List do Redakcji: "Wychodzi na to, że Pani Marońska, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w MPGK Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!" | JKR: w Busku jak jest widać coraz wyraźniej... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

List do Redakcji: „Wychodzi na to, że Pani Marońska, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w MPGK Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!” | JKR: w Busku jak jest widać coraz wyraźniej…

3 lutego 2023 | | | 91 komentarzy

Szanowna Redakcjo! Zwracam się do Państwa o nagłośnienie jakże bulwersującej sytuacji, o której usłyszałam od pracowników MPGK. Wychodzi na to, że Pani Marońska, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!”  – pisze na wstępie przysłanego 2023-02-03 maila do Redakcji czytelnik infoBusko.pl

„Moim zdaniem podchodzi to pod nepotyzm za przyzwoleniem oczywiście P. Sikory, bo czyż MPGK niepodległe jest burmistrzom.” / źródło: MPGK♂ | materiały prasowe

Oto pełny tekst korespondencji:

Szanowna Redakcjo! Zwracam się do Państwa o nagłośnienie jakże bulwersującej sytuacji, o której usłyszałam od pracowników MPGK. Wychodzi na to, że Pani Marońska’, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!

Z uzyskanych informacji wynika, że żona wiceburmistrza została dyrektorem ds. usług komunalnych. Z tego co widać na schemacie organizacyjnym MPGK  (https://mpgkbusko.pl/wp-content/uploads/2021/10/Schemat-Organizacyjny-MPGK-Sp.-z-o.o.-w-Busku-Zdroju.pdf) podlega jej Dział Gospodarki Odpadami, Składowisko Odpadów, Cmentarz Komunalny i Dział Remontowy.
Zatem moje zniesmaczenie budzi fakt, czy nie jest to skok na stanowiska Państwa Marońskich, czy owa Pani ma wykształcenie w zakresie ochrony środowiska, inżynierii środowiska aby mogła zajmować takowe stanowiska, czy owa Pani posiada wykształcenie budowlane oraz stosowne uprawnienia budowlane aby mogła prowadzić dział remontowy.
Czy może jest to (przypuszczenia) na zasadzie jako członek Porozumienia Samorządowego’ żona wiceburmistrza to trzeba coś dać.
Moim zdaniem podchodzi to pod nepotyzm’ za przyzwoleniem oczywiście P. Sikory, bo czyż MPGK niepodległe jest burmistrzom.
Imię i nazwisko autora proszę zachować do wiadomości Redakcji.


Jarosław Kruk:  „Koń, jaki jest, każdy widzi”’ – głosi słynny, często przytaczany cytat, zaczerpnięty z dzieła „Nowe Ateny”’, będącego jedną z pierwszych polskich encyklopedii powszechnych. Jej autor Benedykt Chmielowski♂ (1700-1763) , opisując w rozdziale „O zwierzętach. Czy wszystkie zwierzęta były w korabiu Noego? ” znaną mu faunę, hasło „Koń” rozpoczął właśnie tymi słowami: „Koń, jaki jest, każdy widzi” , dając od razu do zrozumienia, że nie poświęci zbyt dużo uwagi prezentacji zwierzęcia, które wszyscy dobrze znają.  Obecnie cytat ten jest używany na określenie czegoś oczywistego, o czym nie ma sensu dyskutować.

Odnosząc się do informacji przedstawionych w „Lisice do Redakcji”, powtórzę za Benedyktem Chmielowskim:  „Koń, jaki jest, każdy widzi”, od siebie dodając: „w Busku jak jest widać coraz wyraźniej.”….

◙ Podobne informacje:

Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]

WSI: Reprezentanci różnych środowisk o Waldemarze Sikorze (video)

Konwencja Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój, 5.09.2018

WSI: Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video)

Burmistrz Waldemar Sikora i urzędnicy UMiG Busko-Zdrój podjęli wyzwanie w ramach #GaszynChallenge [WIDEO] – a inne dzieci, a Dawid?

ED: Wiceburmistrz Michał Maroński przyjął wyzwanie 25 pompek przez 25 dni. Cel? Zwrócić uwagę na problem depresji WIDEO

PR24: Miasta jak prywatne folwarki. „Prezydenci każą zaciskać pasa, a wydają miliony na zaplecze i promocję” | JKR: A w Busku?…

🟥 💥💥💥 „INTERWENCJA” ODWOŁANA! Program INTERWENCJA TVP3 Kielce i Radia Kielce w Busku-Zdroju, zaplanowany na 11.01.2023 został odwołany!

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkadziesiąt metrów od zardzewiałej kładki za 9,5 mln, kilkaset od tężni za 25 mln i kilka kilometrów od Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

TP: LIST DO REDAKCJI: ? „Dlaczego Burmistrz dopuszcza się tak drastycznych działań, uderzając wprost w małe dzieci, rodziców i nauczycieli”

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

KO: „złożyłem zawiadomienia o nieprawidłowościach w działaniu kanalizacji sanitarnej w części uzdrowiskowej Buska.” | Czy „Oliwkiewicz to oderwany od rzeczywistości malkontent”?

Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie

„Wywóz śmieci: W N.Korczynie w 2022 r. 16 zł/osoby, w 2023 podobnie. W B-Z w 2022 r. 23 zł/osoby, w 2023 kto to wie? to SKANDAL, TO DNO I DWA METRY MUŁU, TO AROGANCJA, BEZCZELNOŚĆ I POGARDA”

List do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

🟥 TP: „To już lichwa! Podwyżka, którą zafundowało nam miasto zrujnuje nas”

🟥 „„Wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój” K**** mać!!! Panie inżynierze, jakiej bezczelności trzeba, aby ogłaszać przetarg na spier******* projektu oraz robót budowlanych?”

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

RK: Buski stadion dokończy nowy wykonawca. Będzie drożej | JKR: +8 mln! Czy warto przepłacać?

RK: Kiedy koniec przebudowy buskiego stadionu? | JKR: Ile w sumie będzie kosztował „bunkier AKS”?

RK: Prawie 2,5 mln zł trafi do Buska-Zdroju na rewitalizację zbiornika w Radzanowie. | 🟥 JKR: Czy kolejne miliony nie zostaną aby wyrzucone w błoto?

RK: Deptak w Busku kością niezgody. Kuracjusze: gdzie troska o przyjeżdżających na leczenie? | JKR: Wolnoć Waldeczku w swoim gniazdeczku

ED: Szefowa Willi Wiślica w Busku: Zostaniemy wykończeni przez… słupek | [FOTO]

💥 Nowy Ład w Zdroju: ⛔Zamknięcie ruchu na odcinku od Bristolu do BSCK, ruch jednokierunkowy na Lipowej, Kusocińskiego i Rokosza? [AKTUALIZACJA]

🟥 Kolejny groźny wypadek na ul. Objazdowej w Busku-Zdroju. Ciężarowa SCANIA z izotermą wywrócona, mięso na drodze. 8 zastępów straży pożarnej w akcji

UMiG: ⛔ Zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta. Zakaz wjazdu ze Słonecznej i Bajkowej na 1-go Maja | @: Mamy już kolejną w Busku, w mojej ocenie debilną i kretyńską organizację ruchu

List do Burmistrza: 🟥 KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

🟥 Groźny wypadek na „pumptracku” w Busku-Zdroju. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Tam jest niebezpiecznie! To zmarnowane pieniądze”

🟥 List do Redakcji: „Szanowny Panie Burmistrzu, tak nie może być” | JKR: „UWAGA STOPIEŃ” [AKTUALIZACJA]

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

RK: 💥 Mieszkańcy Buska niemal cztery godziny blokowali drogę [FOTO, VIDEO]

TP: 🟥 LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

91 odpowiedzi na “List do Redakcji: „Wychodzi na to, że Pani Marońska, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w MPGK Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!” | JKR: w Busku jak jest widać coraz wyraźniej…”

 1. 5 milionów złotych łapówki dla Rafała Baniaka w zamian za wart 600 milionów kontrakt na zagospodarowanie stołecznych śmieci. pisze:

  5 milionów złotych łapówki dla Rafała Baniaka w zamian za wart 600 milionów kontrakt na zagospodarowanie stołecznych śmieci. Znamy szczegóły zarzutów dla prezesa Pracodawców RP, a wcześniej wiceministra skarbu, a także trzech biznesmenów z branży gospodarowania odpadami zatrzymanych przedwczoraj przez CBA. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Baniaka i dwóch biznesmenów. https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-prokuratura-5-mln-lapowki-dla-baniaka-za-kontrakt-wart-600-m,nId,6575067#crp_state=1

 2. Ciekawe pisze:

  Już mamy taką jedną w Busku co jej mąż posadki załatwial i chyba nic dobrego z tego nie wynikło…

 3. Śwagier pisze:

  Waldi Miszka dwa bratanki i do rządów i do…? 🤣

 4. Lumpenproletariat pisze:

  Wstyd, k*rwa wstyd i żenada!

 5. do powyżej pisze:

  Wstyd panie Michale wstyd.

 6. Jola pisze:

  A ja powiadam, że jeśli tylko WS namaści MM na swego następcę, to wygra on wybory.
  Podobnie jak wielokadencyjni (bez)radni „jak zwykle za”.

  Prymitywnym i biernym ludziom w Busku nie przeszkadzały ustawki pod hurtownie żon, to nie powinny przeszkadzać także stołki dla żon.
  A DM „pracuje” w komunalce od lat: dotąd była zastępczynią kiero działu mieszkaniowego. Podobno nie chciała być dłużej w tym dziale po tym, jak się skompromitowała w buskim sądzie w sprawie z powództwa pewnego aktywisty kolejowego z Kolonii Górki.

 7. Porsche contra Fabia i Octawia? pisze:

  Podobno w czwartek pod bescekiem białe porsche tak dojechało ostro fabie i octawie ze aż im światła awaryjne się popaliły od napięcia a świadkowie mieli za darmo cyrk na kółkach do kwadratu. Prawda to?

 8. Brawo Ty! pisze:

  Taaak? Jeśli tak było to i bardzo dobrze! ktoś rusałkom wygarnął publicznie prosto w ślepia co i jak!

 9. Bo wszyscy buszczanie to jedna rodzina pisze:

  Bo wszyscy buszczanie to jedna rodzina
  Starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna
  Bo wszyscy buszczanie to jedna rodzina
  Starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna
  Hej, hej dzielmy się
  Hej, hej bzykajmy się
  Hej, hej dzielmy się
  Hej, hej bzykajmy się

 10. AKTUALIZACJA pisze:

  Czy ten pan i Pani to będą rodzicami?????????

 11. Gorzej być nie może pisze:

  Jeśli tak jest to nie zdziwię się jeśli w pewnym porsche z dużym przebiegiem zagotuje się woda w chłodnicy, przepalą się wszystkie bezpieczniki i szyby zajdą parą 🤣

 12. zl pisze:

  przecież czarny mercedes jest bezpłodny

 13. diagnosta pisze:

  W dobrym serwisie widocznie nawet stare i wychlastane martwe z pozoru wtryski ożywają 🍾 liczy się zarówno aparatura jak i umiejętności serwisanta 😉

 14. Lexus pisze:

  Prawda to, że MPGK poszerza działalność o serwis mercedesów? Może Lexusy też będą obsługiwać?

 15. Dyzma pisze:

  Lexusem to jeździ jeden słuszny projektant z MPGK.

 16. Do Dzialacza Patrioty z Gorki pisze:

  Na busko.com jest artykul o top 20 najpopularniejszych atrakcjach turystycznych w Świętokrzyskiem. Jak okazało sie ta „wieża z chrustu” zajęła 2 miejsce. Wyprzedził ja tylko JuraPark w Bałtowie.
  2 miejsce- Tężnia solankowa w Busku – Zdroju – 332 230 (w roku 2021 – 269 947). Pamietam jak jednego z dzialaczy z Gorki bardzo interesowala ilosc wejsc do „wieży z chrustu”

 17. eH!De pisze:

  Nie czepiajcie się że w Busku jest kolesiostwo i że ręka rękę myje. Przykład idzie z samej góry, od pisów.

 18. wulkanizator pisze:

  Ja zawsze mu powtarzalem, że jak się ma takiego lśniącego czarnego mercedesa i robi się ekscytujące jazdy na boku to powinno się pamiętać o dobrych gumach i częstych ich wymianach. Jemu szkoda było kasy uważał ze wystarczą regenerowane nadlewki.

 19. prawo i sprawiedliwość do eH!De 6 LUTEGO 2023 O 15:35 pisze:

  ”Nie czepiajcie się że w Busku jest kolesiostwo i że ręka rękę myje. Przykład idzie z samej góry” czyli uważasz, że jesli na górze kradną to niech i na dole kradną bezkarnie? jeśli na górze stołki dają swoim to niech i na dole rodzina przy korycie? jak na górze zdradzają żony to niech i na dole urzędują ze zdzirami, tak?

 20. Waldek pisze:

  Czy nowa pani dyrektor w zakresie obowiązków służbowych ma ogrzewanie i rurociągi?

 21. Jaka włada tacy dyrektorzy do: Jola 5 LUTEGO 2023 O 19:02 pisze:

  ” A DM „pracuje” w komunalce od lat: dotąd była zastępczynią kiero działu mieszkaniowego. Podobno nie chciała być dłużej w tym dziale po tym, jak się skompromitowała w buskim sądzie w sprawie z powództwa pewnego aktywisty kolejowego z Kolonii Górki.” czyli co? Była zastępcą kierownika w MPGK i ” się skompromitowała w buskim sądzie w sprawie z powództwa pewnego aktywisty kolejowego z Kolonii Górki”, tak? Teraz ta osoba z zastepczyni kierownika awansowała na dyrektora MPGK, tak? Zamiast spaść w dół to awansowała w górę, tak? Super!

 22. Moja Żona z zawodu jest Dyrektorem 🤣 pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=KEkGl2Ai2j0

 23. jaka władza tacy dyrektorzy pisze:

  skoro cesarz rzymski Kaligula konia swojego ulubionego mianował senatorem, dał mu żłób z kości słoniowej i przydzielił mu 18 służących, to powiem, że mnie te awanse w UMIG, BSCK czy MPGK wcale nie dziwią https://kliczkow.com.pl/cykl-najslawniejsze-konie-swiata-kon-senator-incitatus/

 24. do powyżej pisze:

  czy chcesz powiedzieć, że Sikora to taki buski Kaligula?

 25. jaka władza tacy dyrektorzy do: do powyżej 7 LUTEGO 2023 O 11:39 pisze:

  ”czy chcesz powiedzieć, że Sikora to taki buski Kaligula?” ja nie mówię i nie piszę, że ”Sikora to taki buski Kaligula”, wystarczy przeczytać mój komentarz ze zrozumieniem. Ja tylko przypominam to co działo się w Rzymie za czasów okrutnego i nielubianego cesarza Kaliguli, który u schyłku swoich rządów miał w głowie tylko imprezy, ucztowanie i organizowanie igrzysk dla ludu.

 26. Marcin pisze:

  @ Lumpenproletariat … Dlaczego czyjś awans, jest dla Ciebie wstydem i żenadą ?
  Żenadą jest komentowanie cudzych sukcesów, pod „przykrywka”. Wiesz coś, masz coś do powiedzenia ? Super, zostaw komentarz, wyraź swoją opinie … i tak jak Twoja opinia, niech również Osoba wyrażająca ją będzie Wszystkim znana. Tak wiem … „objechać” kogoś na necie jest łatwo, szczególnie … gdy się jest No Name.

 27. Lumpenproletariat pisze:

  Marcinku, chyba sobie jaja robisz że awans w instytucji podległej swojemu mężowi to sukces.

 28. Anna DO: Marcin 7 LUTEGO 2023 O 19:13 pisze:

  Prawdziwa cnota krytyki się nie boi, mówi ci to coś?

 29. Max pisze:

  To całe infobusko to tak jak TVP, promuje się swoich a opluwa innych. Żenada. Czy my Polacy tak powinniśmy się zachowywać. A wydawało się że poziom wykształcenia i wychowania osobistego jest na wyższym poziomie. Ale cóż, nic się nie zmieniło od czasów PRL. Ludzie dalej dają się manipulować i sterować przez pewne grupy tzw. „Mądrzejszych” ludzi. Tyle w temacie.

 30. Max11 pisze:

  To całe infobusko to tak jak TVP, promuje się swoich a opluwa innych. Żenada. Czy my Polacy tak powinniśmy się zachowywać. A wydawało się że poziom wykształcenia i wychowania osobistego jest na wyższym poziomie. Ale cóż, nic się nie zmieniło od czasów PRL. Ludzie dalej dają się manipulować i sterować przez pewne grupy tzw. „Mądrzejszych” ludzi. Tyle w temacie.

 31. Mirek pisze:

  To całe infobusko to tak jak TVP, promuje się swoich a opluwa innych. Żenada. Czy my Polacy tak powinniśmy się zachowywać. A wydawało się że poziom wykształcenia i wychowania osobistego jest na wyższym poziomie. Ale cóż, nic się nie zmieniło od czasów PRL. Ludzie dalej dają się manipulować i sterować przez pewne grupy tzw. „Mądrzejszych” ludzi. Tyle w temacie.

 32. Mirek1980 pisze:

  To całe infobusko to tak jak TVP, promuje się swoich a opluwa innych. Żenada. Czy my Polacy tak powinniśmy się zachowywać. A wydawało się że poziom wykształcenia i wychowania osobistego jest na wyższym poziomie. Ale cóż, nic się nie zmieniło od czasów PRL. Ludzie dalej dają się manipulować i sterować przez pewne grupy tzw. „Mądrzejszych” ludzi. Tyle w temacie.

 33. Hipokryzja pisze:

  Ten pseudoportal to żenada. Redaktorzyna nie zadała sobie trudu sprawdzić kwalifikacji tej osoby, bo może się okazać że wszystkie odpowiedzi w tym „niby” liście do redakcji byłyby twierdzące. Skupił się na nazwisku a nie na kwalifikacjach, a jak zaprzyjaźniony dyrektorek szpitala obejmował stanowisko , to nawet mu brew nie drgnęła.Kwalifikacje bo długo chorował. Jesteś zalosnym , małym człowieczkiem i żaden z Ciebie dziennikarz.

 34. MK do: Marcin 7 LUTEGO 2023 O 19:13 pisze:

  ”@ Lumpenproletariat … Dlaczego czyjś awans, jest dla Ciebie wstydem i żenadą ?
  Żenadą jest komentowanie cudzych sukcesów, pod „przykrywka”. Wiesz coś, masz coś do powiedzenia ? Super, zostaw komentarz, wyraź swoją opinie … i tak jak Twoja opinia, niech również Osoba wyrażająca ją będzie Wszystkim znana. Tak wiem … „objechać” kogoś na necie jest łatwo, szczególnie … gdy się jest No Name.” uwielbiam moralizatorskie, pouczające komentarze, takie jak choćby ten, których autorzy sami nie przedstawiając się z imienia i nazwiska ganią anonimowość, nonejmowość innych komentatorów, miodzio!

 35. OHOHO pisze:

  ALE SIĘ TROLL ODPALIŁ! PRAWDA W OCZY KOLE. MAX, MAX11, MIREK, HIPOKRYZJA – ORAZ INNE WCIELENIA TEJ SAMEJ OSOBY – ILE ZAPŁACIŁ CI ZA TO TEN, KTÓREMU NA TYM ZALEŻY? – wYPOWIEDZ sIĘ.

 36. Jerzy Rogucki pisze:

  Miałem nie wypowiadać sie w tj sprawie. Ale zaciągnąłem trochę języka ty i tam. Jaka ta Pani jest i jakie jej sa kompetencje to proszę porozmawiać z pracownikami MPGK. Niewątpliwe jest to żenujące, że tak się awansuje swoich ludzi ale co sie dziwić skoro na górze tak jest to czemu lokalnie tak ma nie być, wszak nasz Burmistrz z Panem Lipcem za pan brat. Przecież vice Burmistrz był członkiem PiS to się nauczył co i jak.
  Ale mieszkańcy sa naprawdę zbulwersowani ta sytuacją. Nie wspomnę już, że i syn prezesa też tam pracuje.

 37. TIR do Jerzy Rogucki 8 LUTEGO 2023 O 07:22 pisze:

  Jeśli można to ja dodam jeszcze od siebie pytanie: Czy prawdą jest to, że firma Ka-Trans Danuta Kryczka dostarczała samochodami ciężarowymi materiały na potrzeby MPGK? (https://panoramafirm.pl/%C5%9Bwi%C4%99tokrzyskie,buski,busko_zdr%C3%B3j,ho%C5%82du_pruskiego,17/ka_trans_danuta_kryczka-oerfwy_pie.html )

 38. CO NA TO SPOŁECZEŃSTWO BUSKA pisze:

  DYREKTOR W BSCK I Z-CA TEŻ SĄ Z ZAWODU DYREKTORAMI . TU DOPIERO JEST ŻENADA.PAN TOMASZ ŻE MA SMUTNY WYRAZ TWARZY ZOSTAŁ USUNIĘTY ZE STOŁKA Z-CY DYREKTORA .

 39. Stefan pisze:

  Widzę że redaktor zamieścił list do redakcji i nawet nie sprawdził czy ta Pani ma kwalifikacje, jakie na studia i uprawnienia, ale nakręcił z tego aferę bo to żona wiceburmistrza, tak jakby nie liczyła się jej wiedza czy kompetencje. I tak mnie naszło że jak taki temat jest publikowany to ja też napisze list do redakcji. W innej naprawdę poważnej i bulwersującej sprawie.

  „Szanowna redakcjo”
  Jako wieloletni i już emerytowany pracownik Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. zakładu, który jest miejscem pracy 800 pracowników i ich rodzin. Proszę zająć się poniższym tematem.
  Czy to prawda że z trzech obiektów leczniczych tj . Szpital Krystyna, Szpital „Górka ” i Sanatorium Marconi, tylko Szpital „Krystyna” generował zadłużenie podczas gdy pozostałe dwa były cały czas na plusie? Jakiś czas temu dyrektor Marconiego (za czasów zarządzania którego sanatorium przynosiło zyski) został odwołany i na jego miejsce przyszedł restaurator ze Staszowa , którego kompetencje to zasiadanie w jednej ławie klubowej w sejmiku z innym „wybitnym” dyrektorem Maciejem Gawinem. Czy to prawda że w ostatnim czasie został odwołany kolejny dyrektor , tym razem szpitala „Górka ” , wybitny i ceniony specjalista , którego zarządzanie również przynosiło dochody Uzdrowisku, bo „Górka” również była na plusie? Kto teraz zostanie powołany na jego miejsce? Kolejny kolega Radnego Gawina z sejmiku? Czy to prawda że od kiedy ten pan jest dyrektorem „Krystyny” Szpital cały czas jest na minusie? Jakie kompetencje i doświadczenie mają osoby, które zarzadzajem zakładem pracy prawie 800 osób? To jest powazny problem Panie redaktorze. Czy będzie Pan wybiórczo dobierał tematy?

  Oczywiście zgodnie ze wszelkimi prawidłami list został wysłany na skrzynkę portalu.

 40. Społeczeństwo Buska pisze:

  Gdy żony swoich mężów się zafiksują, żeby awansować czyims kosztem, to nawet najweselsza twarz nie pomoże.

 41. Do Stefana pisze:

  Redaktor znając życie tematem się nie zajmie nie opublikuje nic co najwyżej napisze że jest za mały i nikt z nim nie chce rozmawiać…temat ucichnie i na to wszyscy liczą w ubz a dyrektor Krystyny nadal dumnie w kapeluszu będzie się lansował

 42. SPRAWIEDLIWIE pisze:

  Panie redaktorze ,może panu się uda dowiedzieć na czyje polecenie została zatrudniona dyrektorka w bsck przywieziona w worku z Kielc,bo już po jej wypowiedziach po 2 latach pracy można wnioskować do czego się nadaję. co był jej winny Pan Tomasz -osoba kompetentna i z dużym doświadczeniem w zakresie kultury, a powołać zastępcę z ZAWODU – żonę byłego prezesa UBZ i kolegi obecnego burmistrza . tu dopiero trzeba nie mieć wstydu i osobistej godności. NIE MOZNA BYŁO ZROBIĆ KONKURSU ? DOBRO WRACA ALE I ZŁO TEŻ. GDZIE JEST W TYM PRZYPADKU TA MĄDROŚĆ BURMISTRZA I OSZCZĘDNOŚCI DO KTÓRYCH NAWOŁUJE INNYCH DYREKTORÓW JEDNOSTEK MU PODLEGŁYCH ? PROSZĘ PRZECZYTAĆ NA STRONIE RADIA KIELCE O TYM, ŻE PIŃCZOWSKIE SAMORZĄDOWE CENTRUM KULTURY , JAKO JEDNA Z DWÓCH INSTYTUCJI W POLSCE , ZNALAZŁO SIĘ NA KARTACH NAJNOWSZEGO ,,ROCZNIKA KULTURY POLSKIEJ ,, ZA POZYSKANIE ŚRODKÓW Z ZEWNĄTRZ NA ROZWÓJ KULTURY W PINCZOWIE. A W BUSKU BURMISTRZ PRZEKAŻE ŚRODKI Z BUDŻETU MIASTA I GMINY I OCHRONI TE,,DAMY ZE SPALONEGO TEATRU ,,

 43. Do poprzednika pisze:

  Szkoda ze doczytałeś o Domu Kultury w Pińczowie a nie doczytałeś że Teznia w Busku to drugie najchętniej odwiedzane miejsce przez turystów.

 44. Do powyżej pisze:

  Nie se*raj się już z tą tężnią. I co w związku z tym?

 45. Do powyzej pisze:

  A nic ale aż mi lepiej jak takim krytykom wieży z chrustu skaczę ciśnienie

 46. Do powyżej pisze:

  Tak, na pewno im skacze.

 47. DO -DO POP[RZEDNIKA pisze:

  Tężnia w Busku to pomysł chyba burmistrza a nie dyrektorek – papug , co one się do tego przyczyniły-bzdura .Jeżeli już to pani kierownik MAŁGORZATA zachęca na różne sposoby kuracjuszy i turystów do odwiedzania tężni oraz zatrudnieni tam pracownicy /bardzo mili i uprzejmi/. spaceruję tam prawie codziennie i każdego dnia tam coś się dzieje. nawet dzieci teraz tam widzę. Ale chyba tu chodzi z tym Pińczowem o pozyskane środki z zewnątrz a nie o turystów . Pińczów nie ma tężni ani kuracjuszy. Skoro tak to rozumiesz -to tak wygląda twoja praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl