UMiG: Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju

18 maja 2024 | UMiG Busko-Zdrój 16.05.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 18.05.2024 | | 13 komentarzy

W dniu 16 maja 2024r Gmina Busko-Zdrój zawarła umowę na roboty budowlane dla zadania pn. „Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju”. – informuje 16.05.2024 na swej e-stronie Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju

W dniu 16 maja 2024r Gmina Busko-Zdrój zawarła umowę na roboty budowlane dla zadania pn. „Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju”. / źródło: busko.com.pl

Realizacja projektu wiąże się z budową pięciowlotowego ronda oraz z wprowadzeniem ruchu okrężnego, ale także z gruntowną przebudową dalszych odcinków ulicy Grotta. Powstanie tu m.in. kolejny fragment ścieżki rowerowej, obustronne chodniki i nowe zatoki autobusowe. Projekt przewiduje również budowę sieci kanalizacji deszczowej, nowej linii oświetlenia ulicznego oraz przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej.

źródło: google.maps♂

Wartość umowy wynosi: 4 910 306,18 złotych z czego ok. 80% stanowi dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” w wysokości 3 900 845 zł.

Wykonawcą inwestycji jest lokalne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „BAZKAM” s.c. Prace budowlane, zgodnie z harmonogramem zadania, potrwają do kwietnia 2025 r.

◙ Podobne informacje:

W Busku-Zdroju rusza przebudowa ulic Partyzantów, Grotta i Batorego. Od 1 marca zmiany w organizacji ruchu | JKR: Dla jednych ulga, dla innych zmartwienie…

TP: 🟥 „Mamy dosyć! Chcemy kanalizacji na ul. Partyzantów. Niech władze miasta coś z tym w końcu zrobią”

bcpl: I Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE | JKR: Gratulacje i życzenia

💥💥💥 ED: Wybory samorządowe 2024. Jerzy Szydłowski nowym burmistrzem Buska-Zdroju. Pokonał Michała Marońskiego w drugiej turze ♦ JKR: Gratulacje dla zwycięzcy!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “UMiG: Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju”

 1. vevrev pisze:

  to na razie poprzednika inwestycja czekamy na zmiany (na razie słabo to idzie) oraz nowe pomysły p. Szydłowski

 2. Nowak Robert pisze:

  A moze wreszcie obsrany zdroj Pan Szydlowski ogarnie

 3. bart pisze:

  Chwali się nowemu burmistrzowi, że jako pierwsza poważna inwestycja będzie coś, co jest faktycznie potrzebne. Widać inżynierskie, pragmatyczne podejście.

 4. vevrev pisze:

  Robercie Nowak trzeba rano iść z karcherem i umyć ławki ot cały problem od lat nie do ogarnięcia przez zarząd ZUK.

 5. Enough is enough! - do everev pisze:

  piszesz: na razie słabo to idzie

  po dwóch tygodniach od objęcia urzędu tych chcesz już fajerwerków?

 6. everev pisze:

  Do Enough is enough! jak jest się przygotowanym to wie co robić, np w MPGK przecież to żaden problem, bo gdzie indziej to tak, tam jest to bardziej skomplikowane ustawa o pracowniku samorządowym.

 7. Enough is enough! - do everev pisze:

  No dopiero teraz ma dostęp do wielu rzeczy!
  Dopiero teraz może się zapoznać ze szczegółami!
  Dopiero teraz może rozmawiać z innej pozycji!
  A jak ktoś działa na chybcika, to się oczywiście myli.
  Myśl, Człowieku, myśl!

 8. everev pisze:

  Przecież nie jest nowy tam, tylko latami był radnym i nawet przewodniczącym rady miejskiej. Wiec myśl człowieku!!!

 9. Enough is enough! - do everev pisze:

  pierd…isz jak potłuczony.
  najpierw dokumenty, a potem działanie
  Myśl człowieku!

 10. everev pisze:

  właśnie twoje wypowiedzi świadczą o twojej wiedzy:) żal tego czytać!

 11. Łukasz Nowak pisze:

  Nurkówna była przed laty w radzie nadzorczej PKS Busko-Zdrój S. A.
  Oby pod jej przewodnictwem w radzie miejskiej nasza Gmina nie skończyła, jak ś. p. PKS Busko pod nią w radzie nadzorczej…

  Trzeba sprawdzić, ile lat Ciepliński łączy posadę w MGPS (również dla żony) z miejscem w radzie miejskiej… Ten układ mu jest wyjątkowo korzystny, bo nie tylko ma wysoki dodatek do wynagrodzenia w MGOPS w postaci diety radnego, ale też… pozostali radni musieliby się zgodzić na wyrzucenie go z pracy. A więc jest nie do ruszenia. To wyjaśnia, skąd tak nadskakiwał Sikorze. Pamiętajcie: by zapunktować u Sikory i Marońskiego (ergo: dostać miejsce na liście wyborczej) Ciepliński był prowodyrem szczucia na pana Szumilasa i nadal obraża go redukując nazwisko do jednej litery…

 12. Łukasz Nowak: przebieg audiencji u burmistrza Szydłowskiego pisze:

  Wczoraj (20.05) byłem na spotkaniu z p. burmistrzem Szydłowskim. Podczas audiencji zapytałem, czy zamierza odstąpić od rozbudowy Domu Zdrojowego i zaproponowałem, by środki zapisane w budżecie na tę fanaberię przeznaczyć na zakup autobusów niskopodłogowych. Pan burmistrz odpowiedział, iż na razie nie jest ustalone, czy ta rozbudowa będzie anulowana, gdyż jeszcze trwają ustalenia, czy można się bezkarnie wycofać z tej budowy.
  Tak samo inne zadania wpisane w strategie międzygminne, np. kuriozalny parking przy Miejskim Dworcu Autobusowym jest już wg. p. Szydłowskiego na etapie zaawansowanych prac projektowych i nie ma pewności, czy wycofanie się z niego nie skutkowałoby dla Stopnicy utratą dotacji na budowę tamtejszego dworca (obie inwestycje są wpisane do MOF Stopnica – Busko). Pan burmistrz nie zamierza na razie deklarować jakichkolwiek przesunięć środków budżetowych, bo to ma być możliwe dopiero w czerwcu po dokończeniu analizy tegorocznego budżetu.
  Zaproponowałem utworzenie linii komunikacyjnej z hotelu Słoneczny Zdrój **** do uzdrowiska. Pan Szydłowski wyraził zrozumienie tej potrzeby, ale zaznaczył, że i to nie będzie możliwe do czasu zakończenia wspomnianej analizy budżetu, wspomniał przy tym o projekcie uchwały (dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2024/2024-05-23/2024_II_17.pdf) w sprawie utworzenia dwóch nowych linii komunikacyjnych która ma być głosowana na sesji Rady Miejskiej w czwartek 23.05.
  Ze zrozumieniem przyjęte zostały także moje propozycje ustawienia znaków E-6a w Zdroju oraz tablic z lokalizacją dworca PKP i przystanków autobusowych (przed laty już takie tablice były) co ułatwiłoby kuracjuszom korzystanie z transportu publicznego.

 13. Łukasz Nowak: audyt pisze:

  Co do audytu: zapytałem p. burmistrza, czy przewiduje takowy w MPGK? Szydłowski nie wykluczył takowego, nie wskazując jednak ewentualnego czasu jego przeprowadzenia.
  W ogóle na tematy kadrowe nie chciał się wypowiadać (zapytałem czy p. Kępczyk będzie dyrektorką BSCK), ma to być wiadome po przeprowadzeniu konkursów, jednak na razie p. burmistrz Szydłowski skupia się na przeglądzie wydziałów UMiG i ewentualne działania mają być uzależnione od jego wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl