UMiG: „Fajna Polska Zimą” w Busku-Zdroju | JKR: A o kładce za 9,5 mln ani słowa... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: „Fajna Polska Zimą” w Busku-Zdroju | JKR: A o kładce za 9,5 mln ani słowa…

27 stycznia 2022 | | | 25 komentarzy

„Fajna Polska Zimą” to cykl programów, w których TVP Polonia odwiedza piękne, wyjątkowe miejsca w Polsce, prezentuje ich atrakcje i pokazuje jak aktywnie można spędzać w nich czas. Tym razem dziennikarze zawitali do Buska-Zdroju i trzeba przyznać, że byli pod ogromnym pozytywnym wrażeniem. Dlaczego? Obejrzyjcie program i sprawdźcie sami. Zapraszamy. – informuje w ślad za UMiG Busko-Zdrój portal busko.com.pl 


Jarosław Kruk: Obejrzałem. Na postawione pytanie „Dlaczego?”, ze wstydem przyznam, nie znalazłem odpowiedzi… Podobnie jak w liczącym 45 minut materiale nie znalazłem np. ani jednej sekundy, czy bodaj choć jednego zdania, o drugiej sztandarowej, wartej grube miliony inwestycji słonecznych włodarzy, o kładce na Górkę. Szkoda. Uważam, że można było np. pokazać o jeden przepis mniej na owocowy koktail, a w zamian za to pokazać światu unikatową kładkę i zapowiedzieć jej otwarcie. Szkoda.


 

◙ Podobne informacje:

Potężna burza w Busku-Zdroju. Koncert finałowy Festiwalu przeniesiony w strugach deszczu z tężni do BSCK [FOTO] | JKR: „Jak jest zima to musi być zimno”

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

NM: Park linowy w Małpiaku i nowoczesne boiska przy skateparku. Będzie mega atrakcyjnie w Busku-Zdroju! JKR: A co z 47 sołectwami? co ze Szczaworyżem?

List do Burmistrza: ? KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

UMiG: ? Apel burmistrza do mieszkańców odnośnie korzystania z samochodów i parkowania | JKR: „rząd się sam wyżywi”

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

List do Redakcji: ? Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

TP: ? LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

RK: ? Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

25 odpowiedzi na “UMiG: „Fajna Polska Zimą” w Busku-Zdroju | JKR: A o kładce za 9,5 mln ani słowa…”

 1. Robert pisze:

  Byłem w Busku kilka dobrych razy. Miejscowość specyficzna, ale fajna. Zagłębie komisów samochodowych w Świętokrzyskiem. Jeździłem tam służbowo jako przedstawiciel jednego z portali ogłoszeniowych. Żeby dostać się do jednego z komisów musiałem wjechać na parking Biedronki i pokonać cztery krawężniki. Nic złego, auto służbowe wytrzyma wszystko. Po dotarciu do komisu powitał mnie właściciel. Człowiek, który płacił i nie wiedział za co, ale się cieszył. Bardzo sympatyczny Pan. Pytałem go gdzie można zjeść w Busku. Powiedział mi, że w Busku nawet na Orlenie nie ma jedzenia i trzeba jechać na Sandomierz, by przy trasie zjeść dobry obiad. Niestety to nie był mój kierunek, więc nie sprawdziłem jego rady. Ale zaraz za Biedronką był totolotek i wygrałem tam w Keno 40 zł, także props. Wracając zdziwiła mnie kostka brukowa na skrzyżowaniach drogi krajowej, ale to pewnie pokaz bogactwa gminy. Wróciłem tam jeszcze kilka razy. Wspominam sobie deptak, który prowadził do Zdroju. Był piątek, 30 kwietnia. Tuż przed majówką. Główny deptak miasta a tam 7 osób z czego dwie młode. Szukałem czegokolwiek do zjedzenia. Była pizzeria o dziwo, co zadało kłam słowom właściciela komisu. Wszedłem. Wnętrza sarmackie aczkolwiek był prąd i toaleta darmowa. Pizza przyszła w czasie akceptowalnym. Właściwie tylko brak miętowego smaku odróżniał ją od gumy do żucia, ale powiedzmy sobie szczerze, najadłem się. Poza tym ładne sady są za Buskiem i jak pamiętam moja niedoszła na szczęście tesciowa, zawsze wracała chora z sanatorium w Busku. I rejestracja TBU trochę dziwna, kojarzy się ze skrótami senegalskich klubów piłkarskich. Ostatecznie polecam wszystkim, którzy będą w drodze, bo są Żabki.

 2. Do redaktora pisze:

  Panie Jarosławie ciesz się Pan!!!, że ktoś przyjechał zrobił jakiś film promujący to miasto. Jest przynajmniej jakieś wydarzenie, coś się dzieje!!! a tak promocja miasta leży!!!

 3. Jarosław Kruk do Do redaktora 27 STYCZNIA 2022 O 14:13 pisze:

  Witam Szanownego Komentatora i uprzejmie dziękuję za wyrażenie swojej opinii.

  Czy ja się nie cieszę, że „ktoś przyjechał zrobił jakiś film promujący to miasto”?
  Cieszę się, cieszę i doceniam to.

  Sam pracując 2 lata w UMiG i 3 lata w BSCK, niemal każdego dnia promowałem słoneczny gród ze złotą monstrancją w herbie. Temat jest mi więc bardzo bliski. Brałem też udział w kręceniu kilku podobnych filmów promujących Busko i mile to wspominam.

  Cieszę się więc i jedynie sygnalizuję, że gdyby to ode mnie zależało, to „skomponowałbym” ten materiał nieco inaczej, ja pokazałbym w nim więcej atrakcji i ciekawostek. Ot i tyle.

  Pozdrawiam!

 4. kpt. Józef Miśtal pisze:

  Jak tam kontrola BSW w związku z niezatrzymaniem naszego milionera?

 5. Dariusz Opozda przerywa milczenie! Mówi o Antku Królikowskim: Zięć chciał mnie zabić! | FAKT.PL pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=5J_3R3M-MjI

 6. Krecz pisze:

  Drogi panie Jarosławie proszę oszczędź pan sobie tego co pan robił w umig i bsck. Naprawdę bez przesady to może jakiś filmik z pana pracy bardzo proszę o udostępnienie tej pana ciężkiej pracy tych tych instytucjach!!!!! Kładka no cóż jest i juz tego nie zmienimy. Jakos ten repertuar narzekań się panu kruszy. Szczerze chciałbym zobaczyć te pańskie wypociny z umig i bsck!!!!!

 7. Marek Nowak pisze:

  Panie Jarku bardzo prosze o artykul na temat zamkniecia ulicy parkowej dla ruchu kolowego, i wytyczenie na mapce zakladanego planu ruchu drogowego .
  Krecz miej litosc nikt Cie lubi , wiem ze w takim przypadku chcesz zwrocic na siebie uwage ale moze nie tutaj.

 8. […] tamtejszej komunikacji miejskiej, w Busku-Zdroju zaś, za 25 mln wybudowano mega tężnię  (jak zachwala burmistrz Sikora przed kamerą TVP Polonia ponoć najnowocześniejszą na świecie!♂ ) – która działa zaledwie 7 miesięcy w roku, generuje jak sądzę w bilansie ekonomicznym […]

 9. Huta Lenina do Krecz 27 STYCZNIA 2022 O 18:20 pisze:

  „Kładka no cóż jest i juz tego nie zmienimy.” Nie do końca. Przy wysokich obecnie cenach złomu z wydanych na kładkę chyba 9 mln można by odzyskać niezłą sumkę sprzedając na złom to ustrojstwo. Jak dla mnie ona potrzebna tam jest jak pani lekkiego prowadzenia majtki.

 10. Fakt pisze:

  coś z tą kładką jest chyba nie teges skoro Sikora się nią nie pochwalił w 45 minutowej promocji Buska w TVP Polonia

 11. Łukasz Nowak pisze:

  W Busku kwota bazowa czynszu najmu za m. kw. mieszkania SOCJALNEGO (czyli gorszego) wynosi 3,05 zł, gdy w Kielcach około 1,5 zł, a w Starachowicach poniżej złotówki.

  Natomiast za mieszkania komunalne płaci się w Busku 6,10 zł / m. kw., gdy w SM Busko po zsumowaniu eksploatacji oraz funduszu remontowego płaci się koło 3 zł.

  A więc w klitkach socjalnych pod Kryczką płaci się więcej, niż w mieszkaniach socjalnych w innych gminach, a nawet więcej, niż za NORMALNE mieszkania w spółdzielni. Zaś stawki za normalne mieszkania pod „panem MPGK” to już „odlot”.

  Do tego ustawa o mieszkaniowym zasobie gminy gwarantuje powierzchnię mieszkań socjalnych nie mniejszą, niż 10 m. kw. Tymczasem na Kolonii Górce jest aż 11 mieszkań o powierzchni jednocyfrowej, w tym lokal najęty zasłużonemu trenerowi tenisa ziemnego (nieco ponad 7 – słownie: SIEDEM m. kw.), za który suma opłat wynosi miesięcznie około 150 zł.

 12. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces byłego policjanta, dzielnicowego z Rucianego-Nidy, który jest oskarżony o napady na banki. Mężczyzna był nagradzanym funkcjonariuszem pisze:

  https://olsztyn.tvp.pl/58191503/podejrzany-o-napady-na-banki-rusza-proces-policjanta

 13. Krecz pisze:

  Do Marka Nowaka kolego czy mbie ktoś lubi? A to tu się jest od lubienia no dziwny tekst!!! Widac jestes swieży lub często zmieniasz nicki bo ja 1 raz go widze i zwrócę uwagę czyim ty jesteś fanem hihi. Pozdrawiam

 14. Nie w ten deseń. pisze:

  A 5 minutowy bajerant z Buskowianki bajeruje dalej.

 15. Marek pisze:

  Od kwietnia w Busku i gmine znów podwyżka za śmieci. Nowa stawka to 24 zł/osobę. By żyło się lepiej…

 16. Czy prawdą jest, że w buskiej tężni solanka to w głównej mierze sól "z Kauflanda" rozpuszczona w kranówie a nie naturalna solanka z miejscowych źródeł? pisze:

  Doszły mnie słuchy, że woda spływająca po ścianach okazałej buskiej tężni to nie jest ani naturalna solanka z buskich źródeł, ani solanka przywożona cysternami z Ciechocinka czy Wieliczki, ale że to jest rozpuszczona w zwykłej wodzie zwykła sól, podobna do tej, którą przysłowiowy Kowalski kupuje np. w Kauflandzie! Przyznam, że zamurowało mnie jak to usłyszałem i nie chce mi się w to wierzyć, bo to by znaczyło, że odwiedzający tężnię wdychają aerozol ze zwykłej soli kuchennej a nie z jakiejś specjalnej soli leczniczej z mikroelemenatmi i specjalnymi atestami leczniczymi. Na wszelki wypadek jednak zapytuję o to, no bo przecież plotki powinno się dementować w zarodku

 17. do powyzej pisze:

  Na wszelki wypadek przypominam ze juz pytasz o to setny raz i bylo to dementowane ile razy jeszcze skopiujesz ten sam komentarz??

 18. Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona pisze:

  Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona, zostały za burmistrza Sikory przeprojektowane i po tej rewitalizacji miasto zapłaciło za nie nie 500.000 a 2.500.000?

 19. Do: Czy to prawda co mówił radny Szumilas, że roboty elektryczne w ramach rewitalizacji Mickiewicza, które w planach opracowanych za burmistrza Wąsowicza miały ponoć kosztować tylko pół miliona pisze:

  Jeśli chodzi o rozbieżności w cenie robót elektrycznych przy remoncie alei Mickiewicza,to jeżeli jest prawda,że domanipulowano z pieniędzy podatnika ,,schowanie” linii wysokiego napięcia prywatnemu właścicielowi wielkiego pensjonatu przy ul Korczyńskiej,to może wiele tlumaczyc. Faktem jest,że budynek przez wiele lat stał nieużywany w stanie surowym że względu na napowietrzna linie wysokiego napięcia,później linia zniknęła i budynek ruszył z kopyta z pracami dążącymi do ukończenia budowy Zbieżność w czasie przypadkowa???

 20. Asterix pisze:

  Przydałoby się zapytać dlaczego gościnny burmistrz Sikora nie zaprowadził dziennikarzy do sekretnego miejsca, w którym Panoramix tworzy cudowny słony eliksir, który później ścieka po ścianach z tarniny?

 21. Kacper Duda pisze:

  Temat tabu: samobójstwa wśród seniorów. Przez ostatnie 3 lata średnio samobójstwo popełniło ok. 1600 osób rocznie w wieku powyżej 60 roku życia. Nie mają już siły na walkę z ubóstwem. Poslanka z PiS podsumowała to krótko: to haniebne korzystać z takich przykładów‼️

 22. Polska vs Singapur pisze:

  Singapur to malutkie miasto-państwo w Azji Południowo-Wschodniej, ma powierzchnię ok. 730 km2 (Polska 312.000 km2), położone jest na wyspach, nie posiada żadnych bogactw naturalnych, gdy w 1965 r. uzyskało niepodległość było wioską rybacką, obecnie liczy ok. 5 mln mieszkańców, jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo i najbogatszych państw świata.

  City of the Future: Singapore – Full Episode | National Geographic: https://www.youtube.com/watch?v=xi6r3hZe5Tg

  Polska to duży, liczący 312.000 km2 kraj, uzyskała niepodległość w 1945 r., jest bogata w różne bogactwa naturalne, leży w bardzo korzystnym położeniu geostrategicznym, przez Polskę przebiegają najdogodniejsze szlaki komunikacyjne pomiędzy Azją i Europą, ma wybitnych naukowców i 38 mln obywateli. mimo to jest państwem coraz bardziej pogrążającym się w długach.

  Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć skąd taka odmienność?

 23. Mk pisze:

  Naprawdę dla mnie to fenomen radni i burmistrz nie potrafią poradzić sobie z paroma płatkami śniegu żeby było bezpiecznie w Busku na drogach a my ich wybieramy .Tak zaniedbanych dróg jak w Busku ,nie odśnieżonych śliskich nie ma żadna gmina

 24. do MK pisze:

  Za utrzymanie dróg w busku odpowiada MPGK. A przypomnę, że w tym dziale pracuje syn prezesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl