WSI: Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

WSI: Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video)

31 października 2018 | wyborysamorzadowe.info / Jarosław Kruk | | 7 komentarzy

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Radni Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój wyrażają pełne poparcie dla naszego kandydata na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory. To osoba sprawdzona, uczciwa, rzetelna i odpowiedzialna.

Wszelkie inwestycje, które zostały zapoczątkowane przez obecnego burmistrza są przemyślane i transparentne. Jesteśmy przekonani, że kierunek który obrało Busko-Zdrój przed ośmioma laty jest kierunkiem właściwym, spełniającym oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Z najnowszych danych GUS wynika, że sprzedaż noclegów w regionie buskim w pierwszym półroczu tego roku wynosiła 365 tysięcy. Wyprzedziliśmy m.in. Sopot , Kazimierz , Nałęczów , Lublin czy Toruń. To tylko jeden przykład, który pokazuje jak liczącym miastem uzdrowiskowym staje się Busko-Zdrój. Liczba turystów i kuracjuszy wprost przekłada się na zwiększenie wpływów z lokalnych podatków, wzrost sprzedaży usług uzdrowiskowych i okołouzdrowiskowych, a także zwiększenie miejsc pracy. Obecnie stopa bezrobocia w Busku-Zdroju jest najniższa w województwie i jedna z niższych w kraju.

Rozwój miasta i gminy oraz realizowane już inwestycje nie byłyby możliwe bez dobrej i rzeczowej współpracy burmistrza z radnymi. Wszelkie obecnie realizowane inwestycje były zawsze pozytywnie opiniowane przez Radę Miejską. Dzięki tej dobrej współpracy możemy dzisiaj cieszyć się z nowych ulic, dróg, parkingów, skwerów i chodników. Ta dobra symbioza zaowocowała m.in. budową Skate Parku, rewitalizacją Al. Mickiewicza, budową nowych terenów rekreacyjnych, świetlic wiejskich, strażnic, wymianą i modernizacją oświetlenia w całej gminie, termomodernizacją budynków, budową instalacji fotowoltaicznych i solarnych na domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej, budową nowych mieszkań socjalnych, modernizacją starego i budową nowego systemu kanalizacji w całej gminie, rozbudową i modernizacją obiektów sportowych w tym stadionu miejskiego. Przed Gminą Busko-Zdrój kolejne inwestycje, część z nich już się rozpoczęła a na większość uzyskano ogromne dofinansowanie środków zewnętrznych sięgające do 60%. Suma tych inwestycji to przeszło 205 mln zł. Są to m.in. rozpoczęta już budowa parku rekreacji „Małpi Gaj” wraz z systemem ścieżek i parkiem linowym, utworzenie inkubatora aktywności społecznej, budowa już zaplanowanych świetlic wiejskich, zakończenie budowy nowych dróg i łączników, budowa nowych ścieżek rowerowych, rewitalizacja części zdrojowej wraz z budową tężni, utworzenie nowych miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych, remont zabytkowych budynków w części rewitalizowanej, budowa nowych boisk szkolnych, rozbudowa i doposażenie szkół i przedszkoli. Inwestycje te przygotowywane latami i opiniowane przez komisje rady miejskiej są już w początkowej fazie realizacji. Zaplanowane latami inwestycje to nie magnesy na tablicy, nie można ich przestawić ręką bez konsekwencji. Rezygnacja z nich oznaczać będzie przede wszystkim bezpowrotną utratę otrzymanego dofinansowania. Sprawi to, że pewne już zaplanowane inwestycje mogą nigdy nie powstać.

Wygrane przez Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój wybory do Rady Miejskiej, potwierdzają dobry kierunek jaki obrała Gmina Busko-Zdrój.

Podczas pierwszej tury wyborów samorządowych okazali Państwo wsparcie dla naszych dotychczasowych działań i planów na przyszłość Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Prosimy o poparcie dla naszego kandydata poprzez oddanie głosu 4 listopada w II turze wyborów na Waldemara Sikorę.

Z poważaniem
Radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój

 

Materiał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ

źródło: wyborysamorzadowe.info: – Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “WSI: Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video)”

 1. Adam pisze:

  Cieniutki łabędzi śpiew sikorek przeddzień klęski. Mocodawca – PSL dostało baty, straciło sejmik, marszałka, traci wszystkie resortowe stanowiska, już nie będzie miało ani posadki ani złotówki do zaoferowania dla swoich. W Uzdrowisku rozpoczęło się pakowanie i czyszczenie gabinetów.
  PiS które popierało Sikorę też go opuściło – do Buska wesprzeć Sikorę nie przybył nikt – poseł Lipiec zjawił się ze wsparciem w Pińczowie, naczelnik Kaczyński odwiedził Skarżysko, Beata Szydło Małogoszcz i Kielce, poseł Kwitek i senator Rusiecki Sandomierz, itd, a do Buska nie przyjechał nawet pies z kulawą nogą by wesprzeć Sikorę. To jasny i czytelny znak, że PiS olało Sikorę.

  A co znaczy Sikora bez Zjednoczonej Prawicy – PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski, które w Kielcach będą rządziły i rozdysponowywały pieniądze? nie znaczy nic.

  Epoka PSL i łatwych pieniędzy od marszałka skończyła się. To se ne wrati.

  Dziś rozum podpowiada, że trzeba trzymać z tym kto ma „złoto”.
  Dziś warto wiec postawić na Jerzego Szydłowskiego, który ma bezpośrednie poparcie Zjednoczonej Prawicy i posła Michała Cieślaka z Porozumienia, posła który pokazał przez mijające 3 lata, że on działa, wspiera, pomaga, jest skuteczny i pomocny, posła za którym stoi m.in. premier Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Emilewicz, a nie dinozaur Kolarz i idący w odstawkę Karol Kliś i GG-PSL.

 2. Mieszkaniec Buska pisze:

  Pani Wojnowska, niechże Pani przestanie siać tą propagandę. Plecie Pani trzy po trzy. Pani stwierdzenie „Obecnie stopa bezrobocia w Busku-Zdroju jest najniższa w województwie i jedna z niższych w kraju.” jest czysto propagandowe i tendencyjne. Mówi Pani o bezrobociu rejestrowym. Faktyczne bezrobocie, to całkiem inna sprawa. Po drugie bezrobocie jest małe, bo Busko się wyludnia i staje się pomału miastem emerytów i kuracjuszy. Młodzi uciekają stąd gdzie pieprz rośnie i niech Pani temu nie próbuje nawet zaprzeczać, bo to są fakty! Z oczywistymi danymi też będziecie Pani dyskutować?

  W artykule na echodnia.eu z dnia 22.02.2018 pt. „To zła wiadomość: jest nas coraz mniej – w powiecie buskim już poniżej 72 tysięcy” możemy przeczytać:
  „Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń: liczba mieszkańców powiatu buskiego systematycznie spada, z roku na rok. Teraz – już poniżej kolejnej bariery: 72 tysięcy osób. Gorzej, że wyludnia się również stolica powiatu. Busko-Zdrój ma dzisiaj tylko 15 tysięcy 446 mieszkańców, a liczba ludności w gminie spadła po raz pierwszy poniżej 32 tysięcy.”

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/to-zla-wiadomosc-jest-nas-coraz-mniej-w-powiecie-buskim-juz-ponizej-72-tysiecy,12954726/
  ————————————–
  W artykule na echodnia.eu z dnia 19.08.2017 pt. „W powiecie buskim jedynie gminie Solec-Zdrój przybywa mieszkańców.” możemy przeczytać:
  „Populacja spadła też w dwóch miastach powiatu buskiego – Busku-Zdroju i Stopnicy. Więcej osób ubyło z Buska-Zdroju (16 319 osób na 1 stycznia 2017 i 16509 osób na 1 stycznia 2016).”

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/w-powiecie-buskim-jedynie-gminie-soleczdroj-przybywa-mieszkancow,12401128/
  ——————————————
  Konkluzja jest oczywista:
  1 styczeń 2016 – 16 509 osób
  1 styczeń 2017 – 16 319 osób
  styczeń 2018 – 15 446 osób

  W ciągu dwóch lat ubyło z Buska (15 446-16 509=1063) 1063 osoby!!!

  Artykuły powstały na podstawie oficjalnych danych GUS-u, czyli według danych meldunkowych. Wiadomo, faktyczne zamieszkiwanie w danym miejscu a zameldowanie nie zawsze idą w parze. Ktoś wyjedzie za granicę, a w Busku pozostaje zameldowany. Ktoś wyjedzie na studia i zostaje w dużym mieście. Wynajmuje tam mieszkanie i nie ma meldunku, a zameldowany jest nadal w Busku, etc. Sięgamy więc do danych Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku Zdroju, w zasobach której znajduje się większość bloków w Busku. Ilość mieszkańców w poszczególnych latach przedstawiała się następująco:
  2009-7833
  2010-7686
  2011-7507
  2012-7317
  2013-6756
  2014-6477
  2015-6265
  2016-6095
  Zatem w ciągu SIEDMIU lat ilość mieszkańców spadła o 1738 osób, z 7833 do 6095 osób, co stanowi średni roczny spadek o 248 osób. Procentowo ubyło 22,18 % mieszkańców, czyli praktycznie JEDNA CZWARTA!

  Przypomnijmy zatem Pani Wojnowskiej, jak się ustosunkowywała do problemów bezrobocia na przykład na Sesji Rady Miasta:

  W protokole z Sesji Rady Miasta, która odbyła się 23.03.2017, na stronie 22 możemy przeczytać, iż Radna Lucyna Wojnowska, a zarazem Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju powiedziała, że „Młodzi ludzie nawet nie przystępują do egzaminu końcowego w szkole, tylko od razu wyjeżdżają za granicę.”
  http://dl.umig.busko.pl/protokoly/2017/protokol_rm-2017-s27.pdf

  W artykule http://www.radio.kielce.pl/post-65540 czytamy:

  „Dyrektorzy szkół z Kielc oraz z Buska-Zdroju będą wspierać Ministerstwo Edukacji Narodowej w reformie szkolnictwa zawodowego. Przy resorcie powstała właśnie Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych.”
  „Dziś minister Anna Zalewska powołała do rady Małgorzatę Banasik-Rusak, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Kielcach oraz Lucynę Wojnowską, kierującą Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.”
  „Kandydatów z naszego regionu wybrało Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Kazimierz Mądzik tłumaczy, że obie szkoły świetnie współpracują z przedsiębiorcami, a absolwenci placówek nie mają kłopotu ze znalezieniem pracy.”

  W artykule http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/dyrektorka-szkoly-z-buska-w-krajowym-gremium-dyrektorow-bije-rowniez-swoj-studniowkowy-rekord,12880774/ możemy też przeczytać:

  „- Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia otrzymałam informację, że zostałam wybrana do Rady Dyrektorów. Jednym z kryteriów wyboru było to, że absolwenci naszej szkoły nie mają problemów ze znalezieniem pracy, a to świadczy, że dobrze kształcimy młodzież. Na te wyniki pracuje cały zespół nauczycieli, którym dziękuję za ich codzienną, mozolną pracę, zarówno dydaktyczną, jak i wychowawczą – podkreśla dyrektor popularnej „budowlanki”.

  Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska na Sesji Rady miasta mówi co innego, a w mediach co innego?
  Pytam się zatem, jaka jest prawda i o co tu chodzi? Skoro „Absolwenci naszej szkoły nie mają problemów ze znalezieniem pracy.”, to czemu „Młodzi ludzie nawet nie przystępują do egzaminu końcowego w szkole, tylko od razu wyjeżdżają za granicę.”?

  Wczoraj na debacie w Belwederskiej swoje, pożal się Boże, teorie wygłosił Wróbel z Sawy, że w Busku nie ma bezrobocia. Tak panie Wróbel, panu się wydaje, że nie ma bezrobocia, na podstawie tego, że akurat do Sawy to walą pracownicy drzwiami i oknami, taką ma ta hurtownia „wspaniałą” opinię jako pracodawca…Tyle w temacie.

 3. Mieszkaniec Buska pisze:

  Czy nasz Burmistrz sam nic od siebie nie potrafi powiedzieć. Nawet w Echu czytał z kartki To jest żenujące. Co do poparcia stowarzyszenia zobaczycie Państwo jak ewentualnie wygra Szydłowski zaraz będzie zmiana niektórych stanowisk. Ktoś kiedyś powiedział tylko głupi pozostaje na tonącym okręcie. A ten okręt władzy Tonie. Wiele osób z Buska pragnie nowego otwarcia ludzi prężnych nowoczesnych z ambicjami. Jako mieszkaniec miasta liczę, że się nie zawiodę głosując na p. Szydłowskiego.

 4. HaHA pisze:

  W nie tak dawnych czasach Jurek był prezesem Porozumienie Samorządowego Busku.
  Dział tam bardzo prężnie organizując różne akcje społeczne i charytatywne – piękna działania. W pewnym momencie, chyba dostał takie parcie by zostać burmistrzem, że porzucił powyższe działania.
  Co Jurek zrobił odkąd wystąpił z PS?

 5. Marek do HaHa pisze:

  Ponoć to nieładnie odpowiadać pytaniem na pytanie, ale nie mogę się powstrzymać by zapytać CO ZROBIŁ PRYWATNIE, SAM OD SIEBIE WALDEMAR SIKORA DLA BUSKA?

 6. HaHA pisze:

  Marku,
  jeżeli prześledzisz moje komentarze to będziesz wiedział na kogo zadeklarowałem swój głos w wyborach, nie lubię po prostu jak parę osób zapatrzonych w jednego kandydata J.Sz., którego znam od 40 lat i darzę wielkim szacunkiem, prowadzą tak nieczystą rozgrywkę, wręcz ubliżając. Jak się pisze o jednym kandydacie to powinno się pisać i o drugim. Niestety portal w założenia jako informacyjny dla mieszkańców, stał się narzędziem do rozgrywek polityczny. Niestety nie przyniósł on ludziom tu promowanym należytego rezultatu w wyborach. Może taka walka jak ta prowadzona na tym portalu przynosi odwrotny skutek do zamierzonego?

 7. HaHa pisze:

  Najerzekacie w kpmentarzach na buskich przedsiebiorcow. A kim jest Jurek jak nie jednym z nich. Narzekacie na wysokie podatki a mnie ciekawi jak glosowal Jurek jako radny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl