RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej - strefa i nowe inwestycje przydałyby się i w gminie Busko - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i nowe inwestycje przydałyby się i w gminie Busko

27 marca 2019 | Radio Kielce Grażyna Szlęzak-Wójcik 25.03.2019 13:50 / Jarosław Kruk 26.03.2019 19:40 | 27.03.2019 | | 9 komentarzy

W Grzybowie koło Staszowa 25 marca br. dokonano symbolicznego wbicia łopaty pod budowę pierwszego zakładu, który powstanie na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. 

Jedna z wielu  realizacji firmy CASS / źródło: cass.com.pl

Uczestnicząca  w uroczystości wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka powiedziała, że najważniejsze są nowe miejsca pracy, które powstaną w staszowskiej podstrefie, ponieważ polepszy to sytuację mieszkańców i oznacza dalszy rozwój miasta i gminy. Wiceminister wyraziła zadowolenie, że mogła mieć swój udział w rozszerzeniu Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Grzybowie, gdyż teraz są tego pierwsze wymierne efekty.

Pierwsza hala, która powstanie w Grzybowie należeć będzie do firmy CASS produkującej konstrukcje stalowe. Prezes Grzegorz Krupa poinformował, że w pierwszym etapie powstanie 50 miejsc pracy, w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat w sumie pracować będzie około stu osób.

Firma zacznie produkcję w staszowskiej podstrefie od… – całość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

Staszowska podstrefa ekonomiczna „Strefa A” – jak można się dowiedzieć na stronie UMiG w Staszowie – to teren o powierzchni około 15 ha wyposażony w sieć wodociągową, kanalizację sanitarną, kanalizację deszczową, energię elektryczną, gazociąg s/c, sieci oświetlenia ulicznego, sieci niskoprądowe wraz z wykonaniem głównych ciągów ulic dojazdowych i dostępem do drogi wojewódzkiej nr 757 relacji Opatów – Stopnica.

grafika tytułowa: wroclaw.pl


JKR: Moim zdaniem podobna strefa ekonomiczna i przygotowane tereny dla nowych inwestorów potrzebne są i w naszej gminie. Busko-Zdrój powinno się rozwijać wielokierunkowo, nie tylko w sektorze uzdrowiskowym. Dywersyfikacja gospodarki jest korzystna i zabezpieczy przyszłość, gdyż konkurencja uzdrowiskowa ze strony sąsiednich gmin Solec-Zdrój i Kazimierza Wielka będzie rosła, a specjaliści ostrzegają, że zasoby wód siarczkowych w Busku są ograniczone.
Nowe firmy z grupy „czystej produkcji” czy nowoczesnych technologii dałyby dodatkowe dochody dla Gminy i co ogromnie ważne, stworzyłyby miejsca pracy dla młodych i zahamowały ich emigrację.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i nowe inwestycje przydałyby się i w gminie Busko”

 1. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Tak postępują mądrzy gospodarze dbający o swoich mieszkańców 🙂 Wierzę, że dożyjemy niebawem sytuacji w której burmistrz Buska-Zdroju będzie służył mieszkańcom i reprezentował interesy zwykłych ludzi!

 2. futrzak pisze:

  Panie Radny , proszę wskazać różnicę między Gminą Uzdrowiskową a SSE. Czy zastanawiał się pan czy w ogóle w Gminie Uzdrowiskowej może powstać Zakład Produkcji konstrukcji stalowych? Ma pan o czymkolwiek , jakiekolwiek pojęcie? Demagogia lewel max / hard a wiedzy, kompetencji i doświadczenia zero.

 3. Grzegorz pisze:

  Przecież Panie futrzak w gm Busko miejscowości Młyny,Elżbiecin Kotki są zakłady wykonujące elementy stalowe Kopała Grzegorczyk oraz tartak Pana Kiepury. Jak widzę Pan nie ma pojęcia. Jeśli uraziłem to przepraszam

 4. Adrian pisze:

  A w Zakładzie Metalowo-Kotlarskim SAS kilometr od Marconiego to piece Panie futrzak kleją z tektury tak?

 5. HaHA pisze:

  Panie „radny”, czemy piszesz jak tylko ci to na rękę, jak zostały zadane citrudne dla ciebie pytanie to pozostawiasz je bez odpowiedzi. Wytykarz wszystkim wady, a jak ktoś o tobie powie prawdę to cię tu nie ma. Dla przypomnienie chodzi o gastronomie, o kontakt w sorawie twojego stowarzyszenia i inne niewygodne dla ciebie tematy.
  Wpierw uderz się w pierś i spójrz na sowje słowa i czyny a dopiero później oceniaj innych.

 6. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój do "futrzak" pisze:

  Brak kultury jest na poziomie Pana wiedzy. Nie ma pojęcia to Pan o podstawach manier i dobrego wychowania, a tym bardziej o statusie gminy uzdrowiskowej. W Busku-Zdroju od lat powtarzane jest kłamstwo, że nic się nie da bo jesteśmy uzdrowiskiem. Muszę wyprostować tą informację „NIC SIĘ NIE DA” bo mamy beznadziejne władze, które nie potrafią nic profesjonalnie i dobrze wykonać. Amatorka na każdym kroku, brak wiedzy, kompetencji i podobnie wysoki brak kultury jak u PANA 😀 Mam bardzo dużą wiedzę na temat SSE, konsultowałem temat wsparcia strefy dla naszego miasta z Panem Miłoszem Pamułą jeśli wie Pan o kogo chodzi 😀 METAL-KOP, SAS, Grzegorczyk to zakłady konstrukcji stalowych działające na terenie naszej gminy. Jeden z nich jest nawet sąsiadem uzdrowiska! Pozdrawiam serdecznie Mieszkańców 🙂

 7. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Jakie trudne pytania?
  Odpowiadam na wszystkie w przeciwieństwie do jeszcze „panującego” burmistrza.
  Co do gastronomii:
  Współpracowałem przez okres paru miesięcy z Januszem Służalskim przy foodtruck’a zlokalizowanym na Wełczu. Serwowaliśmy najlepszej jakości dania z użyciem lokalnych warzyw, produktów regionalnych, soków itd. Więc pisanie bzdur o rzekomym niezdrowym „fastfudzie” to mrzonka.
  Co do maila i ciekawości ile osób wybrało mnie na prezesa Stowarzyszenia „Młode Busko:
  Może ciężko w to Panu uwierzyć ale pracujemy na rzecz miasta oraz regionu po kilkanaście godzin dziennie. Dziś spotkałem się z Panią sekretarz Stowarzyszenia i obiecała, że w przeciągu kilku najbliższych dni przekaże Panu informację.
  P.S.
  Swoją drogą co Pan taki niecierpliwy? Brakuje Panu zajęcia? Zapraszamy do współpracy na rzecz miasta może wykaże się Pan jakimiś konstruktywnym działaniem 🙂 O innych niewygodnych tematach nic nie wiem 🙂 Jesteśmy w pełni transparentni oraz otwarci na dialog i sugestie mieszkańców 🙂

 8. […] infobusko.pl: – RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i now… […]

 9. […] RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i nowe inwestycje przyd… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl