mieszkaniec Buska pisze:

  Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy i płacy, prawda? No właśnie.

  CZY WŁADZOM BUSKA I POWYŻSZYM BIZNESMENOM, POPIERAJĄCYM TE WŁAŚNIE WŁADZE, ZALEŻY ABY POWSTAŁY NOWE ZAKŁADY, NOWE MIEJSCA PRACY???

  CZY WŁADZOM BUSKA I POWYŻSZYM BIZNESMENOM, POPIERAJĄCYM TE WŁAŚNIE WŁADZE, ZALEŻY ABY POWSTAŁY NOWE ATRAKCYJNE DLA PRACOWNIKÓW MIEJSCA PRACY, KTÓRE STANOWIŁYBY „KONKURENCJĘ” DLA MIEJSC PRACY W ICH ZAKŁADACH???

  Pomyślcie mądrze, logicznie i realistycznie i sami sobie odpowiedzcie na te pytania….

 6. http://www.radio.kielce.pl/pl/post-86502 pisze:

  Ugodził kuzyna nożem. Postawiono mu zarzuty.

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o ugodzenie nożem w klatkę piersiową 44-letniego kuzyna, z którym zamieszkiwał.

  Dziś nożownik usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała. Przyznał się do tego czynu.

  Nasz buski radny z zarzutem USIŁOWANIA ZABÓJSTWA, a ten delikwent z zarzutem spowodowania USZKODZENIA CIAŁA???????????????

  Temu do 5 lat kicia, a Radnemu Łukaszowi Sz. z Buska DOŻYWOCIE? Czy Polska to normalne państwo czy REPUBLIKA BANANOWA???????????????? Czy dziś Polska różni się w tych kwestiach czymś od stalinowskiej Rosji?????????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl