Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem?

8 stycznia 2019 | Łukasz Szumilas FB 20190108 / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Na mocy nowej ustawy o samorządzie radni zdobyli uprawnienia kontrolne i możliwości kontroli dokumentów w jednostkach podległych gminie. Pierwszą kontrole w historii Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przeprowadzili radni opozycji: Magdalena Konieczna-Różycka Radna Rady Miejskiej w Busku-ZdrojuŁukasz Szumilas w związku z nieprawidłowym przebiegiem modernizacji Stadionu Miejskiego.

fot. Łukasz Szumilas

W dniu 4 stycznia 2019 roku odwiedziliśmy Wydział Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. ❗️❗️❗️
W wyniku przeprowadzenia kontroli dokumentacji stwierdziliśmy: że niezgodnie z umową podpisaną z wykonawcą głównym, Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój wypłacił pieniądze wykonawcy głównemu bez wymaganych w umowie dokumentów potwierdzenia zapłaty podwykonawcom.  Zastąpione zostały one oświadczeniami, które według litery prawa nie są dokumentami potwierdzenia zapłaty❗️❗️❗️

Sytuacja ta stwarza zagrożenie, że roszczenia podwykonawców będą musiały zostać zapłacone po raz drugi z środków budżetowych mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój?
Liczymy na pomyślne rozwiązanie sprawy dla mieszkańców oraz firm podwykonawców, które wywodzą się głównie z naszego regionu!

Zaległości dla tych kilku firm wynoszą około 1 000 000 zł?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl