ED: To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu opłaty uzdrowiskowej - ale kładka będzie - boso, ale w ostrogach - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu opłaty uzdrowiskowej – ale kładka będzie – boso, ale w ostrogach

11 maja 2020 | Echo Dnia Paweł Więcek 08.05.2020 / Jarosław Kruk 11.05.2020 | | 22 komentarze

Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów do budżetu z tytułu opłaty uzdrowiskowej, podatków od nieruchomości oraz opłat lokalnych. W związku z tym nie będzie wielu zaplanowanych inwestycji. – informuje Echo Dnia

…prawdopodobnie może być problem z drugim etapem stadionu, który miał być w tym roku realizowany… / fot. Jarosław Kruk

Jak podkreśla burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora, szykuje się masakra. – Będą duże cięcia, ale skutki dopiero pod koniec roku będą zauważalne. Normalizacja potrwa dwa-trzy lata – dodaje.

– Skutki jeszcze nie są aż tak odczuwalne, ale widać już dużo mniejsze wpływy. Opłaty uzdrowiskowej nie mamy drugi miesiąc. Dla nas to strata w wysokości 400 tysięcy złotych. Wszyscy, którzy korzystali z lokali będących w zasobach gminy, zostali zwolnieni z opłat. To 50 tysięcy złotych miesięcznie z hali targowej i pasażu. Inna kwestia – ustaliliśmy zwolnienia z podatku od nieruchomości. Do 25 maja przedsiębiorcy będą składać zeznania za kwiecień, a potem za kolejne miesiące. Skarbnik szacuje, że w ciągu trzech miesięcy uszczerbek wyniesie granicach dwóch milionów złotych – mówi włodarz.

– Oznacza to, że będziemy zamierzenia inwestycyjne przesuwać na dalszy okres albo w ogóle rezygnować. Nie potrafię dziś odpowiedzieć szczegółowo, ale prawdopodobnie może być problem z drugim etapem stadionu, który miał być w tym roku realizowany. Będziemy się ograniczać w inwestycjach, które planowaliśmy… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknieciu na link

 


ED: Do dwóch razy sztuka? Ogłoszono przetarg na dokończenie przebudowy stadionu w Busku-Zdroju

NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019

RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył


 

Jarosław Kruk: Stanisław Grzesiuk napisał kiedyś autobiograficzną książkę zatytułowaną ” Boso, ale w ostrogach . Chyba z czymś takim mamy właśnie do czynienia w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie.

Dzisiejsze realia są w istocie trudne . W obliczu znacznie mniejszych wpływów do gminnej kasy wydaje się logiczne, że buskie władze samorządowe zamierzają racjonalizować wydatki inwestycyjne. Świadczą o tym wyraźnie wyżej cytowane słowa burmistrza: – „Oznacza to, że będziemy zamierzenia inwestycyjne przesuwać na dalszy okres albo w ogóle rezygnować. Nie potrafię dziś odpowiedzieć szczegółowo, ale prawdopodobnie może być problem z drugim etapem stadionu, który miał być w tym roku realizowany. Będziemy się ograniczać w inwestycjach, które planowaliśmy”.

Tymczasem jednak, buski magistrat 30 kwietnia na swojej e-stronie urzędowej zamieścił Zamówienie publiczne UMiG:  Przetarg nieograniczony: Przebudowa ulicy Rokosza w Busku-Zdroju na odcinku od ul. Starkiewicza do al. Kasztanowej wraz z budową kładki pieszo-rowerowej nad ul. Starkiewicza w Busku-Zdroju w ramach projektu pn. „Rozwój społeczno – gospodarczy [link].

Hm.. nie rozumiem… Niby z jednej strony mówi się publicznie, że mamy kryzys w finansach gminnych, niby deklaruje cięcia inwestycyjne i „zaciskanie pasa”,  odwleka się ukończenie rozpoczętej przebudowy stadionu, w której w międzyczasie utopione już zostało wiele nadliczbowych milionów złotych,  a z drugiej strony, równolegle z tymi deklaracjami, robi się pierwsze kroki w kierunku realizacji wartej  – według informacji UMiG z końca stycznia 2020 r – ponad 9 milionów złotych inwestycji, która w obecnych realiach wydaje się  chyba nie być pierwszej potrzeby…

Boso, ale w ostrogach!

UMiG: Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln zł w cenowej czołówce Planu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r.

 

◙ Podobne informacje:

ED: GOŚC DNIA. Waldemar Sikora: Marka Buska-Zdroju jest bardzo mocna

Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]

RK: Uzdrowiska zamarły. Apel burmistrza Sikory do premiera o pomoc

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

22 odpowiedzi na “ED: To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu opłaty uzdrowiskowej – ale kładka będzie – boso, ale w ostrogach”

 1. Kamil do redakcji pisze:

  Oj panie redaktorze ten artykuł był 8maja a dziś mamy 12maja więc niech pan sprawdzą na bierzonco co sie dzieje u nas w gminie i w powiecie. Bo jak narazie to od 8 maja minęło trochę czasu a pan wstawia tu na portal artykuły niezwiązane z naszą gminą czy z naszym powiatem.
  Artykuły
  1. https://infobusko.pl/kalendarium-7-maja-1977-r-w-sieni-kamienicy-przy-ul-szewskiej-w-krakowie-znaleziono-zwloki-studenta-stanislawa-pyjasa/

  2.https://infobusko.pl/i-%e2%9d%a4-swietokrzyskie-zamek-krzyztopor-niebawem-bedzie-mozna-zwiedzic-rowniez-wirtualnie/

  3.https://infobusko.pl/targi-kielce-ogrod-i-ty-najwiekszy-kiermasz-ogrodniczy-w-regionie-otwieramy-ogrody-w-targach-kielce/

  Pana portal nazywa się Infobusko czyli powinny się na tym portalu znajdować informacje dotyczące naszej gminy i powiatu. Działań lub krytyka naszego UMIG jak i naszego Starostwa.
  A tu są informacje wojewódzkie jak i krajowe i przedewszystkim tylko krytyka naszego UMIG.A gdzie np krytyka Starostwa?? Gdzie zasługi UMIG czy Starostwa?? No nie ma takich informacji.

  Jeśli chodzi o skutki ekonomiczne ze względu na epidemie to niech pan spojrzy na inne miasta bo bądźmy szczerzy takie Busko to kropla w morzu w tym kraju jeśli chodzi o miasta które np niezastrzymaly inwestycji lub planują inwestycje w czasie epidemii lub jak pan mówi odwleka się inwestycje. Kładka na ulicy Starkiewicza i tak musi być lub jakieś światła bo ulica Starkiewicza jest bardzo ruchliwa i niebezpieczna dla kuracjuszy jak i dla dzieci mieszkających w kolonii górka i dla dzieci ze szkoły i szpitala na górce.
  Niech taka władza centralna pierw dla przykład dla samorządów typu zawiesić program500plus jak to proponował prezydent Duda bo jest kryzys.

 2. Do Kamila pisze:

  Coś ci się pomieszało. Ten człowiek o którym piszesz prezydent nigdy nie proponował zawieszenia 500+. W kampanii wyborczej zwrócił się z apelem aby ci, którzy nie muszą, wstrzymali się od pobierania tego świadczenia. Co spotkało się z odzewem społeczeństwa w postaci pukania się w czoło.

  Pamiętaj że pisy nigdy tego świadczenia nie zawieszą, nie zmniejszą ani tym bardziej nie zlikwidują. Taki krok równa się brakowi poparcia w wyborach.

 3. Do Kamila pisze:

  Coś ci się pomieszało. Ten człowiek o którym piszesz prezydent nigdy nie proponował zawieszenia 500+. W kampanii wyborczej zwrócił się z apelem aby ci, których stać na więcej, wstrzymali się od pobierania tego świadczenia. Co spotkało się z odzewem społeczeństwa w postaci pukania się w czoło co ten oszołom wygaduje.

  Pamiętaj że pisy nigdy tego świadczenia nie zawieszą, nie zmniejszą ani tym bardziej nie zlikwidują. Taki krok równa się brakowi poparcia w wyborach i zatonięcie władzy centralnej (czego im z całego serca życzę).

 4. Do Kamila pisze:

  Coś ci się pomieszało. Ten człowiek o którym piszesz prezydent nigdy nie proponował zawieszenia 500+. W kampanii wyborczej zwrócił się z apelem aby ci, którzy nie muszą, wstrzymali się od pobierania tego świadczenia. Co spotkało się z odzewem społeczeństwa w postaci pukania się w czoło.

  Pamiętaj że pisy nigdy tego świadczenia nie zawieszą, nie zmniejszą ani tym bardziej nie zlikwidują. Taki krok równa się brakowi poparcia w wyborach i zatonięcie władzy centralnej (czego im z całego serca życzę).

 5. Ali G pisze:

  Stadnina Janów Podlaski na dnie, nadaje się do likwidacji, jak wkrótce my wszyscy.
  https://wiadomosci.onet.pl/lublin/stadnina-janow-podlaski-na-dnie/xb6mrxy.amp?__twitter_impression=true

 6. Do powyżej pisze:

  Za burdel w Janowie przecież odpowiada Zjednoczona Prawica z którą pan Kruk stał w szeregu na baczność.

 7. do Kamila pisze:

  Ogromny ruch nad Starkiewicza?! Przecież jest już nowa obwodnica Zbludowic. Jakie wypadki?! Zmień dilera

 8. UBZ pisze:

  Ta sama Zjednoczona Prawica popierała Sikorę i Lubawskiego. Jeden z nich niszczy miasto, a drugi uzdrowisko po tym, jak zadłużył i wybetonował Kielce.

 9. Teresa pisze:

  Sikora niszczy miasto?? Aha to nie wiedziałam. A można wiedzieć co Sikora zniszczył dokładnie??

 10. Do 12 MAJA 2020 O 13:30 pisze:

  Wyjdź z piwnicy i sobie zobacz cwaniaku

 11. Teresa pisze:

  Dzisiaj Małpi Gaj wygląda wspaniale można do niego wejść poodpoczywać i jest bezpiecznie tak samo jak park przy Rafale. Ja mam 40lat i już miałam dosyć patrzenia na te zaniedbane miejsca zapomniane przez ludzi i natura sobie tam rządziła. Oczywiście może nie teraz ale przed epidemia gdy zostal otwarty nowy Małpi Gaj to miejsce tetniło życiem spędzali tam czas mieszkańcy kuracjusze i nasza młodzież tak samo jak w parku przy Rafale.Jeśli kogoś to boli że „wycieli” te miejsca to ma ten ktoś problem. Wszyscy pamiętamy jak były burmistrz Wąsowicz zbeszcześcił Bycoka a przedewszystkim las i zrobił z lasu ścieżke. Pozdrawiam : )

 12. Tereska zmień dilera! pisze:

  to klepisko przy Rafale nazywasz parkiem?! Tereska zmień dilera!

 13. Do UBZ pisze:

  Ale zaraz zaraz Sikore niepoparła cała Zjednoczona Opozycja tylko poparli Sikore PIS i Solidarna Polska bo przecież Porozumienie „wystawiło” Śliwe. A pamiętajmy że pan Łukasz Szumilas Kamil Oliwkiewicz i sam najjaśniejszy Jarosław Kruk brylowali w Porozumieniu. Ale można mówić że Szumilas Kruk i Oliwkiewicz też popierali Sikore bo podobno Zjednoczona Prawica to w końcu jedna rodzina hah

 14. Do ćpunka pisze:

  Typie co tak o tym dilerze nawijasz wyzywasz ludzi od ćpunów to sam zmień dilera by dawał ci coś co da się wykryć bo inaczej odjebiesz jak Szumilas rzucisz się z nożem na psa i wykurwisz w kaftanie do psychiatryka.

 15. Esobe pisze:

  Dokładnie #Łukaszrozpruwacz!!!

 16. do Teresy pisze:

  To może sikora z lubawskim niech wytną wszystkie drzewa w mieście i niech je do końca wybetonują, to będziemy najbezpieczniejszym miastem w Polsce, a może i na świecie!

 17. do Esobe pisze:

  A co ćpał niedoszły morderca w niebieskim mundurze, który dusił radnego leżąc na nim jak pedał?

 18. Tylko debile wierzą biegłym pisze:

  W Polsce opinie sądowo-psychiatryczne zależą tylko i wyłącznie od tego, kto je zleca i kto dał wyższą łapówkę. Skoro biegłym na etapie śledztwa płaci prokurator, to jest oczywiste, że stwierdzają oni to, co jest na rękę bandycie w prokuratorskiej todze.
  Przypominam, że prokuratorzy mają immunitet, a więc mogą bezkarnie dokonywać przestępstw, np. wpływania na biegłych.

 19. Zbychu pisze:

  Kogoś swedzace kukle za bardzo poniesły hahahahaha

 20. […] ED: To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu … […]

 21. […] ED: To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu … […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl