List do Redakcji: ? Zamknięty wjazd na stadion powoduje zagrożenie dla dzieci, rodziców i ruchu drogowego | JKR: Nie ma wjazdu na stadion i co nam zrobicie?…
– Witam, Proszę się zainteresować sprawą zamkniętej bramy na stadionie miejskim. Od kilku miesięcy nie ma wjazdu na stadion. Cały ruch odbywa się przed bramą powodujac zagrożenie dla ruchu drogowego a także dla dzieci których rodzice są zmuszeni zostawiać ich na środku drogi gdzie potem slalomem między autami biegną na stadion. Mieszkańcy Kusocińskiego i kuracjusze skarżą się na wzmożony ruch. – pisze na wstępie przysłanego 12.11.2022 r maila do Redakcji czytelnik infoBusko.pl
Oto pełny tekst korespondencji:
„Witam, Proszę się zainteresować sprawą zamkniętej bramy na stadionie miejskim. Od kilku miesięcy nie ma wjazdu na stadion. Cały ruch odbywa się przed bramą powodujac zagrożenie dla ruchu drogowego a także dla dzieci których rodzice są zmuszeni zostawiać ich na środku drogi gdzie potem slalomem między autami biegną na stadion. Mieszkańcy Kusocińskiego i kuracjusze skarżą się na wzmożony ruch.
Mieszkańcy Buska wystosowali oficjalną prośbę do Burmistrza z prośbą o otwarcie bramy i udostępnienie wjazdu jednak pismo pozostało beż odpowiedzi. Na piśmie znalazło się ponad 100 podpisów mieszkańców.Kierownik stadionu mówi, że nie otworzy bramy ” bo nie”.
Zrobiono swój własny kołchoz z dobra użyteczności publicznej.
Sprawą ciągnie się już od kilku miesięcy. Użytkownicy stadionu są bezsilni. Problem generuje niebezpieczne sytuację. Dzieci są w niebezpieczeństwie.”
○ Czterozdjęciowa „perspektywa 180° ” ukazuje jeden z zatorów ulicznych tworzących się regularnie na ul. Kusocińskiego na wysokości bramy stadionu. / źródło: mail do Redakcji 12.11.2022○ / źródło: mail do Redakcji 12.11.2022
Jarosław Kruk: Patrząc na przesłane zdjęcia, na widoczną na nich soczystą zieleń drzew, domyślam się, że zrobione zostały latem tego roku. Mail przesłany został 12 listopada, wnioskuję zatem, że w opisanej w liście kwestii nic się nie zmieniło na przestrzeni minionych miesięcy. By się upewnić, podjechałem dziś, 24.11.2022 r., ok 15:40 pod zmodernizowany kosztem kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu milionów złotych obiekt miejski. Jak widać na zdjęciu – brama zamknięta była „na 4 spusty”, stąd rodzic, który podwiózł akurat swoje dziecko zapewne na trening, wysadził młodzika na ulicy….
Czy tak być powinno? Czy słoneczne władze samorządowe decydując się na rozbudowę stadionu nie powinny zadbać o odpowiedni i bezpieczny do niego dojazd?
W dzisiejszych czasach, gdy bardzo wiele osób korzysta z samochodów, uwzględnienie odpowiedniego dojazdu i stosownej ilości miejsc parkingowych przy miejscach użyteczności publicznej, centrach handlowych, itp. wydawałoby się, że jest oczywistą oczywistością, abecadłem projektowym. W Busku-Zdroju, po raz kolejny okazuje się , że tak nie jest. Piszę kolejny, bowiem „sztandarowym” przykładem zaniedbania w tej oczywistej kwestii jest dla mnie zdrojowa megatężnia i tabuny aut krążących w sezonie w jej okolicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Czy tak być powinno?…
Czy w Busku nie jest aby jak w „Misiu”? Nie ma wjazdu na stadion i co nam zrobicie?…
◙ Podobne informacje:
RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]
ED: Szefowa Willi Wiślica w Busku: Zostaniemy wykończeni przez… słupek | [FOTO]
Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?
List do Redakcji: Rozjeżdżanie Lasku Topolowego w Busku-Zdroju. Prośba o interwencję.
? Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
ED: Do dwóch razy sztuka? Ogłoszono przetarg na dokończenie przebudowy stadionu w Busku-Zdroju
Droga dogrywka! Otwarto oferty na dokończenie przebudowy buskiego stadionu
NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019
RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył
RK: Buski stadion dokończy nowy wykonawca. Będzie drożej | JKR: +8 mln! Czy warto przepłacać?
bcpl: Korty na buskim Stadionie Miejskim znów gotowe do gry! | JKR: Pięknie, ale te komentarze…
? Koszmarny upadek rowerzystki na buskiej „Mickiewce” [FOTO, RELACJA ŚWIADKA]
TP: „Czy władze Buska zareagują dopiero kiedy dojdzie do tragedii?”
bcpl: Kolizja na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bohaterów Westerplatte | JKR: Grzech zaniechania
Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie
TVN: ? ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności
22 odpowiedzi na “List do Redakcji: ? Zamknięty wjazd na stadion powoduje zagrożenie dla dzieci, rodziców i ruchu drogowego | JKR: Nie ma wjazdu na stadion i co nam zrobicie?…”
Kierownik stadionu mówi, że nie otworzy bramy ”bo nie”.
Skąd my to znamy… A kto to lubi mówić: „nie da się”
Kierownikiem stadionu jest rodzony brat W. Sikory, Marian Sikora, więc…
„Zrobiono swój własny kołchoz z dobra użyteczności publicznej. Sprawą ciągnie się już od kilku miesięcy. Użytkownicy stadionu są bezsilni.”
No cóż, wybraliście radnych – ludzi starszych, emerytów, zamiast ludzi młodych, energicznych. Wybraliście Waldemara Sikorę na trzecią już kadencję. Macie więc to, co sami chcieliście, macie to, co sami sobie wybraliście, więc teraz ponosicie tego konsekwencje i nie żal mi Was ani trochę. Waldemar Sikora pozostawił Wasze pismo bez odpowiedzi, czyli Was „olał”, a kierownik powiedział „nie bo nie”. No cóż, macie coście chcieli. Taka jest prawda. Mało tego, w następnych wyborach ponownie wybierzecie tych samych radnych i Waldemara Sikorę ponownie wybierzecie. Wspomnicie moje słowa. Czy poeta miał rację pisząc te słowa???
Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”,
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Redakcjo!
Pochwała dla rodziców zostawiających dziecko na środku ulicy? Rzecznik Praw Dziecka i Kurator sądowy powinien zapytać się o opiekę nad dzieckiem zostawionym na środku ulicy!
Rodzicu!
Nie odwracaj kota ogonem. Rozwiązanie problemu jest proste – otworzyć bramę na stadion. Tam chyba celowo pozostał plac na parkowanie aut. Ale napisanie regulaminu, który wszystkiego zabrania, jest sposobem pana umiga na wszelkie dolegliwości trapiące nasze miasto.
PODOBNO W WYBUDOWANYM ZA PONAD 8 MILIONÓW ZŁOTYCH NOWYM BUDYNKU AKS PRZY KUSOCIŃSKIEGO, DLA KLUBU AKS NIE MA POMIESZCZEŃ. PODOBNO SĄ POMIESZCZENIA DLA BOSIR, DLA DYREKTORA, DLA KIEROWNIKA, A DLA AKS NIE MA POMIESZCZEŃ. CZY JEST TO PRAWDĄ?
”5 listopada 2018 roku – tę datę zakończenia prac wyznaczono w ofercie przetargowej modernizacji Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju. Mamy 25 grudnia i… końca robót nie widać. Co gorsze, niesolidny wykonawca zszedł z budowy, niejasna jest też przyszłość inwestycji, której wartość oszacowano na blisko 5 milionów złotych.” Tak jest napisane w artykule z dnia 27 grudnia 2018 https://infobusko.pl/ed-problemy-z-przebudowa-stadionu-w-busku-zdroju-niesolidny-wykonawca-przeliczyl-sie-z-silami/ Na załączonym w artykule zdjęciu widać baner z wizualizacją przyszłego wyglądu stadionu. Widać na nim i boisko ze sztuczną nawierzchnią i inne boczne boiska i korty i widać też kończony właśnie nowy budynek AKS. Rozumiem więc, że w 2018 roku cała rozbudowa miała kosztować 5 milionów złotych i miała się zakończyć w listopadzie 2018. Obecnie mamy listopad 2022 i jak widać inwestycja nie jest wciąż zakończona, bo budynek AKS nadal chyba jest nieodebrany. Czy można by było się dowiedzieć ile finalnie pieniędzy pochłonęła ta rozbudowa? Obawiam się, że bardzo dużo więcej niż zakładane w 2018 5 milionów, bo jak pisze w artykule https://infobusko.pl/stadion-w-busku-zdroju-coraz-blizej-trwa-budowa-nowoczesnego-zaplecza-zobacz-zdjecia-i-film/ na samo dokończenie budynku AKS władze samorządowe zgodziły się wydać 8 milionów. Zapytuję więc ile kosztował nas mieszkańców ten nowy stadion?
Gdyby był parking na Stadionie to byłby zapewne płatny. Ale, że są tam namalowane linie kortu do odbijania na ściance tenisowej i plac do jazdy na rolkach to jest napisane na tablicy przy bramie. Kto nie chce tego widzieć to krzyczy, że brama zamknięta.
Rodzicu, widać, żeś z ruskiego zaboru :). Carski ukaz na bramie, nie dyskutować.
A że przy ściance nikt nie odbija piłeczki, ani nikt nie jeździ na rolkach – to już mało ważne. Przypuszczam, że w ciągu ostatnich 5 lat może łącznie z 24 godziny przy tej ściance ktoś ćwiczył. Podobnie z rolkami. A już na pewno nie działo się to późną jesienią, zimą, czy wczesną wiosną.
macie duży PArking przy Skate PArku. Nie można ruszyc d… i przejsc z dzieckiem ten kawalek na stadion? Najlepiej to jeszcze jak by pozwolili na murawe autem wjechac….
Po zamieszczonych z okresu letniego czterech fotografiach przez autora w mailu ciężko określić czy ten tabor aut przed bramą stadionu to tylko jednorazowa sytuacja i czy w ogóle miał związek z trenującymi młodzikami na stadionie. Powiedzmy wprost że w mailu wysłanym do redakcji jest brak szerszych materiałów z tego zdarzenia w postaci większej ilości zdjęć choćby jakiegoś nagrania z tego zdarzenia czy fotografii ów wymienionej petycji lub nagrania z udziałem tzn kierownika. Możemy uznać że autor mailu mógł wprowadzić w błąd przypadkowo lub świadomie redaktora jak i opinie publiczną i wtedy gdy miało miejsce to zdarzenie odbywały się np Dni Buska czy jakaś inna impreza na terenie miasta. A co do rekacji na mail przez redakcję, sami widzimy mamy tylko jedną fotografie z przed stadionu, opisane parę zdań w większości o naszych buskich decydentach. Nie ma żadnych działań w kwestii zbadania ów zdarzenia o którym napisał internauta czy to choćby kontakt z internautą, kontakt z BOSiR w sprawie zamkniętej bramy, ustalenie z jakiego powodu brama jest zamykana. A jeśli już mówimy o bezpiecznym dojeździe to zabrakło w tym mailu jak i w całym tym artykule informacji że około 50 metrów wyżej od stadionu znajduje się ogromny parking a jeszcze dalej znajduje się parking przy Stawie Niemieckim. Więc jeśli faktycznie to zdarzenie miało miejsce z treningiem młodzików to tylko trzeba mieć tu pretensje do rodziców dla których ważniejsza jest wygoda niż bezpieczeństwo swoich pociech.
Jeśli nie mamy szerszych materiałów w ów wymienionym mailu dotyczących tego zdarzenia, to sądzę że może być to zwykła mistyfikacja… Chodzi mi głównie o to że jest mało materiału na domniemane zdarzenie. To jest tak by puścić nocą drona nad gminą porobić parę zdjęć i wmówić że nad naszą gminą było UFO. Powiedzmy wprost jest i tak to tania sensacja bo wystarczy zadzwonić do BOSiR i spytać się z jakiego powodu jest zamknięta brama.
Zdjęcia robione są jak widać w środku lata. Teraz mamy pozna jesien a nawet za oknami zimę. Nie wiem czemu ktoś pisze list i podłącza zdjęcia sprzed kilku miesięcy. Moim zdaniem zdjęcia są zrobione w trakcie dni Buska.
Do NIKT
Zapomniałeś dodać, że Gmina przegrała sprawę w sądzie z podwykonawcami i jeszcze raz zapłaciła za te roboty budowlane jeśli to prawda to trzeba jeszcze doliczyć około 1,5 mln z odsetkami.
pozdrawiam cieplutko odpowiedzialnych w UMiG Busko
Zainteresowanie przez redakcję bezpieczeństwem dzieci po czytelniczym doniesieniu zawierającym kłamstwa. Uderzyć w umig i stworzyć wyimaginowany problem. Prawda jest taka, że rodzice, nie zostawiają dzieci na środku ulicy, korzystają z parkingu obok Skateparku, korzystają z parkingu przy ul. Waryńskiego a co wygodniejsi i mający czas czekać na dzieci parkują na ul. Kusocińskiego wzdłuż Stadionu. Pojedyncze osoby chciałyby wjeżdżać na Stadion i zagrażać bezpieczeństwu dzieci wychodzących (wybiegających) na zajęcia z budynku jak również wracających z zajęć do szatni. Odnotowano takie sytuacje gdzie ułamki sekundy decydowały o zapobieżeniu potrąceniu dziecka biegnącego na trening. Otwarta brama pozwalała na wjazd jak i wyjazd na Stadion z prędkością zagrażającą nie tylko trenującym dzieciom ale również młodzieży i seniorów. Czy o to walczy redakcja?
Echo Dnia – „Złota setka”.
92. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. z Buska-Zdroju
W 2021 roku: przychody 81 milionów 987 tysięcy złotych; zysk netto 3 miliony 996 tysięcy złotych.
W 2020 roku: przychody 63 miliony 159 tysięcy złotych; strata netto 11 milionów 362 tysiące złotych.
W 2019 roku: przychody 91 milionów 91 tysięcy złotych; zysk netto 4 miliony 728 tysięcy złotych.
Średnie zatrudnienie: rok 2021 – 773 etaty, rok 2020 – 773 etaty, rok 2019 – 792 etaty.
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/oto-najwieksze-firmy-woj-swietokrzyskiego-zlota-setka-2022-to-olbrzymie-przychody-i-gigantyczne-zyski-zmiana-lidera-zestawienia/ga/c3-17072227/zd/62946323
Tężnię szumnie otwarto zaledwie w zeszłym roku. W. Sikora i Gmina Busku pieją z zachwytu do tej pory nad tym obiektem. Gdzie się nie spojrzy w internet tylko tężnia, tężnia i tężnia. Okazuje się, że nieco ponad rok po otwarciu, już trzeba wykonać szereg, zapewne kosztownych, prac i mamy PRZETARG NA TE ROBOTY!!! Pytam się: kto projektował to ustrojstwo, że już teraz trzeba tyle kolejnych robót wykonać? Pytam się, czy teżnia to „studnia bez dna”, do której będą teraz „wrzucane” kolejne pieniądze pod tytułem przetargów na różne roboty Moim zdaniem to MEGA SKANDAL!!! Brak słów!!! Kto tę tężnię tak zaprojektował??? W mojej opinii bezczelnością jest nazwanie szeregu tak poważnych prac, w niemal nowej tężni, „wykonaniem uspawnień”. A jakie to „usprawnienia”, to przeczytajcie sami. Oto SIWZ:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój w ramach
zadania pn. „Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego
i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”.
Zakres prac:
ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH OBEJMUJE NASTĘPUJĄCY ZAKRES ROBÓT:
I. Branża budowlana
1. obudowa schodów głównych wraz z zadaszeniem przestrzeni technicznej
2. zadaszenie zbiornika z solanką w konstrukcji drewnianej (drewno modrzewiowe)
3. zabudowa części otwartej wraz z ociepleniem komory pompowni w tym:
– ocieplenie istniejącego żelbetowego stropu nad pompownią oraz ścian pomieszczenia
– wykonaniem robót malarskich i posadzkowych w pomieszczeniu pompowni
– likwidacją istniejących przegłębień w zbiorniku na solankę
4. przegroda żelbetowa zbiornika solanki wraz z wykonaniem:
– podwyższenia istniejących ścian zbiornika na solankę
– posadzki cementowej w małym zbiorniku
– pomostu/podestu technicznego oraz drabiny z koszem ochronnym
5. wykonanie bramy dwuskrzydłowej w miejscu wskazanym w dokumentacji projektowej
6. wykonanie dodatkowych 2 szt. wejść technicznych w miejscach wskazanych na rysunku –
zał. nr 1, poprzez wykonanie wrót (drzwi) o wymiarze 2,0 x 1,0 m. Wrota wykonane z desek
z demontażu elementów drewnianych przestrzeni technicznych na ramiakach drewnianych.
Wrota wyposażyć w zawiasy, skobel wraz z kłódką na klucz (wszystkie elementy ze stali
nierdzewnej odpornej na korozję).
7. wykonanie 4 szt. krat ze stali nierdzewnej o prześwicie oczka 2 cm x 2 cm zamontowane w
zbiorniku na solankę w wymiarach:
– 75 cm x 75 cm – 1 szt.
– 75 cm x 75 cm – 2 szt.
– 50 cm x 50 cm – 1 szt.
8. wykonanie wylewki poziomującej o grubości 10 cm w komorze zbiornika solanki miniteżni o
wym. 1,4 m x 2,7 m
II. Branża sanitarna
– wykonanie instalacji dostarczania i zrzutu solanki z mniejszej komory zbiornika solankowego,
montaż zestawu pompowego wraz z jego sterowaniem
– odprowadzenie wód do studni kanalizacyjnej zlokalizowanej na zewnątrz obiektu tężni
III. Branża elektryczna
– wykonanie instalacji obwodów oświetlenia ogólnego
– wykonanie instalacji obwodów 3-faz 400V
– wykonanie instalacji obwodów 1-faz 230V
źródło:
https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/21455-postepowanie-wykonanie-usprawnien-w-obiekcie-tezni-busko-zdroj.html
Tężnię szumnie otwarto zaledwie w zeszłym roku. Waldemar Sikora i Gmina Busku pieją z zachwytu do tej pory nad tym obiektem. Gdzie się nie spojrzy w internet tylko tężnia, tężnia i tężnia. Okazuje się, że nieco ponad rok po otwarciu, już trzeba wykonać szereg, zapewne kosztownych, prac i mamy PRZETARG NA TE ROBOTY!!! Pytam się: kto projektował to ustrojstwo, że już teraz trzeba tyle kolejnych robót wykonać? Pytam się, czy teżnia to „studnia bez dna”, do której będą teraz „wrzucane” kolejne pieniądze pod tytułem przetargów na różne roboty Moim zdaniem to MEGA SKANDAL!!! Brak słów!!! Kto tę tężnię tak zaprojektował??? W mojej opinii bezczelnością jest nazwanie szeregu tak poważnych prac, w niemal nowej tężni, „wykonaniem uspawnień”. A jakie to „usprawnienia”, to przeczytajcie sami. Oto SIWZ:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój w ramach
zadania pn. „Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego
i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”.
Zakres prac:
ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH OBEJMUJE NASTĘPUJĄCY ZAKRES ROBÓT:
I. Branża budowlana
1. obudowa schodów głównych wraz z zadaszeniem przestrzeni technicznej
2. zadaszenie zbiornika z solanką w konstrukcji drewnianej (drewno modrzewiowe)
3. zabudowa części otwartej wraz z ociepleniem komory pompowni w tym:
– ocieplenie istniejącego żelbetowego stropu nad pompownią oraz ścian pomieszczenia
– wykonaniem robót malarskich i posadzkowych w pomieszczeniu pompowni
– likwidacją istniejących przegłębień w zbiorniku na solankę
4. przegroda żelbetowa zbiornika solanki wraz z wykonaniem:
– podwyższenia istniejących ścian zbiornika na solankę
– posadzki cementowej w małym zbiorniku
– pomostu/podestu technicznego oraz drabiny z koszem ochronnym
5. wykonanie bramy dwuskrzydłowej w miejscu wskazanym w dokumentacji projektowej
6. wykonanie dodatkowych 2 szt. wejść technicznych w miejscach wskazanych na rysunku –
zał. nr 1, poprzez wykonanie wrót (drzwi) o wymiarze 2,0 x 1,0 m. Wrota wykonane z desek
z demontażu elementów drewnianych przestrzeni technicznych na ramiakach drewnianych.
Wrota wyposażyć w zawiasy, skobel wraz z kłódką na klucz (wszystkie elementy ze stali
nierdzewnej odpornej na korozję).
7. wykonanie 4 szt. krat ze stali nierdzewnej o prześwicie oczka 2 cm x 2 cm zamontowane w
zbiorniku na solankę w wymiarach:
– 75 cm x 75 cm – 1 szt.
– 75 cm x 75 cm – 2 szt.
– 50 cm x 50 cm – 1 szt.
8. wykonanie wylewki poziomującej o grubości 10 cm w komorze zbiornika solanki miniteżni o
wym. 1,4 m x 2,7 m
II. Branża sanitarna
– wykonanie instalacji dostarczania i zrzutu solanki z mniejszej komory zbiornika solankowego,
montaż zestawu pompowego wraz z jego sterowaniem
– odprowadzenie wód do studni kanalizacyjnej zlokalizowanej na zewnątrz obiektu tężni
III. Branża elektryczna
– wykonanie instalacji obwodów oświetlenia ogólnego
– wykonanie instalacji obwodów 3-faz 400V
– wykonanie instalacji obwodów 1-faz 230V
źródło:
https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/21455-postepowanie-wykonanie-usprawnien-w-obiekcie-tezni-busko-zdroj.html
Hahahah dojebany parking koło hali i bombelek nie przejdzie się 20 metrów na trening bo mu się nóżka zmęczy. Więcej pińcset plusów
Jest parking koło hali bo na szczęście burmistrz Wąsowicz go wybudował. W dodatku jak widać został dobrze wykonany bo służy już chyba ponad 10 lat i nie słyszałem by był w tym czasie remontowany ?????
Dla mnie mógł go wybudować nawet chłop z Kameduł
”Hahahah dojebany parking koło hali i bombelek nie przejdzie się 20 metrów na trening bo mu się nóżka zmęczy. Więcej pińcset plusów” Z pozoru niby masz rację Kazek i przytaknąłbym Ci, gdyby nie jedno ale. Przyznałbym Ci rację gdyby wjazd na stadion obowiązywał wszystkich. Problem w tym, że wydaje mi się, że zakaz wjazdu dotyczy tylko wybranych. Wydaje mi się bowiem, że widuję na terenie stadionu auta. Wnioskuję stąd, że w Busku-Zdroju są uprzywilejowane jednostki, dla których zamknięta dla rodziców brama, otwarta jest na oścież. No i miejsce do parkowania na terenie stadionu też dla tych jednostek jest. Dlatego uważam, że nie masz racji i skoro temat został poruszony, to chętnie bym się dowiedział, kto jest w gronie tych uprzywilejowanych osób i w imię jakich racji korzystają te osoby z tego specjalnego jak widać wyróżnienia.
[…] O sprawie zaalarmował czytelnik lokalnego portalu infobusko.pl’. Oto treść listu. […]