UMiG: Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln zł w cenowej czołówce Planu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln zł w cenowej czołówce Planu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r.

8 lutego 2020 | UMiG Busko-Zdrój 27.01.2020 / Jarosław Kruk 08.02.2020 | | 40 komentarzy

Gmina Busko-Zdrój, zgodnie z art. 13a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz.1843), pod koniec stycznia opublikowała na internetowej stronie UMiG   plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych, jakie przewiduje przeprowadzić w 2020 r.

W opublikowanym zestawieniu najdroższą pozycją, biorąc pod uwagę Orientacyjną wartość zamówienia. jest wyszczególniona na pozycji 35. i wyceniona na 11.000.000 zł  Rozbudowa ul. Partyzantów nr 314150T oraz przebudowa i rozbudowa ul. Grotta nr 314148T w Busku-Zdroju.

O jeden milion mniej, bo 10.000.000 zł, widnieje w okienku Orientacyjna wartość zamówienia, w przypadku przedmiotu: Udzielenie Gminie Busko-Zdrój kredytu długoterminowego na kwotę 25 mln złpoz. 22 na liście.

Trzecią pod względem wartości pozycją w zestawieniu, zapisaną na pozycji 9. – jest  Przebudowa ul. Rokosza wraz z budową kładki nad ul. Starkiewicza w Busku-Zdroju.  Rodzaj zamówienia to roboty budowlane. Przewidywany tryb udzielenia zamówienia to przetarg nieograniczony a jego orientacyjna wartość brutto opiewa na  9.542.000 zł. Przewidywany termin wszczęcia postępowania dla tego zamówienia to I kwartał 2020r.

Czwartą co do wartości pozycją, zapisaną pod numerem 26., jest Przebudowa stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju w ramach projektu pn. „Utworzenie nowego produktu turystycznego (turystyka sportowa) w celu pobudzenia rozwoju gospodarczego – etap II”. W tym przypadku orientacyjną wartość robót budowlanych oszacowano na 5.730.000 zł.

 

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r. – informacja na e-stronie UMiG Busko-Zdrój – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

40 odpowiedzi na “UMiG: Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln zł w cenowej czołówce Planu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r.”

 1. Andrzej pisze:

  Zacne będą widoki z tej kładki z jednej strony oczyszczalnia a z drugiej strony wszczesny gierek Włokniarz słowa Pani Kasi Gadawskiej właścicielki Sanato bylego sanatorium dla funkcjonariuszy UB i SB
  1:02:37 spotkanie „debata” przedwyborcza 2018r
  https://m.youtube.com/watch?v=un91hV_R4wI&t=3756s
  Hehe
  A tak na poważnie to kładka to powinna być już dawno lub jakieś światła tylko nie w tym miejscu lecz przy chodniku po między Rafał Wojskowy A Górka lub ewentualnie ul Rzewulskiego Górka a czemu nawet o sam fakt że ludziom bardziej by się opłacało leść prosto przez z sanatorium na gorke niż kręci się po Starkiewicza i po Górce i też więcej osób uczęszcza chodnikiem Rafał Wojskowy czy górka Rzewulskiego

 2. Realista pisze:

  Dokąd zmierza Busko? Czy W. Sikora zadłuży Busko po uszy na wiele lat? Czy może pora już zorganizować referendum i odwołać tego człowieka?

  nr 9 – Przebudowa ul. Rokosza wraz z budową kładki nad ul. Starkiewicza w Busku-Zdroju – 9,5 mln zł

  nr 14 – Przebudowa i rozbudowa ulic: Polnej, Kochanowskiego i Langiewicza w Busku-Zdroju – 4,7 mln zł

  nr 18 – Przebudowa ul. 1-go Maja w Busku-Zdroju – 3,2 mln zł

  nr 26 – Przebudowa stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju – etap II – 5,7 mln zł

  nr 31 – Budowa zaplecza biurowo-technicznego dla Zakładu Usług Komunalnych w Busku-Zdroju – 2 mln zł

  nr 22 – Udzielenie Gminie Busko-Zdrój kredytu długoterminowego na kwotę 25 mln zł

  Czy ta kładka na Górkę jest potrzebna?
  Przebudowa ulic Polnej, Kochanowskiego i Langiewicza za 4,7 mln zł, podczas gdy 1-go Maja 3,2 mln zł? To cóż to tam na tej Polnej i Langiewicza będzie za taka kasę?
  Stadion – kolejne miliony na przebudowę? Do tej pory ile kasy wydano, a teraz kolejne prawie 6 mln? To ile ten stadion łącznie będzie kosztował? Około 15 milionów?
  A co to i na co to zaplecze dla ZUK-u za 2 mln zł? A może pora połączyć ZUK z MPGK i byłyby oszczędności, prawda? No tak, tylko że tylu stołków by nie było dla…
  Na koniec co? Ano kredyt na 25 milionów! Dokąd zatem zmierza Busko???

 3. Dexter pisze:

  Do powyzej
  Człowieku nudzi ci się?? Za dużo masz wolnego czasu?? Chyba tak bo cały czas czy to busko com Ciszewskiego czy to Kruka leci kopiuj wklej
  Jak narazie to są plany bo plany niewiadomo co będzie w przyszłości moga to być nawet i szacunkowe liczby i te ceny nie robią wrażenia bo licz sobie ceny rynkowe materiałów budowlanych i robocizny i niestety wszystko poszło do góry i czy to busko czy inna mieścina to wszystko idzie do góry.

 4. Ola do Dexter pisze:

  Przecież to nie wstępne plany, tylko lista PRZETARGÓW!

  Masz natomiast rację, że „niewiadomo co będzie w przyszłości” – na razie jeszcze Gmina ma płynność finansową, jednak przez takie pseudo-inwestycje będzie w tym roku zaciągany kredyt na kwotę 25 mln zł, który przecież trzeba będzie spłacić z odsetkami, przez co za klika lat nie będzie już pieniędzy nawet na potrzebne rzeczy.

 5. Realista do powyżej pisze:

  Tu nie chodzi o to, jakie są ceny, czy coś idzie w górę, itp. Czytaj ze zrozumieniem. Mnie chodzi o to czy są potrzebne takie inwestycje, w takiej skali i do czego może doprowadzić takie zadłużanie Buska w dalszej perspektywie.

 6. Realista do Dexter pisze:

  Tu nie chodzi o to, jakie są ceny, czy coś idzie w górę, itp. Czytaj ze zrozumieniem. Mnie chodzi o to czy są potrzebne takie inwestycje, w takiej skali i do czego może doprowadzić takie zadłużanie Buska w dalszej perspektywie.

 7. do Andrzeja pisze:

  „A tak na poważnie to kładka to powinna być już dawno lub jakieś światła tylko nie w tym miejscu lecz przy chodniku po między Rafał Wojskowy A Górka lub ewentualnie ul Rzewulskiego Górka a czemu nawet o sam fakt że ludziom bardziej by się opłacało leść prosto przez z sanatorium na górkę niż kręci się po Starkiewicza i po Górce i też więcej osób uczęszcza chodnikiem Rafał Wojskowy czy górka Rzewulskiego”

  1 – nie ma u nas ulicy „Rzewulskiego”
  2 – to nie jest autostrada, Busko to nie jakieś Kielce, by potrzebne tutaj były światła, tym bardziej kładka!
  3 – A kto tam chodzi?? Niemal wszyscy idą nowym deptakiem pomiędzy Wojskowym a Krystyną

 8. Dexter pisze:

  No stadion w 100% jest potrzeby jak mają w planach robić tu kompleks sportowy.Pierwsze plany miały być że obiekt dla Ekstraklasy ale lepiej wyjdzie dla województwa i trochę drużyn z małopolskiego.
  Przebudowa langiewicza polnej to chuj wi co tu będzie bo ponoć były plany przedłużenia polnej do Dmowskiego
  To niewiadomo co będzie z 1maja
  Ogólnie to są wstępne plany …
  Podchodzę do tego sceptycznie bo nie ma nic dokładnego co mają robić i jak to ma wszystko wyglądać

 9. do Dexter pisze:

  Przecież to plany przetargów na ROBOTY BUDOWLANE. Więc już jest ustalone, co będą budować.

 10. Wojtek pisze:

  Dexterowi też się chyba nudzi i nie ma co robić, bo sam siedzi na kompie i pisze, a do kogoś nadaje – cytuję: (Człowieku nudzi ci się?? Za dużo masz wolnego czasu??). Przyganiał kocioł garnkowi? I to bogate słownictwo cytuję: (to chuj wi).

 11. Dexter pisze:

  Ja to mam wolny weekendzik więc jestem Wojtuś.
  No niby są te plany budowlane mogą być ustalone przetargi ale nie ma nic podanego do publiki co to za inwestycje szczegóły jak to ma być np z langiewicza czy maja
  O stadionie wiemy że 2etap obstawiam że chodzi o zaburzenie trybuny przy Kusocińskiego i wybudowanej nowej z budynkiem klubu całym zapleczem pod trybuna
  O kladce wiemy jaki projekt „drewniane zaokraglone cos” i że to ma być na starkiewicza przy Rokosza
  Więc też niepodchodzmy do tych cen pln bo też gowno wiemy o tych inwestycjach jak jeszcze szczegółów nawet nie podali więc wstrzymajmy się z oskarżeniami czy drogo i czy to ma sens jak nawet nie wiem dokładnie co ma być

 12. Dexter pisze:

  I dla mnie to jest wszystko tak szacunkowo jeśli szczegółów nie ma

 13. Do powyżej pisze:

  Aleś bystry kolego. „czy drogo i czy to ma sens jak nawet nie wiem dokładnie co ma być”
  Czego jeszcze nie wiesz? Przecież pisze jak wół co ma być i za ile, a ty nadal nie wiesz.

 14. Darek pisze:

  Ludzie, ale wy to jacyś nie wiem, ograniczeni jesteście czy nie kumaci, czy czytać nie umiecie ze zrozumieniem. Realista zadaje pytania, czy potrzebne, po co, na co i tak dalej. To jest normalna dyskusja, a wy się czepiacie nie wiadomo czego, czy ktoś ma czas, a po co pisze. Mieszkańcy maja prawo zadawać pytania i dyskutować. A wy że szczegółów nie ma. To jest plan przetargów. To już się dzieje. Wejdźcie sobie na stronę urzędu w zamówienia publiczne i właśnie już jest ogłoszone: „przetarg nieograniczony: Adaptacja budynków przy ul. Bocznej na cele społeczno-kulturalne wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu…” To właśnie pierwszy przetarg z tej listy. Tyle w temacie.

 15. Dexter pisze:

  No łatwo ci mówić ale nie mamy szczegółów tych projektów budowy np skrzyzowania langiewicza z polna co to ma być czy ronda czy zwykle skrzyzowanie czy co ,no nie ma szerokiego opisu o tych inwestycjach
  Nie ma np odpowiedź co dalej z polna czy bedzie przedłużona do Dmowskiego czy nie.Tak samo z ul 1Maja też nic nie wiemy jak to ma wyglądać i co wchodzi w te budowy i jakie materiały będą stosowane.
  Więc sceptycznie podchodzę do tych cyferek pln ile to będzie warte bo różnie może się okazać że nawet i to będzie mega przydatne.
  To co już nie można w nic inwestować?

 16. Dexter pisze:

  Do Darka no czyli z patologicznej bocznej wyjdzie coś fajnego

 17. Masło pisze:

  Co najciekawsze radny Łukasz Szumilas najprawdopodobniej zapłaci 1tyś zł grzywny Plus koszty procesu za zniesławienie …

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25668516,radny-nozownik-i-sprawa-o-znieslawienie-do-sadu-nie-mial-jak.html

 18. Mieszaniec Buska pisze:

  Radny Łukasz Szumilas najprawdopodobniej zostanie skazany na 1tyś zł kary pewnie Plus koszty procesowe za zniesławienie
  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25668516,radny-nozownik-i-sprawa-o-znieslawienie-do-sadu-nie-mial-jak.html

 19. Gerard pisze:

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25668516,radny-nozownik-i-sprawa-o-znieslawienie-do-sadu-nie-mial-jak.html

  Łukasz Szumilas najprawdopodobniej zostanie skazany na 1tyś zł kary pewnie Plus koszty procesu

 20. Mieszaniec Buska pisze:

  Świrszna sytuacja

 21. Hahahaha pisze:

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25668516,radny-nozownik-i-sprawa-o-znieslawienie-do-sadu-nie-mial-jak.html

  Radny Łukasz Sz znieslawil wiceprzewodnicząca rady miejskiej
  I najprawdopodobniej grozi mu 1000zł kary pewnie Plus koszty postępowania

 22. TSW pisze:

  Radny-nożownik i sprawa o zniesławienie. Do sądu nie miał jak przyjść

  Tytuł artykułu gazety wyborczej ck
  Gdzie radny Łukasz Szumilas dopuścił się zniesławienia na wiceprzewodniczącą rady miasta i grozi mu 1000zł kary i pewnie koszty postępowania…czemu daje tylko tytuł bo dając linki z GW to moje komentarze są cdnzurowane wręcz niewykrywane

 23. TSW pisze:

  Cenzura na infobusko nawet i artykułów wyborczej nie da się wstawić infobusko konsero chore typy atyszczspionkowce

 24. Kornik pisze:

  W końcu to infobusko portal stworzony po to by krytykować Sikore od kampanii wyborczej w wyborach 2018.
  Beka z takiego Oliwkiewicza pacana A wręcz debila który robił z nozownikiem morderca propagande o smieszne banery haha.
  No ponoć według tych debili to Sikora miał największe banery ale oczywiście ci debile mogli lub nie mogli wiedzieć że Ela Śliwa była reklamowana na ogromnym multimedialnym banerze rossmanowym więc na nic ta wasza propaganda debile

 25. Buskowianin pisze:

  Obrońca i poplecznik władzy po raz kolejny się kompromituje. I gdzie ta cenzura? Wszystko jest. Podjarał się bo o radnym przeczytał i powklejał 8 razy jedno i to samo, jakby za przeproszeniem sraczki dostał. Jeszcze się podpisał 6-oma nickami, a wystarczy spojrzeć na godzinę i treść komentarzy, a widać jak na dłoni, że to jedna i ta sama osoba.

 26. Mieszkaniec Buska pisze:

  No niestety tu wszyscy podpisują się parenascioma nickami czy to zwolennicy portalu czy przeciwnicy

 27. Do powyżej pisze:

  Człowieku, pomyśl: jak się podpiszę imieniem i nazwiskiem to będę musiał korzystać z MOPSu bo gdzie ja pracę znajdę?

 28. Mieszaniec Buska pisze:

  Po pierwsze jeszcze nigdy nie bylo sprawy w Busku że ktoś skrytykował Sikore w internetach imieniem i nazwiskiem i np wyleciał z pracy czy miał trudności z pracą by ja znaleźć.
  Po drugie ja tylko odpowiedziałem Buskowianiniowi co pisał że ludzie to tu z 6 nickow korzystają i jaka może być prawda o tym.

 29. Mieszaniec Buska pisze:

  Po pierwsze jeszcze nigdy nie bylo sprawy w Busku że ktoś skrytykował Sikore w internetach imieniem i nazwiskiem i np wyleciał z pracy czy miał trudności z pracą by ja znaleźć.
  Po drugie ja tylko odpowiedziałem Buskowianiniowi co pisał że ludzie to tu z 6 nickow korzystają i jaka może być prawda o tym.ee

 30. do powyżej Mieszkaniec Buska - pleciesz bzdury a ludzie swoje wiedzą pisze:

  W bezpośredni sposób może i nie, ale w pośredni tak i to niejedna osoba. To tak jak z AIDS na które się nie umiera, ale umiera się z innych chorób za sprawą AIDS. Tak samo to działa w Buszczy. Stalin też ponoć nic nie wiedział i był kochanym dobrym starszym panem.

 31. Do: Mieszaniec Buska 9 lutego 2020 o 20:19 pisze:

  Piszesz, że „Po pierwsze jeszcze nigdy nie bylo sprawy w Busku że ktoś skrytykował Sikore w internetach imieniem i nazwiskiem i np wyleciał z pracy czy miał trudności z pracą by ja znaleźć.”

  Wybacz mi proszę, ale skąd Ty to możesz wiedzieć, że nigdy takiej sprawy nie było? Nie możesz posiadać takiej wiedzy z bardzo prostej przyczyny, bo musiałbyś siedzieć w głowie i znać wszystkie myśli co najmniej jednej osoby, a także innych osób.
  Ja ze swej strony powiem Ci tylko tyle: Na świecie dzieją się różne rzeczy, także w Polsce, także w Busku, rzeczy o których, jak mówił Ferdek Kiepski „fizjologom się nie śniło”. Występują też takie zjawiska jak „tajemnica poliszynela”. Niestety z wiadomych względów nie będę już więcej pisał i na tym zakończę swój wywód. Jakbyśmy sobie siedli przy kawie albo przy piwie to byśmy sobie mogli pogadać, ale niestety nie tu na forum. Pozdrawiam!

 32. Krystyna: CZY TO NORMALNE , ŻE KTOŚ BEZ KONSULTACJI, BEZ REFERENDUM ZACIĄGA SOBIE W MOIM IMIENIU KREDYT NA 1000 zł I JA PRAKTYCZNIE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA?!! Dla mnie to SKANDAL, TO DYKTATURA A NIE DEMOKRACJA!! pisze:

  poz. 22: Udzielenie Gminie Busko-Zdrój kredytu długoterminowego na kwotę 25 mln zł – to oznacza, że burmistrz (moim zdaniem to on podejmuje ostateczną decyzję, a głos radnych to formalność) zaciąga na konto każdego mieszkańca Gminy Busko-Zdrój kredyt w wysokości ok 1000 złotych na głowę. A ja się pytam: CZY TO NORMALNE , ŻE KTOŚ BEZ KONSULTACJI, BEZ REFERENDUM ZACIĄGA SOBIE W MOIM IMIENIU KREDYT NA 1000 zł I JA PRAKTYCZNIE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA?!! Dla mnie to SKANDAL, TO DYKTATURA A NIE DEMOKRACJA!!

 33. Do--- Mieszaniec Buska 9 lutego 2020 o 20:19 pisze:

  Ja się nie wypowiadam w tym temacie, a jedynie zacytuję coś, co kiedyś przeczytałem. Jest taka strona gowork.pl, na której są opinie o pracodawcach. Można tam poczytać też wpisy o hurtowni Sawa. Oto jeden z wpisów:

  „Buskowiak 01.07.2018 13:05
  Kolega, który jeszcze do niedawna w Sawie pracowal z grupą inwalidzka zmuszany byl do pracy ponad siły przy zaladunku i nawet na rehabilitację kręgosłupa byl problem kilka dni wolnego wziąść. Pomijam juz osobiste ekscesy wlasciciela bo to czy i ile ma kochanek to jego sprawa ale nie powinien sie z tym obnosic. Jezeli Burmistrz w Sawie jest wspolnikiem (a tylko oficjalnie jego zona )i dlatego interes sie kreci, nawet ulica Wojska Polskiego wyremontowana jest tylko w obrebie hurtown to są w Panstwie instytucje, które badają takie zależności. Jak ktos grubszy przestal brac z Sawy towar to zamykali ulice dojazdową do tego sklepu z powodu tzw. remontu i dopiero po powrocie do współpracy znaki znikaly. Cala Widuchowa ponoć wie jakie są uklady bo gdy kolega ten staral się o pracę w Starostwie, magistracie celowo był blokowany mimo wysokich kwalifikacji (-bo w Sawie nie ma kto pracować ). Teraz daje sobie swietnie rade – również w buskiej firmie nie zwiazanej z Sawa bo jest ceniony za wiedze, kulture osobistą i kwalifikacje.”

 34. Do--- Mieszaniec Buska 9 lutego 2020 o 20:19 pisze:

  Link do tej strony

  https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,12902

 35. zatroskany obywatel pisze:

  Pozostaje zadać pytanie-kto wybiera tych ludzi- do naszych władz.Są całkowicie bezkarni.Od ich „wspaniałych „decyzji zabrakłoby piachu na pustyni a co dopiero naszych pieniędzy którymi zarządzają. Busko obudzi się z” ręką w nocniku”a my będziemy spłacać długi Kolejne pytanie KOGO TO OBCHODZI
  -jesteśmy jak zombie,sterowani,kontrolowani,bezwolni.Panuje tumiwisizm-po mnie chodzby i potop.Zaszczuci w maskach,nie widzimy już nawet czubka swojego nosa. Patrzymy z boku na krzywdę sąsiada i zamiast pomóc,cieszymy się że tym razem to nie mnie to spotkało.Na ludzką słabość reagujemy pogardą i wykluczeniem.Świat się budzi? wchodzimy w piąty wymiar?Gdzie jest ludzkość,na jakim etapie. Ktoś powie jesteśmy jak zwierzęta?.Nie, nie obrażać zwierząt,one się szanują.Atakują tylko wtedy gdy są głodne i naprawdę opiekują się nawzajem sobą i swoim potomstwem,a my?-pani Sikora wiedząc że pracownik może wylądować na wózku inwalidzkim ma to serdecznie w tyle———– myślicie naiwnie że piekło ją kiedyś pochłonie——a może ona i jej towarzystwo nie ma się czego bać, bo samo jest z piekła rodem. Pozdrawiam resztkę ludzi godnych szacunku dla samego siebie, którzy mogą chodzić ulicami tego miasta z podniesionym czołem.

 36. Ocb pisze:

  Marny teatrzyk xddd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl