Kamil Oliwkiewicz: Miliony za usychającą trawę z rolek czy miliony na baseny? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Kamil Oliwkiewicz: Miliony za usychającą trawę z rolek czy miliony na baseny?

12 lipca 2018 | Kamil Oliwkiewicz | | 1 komentarz

W Busku trawa z rolki za miliony, w Solcu baseny za miliony. Co jest nam bardziej potrzebne?

fot. Kamil Oliwkiewicz

Solec-Zdrój, to małe uzdrowiskowe miasto, które w ostatnich latach zaczęło wyprzedzać Busko. Podobnie jak Sandomierz i Solec nie śpi.
W Busku poprzez zabetonowaną Radę Miejską, niemal całkowicie usłużną człowiekowi zapatrzonemu w swoich kolegów z miast ościennych, mamy marazm, uwstecznienie społeczne i gospodarcze. W Busku wiele ludzi wręcz uwierzyło że „nie da się”. Przez osiem lat jak mantra powtarzane słowa, zaczęły żyć i weszły w krew co poniektórym. Z resztą po co ma rozwijać się niczyje jak można pomóc kolesiom, żeby ich biznesik kwitł w najlepsze?
Taką politykę przyjęto w Busku. Dla mieszkańców na wybory, żeby widzieli jaki to jest wspaniały gospodarz, przywozi się trawę w rolkach i rozkłada niczym czerwony dywanik na przyjazd pierwszego sekretarza komitetu centralnego. Czy oni mają nas za totalnych głupców? Czy dacie się nabrać na te betonowe cudactwa? Czy to jest podsumowanie ośmiu lat kadencji?
Bardzo marne i niewątpliwie puste to podsumowanie. Puste i bez widoku na przyszłość. Koszt skwerków to 4,4 mln złotych, każdy z nas wyłożył na to ponad 150 zł. Trawa już zaczęła usychać, podejrzewam, że do wiosny mało z niej pozostanie. Jako kandydat do Rady Miejskiej i mam nadzieję, przyszły radny dołożę wszelkich starań, aby o zieleń (tą ze skwerów i parków) dbać przez całą swoją kadencję.
Przygotować należy plan na rozwój i utrzymanie jej w przyszłości. Nie można przez lata zaniedbać tak miasta, żeby potem musieć przywozić trawę. Wielka rewitalizacja to nie jest dbanie o miasto, to pożywka na zarobek dla kolesi. Dołożę także wszelkich starań, aby finanse miasta i dotacje szły na cele, które rozwiną miasto i pozwolą na godne życie jego mieszkańców. Jednym z takich działań będzie budowa basenów mineralnych. Dziś o basenach władza nie chce nawet słyszeć i dyskutować.

Busko Potrzebuje Zmian !!!

Kamil Oliwkiewicz

 

◙ Linki zewnętrzne:
Świat Rolnika .Info:    Busko-Zdrój: Miliony za usychającą trawę z rolek czy miliony na baseny?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Kamil Oliwkiewicz: Miliony za usychającą trawę z rolek czy miliony na baseny?”

  1. […] A skąd pieniądze?  Zamiast kolejnej,  może potrzebnej – ale jeśli już, to w dużo dalszej kolejności – przebudowy BSCK rozsądniej jest zainwestować środki gminne w pierwszej kolejności w przedsięwzięcia, generujące dochód i korzyści na wielu płaszczyznach. Cytując innego kandydata, Kamila Oliwkiewicza :” zamiast trawy z rolki baseny mineralne&#8221…. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl