BCPL: Zderzenie Renault z Peugeotem pod Harcówką - kolejny wypadek w tym samym miejscu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

BCPL: Zderzenie Renault z Peugeotem pod Harcówką – kolejny wypadek w tym samym miejscu

1 czerwca 2019 | busko.com.pl 31.05.2019 11:44:56 / Jarosław Kruk 1.06.2019 | | 5 komentarzy

W piątek, 31 maja po godzinie 11 w Busku-Zdroju doszło do zderzenia dwóch osobówek Renault z Peugeotem. Droga na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte z Armii Krajowej jest zablokowana.

Kolejny groźny wypadek na tym samym feralnym skrzyżowaniu Armii Krajowej X Bohaterów Westerplatte / fot. Marcin Baran

Mężczyzna kierujący pojazdem marki Renault, najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa, prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierująca Peugeotem poruszał się ul. Bohaterów Westerplatte, od ul. Grotta w kierunku ul. M. Kopernika, a kierujący Renault ul. Armii Krajowej, w kierunku Zdroju.

Skrzyżowanie będzie… – cały artykuł i seria zdjęć na źródłowej stronie busko.com.pl – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk: To kolejny wypadek w tym samym miejscu. Piąty? dziesiąty? dwudziesty? Od lat na tym skrzyżowaniu dochodzi do mniejszych lub większych kolizji. Na szczęście nikt jeszcze nie zginął, ale koszty jakie one wygenerowały są olbrzymie. Przypuszczam, że ich łączna wartość po wielokroć już przekroczyła kwotę jaką należałoby zapłacić za zamontowanie tu razem: sygnalizacji świetlnej, szlabanów, progów zwalniających i pewnie wysepki z policjantem kierującym na stałe ruchem w tym miejscu.

To dla mnie wizytówka zaradności władz samorządowych. To również przykład czczych obietnic wyborczych kilku radnych.

Ja prywatnie od lat mówię, że najskuteczniejszym i zarazem tanim rozwiązaniem dla tego skrzyżowania jest wykonanie w tym miejscu wyniesionego minironda. Tak się to robi na świecie i tam to się sprawdza. Poza tym są specjaliści od tych spraw.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “BCPL: Zderzenie Renault z Peugeotem pod Harcówką – kolejny wypadek w tym samym miejscu”

 1. Marcin pisze:

  Naprawdę trzeba coś tam zrobić żeby nie było za późno

 2. Marcin pisze:

  Myślę że najlepszym rozwiązaniem to byłby próg taki jak przy Mickiewicza i na Młyńskiej

 3. Krystian pisze:

  Busko to dno komunikacyjne. Osoby które zarządzają ruchem i projektują. Nadają się do tyczenia ścieżek w parkach. A nie tworzenia dróg.

 4. Ula pisze:

  Tam średnio dwa razy w tygodniu jest zonk ?
  Nawet będąc na pierwszeństwie zwalniam do zera , bo na auta bym nie wyrobiła ?
  A małomiasteczkowych „mistrzów kierownicy ” ci u nas dostatek ???

 5. […] Jarosław Kruk: Szkoda pisać kolejny raz to samo, więc zacytuję mój komentarz, który po poprzedniej groźnej kolizji w tym samym miejscu opublikowałem 1 czerwca …: […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl