ED: Do dwóch razy sztuka? Ogłoszono przetarg na dokończenie przebudowy stadionu w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Do dwóch razy sztuka? Ogłoszono przetarg na dokończenie przebudowy stadionu w Busku-Zdroju

18 marca 2019 | Echo Dnia Adam Ligiecki 17 marca 2019 11:44 / Jarosław Kruk 18.03.2019 09:17 | | 0 komentarzy

Przebudowa buskiego Stadionu Miejskiego idzie jak po grudzie. Według pierwotnych założeń miała być zakończona w listopadzie 2018 roku, lecz wykonawca ze Śląska przeliczył się z siłami. Zrealizował zaledwie jedną trzecią planowanych robót (koszt inwestycji – prawie 5 milionów złotych), po czym umowa została zerwana. Teraz podejście numer dwa. – poinformowało 17 marca Echo Dnia

○ Wygląd inwestycji 27.12.2018 – do dziś niewiele się zmieniło.

W minionym tygodniu magistrat ogłosił przetarg nieograniczony „Przebudowa stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju – etap I – dokończenie robót”.

Chodzi o dużą inwestycję – znaczącą modernizację kompleksu sportowego przy ulicy Kusocińskiego. W jej ramach zaplanowano, między innymi: budowę trzech boisk do piłki nożnej o nawierzchni naturalnej oraz boiska ze sztuczną trawą – tutaj także trybuny, sztuczne oświetlenie. Miały też powstać: boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej), kort do squasha, plac do jazdy na rolkach. Do tego przebudowa dwóch kortów tenisowych, w drugim etapie – modernizacja budynku klubowego.

Plany były imponujące. Inwestycja miała być ukończona 5 listopada 2018 roku, nazajutrz po II turze wyborów burmistrza. Do tego jednak nie doszło, bowiem wykonawca, spółka S-Sport z Katowic, wcześniej zeszła z placu budowy i inwestycja utknęła w miejscu.

Przedmiotem aktualnego, drugiego zamówienia jest dokończenie rozpoczętych robót. Termin składania ofert jest bliski, to 28 marca 2019 roku. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania inwestycji potencjalny wykonawca będzie się musiał spieszyć, gdyż zadeklarowany termin wykonania robót to koniec sierpnia  – za kilka miesięcy.

Cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/do-dwoch-razy-sztuka-ogloszono-przetarg-na-dokonczenie-przebudowy-stadionu-w-buskuzdroju/ar/13971660

 

◙ podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl