RK: Wojewoda i burmistrz wizytowali tereny inwestycyjne w Jędrzejowie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Wojewoda i burmistrz wizytowali tereny inwestycyjne w Jędrzejowie

29 września 2019 | Radio Kielce Ewa Pociejowska-Gawęda 27.09.2019 / Jarosław Kruk 29.09.2019 | | 0 komentarzy

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek 27 września odwiedzili tereny inwestycyjne w mieście. Powodem wizyty, była droga, jaka będzie budowana w ciągu ulicy Jasionka. Burmistrz zaprezentował wojewodzie to ważne zadanie, na które gmina Jędrzejów otrzymała 60 proc. dofinansowanie, w kwocie ponad 5 mln 700 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

27.09.2019 Jędrzejów. Wizytacja terenów inwestycyjnych. Na zdjęciu (od lewej): wojewoda Agata Wojtyszek, Marcin Piszczek – burmistrz Jędrzejowa i Robert Kruk – przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie Fot. Marek Chudzik / Urząd Miejski w Jędrzejowie

Zdaniem Marcina Piszczka, budowa drogi nie tylko poprawi funkcjonowanie firm, które zainstalowały się na terenach inwestycyjnych Jędrzejowa, ale także wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie innych przedsiębiorstw tym terenem. Obecnie funkcjonuje tam 6 firm, na dziś w tych zakładach jest około 700 miejsc pracy.W ostatnim czasie działkę pod inwestycję zakupiła firma z Kielc, a teraz jest duża szansa na to, że zdecyduje się również duża firma z Wielkopolski.

– Fundusz Dróg Samorządowych realizowany jest w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawy dostępności do trenów inwestycyjnych i w Jędrzejowie właśnie jest przykład takiej inwestycji, która pozwoli inwestorom na lepsze funkcjonowanie, a także spowoduje, że tereny te, wśród potencjalnych inwestorów jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjności. A to oznacza nowe wpływy do budżetu w postaci podatków oraz nowe miejsca pracy – mówiła wojewoda.

Na zrealizowanie inwestycji inwestor ma … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk: Moim zdaniem podobna strefa ekonomiczna i przygotowane tereny dla nowych inwestorów potrzebne są i w naszej gminie. Może dobrą lokalizacją byłyby tereny w północnej części gminy, przy trasie Kielce-Tarnów, np. na wysokości Metal-Kopu.
Busko-Zdrój powinno się rozwijać wielokierunkowo, nie tylko w sektorze uzdrowiskowym. Dywersyfikacja gospodarki jest korzystna i zabezpieczy przyszłość, gdyż konkurencja uzdrowiskowa ze strony sąsiednich gmin Solec-Zdrój i Kazimierza Wielka będzie rosła, a specjaliści ostrzegają, że zasoby wód siarczkowych w Busku są ograniczone.
Nowe firmy z grupy „czystej produkcji” czy nowoczesnych technologii dałyby dodatkowe dochody dla Gminy i co ogromnie ważne, stworzyłyby miejsca pracy dla młodych i zahamowały ich emigrację z miasta i z kraju.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl