Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę

31 października 2018 | Jarosław Kruk | | 13 komentarzy

Do kampanii wyborczej, tuż przed II turą wyborów burmistrza Buska włączyła się grupa 22 buskich przedsiębiorców. 30 października w przestrzeni publicznej zaistniał sporządzony przez nich apel, w którym jednoznacznie opowiadają się za dotychczasowym włodarzem Waldemarem Sikorą, jako jedynym słusznym kandydatem. W ich ocenie wyłącznie Waldemar Sikora jest gwarantem stabilności i odważnego spojrzenia w przyszłość, jedyną osobą która powinien zdaniem przedsiębiorców rządzić Miastem i Gminą Busko-Zdrój przez kolejne 5 lat.

 

oryginał oświadczenia z 30.10.2018

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę”

 1. Emilia pisze:

  Czy aby to nie jeden z tych zatroskanych o przyszłość biznesmenów? https://www.swietokrzyska.ohp.pl/news/2010/08/17/2/100817_2.html

 2. Darek pisze:

  A cóż to jest? To są przedsiębiorcy? Powinno być wyraźnie napisane imię i nazwisko a dopiero z boku podpis. Jakaś tabelka być powinna, a nie takie bazgroły. Kpina i tyle!

  Przyjrzyjmy się jednak kto tu widnieje miedzy innymi:

  Wieloch …, Wieloch…, – czy to ojciec i syn, czyli mąż pani Korczyńskiej Wieloch- Przedszkole w Okrąglaku?

  Henryk Szafraniec – Wykonawca szeregu budów dla PSS Społem oraz Gminy Busko. Ostatnio Rewitalizacja zieleni za 4,4 mln zł – trawa z rolek, słoneczka itd.

  Włodzimierz Wróbel – czyli SAWA

  Korczak Bożena, Korczak Jan – właściciele „Słowackiego” i „Rafała”

  Olesiński Andrzej? – Czy to ten od firmy budowlanej? Czy wykonywał on zlecenia budowlane na rzecz Gminy Busko?

  A czy tam na samym dole po prawej to Jerzy Kokociński, były szef buskiej skarbówki? Jeśli tak, to kandydował 4 lata temu do Powiatu z ramienia Porozumienia Samorządowego Sikory… A on co ma za biznes?

  TERAZ WISIENKA NA TROCIE – Kolarz Jerzy! Czyżby to Starosta? A on jakie ma za biznesy?

  Swoją drogą podatki porównywalne i wyższe niż w Warszawie, a tu jakaś maleńka część, ułamek całości liczby biznesmenów z Buska i okolic, popiera Sikorę.
  Dziwne? Niewiarygodne? A może „towarzystwo wzajemnej adoracji”?

 3. zez pisze:

  Po co teraz strzępicie języki, skoro 25 października na poważnych buskich prywaciarzy tak szczekaliście cyt.:Znam tych buskich pseudo – biznesmenów. Sam u kilku pracowałem, a o reszcie wiem od ludzi tyle, że ho ho. To zwykli przestępcy, którzy okradają ludzi z ich emerytury i państwo okradają. To mówi Art. 219 Kodeksu Karnego:
  Kto narusza przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych, nie zgłaszając, nawet za zgodą zainteresowanego, wymaganych danych albo zgłaszając nieprawdziwe dane mające wpływ na prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Wiesz jaką będę miał emeryturę na dzień dzisiejszy? 21 zł! Tak mnie okradali na każdym kroku ci buscy prywaciarze. Bo on biedny, koszty ma, pracownika nie ubezpieczy, a sam furą jeździ za 100 czy 150 tysięcy złotych. Taka jest prawda. Ani Zenon ani ktokolwiek inny nie będzie prywaciarzom pracowników szukał. O ile im zaczyna ludzi brakować do pracy, to bardzo dobrze. Dobrze, że się tak dzieje, bo jak ludzi traktują jak śmieci, to niech sobie pracują sami za te grosze, co ludzim oferują chamy. Dość poniewierki ludźmi. Mało razy mi taki cham powiedział: „Jak ci nie pasuje to sie zwolnij”, a zatrudniał mnie śmieć na czarno za marne grosze, że na jedzenie i opłaty ledwie wystarczało. Albo jak byłem chory, na antybityku, to taki śmieć mi mówi: „Albo chorujesz, albo pracujesz. U mnie nie ma chodzenia na chorobowe”. To tak się ludzi traktuje?

 4. zez pisze:

  c.d. mój komentarz i wasz:zez
  26 PAŹDZIERNIKA 2018 O 09:59
  Do powyżej,
  Wyzysk był, jest i będzie ale państwo polskie samo do tego doprowadza. Prywaciarze buscy to w większości uczciwi przedsiębiorcy odprowadzający do 80% podatków, czyli są dojeni prze państwo.
  Dzisiaj nie ma bezrobocia bo 500+ za leżenie nie pozwala na legalne się zatrudnienie, sami wolimy pracować na czarno. Teraz podniesiono chociażby dochód z hektara na ponad 3 tys. zł, tylko po to by nie płacić na pierwsze dziecko, kogoś trzeba okraść a najszybciej rolnika. Głosujmy dalej jak to robimy do tej pory a będziemy nie pachołkami a niewolnikami.

  Do powyżej
  26 PAŹDZIERNIKA 2018 O 17:54
  Napisałeś: „Prywaciarze buscy to w większości uczciwi przedsiębiorcy”.

  Tacy uczciwi, że będę miał na dzień dzisiejszy 21 zł emerytury?
  Ja uważam dokładnie na odwrót. Większość to złodzieje i oszuści, naruszający art. 219 KK.
  Są uczciwi, ale to zdecydowana mniejszość.

 5. Łukasz pisze:

  „Po co teraz strzępicie języki, skoro 25 października na poważnych buskich prywaciarzy tak szczekaliście”

  Po pierwsze nie zacytowałeś całego komentarza. Po drugie czemu używasz liczby mnogiej?
  Jak nie wiesz o co chodzi to nie pisz bzdur i nie posądzaj Bóg wie kogo nie wiadomo o co. Ja ten komentarz napisałem. Ja, a nie jacyś my. Ja, czyli mieszkaniec tego miasta, wielokrotnie skrzywdzony, czyli oszukany przez pracodawców oszustów. Czego tu nie rozumiesz? Natomiast ten pierwszy komentarz napisany przez Darka dotyczy całkiem innych aspektów i odnosi się do poparcia udzielonego Sikorze przez określoną grupę biznesmenów. Co to ma wspólnego z moim komentarzem dotyczący nieuczciwego traktowania pracowników, a konkretnie mojej osoby? Siejesz po prostu zamęt, dezinformujesz i wprowadzasz czytających w jakąś pokrętną i fałszywą logikę.

 6. Realista pisze:

  Trudno żeby Włodzimierz Wróbel, który ma hurtownię Sawę do spółki z żoną burmistrza Anną Sikorą nie poparł Waldemara Sikory, skoro do jednostek podległych burmistrzowi Sawa dostarcza towary…

 7. Jurek pisze:

  „Miasto i Gmina potrzebuje stabilności.”

  Tłumacząc z Polskiego na nasze, to panom biznesmenom chodzi o to, „żeby było tak ja było i tak jak jest”…

 8. Jurek pisze:

  Nie mniej wymowny jest też fragment:

  „Planowana skala inwestycji, poprawiających również funkcjonowanie rodzimego biznesu(…).

  To prawda, inwestycje poprawiają funkcjonowanie rodzimego biznesu, jak na przykład firmie Szafrańca, która za „wspaniałą” rewitalizację zieleni, czyli trawę z rolek i tarcze ze słońcem zainkasowała 4,4 mln zł…

 9. Krzysztof pisze:

  Moi drodzy coś przewrotne to Wasze myślenie.
  Sam jestem przedsiębiorcą i uwierzcie mi, że zdecydowanie lepiej dla naszej gminy jest gdy przetarg wygra lokalna firma. Przecież zarabiając na danej realizacji odprowadzamy podatki, które wpływają pośrednio do gminy. Jednego nie rozumiem… Wolelibyście, aby przetargi wygrywały firmy ze śląska, czy innych województw? Jaki w tym Wasz cel? A no taki, że jak lokalny wykonawca wygra przetarg, trochę zarobi to od razu obrzucacie go „mięsem”, że po znajomości, że z „towarzystwa wzajemnej adoracji” czy inne podobne epitety. Dziwi mnie to ogromnie… To proste, realizuję zlecenie, potrzebuję określoną liczbę pracowników, zatrudniam ludzi przyczyniam się pośrednio do spadku bezrobocia. Więc w czym problem? Tyle w tej kampanii się słyszy o tym, aby zapewnić młodzieży przyszłość i miejsca pracy, ok ale jak się staramy to czynić, to „wylewacie” na nas falę błota i krytyki. Zamiast wspierać rodzime firmy to dążycie do tego, aby je unicestwiać. Nie było mi dane być na tym spotkaniu, czego żałuję, bo także poparłbym pana Sikorę z prostego względu… On jako włodarz gminy stara się właśnie wspierać lokalne przedsiębiorstwa, podniósł podatek na środki transportu, ok to nie moja branża ale mimo wszystko uważam, że to dobry krok aby przyczynić się do poprawy czystości powietrza. Wszyscy wiemy, że Busko to uzdrowisko i to właśnie jest główne źródło utrzymania naszej gminy więc jakim prawem cięzki tabor ma jezdzić po uzdrowisku? Przetargi wygrywa Sawa, czy Szafraniec czy inny lokalny przedsiębiorca- to bardzo dobrze. No ale jak się widzi tylko koniec własnego nosa, wypisuje brednie o nowym Porshe burmistrza a każdy, kto coś zarobił i osiągnął jest dla was od razu podejrzany o kontakty z samorządem, to przepraszam bardzo, nie mamy o czym mówić… Biznes się kręci jak są zlecenia. Są przetargi, jest wygrana, jest praca dla mieszkańców więc czego jeszcze Wy chcecie? No tak…narodowa cecha Polaków- zazdrość, a dlaczego on ma mieć lepiej.
  Kończę ten krótki monolog i pozdrawiam buskich przedsiębiorców.

 10. Tadeusz pisze:

  chyba kolego Krzysztofie nieuważnie lub w ogóle nie słuchasz tego co mówi Jerzy Szydłowski. Nigdzie nie czytałem i nie słyszałem by chciał przedkładać obce firmy choćby ze Śląska nad rodzime – nie szerz proszę nieprawdy.
  Kłody pod nogi przedsiębiorcom to rzuca Sikora podnosząc jak sam przyznajesz choćby podatek od ciężarówek utrudnia biznes naszym przewoźnikom i sprawia, że ich podatki płyną np. do Jędrzejowa. Tam bowiem zarejestrowane są TIRy Magtransu. A jego ciężki tabor jeździ po Europie a niejak insynuujesz po uzdrowisku.
  A co do wygrywania przetargów przez SAWA i Szafraniec. Sąchyba godne zaufania i inne BUSKIE hurtownie i firmy i może im warto by dać zarobić też? Tort jest duży i jest się czym dzielić. A przetargi są bo muszą być, ale nawet dziecko już wie, że się je tak ustawia i tak pisze, by wygrał ten kto ma wygrać.
  Czy rozbudowę podstawówki nr 2 lub budowę obwodnicy Sikorskiego prowadzą firmy z Buska?
  A co do patriotyzmu lokalnego i wspierania buskich firm, to odpowiedz nam dlaczego on ma obowiązywać tylko nas w stosunku do buskich biznesmenów a dlaczego ich nie obowiązuje w stosunku do mieszkańców i miasta? Dlaczego oni dobrze zarabiając na Busku nie dają dobrze zarobić swoim pracownikom.

 11. Radek pisze:

  Czy można gdzieś obejrzeć transmisję wideo z tego spotkania ??? , czy ono było tajne ???

 12. Tak myślę pisze:

  Jeżeli P Szydłowskiego popiera PIS i ma zamiar taką czystkę zrobić jak w innych miastach to bardzo dziękuję za taką dobrą zmianę Busko nasz dom.

 13. ROBE pisze:

  Do @Tak myślę: 👍
  Trafiłeś w sedno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl