WSI: Reprezentanci różnych środowisk o Waldemarze Sikorze (video) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

WSI: Reprezentanci różnych środowisk o Waldemarze Sikorze (video)

2 listopada 2018 | KWW Porozumienie Samorządowe / wyborysamorzadowe.info / Jarosław Kruk | | 12 komentarzy

KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ma dla Państwa kolejny film. To zebrane w ostatnich dniach opinie o Waldemarze Sikorze: „Osoby, których mieliśmy przyjemność zapytać o opinie, to reprezentanci różnych środowisk, które miały kontakt z naszym burmistrzem na przestrzeni ostatnich lat…”

źródło: wyborysamorzadowe.info     –  kliknij by odtworzyć video

Każdy poznał go z innej strony, ale łączy je jeden mianownik… zobaczycie jaki…

Materiał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ

źródło: wyborysamorzadowe.info

Poparcia w filmiku udzielają:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “WSI: Reprezentanci różnych środowisk o Waldemarze Sikorze (video)”

 1. Wyborca pisze:

  przypomina mi się film „Miś” i trener Jarząbek 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU

 2. Patriota pisze:

  A kim że jest ta pani Sabina Andruszko ktoś zapyta?
  Sabina Andruszko – wiceprezes wojewódzkich struktur ZŻWP(Związek Żołnierzy Wojska Polskiego).

  http://www.tygodnikponidzia.pl/wigilia-u-emerytowanych-mundurowych-
  foto/#prettyPhoto[gal_2]/7/

  http://www.tygodnikponidzia.pl/wigilia-u-emerytowanych-mundurowych-foto/#prettyPhoto

  „W tym roku wyjątkowo, bo w powiększonym gronie spotkali się przy wigilijnym stole działacze emerytowanych służb mundurowych. Członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy byli inicjatorem spotkania, zaprosili na przedświąteczne spotkanie również środowiska emerytowanych strażaków i policjantów.”
  „-Musimy się jednoczyć, szczególnie teraz, gdy wspólnie musimy walczyć z represyjną ustawą emerytalną – rozpoczął prezes Koła nr 5 ZŻWP, Stanisław Kozioł. Zaraz potem wraz ze swoją zastępczynią Sabiną Andruszko, powitał wszystkich emerytowanych mundurowych oraz gości.”

  „Z kolei Zarząd Główny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przyznał Władysławowi Olszowemu odznakę „Za wybitne osiągnięcia” dla SEiRP. Wręczył ją Tadeusz Woźniak, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów.”

  Władysław Olszowy – pracownik służb bezpieczeństwa PRL, szef UB w Busku?

  Tadeusz Woźniak – kandydował do Rady Miasta dwa tygodnie temu – bezskutecznie. Według obwieszczenia Komisji Wyborczej: „Woźniak Tadeusz. lat 64, zam. Łagiewniki. Złożył następujące oświadczenie: pracowałem, pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.”

  Poniżej cały tekst artykułu:

  „Wigilia u emerytowanych mundurowych.”

  W tym roku wyjątkowo, bo w powiększonym gronie spotkali się przy wigilijnym stole działacze emerytowanych służb mundurowych. Członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy byli inicjatorem spotkania, zaprosili na przedświąteczne spotkanie również środowiska emerytowanych strażaków i policjantów.

  -Musimy się jednoczyć, szczególnie teraz, gdy wspólnie musimy walczyć z represyjną ustawą emerytalną – rozpoczął prezes Koła nr 5 ZŻWP, Stanisław Kozioł. Zaraz potem wraz ze swoją zastępczynią Sabiną Andruszko, powitał wszystkich emerytowanych mundurowych oraz gości. Na zaproszenie działaczy pojawili się m.in. starosta buski Jerzy Kolarz, przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek, dyrektorka MGOPS Anna Kania, czy przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Irena Legutko.

  Spotkanie przedświąteczne było też dobrą okazją do wręczenia legitymacji dla nowych członków oraz odznaczeń dla zasłużonych działaczy.
  Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego nadał dyrektorowi 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego – płk. dr n.med. Bernardowi Soleckiemu – odznakę honorową. Z nieukrywaną przyjemnością wręczyła ją odznaczonemu Sabina Andruszko – wiceprezes wojewódzkich struktur ZŻWP w asyście Stanisława Kozioła, prezesa Koła nr 5 ZŻWP.

  Działacze ruchu wojskowego wyróżnili też innych członków zgromadzenia, wręczając im srebrne krzyże ZŻWP. Zostały one przyznane Waldemarowi Sikorze, Zdzisławowi Legwantowi, Piotrowi Nowaczkiewiczowi i Stanisławowi Kmiołkowi. Niestety z różnych względów nie wszyscy mogli osobiście odebrać odznaczenia.
  Z kolei Zarząd Główny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przyznał Władysławowi Olszowemu odznakę „Za wybitne osiągnięcia” dla SEiRP. Wręczył ją Tadeusz Woźniak, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów.

  Spotkanie było też okazją, aby porozmawiać o sprawach codziennych, związanych z działalnością i funkcjonowaniem emerytowanych wojskowych, policjantów, strażaków. Rozmowy dotyczyły głównie zmian ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy oraz ich rodzin, które coraz dotkliwiej dotykają osoby, które niegdyś walczyły za nasz kraj, służyły mu i jego obywatelom. Członkowie zbierali nawet podpisy pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.
  Ponadto podniesiono głośny ostatnimi czasy temat przeniesienia pomnika Braterstwa Broni i jego dalszych losów m.in. nowej lokalizacji, modernizacji i odnowienia. -Chcemy wszystkie te kwestie zamknąć w kolejnym roku, tak aby w roku 2019 spokojnie przygotowywać się do okrągłego jubileuszu bitwy pod Broniną – mówił Stanisław Kozioł.

  Zaproszeni goście przekazali emerytowanym mundurowym oraz ich rodzinom serdeczne życzenia świąteczne. Niektórzy z nich, tak jak przewodnicząca Rady Miejskiej, podkreślali, jak ważne są tego typu spotkania jednoczące wiele środowisk jednocześnie. Z kolei starosta oprócz tradycyjnych życzeń, winszował wszystkim „końskiego zdrowia” i wytrwałości w bojach m.in. w nawiązaniu do zmian legislacyjnych.

  Trzask opłatka, miłe słowo od kompanów i gości oraz smaczne potrawy, pozwoliły na chwilę zapomnieć o codziennych trudnościach i wprowadziły zebranych w świąteczną atmosferę. /kl/

 3. Patriota pisze:

  W kwestii Bogusławy Majcherczak, to mam kilka pytań:

  -Czy Pani mąż był pracownikiem SB?
  -Czy Pani mąż rozpracowywał buskich opozycjonistów?
  -Czy była Pani Członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej?
  -Czy spowodowała Pani śmiertelny wypadek w miejscowości Pasturka w 2009 roku? Jeśli tak, to czy to prawda, że nie poniosła Pani z tego tytułu żadnej odpowiedzialności?

  http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,6791600,Smiertelny_wypadek_na_drodze_Pinczow_Busko.html

  Śmiertelny wypadek na drodze Pińczów-Busko

  56-letni mężczyzna zginął dziś w wypadku w miejscowości Pasturka na drodze nr 767 Pińczów-Busko. Został potrącony przez samochód marki rover
  Wypadek wydarzył się kilka minut po godz. 9. – Kierowca ciągnika rolniczego, 56-letni mieszkaniec gminy Pińczów zatrzymał się na poboczu, wysiadł i chciał przejść na drugą stronę ulicy. Gdy wyszedł na jezdnię został potracony przez samochód marki rover – informuje Zbigniew Pedrycz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Autem kierowała kobieta. Droga w tym miejscu jest częściowo zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo.

 4. Do powyżej pisze:

  To widzę, że doborowe towarzystwo, niektóre osoby z określonym rodowodem…

 5. HaHA pisze:

  Czy wy nie macie innych metod na „walkę” wyborczą tylko tak HAMSKIE ZAGRYWKI.

  Czy nie możecie przedstwić lepszych argumentów.

  Czy nie widzicie co ludzie robią dla ludzi.

 6. do Mieczysław Sas pisze:

  Szanowny Panie Mieczysławie czy chce nam Pan powiedzieć, że człowiek, który po 8 latach rządzenia miastem nie potrafi bez kartki nic powiedzieć o mieście ani o sobie jest właściwą osobą na kolejną kadencję burmistrza?

  że człowiek, który nie potrafi sklecić 3 zdań po polsku załatwił 19 mln dofinansowania na inwestycje , o których bez kartki nie potrafi nic powiedzieć?

  że nikt poza nim nie potrafi poprowadzić i zakończyć szczęśliwie rozpoczętych inwestycji? – raczy Pan sobie żartować. Przecież zaprzecza temu choćby niedawny remont rynku, którego przebudowę w spadku po Wąsowiczu prowadził i nadzorował.

  WS nie jest też moim zdaniem wybitnym menadżerem jak go przedstawiacie. Na fotelu prezesa PSS Społem od 8 lat zastępuje WS pan dyrektor Żurek, który wcześniej wykazał się tym, że mu pod jego nosem księgowa w mechaniku skręciła kilka milionów i jakoś nie widać by PSS podupadł.
  Działa jak działał, może nawet lepiej niż za WS i jak słyszę pracownicy nie tęsknią za poprzednim prezesem.

  A czy potrafi Pan jako osoba dobrze poinformowana powiedzieć, czy to prawda, że jak WS zastąpił na fotelu burmistrza PW, to „zrewitalizowany” został projekt oświetlenia Mickiewicza w taki sposób, że to co Wąsowicz planował wykonać za 300.000 zostało przeprojektowane i wykonane za….2.500.000zł?

 7. do RRP - Rubaszny Rafał Paradziej pisze:

  czy to prawda Szanowny Panie Strażaku, że jak pisze na fejsie pani MJ, w miejscu swojej pracy w Urzędzie Pracy zachowuje się Pan chamsko i bezczelnie, tak, że składane są zażalenia z tego powodu?

 8. do HaHA pisze:

  Kolego Sympatyczny HaHA to niestety nie chamskie zagrywki ale skrzętnie skrywana prawda.

  W kulturze chrześcijańskiej jest coś takiego fajnego jak wybaczenie czy odpuszczenie grzechów. Ale by tego doświadczyć trzeba najpierw stanąć w prawdzie, wyznać wszystkie winy i grzechy a później odbębnić pokutę. A tu nie ma ani wyznania win ani pokuty, tu jest świadoma amnezja i gruba kreska.

  Widzimy, a jakże, widzimy jak wiele te osoby robią dla ludzi, widzimy i czytamy w Tygodniku, jak to w grudniu 2017 pani Sabina wespół z płk Koziołem zamierzała wspólnie „walczyć z represyjną wobec sbeków ustawą emerytalną” i jak to podczas mundurowej wigilii „Rozmowy dotyczyły głównie zmian ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy oraz ich rodzin, które coraz dotkliwiej dotykają osoby, które niegdyś walczyły za nasz kraj, służyły mu i jego obywatelom.”
  Dostrzegamy też wdzięczność towarzyszy mundurowych w stosunku do Waldemara Sikory: „Działacze ruchu wojskowego wyróżnili też innych członków zgromadzenia, wręczając im srebrne krzyże ZŻWP. Zostały one, jak czytamy, przyznane również Waldemarowi Sikorze, który „niestety z różnych względów nie mógł osobiście odebrać odznaczenia”. Srebrny krzyż – nie w kij dmuchał, widać Waldemar Sikora położył duże zasługi dla mundurowych.
  A krzyż w jego zastępstwie odebrała zapewne obecna w imieniu pewnie władz miasta i jego mieszkańców przewodnicząca RM Justyna Nurek.
  Swoją drogą, jeśli jak podaje TP starosta oprócz tradycyjnych życzeń, winszował wszystkim „końskiego zdrowia” i wytrwałości w bojach m.in. w nawiązaniu do zmian legislacyjnych – ciekawe co mundurowym życzyła Justynka tego wieczoru?…

  ps: słowo cham po polsku pisze się przez ch, po hebrajskiego przez h.

 9. MIŚ pisze:

  Dobrze, że nie było tak jak na Wigilii u towarzysza Molibdena w filmie pt: „Rozmowy kontroliwane”, gdzie Molibden powiedział: no to teraz tradycyjnie podzielimy się jajeczkiem…

 10. Michał pisze:

  „Rozmowy dotyczyły głównie zmian ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy oraz ich rodzin, które coraz dotkliwiej dotykają osoby, które niegdyś walczyły za nasz kraj, służyły mu i jego obywatelom.”

  „Działacze ruchu wojskowego wyróżnili też innych członków zgromadzenia, wręczając im srebrne krzyże ZŻWP. Zostały one przyznane Waldemarowi Sikorze (…)”

  A za cóż to Sikora dostał srebrny krzyż? Czy za zatrudnienie emeryta Fabijańskiego jako Komendanta Straży Miejskiej?

  Czy zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy „dotkliwie” dotknęły też Jurcysia?

 11. Mieszkaniec pisze:

  Panie Michalku „filozofie” Maronski: W duzych miastach centralna ciepla woda koszuje 15-20 zl/m3. Moze Pan wyjasni mieszkancom os. Sikorskiego i Pilsudskiego czemu placa ok. 40 zl/m3 cieplej wody? Tylko niech Pan nie mowi, ze to wina spoldzielni, bo to Pan jest Prezesem KZC Ponidzie i to Wy wytwarzacie cieplo.

 12. […] ◙ infobusko.pl: – WSI: Reprezentanci różnych środowisk o Waldemarze Sikorze (video) […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl