RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył

9 stycznia 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 08.01.2020 / Jarosław Kruk 09.01.2020 | | 9 komentarzy

Jest szansa, że ostatecznie zakończy się modernizacja buskiego stadionu przy ulicy Kusocińskiego. Inwestycja jest bardzo opóźniona.informuje Marta Gajda na portalu Radio Kielce

Trawa rewitalizacja  buskiego stadionu. 2.01.2020 r. / fot. Jarosław Kruk

Stadion w Busku-Zdroju powstał w 1965 roku ze środków Totalizatora Sportowego, częściowy remont obiekt przeszedł w 2014 roku.

Pierwotnie prace miały się zakończyć w listopadzie 2018 roku. Niestety wykonawca, który podjął się gruntownej przebudowy obiektu, wykonał około 30 proc. robót i niespodziewanie zszedł z budowy. Były także problemy z zapłatą należności dla podwykonawców.

Część robót na stadionie dokończyła inna firma, a obecnie zadanie warte około 6 mln zł kontynuuje Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna. – W trakcie realizacji nastąpiło wiele zmian w projekcie, co spowodowało, że prace się przedłużyły. Poprzedni wykonawca pewne prace wykonał w sposób niewłaściwy. Poprawiamy, naprawiamy, dorabiamy. To bardzo trudna inwestycja także pod kątem grząskiego gruntu – informuje wykonawca, Jarosław Zabielski.

Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju ubolewa, że termin realizacji zadania wydłużył się. – Dobra wiadomość jest taka, że prace wokół głównej płyty boiska są już na poziomie ponad 60 proc. – podkreśla.

Równolegle prowadzona jest budowa wielofunkcyjnego boiska do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę, placu do jazdy na rolkach oraz kortu do squasha. Trwa także… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Radia Kielce.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył”

 1. Arek pisze:

  Stadion bardzo dobrze się buduje ostatnio przechodziłem widziałem w końcu będzie z prawdziwego zdarzenia oświetlenie głównej płyty,fajne boiska wymiarowe. A to że jeszcze poczekamy sobie na koniec budowy ehh było minęło. Odkąd przejęła to nowa firma wszystko idzie ku końca budowy tak trzymać.

 2. drajwer pisze:

  Mam pytanie do władz gdzie będą parkować auta te tłumy kibiców przyjeżdżających oglądać mecze na tych super stadionach godnych ekstraklasy?

 3. Łukasz Nowak do drajwera pisze:

  Ten problem można rozwiązać organizując za każdym razem w ramach komunikacji miejskiej linie dowozowe na stadion.

 4. Obiektywny mieszkaniec pisze:

  Gdzie będą parkować auta te tłumy?
  Bardzo blisko na parkingu przy ul Kusocińskiego to jest 20m od bramy stadionu.
  No panowie nie szukajmy dziury w całym. Jest parking jest tylko jak komuś się nie podoba przejść się 20m tylko musi mieć parking od razu przy bramie stadionu to jego już problem.

 5. drajwer do Obiektywny mieszkaniec pisze:

  Skoro jest jak piszesz parking na ul. Kusocińskiego to wytłumacz dlaczego na czas dożynek UMiG zaleca mieszkańcom kamienic przy stadionie nie używać samochodów i zabrania parkować na Kusocińskiego bo tam tworzy parking? Czy to nie skandal?

 6. Obiektywny mieszkaniec pisze:

  Ostatnie dożynki w Busku były w 2018r na stadionie (w 2019r były w Sieslawicach powód budowa stadionu)
  Doskonale pamiętam te dożynki bo na nich bylem. Wszystkie parkingi w obrębie stadionu były zajęte przez auta ,parking przy stadionie obok koscioła ,parking Kusocińskiego-hala,
  Parking przy skateparku nawet ludzie z dożynek stawały samochody na osiedlu Pułaskiego. Ulica Kusocińskiego odcinek stadion to ogolnie dwukierunkowa na czas imprez takich jak dożynki czy mecze to ulica ala jednokierunkowa dla lepszej organizacji ruchu. Nie spotkałem się z tym by na czas takich imprez UMIG informowalo mieszkancow Kusocińskiego stadion by parkowali na parkingu Kusocińskiego-hala. W dodatku ulica Kusocińskiego stadion to robi się parking i bez takich imprez po prostu mieszkańcy parkują sobie wzdłuż ulicy,jak ktoś się przyzwyczaił to nie problem jechać przez ten odcinek he.

 7. do drajwer pisze:

  Jakich kamienic? Przecież to wille z podwórzami, niech parkujżą na swoich terenach, a nie na ulicy.

 8. […] Czy obsunięta czasowo i kosztowo modernizacja stadionu została zakończona i czy budowa pumptracku również? Skoro zniknęły ogrodzenia, zdjęto […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl