TP: „Czy władze Buska zareagują dopiero kiedy dojdzie do tragedii?” - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: „Czy władze Buska zareagują dopiero kiedy dojdzie do tragedii?”

24 czerwca 2020 | Tygodnik Ponidzia 24.06.2020 / Jarosław Kruk 24.06.2020 | | 4 komentarze

Powstający w Busku pumptrack między osiedlem Kościuszki i ul. Pułaskiego przypomina bardziej ścieżkę rowerową z dziwnymi przeszkodami niż pumptrack. Brak odpowiednich band do zawrotów sprawia, że tor ani trochę nie jest funkcjonalny. Władze miasta lekką ręką wydają pieniądze z naszych podatków na coś co jest niebezpieczne i stwarza bardzo duże zagrożenie. Czy miasto zareaguje dopiero jak wydarzy się tu tragedia? – pytają mieszkańcy Buska-Zdroju. Co na to władze miasta? informuje na wstępie obszernego artykułu Tygodnik Ponidzia

fot. Jarosław Kruk

Pumptrack jest to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, który składa się z garbów, zakrętów profilowanych, a także małych „hopek” ułożonych tak, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Profesjonalnie zaprojektowany, a także wykonany tor pumptrack to miejsce dla użytkowników w różnym wieku – począwszy od maluchów na odpychanych rowerkach, po wymagających zawodników. To również ulubione miejsce rolkarzy, deskorolkarzy, osób na rowerach BMX, czy hulajnogach.

Tego typu obiekt powstaje między osiedlem Kościuszki i ul. Pułaskiego w Busku-Zdroju i już zdołał okryć się złą aurą. Projekt budowlany, a także jego wykonanie neguje część buskich sportowców, a także członkowie buskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ponidzie”.

Obiekt ten obarczony jest wieloma wadami i jest po prostu niebezpieczny dla jego użytkowników. Niestety nasze interwencje w tej sprawie pozostały bez echa. Władze miasta nie zareagowały na nasze uwagi, projekt nie był także z nami konsultowanymówi Jacek Szostak, prezes MUKS „Ponidzie”.

Z założenia zawartego w zapisie w projekcie budowlanym wynika , że obiekt taki powinna wykonać firma, która jest wyspecjalizowana w budowie pumptracków i wykaże się realizacją takich torów rowerowych. Pytaliśmy burmistrza dlaczego na etapie przetargu zostały całkowicie pominięte te kryteria oceny oferty? Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi – dodaje.

Z kolei burmistrz Waldemar Sikora w odpowiedzi na pismo członków klubu „Ponidzie” poinformował m.in, że… – cały artykuł na źródłowej e-stronie Tygodnika Ponidzie – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Pumptrack w budowie. Rolkarze wypadają z toru. Władze Buska ignorują uwagi

RK: Zapowiadają się kontrole ekstremalnego toru w Busku. Czy nowopowstały pumptrack to atrapa?

UMiG: Odpowiedź buskiego magistratu na publikacje Radia Kielce o nowym pumptraku – „chęć wykreowania szybkiej i taniej sensacji”

ED: Skatepark w Tarnobrzegu trzeci raz nie przeszedł odbioru! O złym wykonaniu obiektu wie już Polski Związek Sportów Wrotkarskich – a w Busku?

RK: TELEFON INTERWENCYJNY. Co dalej z przystankiem w Wełeczu? – bez wodza ani rusz

do Redakcji: Podwójne łańcuchy na ulicy Grotta. Zapomnienie, fuszerka czy artystyczna instalacja?

ED: Wiślica: Plac zabaw i siłownia pod chmurką przy szkole już ponownie otwarte – a w Busku?

KO: Czy w Busku „rewitalizacja” równa się dewstacja?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “TP: „Czy władze Buska zareagują dopiero kiedy dojdzie do tragedii?””

 1. PKW pisze:

  Panie i Panowie, myślę, że już pora na referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej.

  Do czego ci ludzie się dotkną – to zepsują.

 2. Edyta pisze:

  Przecież to nadal teren budowy. Podobno nie było jeszcze odbioru końcowego, więc jakim prawem ktoś teraz z tego korzysta ?? ?

 3. Edyta pisze:

  dokładnie, sztuczna nagonka i sztuczne problemy.. jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi ZAWSZE o pieniądze i władzę…

 4. ew pisze:

  kruku czy ty masz żólte papiery ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl