NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019

28 kwietnia 2019 | naszemiasto.pl Adam Ligiecki 19.04.2019 | | 9 komentarzy

Impas w sprawie przebudowy Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju został przełamany. Ogłoszono informację o wyborze najkorzystniejszej oferty na dokończenie modernizacji obiektu. Dokonać mają tego dwie firmy – z Piaseczna i Koniemłotów, zaś wartość kosztorysowa robót budowlanych tej części inwestycji wynosi ponad 6,1 miliona złotych, znacznie więcej niż pierwotna wartość całego zadania – poinformował portal naszemiasto.pl

Pierwszy wykonawca wybrany przez buski ratusz w zaplanowanym terminie ukończenia całości zrealizował jedynie 30 procent robót i zszedł z budowy. Umowa z katowickim S-Sportem została ostatecznie rozwiązania. W marcu Gmina ogłosiła przetarg na dokończenie prac budowlanych (etap pierwszy). Zadanie zostało podzielone na dwie części. Zleceniodawca przeznaczył na nie odpowiednio: 162 tysiące 437 złotych oraz 3 miliony 167 tysięcy 563 złote.

Wpłynęły cztery oferty – każda znacząco przekraczała finansowe założenia buskiego magistratu. Gmina Busko-Zdrój – jak informuje naszemiasto.pl – nie ma jednak wyboru i zapłaci więcej, bo rozpoczęta rok temu, a następnie przerwana, inwestycja musi zostać dokończona.

Tuż przed Wielkanocą ogłoszono informację, że pierwszą część robót na stadionie dokończy firma Usługi Remontowo-Budowlane z Koniemłotów – za 188.553,09 złotych. Konkurent – Zakład Remontowo-Budowlany Andrzej Olesiński z Wolicy – proponował 215.000 zł. Drugą część wykona spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna, za 5.985.221,82 złotych brutto. Lokalna firma, Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Szafraniec z podbuskich Kołaczkowic, proponowała 7,7 mln złotych.

Prace budowlane mają się zakończyć do 31 sierpnia 2019 roku.

Co zostało na buskim stadionie do zrobienia? Najważniejsze rzeczy, to … – cały artykuł na źródłowej stronie naszemiasto.pl – po kliknięciu na link

8  Tygodnik Ponidzia [12.05.2019]: –  Dokończą buski stadion

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019”

 1. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Czyli podsumowując z pieniędzy podatników jest finansowana niekompetencja władz? Około 3 milionów złotych musimy dopłacić ze wspólnego budżetu?? Kto odpowiada za nadzór inwestorski inwestycji w Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju?

 2. anty-MB pisze:

  A jakie budowy przeprowadził prezes zapiekanka, lub szpitalny maciuś?
  Niech pochwali się, jaki z niego „inwestor”.
  Łatwo krytykować, jak nawet nie zna się procedur urzędowych.

 3. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Pytanie powinno być inne: Która inwestycja burmistrza Sikory została zrealizowana poprawnie?

 4. siwy pisze:

  Łatwo jest obrażać ludzi pracujących, co dzień systematycznie walczących z przepisami, muszących znać i przestrzegać procedur, gdy samemu mieszka się na garnuszku mamusi, nie ma się na koncie żadnej inwestycji budowlanej, za to ma długi.
  Zachowuje się jak „janusze” któmi się otoczył, co to potrafią tylko z browcem w łapie rzucać k… przed telewizorem, ale własnych dokonań mają zero.

 5. siwy pisze:

  Jakby tzw. radny o najwyższym IQ pracował kiedykolwiek w dziale inwestycji, choćby w firmie prywatnej, to by miał więcej pokory przed wytykaniem niepowodzeń u innych.

 6. S.A.W.A i przyjaciele pisze:

  Wszystkie inwestycje miasta i gminy leżą przez nieudolność Sikory i jego ludzi. To dobry materiał dka prokuratora! Może opowiedzą Panowie obpostepowaniach jakie toczone są przeciwko burmistrzowi oraz ludziom Porozumienia samorządowego? Żona burmisca odpowie niedługo za swoje oszustwa i okradanie gminy?

 7. S.A.W.A i przyjaciele pisze:

  No i oczywiście firma Ka-Trans żony pana Kryczki, która z takim zapałem dostarcza podsypki i kruszywa dla całego MPGK? Firmy rodzinne szwagrów to piramida finansowa okradająca mieszkańców oraz budżet gminy na potęgę?

 8. Mieszkaniec pisze:

  Przeciwko Porozumieniu Samorządowemu nie toczy się rzadne postepowanie

 9. anty-MB pisze:

  Jeśli „Mieszkaniec” pisze prawdę, to może pora, by sprawę miał radny celebryta i jego poplecznicy?
  Odpowiedziałby wtedy za ubliżanie innym. O ile jest poczytalny, co w jego wypadku nie jest wcale pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl