ED: Problemy z przebudową stadionu w Busku-Zdroju. Niesolidny wykonawca przeliczył się z siłami (foto) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Problemy z przebudową stadionu w Busku-Zdroju. Niesolidny wykonawca przeliczył się z siłami (foto)

27 grudnia 2018 | Adam Ligiecki - echodnia.eu 20181225 / Jarosław Kruk | | 7 komentarzy

5 listopada 2018 roku – tę datę zakończenia prac wyznaczono w ofercie przetargowej modernizacji Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju. Mamy 25 grudnia i… końca robót nie widać. Co gorsze, niesolidny wykonawca zszedł z budowy, niejasna jest też przyszłość inwestycji, której wartość oszacowano na blisko 5 milionów złotych.

Stan na 13.10.2018

Stan 27.12.2018

Plany były imponujące. W pierwszym etapie modernizacji stadionu przy ulicy Kusocińskiego zaplanowano, między innymi: budowę trzech boisk do piłki nożnej o nawierzchni naturalnej oraz boiska ze sztuczną trawą – tutaj także trybuny, sztuczne oświetlenie. Miały też powstać: boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej), kort do squasha, plac do jazdy na rolkach. Do tego przebudowa dwóch kortów tenisowych, w drugim etapie – modernizacja budynku klubowego. Obiekt marzeń – tylko przyklasnąć. Rzecz jednak w tym, by znaleźć jeszcze dobrego wykonawcę, a w ostatnich czasach – wysokich cen i kryzysu na polskim rynku budowlanym – jest o to bardzo trudno.

Do przetargu na wykonawstwo buskiej inwestycji zgłosiły się cztery firmy: z Katowic, Warszawy, Piaseczna, Dąbrowy Górniczej. Wybrano najtańszą ofertę – katowickiej spółki S-Sport, która opiewała na 4,98 miliona złotych. Pozostałe – w widełkach 6,6-8,5 milionów złotych. Skarbnik gminy z  … – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/problemy-z-przebudowa-stadionu-w-buskuzdroju-niesolidny-wykonawca-przeliczyl-sie-z-silami/ar/13764823

źródło: Echo Dnia

◙ infobusko.pl: – Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “ED: Problemy z przebudową stadionu w Busku-Zdroju. Niesolidny wykonawca przeliczył się z siłami (foto)”

 1. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk: …”kryzysu na polskim rynku budowlanym” ??!! – moim zdaniem jest wręcz przeciwnie – na rynku budowlanym jest boom i świetna koniunktura, najlepsza od wielu lat. Dlatego wykonawcy dyktują wysokie ceny.
  Narzuca się pytanie – jak umowy z wykonawcą zostały sporządzone – kto za ten bajzel zapłaci?

 2. Buszczanie nic się nie stało! nic się nie stało, Buszczanie nic się nie stało! pisze:

  A to ci niedobry wykonawca! A to łobuz jeden! Miało być pięknie a wyszło jak zwykle!

  Czy ktoś kto nie potrafi dopilnować finansowo i wykonawstwa Mickiewicza, Rynku, Dygasińskiego, itd, teraz stadionu za 5 mln nie powinien się w ogóle brać za inwestycję Tężnia szacowaną na dziś na 33 mln?! na dziś, bo docelowo może i 50.

  Czy ten ktoś nie powinien się podać do dymisji by nie narażać na kolejne wielomilionowe straty?

 3. ronaldinho pisze:

  No proszę. Do wyborów prawie 5 lat a tu już zaczyna się kampania… „Redachtorzyno” kruku, czy nie lepiej zamknąć ten „portal informacyjny” i tylko zawiesić tablice: Zapraszamy na portale informacyjne Radia Kielce, Echa Dnia… i pare innych, zamiast tak ciągle, w pocie czoła, pracowac metodą kopiuj – wklej, i jeszcze sie pod tym podpisywać… Czy to nie jest kradzież wartosci intelektualnych czy jak to sie tam nazywa? A fakt, ze dziesiąt lat temu kończyłes politechnikę o niczym nie swiadczy. Najwyżej o tym, żes był kiepski budowlaniec, skoro nie pracujesz dzis w tym fachu. Takis mądry, to wyjasnij kto ile straci, dlaczego straci, co sie zmieniło w cennikach budowlanych. A nie tylko mściśz się na Sikorze, bo cie kiedys wywalił z pracy za nieudolność. Ten drugi koleś z twojego komitetu tez niech się wykaże jakąś wiedzą merytoryczną. Bo rzucic pare haseł, popluć i namotać to potrafi kazdy. To na tyle. Mam nadzieję, że juz sie nie zobaczymy. Znaczy na necie, bo chyba dotrze do twojego … Czas się pakować i oddac pieniadze reklamodawcom ( o ile żes to ty im nie płacił, żeby to poważniej wyglądało). Panowie, 50 odwiedzin dziennie na portalu, to ma mój syn w gimnazjum. A zajmuje sie tylko i wyłącznie ichtiologią w gminie Busko.

 4. haha pisze:

  Z tych 50 odwiedzin odejmij moje, a pozostanie mniej.
  Jarku Redaktorku, nadal nie odpowiedziałeś ludziom na pytania zadane podczas wyborów, już po wszystkim więc możesz śmiało powiedzieć prawdę o sobie.

 5. […] ED: Problemy z przebudową stadionu w Busku-Zdroju. Niesolidny wykonawca przeliczył się z siłami … […]

 6. […] Na podstawie dostępnych informacji wydaje mi się, że na stracie inwestycji , w 2008 r. CAŁA mode… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl