BCPL: Briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka (foto/video) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

BCPL: Briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka (foto/video)

13 października 2018 | busko.com.pl / Jarosław Kruk | | 13 komentarzy

W piątek, 12 października 2018 roku w Busku-Zdroju, odbył się briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

fot. busko.com.pl

Briefing odbył się przy nowo budowanej „obwodnicy Sikorskiego”.  Zadanie pod nazwą „Budowa ulicy łączącej ulicę Kazimierza Wielkiego z ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Busku-Zdroju”, podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy etap, w którego skład wchodzi budowa odcinka drogi o długości 400 metrów, budowa chodników, ścieżki rowerowej, czy też miejsc parkingowych znajduje się w fazie końcowej. Drugi etap dotyczyć będzie połączenia ulicy Grotta z drogą krajową numer 73 relacji Kielce – Tarnów.

Zadanie jest realizowane na największym osiedlu naszego miasta. Chcemy odciążyć ruch wewnętrzny
 – mówił burmistrz Waldemar Sikora.

Droga jest projektowana z myślą. Inwestycja usprawni ruch w mieście, uczyni go przede wszystkim bezpiecznym, bo to jest najważniejsze – mówił Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W wydarzeniu uczestniczyli: posłowie Anna Krupka, Maria Zuba i Marek Kwitek, szef buskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Jan Bartosik oraz jego członkowie.

Zapraszamy do obejrzenia video – po kliknięciu na poniższe zdjęcie.

źródło: busko.com.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “BCPL: Briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka (foto/video)”

 1. redakcja pisze:

  O! pan minister Adamczyk odwiedził Busko! Zjawił się z niezapowiedzianą ( nie ma nikogo poza głównymi aktorami tego teatrzyku) z wizytą gospodarską jak na ministra infrastruktury przystało. Daje kasę więc wypada żeby zobaczył jak jest wydawana.
  I co najważniejsze w końcu burmistrz Sikora zachował się jak gospodarzowi przystoi i przywitał ministra w rządzonym przez siebie mieście.
  Szkoda, że jak przyjeżdża premier Jarosław Gowin czy minister Jadwiga Emilewicz, to nic, że po to też by ogłosić publicznie poparcie dla innych kandydatów, to burmistrz Sikora zapomina o etykiecie i ich ignoruje.
  Szkoda, że na Dożynkach nie pozwala odczytać listu listu wicepremiera Jarosława Gowina i przede wszystkim premiera Mateusza Mazowieckiego , o którym tu tak dobrze mówi. Dwoistość jaźni? Pomroczność jasna?
  Widać się uczy 😉 ale czy aby nie za wolno? 10 dni przed wyborami błysnął. Potrzebował na to 7 lat, 11 miesięcy, 355 dni. Chyba trochę za długo trwała ta nauka podstaw zasad dobrego wychowania 😉

 2. HaHA pisze:

  „Szkoda, że jak przyjeżdża premier Jarosław Gowin czy minister Jadwiga Emilewicz, to nic, że po to też by ogłosić publicznie poparcie dla innych kandydatów, to burmistrz Sikora zapomina o etykiecie i ich olewa.”
  Czemu te osoby przyjechały przed wyborami jest w powyższym cytacie.
  Czy jak ktoś przyjedzie na kuracje to też burmistrz ma ich witać?

 3. łowca manipulantów pisze:

  nie pozwala odczytać listu listu wicepremiera Jarosława Gowina i przede wszystkim premiera Mateusza Mazowieckiego , o którym tu tak dobrze mówi. Dwoistość jaźni? Pomroczność jasna?

  Jaruś a kogo puka koleś niedawno zatrudniony w Krus przed tym „przypadkowym” incydentem z litem? Czy ta dziewuszka byłą zapowiedziana? Czy miała jakikolwiek potwierdzenie, że reprezentuje Premiera, a może samą Królową Brytyjską? Czy przybiegła dziwnym trafem z Panią i Panem z KRUS u których niedawno znalazł robotę jej mąż? Przypadek? Dziwne to, nie śmiem nawet myśleć, że mogła to być zaplanowana odgórnie akcja i to kosztem Prawa i Sprawiedliwości oraz Premiera, by uderzyć w Sikorę i jego poparcie od PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Naprawdę dużo ostaniu takich dziwnych i „przypadkowych” sytuacji z ludźmi zwianymi z poNIErozumImieniem i tymi co się wokół nich kręcą. Oj, dziwnie…

 4. rolandinho pisze:

  Tak sobie czasem tu zaglądam i myślę: po co powstał ten „nowy” portal, skoro są tu tylko materiały kopiowane z innych buskich portali?

 5. Do Szanownego rolandinho pisze:

  Ja pozwolę sobie spróbować udzielić odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie. Moją odpowiedzią niech będą cytaty z komentarzy umieszczonych ma tym portalu, które pozwolę sobie zacytować wraz z podaniem linków.

  https://infobusko.pl/pierwsze-bezposrednie-starcie-wyborcze-na-alei-mickiewicza-sikora-vs-oliwkiewicz/

  Do Jerzy
  2 października 2018 o 17:22
  „(…)Cieszę się, że powstał taki portal jak infobusko.pl, gdzie można swobodnie wyrażać swoje zdanie i prezentować własne poglądy, bo są niestety inne portale, na których nadal występuje cenzura, czyli kasowane są komentarze, które nawet nie są wulgarne czy obraźliwe, ale krytyczne wobec władzy. Do tego włącza się numery IP komentujących, co ja odbieram jako miękką formę nacisku lub wyrafinowaną formę „zastraszania” komentujących. To takie typowo komunistyczne i ubeckie metody.”(…)

  https://infobusko.pl/kler-czy-dywizjon-303/

  Jurek do HaHa
  6 października 2018 o 00:14
  „Napisał Pan:
  „Portal bardziej obiektywny i nie stronniczy busko.net.pl”
  Z całym szacunkiem, ale proszę mnie nie rozśmieszać. Portal busko.net.pl i obiektywizm czy bezstronność? Czy na tym portalu panuje cenzura? Czy komentarze nieprzychylne W. Sikorze i PSL-owi są kasowane? Czy jak istniało FORUM na tym portalu, to wątki krytyczne wobec władzy były usuwane? Po co są przy określonych artykułach na busko.net.pl włączane numery IP komentujących? Ja znam odpowiedzi na te pytania.
  Teraz niech każdy sobie sam odpowie na te pytania.

  PS. Za rok mija 30 lat od upadku ustroju totalitarnego czyli komunizmu, więc najwyższa pora, aby pewne cechujące ten ustrój przypadłości zostały wreszcie wyrugowane z naszego życia społecznego. Najwyższa już pora…”

 6. Marian pisze:

  Jakoś do tej pory nie miał kto wyremontować lub chociaż poprawić ulicy Partyzantów, patrząc od strony Broniny. Główna ulica wjazdowa do Buska, do uzdrowiskowego miasta,
  a tu wystające studzienki i wyboje. Czy urzędnikom zamieszkującym w Żernikach, Broninie, Widuchowej, i innych miejscowościach, którzy tłumnie jeżdżą do pracy ul. Partyzantów do UMIG, Starostwa, Skarbówki itd., przez tyle lat stan tej ulicy nie przeszkadzał? To teraz wreszcie będą mieć piękny dojazd do pracy. Na wlocie do Buska w lewo, koło Sikorskiego, potem Miodowicza i już są w urzędach. Szanowni mieszkańcy Sikorskiego, szczególnie okien skierowanych na południe, którzy cieszycie się ładnym widokiem, świeżym powietrzem i ciszą, przygotujcie się na to, iż przed siódmą rano obudzą Was tabuny urzędniczych samochodów, które hałasem i spalinami przywitają Was o poranku… Do tego samochody wszystkich tych, którzy dojeżdżają do pracy z kierunku na wschód od Buska, a więc pracownicy wszystkich sanatoriów, Szpitala „Górka”,i wszyscy pozostali, którzy pracują w południowej części Buska. Do tego szereg innych aut, kierujących się na Kraków, N. Korczyn. No to będziecie mieć wkrótce „wesoło”…

 7. Maria do "łowca manipulantów" pisze:

  Jeśli chce Pan komentować i dyskutować, to bardzo bym prosiła o merytoryczna debatę, na odpowiednim poziomie, czyli z zachowaniem elementarnych zasad kultury. Wpisy typu: „a kogo puka koleś” są w mojej ocenie równie wulgarne co prostackie i mnie osobiście jako kobietę rażą oraz, z całym szacunkiem, nie najlepiej świadczą o Pana wychowaniu. Proszę nie wnikać w to, kto z kim raczy dzielić sprawy osobiste, gdyż w tej materii jeśliby ujrzały światło dzienne pewne fakty, to zapewniam Pana, że wielu miałoby się z pyszna, a i skandal byłby niemały.

 8. Kasia pisze:

  Poziom dostosował do środowiska związanego z tą stroną internetową bo nie „portalem informacyjnym”, bo co to za portal co 95% to udostępnie artykułów z innych portali i gazet? Nowa Michnikowska Agora? Ciekaw czy rektor pytał o zgodę tamte redakcje.
  A tak wogóle dlaczego pani założyła z góry ze chodzi o „pukanie” kobiety”? I co pani interpretuje jako pukanie, bo tu też można nie jedną rzecz mieć na myśli. Mario nie miej od razu kosmatych myśli, nie przystoi.

 9. Wiersz z 1950 roku, jakże aktualny... Czy do kogoś może pasować "jak ulał"? pisze:

  „Smutna historia”, 1950

  Był nawet kiedyś niezłym chłopcem,
  dopóki się nie upił władzą,
  dopóki umiał jeszcze spostrzec,
  że wokół wciąż mu kadzą, kadzą…

  Aż go spętali wazeliną,
  aż omotali pochlebstw workiem,
  aż zachłyśnięty własną śliną,
  stał sie szkodliwym dyktatorkiem.

  I otoczony zgrają śliską,
  która mu włazi bez i z mydłem,
  gotów jest rugać, besztać wszystko,
  co mu powolnym nie jest bydłem.

  I najważniejsze, że pogardą
  zbywa przestrogi i przytyki,
  dufny w potęgę swoją hardą,
  przyozdobioną własnym rykiem.

  Smutna historia. Trzeba będzie
  z tobą nie cackać się, kacyku !
  i ekonomskiej twej komendzie
  położyć kres już. I po krzyku.

 10. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do HaHa 09:52:

  „Czemu te osoby przyjechały przed wyborami jest w powyższym cytacie.” – zapewne przyjechały z tych samych powodów co minister Andrzej Adamczyk – jest kampania wyborcza. Zatem jeżeli burmistrz przyjmuje/wita ministra Adamczyka czy wicepremier Szydło to powinien chyba też powitać inną panią minister – minister Emilewicz, a tym bardziej wicepremiera Gowina, czyż nie?
  Jest gospodarzem i reprezentuje Gminę – do jego zakresu obowiązków to należy.

  „Czy jak ktoś przyjedzie na kuracje to też burmistrz ma ich witać?” – jeśli ta osoba wyrazi zgodę, uważam, że tak. Tak się m.in. buduje wizerunek Gminy, szczególnie w mediach. Temu m.in. służy publikowanie informacji np. o podróżach służbowych i zdjęć z tych wojaży. To wizerunkowe ABC znają doskonale i stosują celebryci.

  Burmistrz Wąsowicz stosował się do tych zasad. Sam na przykład byłem z nim i Przewodniczącym Rady Adamem Gradzikiem 4.06.2008 na spotkaniu ze „złotą Elą”- panią Elżbietą Krzesińską, jedną z najwybitniejszych polskich lekkoatletek, która mając 74 lata przebywała wtedy w Busku na kuracji. Korzystając z tej wyjątkowej okazji zrobiłem Pani Elżbiecie zdjęcia i przeprowadziłem z nią po spotkaniu długa rozmowę. Zdjęcie z adnotacją, że zostało zrobione w Busku-Zdroju oraz informacje z rozmowy wzbogaciły artykuł o Pani EK na Wikipedii – największej i najpopularniejszej encyklopedii świata – promując przy okazji Busko na tej encyklopedii. (https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Krzesi%C5%84ska)

 11. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do Kasia 13.10 20:46:
  Czy Kasia zna tytuł Forum? Wikipedia: „Forum” – polski dwutygodnik (do kwietnia 2013 tygodnik), istnieje od 1965 roku, zajmuje się publikacją artykułów z prasy zagranicznej (m. in. The Guardian, Izwiestija, Die Zeit, La Repubblica, Le Figaro) przetłumaczonych na język polski. Wydawcą „Forum” jest POLITYKA Sp. z o.o. S.K.A, wydająca również tygodnik „Polityka”.

  Otóż ta publikacja bazowała w 100% na „obcych” artykułach, ja aż tak cudzy nie jestem. Kiedyś, przed dobą internetu, zaglądałem w miarę często do Forum, by przeczytać informacje zewnętrzne, dowiedzieć się coś z zewnątrz. Temu służą np. obserwacje podczas podróży w inne strony. Normalna normalność. A co do własnych artykułów – codzienną rzeczywistością wśród redakcji jest „plagiatowanie” artykułów – przerabianie ich tak by wyglądały na swoje. Nie sposób mieć wszędzie swoich przedstawicieli a informację na ważki temat wypada zamieścić więc się ją tak tworzy. Łatwo to zaobserwować, gdy np źródło informacji – artykuł pierwowzór – popełni błąd np w imieniu i później ten sam błąd występuje u innych.
  Ja nie robię tego. Jeśli artykuł wydaje mi się ciekawy, wnoszący coś do naszego buskiego światka to publikuję go w oryginale, informując skąd pochodzi. A kilka redakcji, których artykuły powielam pytałem o zgodę.

  A komentarze są jakie są. Ich poziom i język jest różny. Tak jest nie tylko na infobusko.pl, ale również w przypadku premiera Morawieckiego.

 12. T pisze:

  Czemu to redaktor komentuje wpisy?

 13. Marek pisze:

  A czemu ma nie komentować? Mamy wolność słowa i każdy może wyrażać to, co myśli. Każdy ma prawo dyskutować i zabierać głos. Także redaktor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl