TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

3 grudnia 2020 | Tygodnik Ponidzia 02.12.2020 / Jarosław Kruk 03.12.2020 | | 85 komentarzy

Buscy radni miejscy, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch bloków mieszkalnych w bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej. Jednomyślności wśród radnych nie było. – Nie pozostawimy tak tej sprawy – zapowiadają oburzeni mieszkańcy. – informuje Tygodnik Ponidzia

 

Plany te spotkały się z ostrym sprzeciwem części mieszkańców Buska-Zdroju. Twierdzą oni, że realizacja inwestycji w tak bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej, jest niezgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Poza tym uważają, że wpłynie to negatywnie na rozwój i funkcjonowanie strefy uzdrowiskowej i stanie się uciążliwa dla mieszkańców.

Tygodnik Ponidzia [12.11.2020]:„Jeszcze uzdrowisko, czy już blokowisko?!” – pytają oburzeni mieszkańcy

Mieszkańcy napisali pismo w tej sprawie do Waldemara Sikory, burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Pod petycją, w której mieszkańcy wyrazili swój ostry sprzeciw, podpisało się blisko sto osób. Do tej pory nie dostali jednak na nie odpowiedzi.

W czwartek, 26 listopada odbyła się sesja Rady Miejskie w Busku-Zdroju. Jedna z uchwał w porządku obrad dotyczyła wydania pozwolenia na budowę wspomnianych bloków przy ul. Grotta. Buscy radni, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch budynków przy ul. Grotta. Jednomyślności wśród radnych nie było. Za zagłosowało…. – cały artykuł na źródłowej @stronie Tygodnika Ponidzie – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk:  Na wstępie fragment artykułu opublikowanego  przez Radio Kielce [25.11.2020]:  Budynek po dawnym kinie „Romantica” będzie wyburzony?:

„- Z nieoficjalnych informacji wynika, że prywatny właściciel planuje wybudować tam wieżowiec. (…) Inwestor ma dwa tryby, z których może skorzystać przygotowując inwestycję. Jeśli to będzie tryb specustawy mieszkaniowej, to przewidziane są szerokie konsultacje społeczne i każdy ma możliwość wyrażenia opinii (wytłuszczenie i podkreślenie JKR) . Po zapoznaniu się z nimi decyzję podejmują radni – dodaje Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury w kieleckim ratuszu. „

Zaglądając na @stronę UMiG Busko-Zdrój, z opublikowanego dokumentu Znak: BUŚ.670.3.2020.JD ♂ można wnioskować, że w przypadku realizacji zaplanowanej w Busku-Zdroju przy ulicy Grotta inwestor zdecydował się na tryb specustawy mieszkaniowej. W związku z tym, bazując na opinii dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury w Kielcach, powinny zostać przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne i każdy powinien mieć możliwość wyrażenia opinii. 

Czy zamieszczenie informacji o tak ważnej i kontrowersyjnej inwestycji – sądzą po odzewie medialnym –  w sposób jaki to uczynił magistrat jest tożsame z przeprowadzeniem szerokich konsultacji społecznych?
Czy opublikowanie na wydaje się , że rzadko odwiedzanej @stronie UMiG, pośród rzeki innych różnych ogłoszeń, obwieszczeń, itp. niepozornej lakonicznej informacji „o zamieszczeniu wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (budynek B1, B2) na działkach o nr ewid. gr. 356/1, 359 (część działki) położonych w obrębie 9 przy ul. Prof. Józefa Wacława Grotta w Busku-Zdroju w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój https://www.umig.busko.pl/ogloszenia.html.„-  jest równoznaczne z szerokimi konsultacjami społecznymi ?

Jego postępowanie, mądrość i szczęście były znane, cenione i podziwiane nie tylko wśród władców Italii, ale także daleko poza jej granicami. Sława jego rosła z każdym dniem. W dyskusjach nad różnymi problemami odznaczał się elokwencją, przenikliwością, dowcipem. Przy podejmowaniu decyzji mądrością. Przy ich wykonywaniu szybkością i energią

Moim zdaniem nie – zamieszczenie informacji w takiej formie, w takim miejscu i w taki sposób nie jest tożsame z przeprowadzeniem szerokich konsultacji społecznych.

O prawidłowo przeprowadzonych szerokich konsultacjach społecznych  w Busku-Zdroju – moim skromnym zdaniem – możemy mówić np. w przypadku rozległej akcji informacyjnej, zarówno na @stronie UMiG jak i lokalnych mediów oraz rzeczywiście szerokich konsultacjach społecznych, które umie i potrafi przeprowadzić UMiG Busko-Zdrój, gdy chodzi o Budżet obywatelski – temat – mierząc miarą wartości pieniężnej – znacznie niższej wagi.  

Podobnie – rokując po treści licznych komentarzy i głosach, które da się słyszeć „na mieście” – ocenia to wielu mieszkańców słonecznego miasta i gminy ze złotą monstrancją w herbie. Stąd też ich komentarze cytowane przez Tygodnik Ponidzia:  – Nie pozostawimy tak tej sprawy (…) To lekceważące ze strony władz i radnych, którzy przecież powinni reprezentować interesy mieszkańców, a nie swoje własne”

Spodziewam się więc odwołań od decyzji buskich rajców podjętej w trakcie XXVIII Sesji Rady Miejskiej w dniu 26 listopada do wyższej instancji, którą jest Wojewoda świętokrzyski.

 

◙ Podobne informacje:

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

85 odpowiedzi na “TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta”

 1. Do powyżej i sam nie kłam pisze:

  W statucie z 2012r jest jasno opisane już w paragrafie 1 że w strefie B jest dozwolone budownictwo mieszkalne.

  A cała wschodnią część Ulicy Grotta jest w strefie B więc inwestor może tam realizować swoją inwestycję

  Wklejalem link ze statutem ale niestety nie da się wstawić komentarza na tej stronie z linkiem naszego umig.

  Dziękuję za uwagę

 2. Marek do powyżej pisze:

  Człowieku, jak czytam te twoje wpisy, to mi się flaki wywracają. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko potrafisz bronić Waldusia i bez radnych nie ważne w jaki sposób, nawet niemerytorycznie czy bądź jak. Ktoś się ciebie pyta jasno i wyraźnie:

  „To wyjaśnij mi po co w takim razie specjalna uchwała Rady Miejskiej w sprawie tej budowy? Skoro rzekomo „nie ma przeciwwskazań” w MPZP”.

  Umiesz odpowiedzieć normalnie i rzeczowo, czy dalej nie rozumiesz albo udajesz, że nie rozumiesz co jest po Polsku napisane?

 3. Marek do powyżej raz jeszcze pisze:

  Inwestycja pięciu bloków, o której pisał ktoś w komentarzu: „Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. 4 GRUDNIA 2020 O 00:02” też nie jest sprzeczna z MPZP, to dlaczego radni musieli wyrazić zgodę na nią? I dlaczego nie zgodzili się, skoro przecież jest ona zgodna z MPZP? Wyjaśnisz nam i odpowiesz na te pytania?

 4. Łukasz Nowak pisze:

  Napisałem do Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach oraz do Urzędu Marszałkowskiego by wzięli przykład z buskiego Zakładu Usług Komunalnych w sprawie muszkietera.

 5. Atorek do ciemnoty która jest przeciwko cywilizacji tego miasta pisze:

  Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożym i najwidoczniej tak pan Jezus chciał

  Wielkie tak .. koniec z Zamordyzmem przez plebsow

 6. Dobrze Łukaszu tak trzymaj pisze:

  (’_’)

 7. Dobrze Łukaszu tak trzymaj pisze:

  Bardzo dobra robita

 8. Karolina Kępczyk FB 04.12.2020 pisze:

  Granty złożone do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  ??
  ? Wesele Starościanki – Powrót do Korzeni o wartości 109 880 zł
  ? Modernizacja widowni Buskiego Samorządowego Centrum Kultury o wartości 875 000 zł
  ? Mapping Busko-Zdrój. Historia z solą i siarką o wartości 100 000 zł
  ? XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz o wartości 1 155 000 zł
  ? Krystyna Jamroz przez dziurkę od klucza o wartości 76 500 zł
  ? Czarodziejka Muzyka Dzieciom o wartości 58 900 zł

 9. Ręce opadają... pisze:

  Jak czytam niektóre komentarze, to pusty śmiech i żałość mnie ogarnia. Ludzie, czy wy nie widzicie tego, że się kompromitujecie na każdym kroku, z każdym zdaniem?

  Ktoś powyżej napisał: „Do xyz 4 GRUDNIA 2020 O 08:29 Jest prezesem tej spółki i ma prawo do tego by użytkować lokal na koszt Uzdrowiska”

  Człowieku co ty bredzisz? Czy pan prezes Komunalki (MPGK) K. Kryczka też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach Komunalki na koszt Komunalki? Czy pan prezes KZC Ponidzie też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach KZC na koszt KZC? Czy pan prezes PSS Społem też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach Społem na koszt Społem? Czy pan prezes spółdzielni mieszkaniowej też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach spółdzielni na koszt spółdzielni?

  Zastanówcie się co niektórzy co piszecie i przeczytajcie dziesięć razy zanim klikniecie „opublikuj komentarz”, żeby się po raz kolejny nie ośmieszyć.

 10. kielecki radny Maciej Bursztein FB - a w Busku? pisze:

  8 mln 210 tysięcy na tereny inwestycyjne w Kielcach na ostatniej prostej.
  ?Kolejny, duży krok w kierunku otwarcia Kielc na nowe miejsca pracy.
  Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce przegłosowała dziś zwiększenie proponowanej przez prezydenta Bogdana Wenty, w budżecie na 2021 rok, kwoty 320 tysięcy, na ponad 8 mln.
  ?‍?Kiedy przyjmowaliśmy na sesji w październiku rezolucję wzywającą prezydenta Kielc do przekazania na ten cel 10 mln złotych, był to ogromny sukces nas wszystkich.
  ?Radnych wszystkich klubów – przyjmowaliśmy bowiem ten projekt jednogłośnie, wnioskodawców z klubu PIS i BIN, społeczników z Przyjaznych Kielc, którzy zainicjowali ten proces, ale przede wszystkim – był to ogromny sukces nasz wszystkich. Mieszkańców.
  ?Bo dzięki temu, pierwszy raz w historii naszego miasta, na poważnie zaczęliśmy nie tylko rozmawiać o najważniejszym elemencie czyli gospodarce, ale także – za słowami poszły czyny.
  ?Dziś, wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Wniosek poparło 5 z 7 członków komisji: (…)
  .
  ?‍♀️I przyznam się, że nie rozumiem tego głosu sprzeciwu. Szczególnie, że Ania nie była przecież przeciw, gdy przejmowaliśmy rezolucję o 10 mln. (wstrzymała się od głosu)
  Teraz jednak, gdy przyszło do konkretów: jako jedyna była na nie.
  ?Dla mnie te pieniądze są tak ważne – i wiem, że nie będą zmarnowane, bo zwrócą się już przy sprzedaży terenów inwestorowi (a potem wręcz będą tylko zarabiać dla Kielczan, z podatków które będą płacone dzięki fabrykom, które tam powstaną), że…nawet gdybym miał zaciągnąć kredyt na ten cel jako miasto, to…bym zaciągnął.
  ?Bo tereny inwestycyjne – których tak rozpaczliwie w Kielcach brakuje, to samograj.
  ?‍♀️Koleżanko Anno – głosujesz za środkami na Koronę i wydatki socjalne. A przecież aby móc pieniądze wydawać, najpierw je trzeba zarobić. I temu właśnie służą tereny inwestycyjne.
  ?‍?Teraz – już tylko od prezydenta zależy czy przeznaczy te 8,21 mln na najważniejszą z inwestycji na sesji budżetowej 17 grudnia.

 11. Do Atorek do ciemnoty która jest przeciwko cywilizacji tego miasta pisze:

  Innym ubliżasz i wyzywasz od ciemnoty, a czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem po polsku?
  Tu nie chodzi o to, by nie budować, tylko protest jest przeciw tej konkretnej lokalizacji, rozumiesz już?
  Jest tyle innych inwestycji mieszkaniowych, pisał o tym ktoś wyżej w komentarzu i jakoś nie ma protestów. Dlaczego? Bo nikt nie jest przeciwko budowaniu, tylko mieszkańcy tamtej okolicy są przeciwni nie budowie, tylko LOKALIZACJI tej budowy.

 12. Do powyzej raz jeszcze do Marka pisze:

  A jak ja czytam te twoje wypociny to mi sie aż śmiać chce. Czy ty jesteś ułomny lub jesteś upośledzony?
  Może ta ustawa była po to by dać zgodę na dwa a na jeden to by się obyło bez takiej owej ustawy? Nie wiem mnie aż takie sprawy nie interesują. Jeśli Ciebie to interesuje to napisz zapytanie do gminy lub zadzwoń jak to już jeden napisał. Dla mnie najważniejsze jest to że ta inwestycja jest legalna jeśli mamy iść statutem uzdrowiskowym. Jasno jest napisane jak byk że Grotta strona wschodnia to strefa B w której jest możliwe budownictwo mieszkalne. W statucie nie ma żadnej mowy o tym że nie można budować mieszkać przy granicy Strefy B że strefa A. A ty umiesz normalnie zrozumieć że ta inwestycja jest legalna?. Wiadomo jeśli ktoś już planuje w przyszłość sprzedać swoją działaczke za grube pieniążki to będzie tego bronić przed takimi inwestycjami tylko Pikuś jest taki że działaczki w Busku za grube pieniążki dalej stoją na sprzedaż i nikt tego nie chce kupić. Poza tym powielasz o niesprawdzonych i potwierdzonych inwestycji na młyńskiej A ten temat mnie nie interesuje.

 13. do kieleckiego radnego Macieja Burszteinaq pisze:

  No i po co to przygotowanie terenów by przyciągać inwestorów?
  Weźcie przykład z buskich władz, które celowo wręcz zniechęcają nowych inwestorów.
  Jak to ujął były wiceprzewodniczący Staś Walasek: „Biznes kieruje się tym, czy jest biznes, czy nie ma biznesu. Gdy widzi, że może zrobić biznes, no to wchodzi w temat… A teraz, że burmistrz, czy radni mają inwestorów przyciąga, to to jest proszę pana takie… To cóż to jest za biznesmen, jak jemu trzeba palcem pokazać, gdzie ma pieniądze zarabiać? To nie jest biznesmen, do pracy nieh się najmnie i tyle.”

 14. Andrzej do Sebastiana pisze:

  Tu kolego trafiłeś fantastycznie z tym co proponował sam redaktor. Wydaje mi się że nikt by nie wydał na to zgody by w takim miejscu stanął parking z czterema poziomami i z bazarkiem. Nie dość że to w 100% by zaburzało całą przestrzeń zabudowy to dodatkowo emisja spalin.

 15. Marek do Do powyzej raz jeszcze do Marka pisze:

  „A jak ja czytam te twoje wypociny to mi sie aż śmiać chce. Czy ty jesteś ułomny lub jesteś upośledzony?” Nie będę się zniżał do Twojego poziomu, obrońco Waldusia i bezradnych. Jak tak, to Ty wszystko wiesz, na wszystko masz odpowiedź, wszystkich krytykujesz, a jak ktoś zapyta konkretnie co i jak, to Ty mówisz „Nie wiem mnie aż takie sprawy nie interesują.”, albo „ten temat mnie nie interesuje.” Brawo! Ot i Twoja cała wiedza w temacie. Mnie mówisz „Jeśli Ciebie to interesuje to napisz zapytanie do gminy lub zadzwoń”. Kolego, Ty mi nie mów co ja mam robić. Ty sobie zadzwoń albo zapytaj, a najlepiej wejdź na stronę umig, przejdź do październikowej sesji i przeczytaj uchwałę o odmowie lokalizacji na 5 bloków w okolicy ul. Młyńskiej, a nie pisz bredni „Poza tym powielasz o niesprawdzonych i potwierdzonych inwestycji na młyńskiej”, chyba że uważasz, że uchwały radnych na stronie umig to niepotwierdzone informacje. Albo coś wiesz, albo nie wiesz. Ja Ciebie pytałem konkretnie, bo akurat ja tego nie wiem:
  1-Po co w takim razie specjalna uchwała Rady Miejskiej w sprawie tej budowy, skoro rzekomo „nie ma przeciwwskazań” w MPZP.
  2-Inwestycja pięciu bloków, o której pisał ktoś w komentarzu: „Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. 4 GRUDNIA 2020 O 00:02” też nie jest sprzeczna z MPZP, to dlaczego radni musieli wyrazić zgodę na nią? I dlaczego nie zgodzili się, skoro przecież jest ona zgodna z MPZP?
  Na koniec jeszcze jedno: Piszesz „A ty umiesz normalnie zrozumieć że ta inwestycja jest legalna?.” A czy ja napisałem, że jest nielegalna? Mieszkańcy protestują, bo mają do tego prawo w wolnej i demokratycznej Polsce, nawet jak ta inwestycja jest legalna, to mają prawo protestować.

 16. Grubo pisze:

  Uwielbiam nasz buski grajdołek kłótnia o wszystko haha

 17. Do Marka jak i innych pisze:

  By dowiedzieć się coś na temat czemu inwestorzy jak i gminy powołują się na specustawe to wystarczy nawet i spojrzeć kątem oka na całą specustawe.

  USTAWA

  z dnia 5 lipca 2018 r.

  o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących1)

 18. Do Grubo ? pisze:

  A dlaczego mówisz, że kłótnia? Po prostu to dyskusja, czyli wymiana poglądów, czasami nawet ostra, okraszona epitetami, ale to wymiana myśli, poglądów. Myślę, że wbrew pozorom dużo wnosi dla społeczeństwa. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Wiadomo, czasem ktoś pisze w formie pytania, wiemy o co chodzi, lub pisze w innej formie, nie wprost ale w sosób zawoalowany, ale i z tego można się wiele dowiedzieć. Można sobie potem to i owo sprawdzić, dociec, podpytać i… Wyłania się bardzo ciekawy obraz naszego buskiego grajdołka, bo to co najistotniejsze, to jest od kuchni, za kulisami. Ja też o wielu rzeczach publicznie nie mogę pisać, a samo to, że mam pewną wiedzę, wyjaśnia mi wiele spraw. Niekiedy czytam te różne komentarze i się w duchu uśmiecham, bo z góry wiem co, po co , na co, dla kogo, w jakim celu itd. Z góry wiem co będzie i dlaczego tak, z nie inaczej się dzieje bądź będzie działo. ?

 19. Po co wozi się ludzi na Podgaje? bo Kolonia Górka zostanie sprywatyzowana pisze:

  Po co Codziennie bus zabiera ludzi spod budynku na Górce, gdzie były warsztaty samopomocy i zawozi ludzi na Podgaje?
  Po co to było przensoić, wyrzucać pieniądze na remont na Podgajach, skoro budynek na Górce w dobrym stanie (przeciwnie, niż pawilony socjalne)?
  Po co wozić ludzi codziennie z miasta na wygwizdowie?
  dodam
  Po co budować za 9,5 melona Most na Górkę?
  Po co oddany miesiące temu do użytku hotelowiec świeci pustkami?
  odpowiedz: bo moim zdaniem Władza po cichu szykuje sprzedaż Kolonii Górka Tajemniczemu Inwestorowi, który tam pewnie wybuduje hotel, sanatorium lub luksusowe osiedle strzeżone. I po to właśnie cała akcja zohydzania mieszkańców Kolonii Górka, po to epitety „patologia”, by mieszkańcy gładko przyjęli przyszłą decyzję Władzy o eksmisji do hotelowca lokatorów Kolonii Górka i sprzedaż „ruin po patologii” Tajemniczemu Inwestorowi. Na ewentualny zarzut że pawilon z warsztatami jest wyremontowany i w dobrym stanie będzie odpowiedź, że tak, ale przecież stoi bezużyteczny bo wszyscy zainteresowani korzystają ze specjalnie w celu podmiany wyremontowanego budynku w Podgajach, więc po co dalej utrzymywać pusty budynek na Górce. Tylko pytanie jest po co wcześniej zostały wydane pieniądze na remont tego pawilonu na Górce. Odpowiedź moim zdaniem jest taka, ze wtedy nie było jeszcze zainteresowania Tajemniczego Inwestora Górką i z tego względu były inne plany. Pojawił się Tajemniczy inwestor to się zmieniło. Postanowiono by opróżnić Górkę wyremontować budynek w Podgajach, rozbudować hotelowiec by zrobić miejsc e dla „patologii” z Kolonii Górka. No i ufundować za pieniądze gminy Tajemniczemu inwestorowi piękny most z Górki prosto do serca Parku i praktycznie do podnóża super tężni. A propos, składając te domyślne klocki, zastanawiam się czy sama budowa super tężni nie jest elementem tej wielkiej finansowej operacji, bo dziwnym trafem pasuje do tego powstającego układu przestrzennego. Czas pokaże czy to co mi się wydaje to teoria spiskowa czy mega szwindel Władz.

 20. śmieszek pisze:

  Chcecie się dowalić do pana W.? Zapytajcie o koszty dowozu i uzupełniania solanki w nowej tężni 🙂 Tu jest niezły przekręt jak to zostało rozwiązane.

 21. do śmieszek pisze:

  spróbuję zgadnąć. Czy więc solankę do najdroższej tężni będzie wozić sprawdzony katrans żony prezesa MPGK, ten sam co dowozi kruszywo o odpowiedniej zawartości gliny w kruszywie na miejskie inwestycje, hahaha??? przy okazji wiadomość: Rzeszów też będzie miał tężnię, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt? 200 tys. zł. Solny aerozol za ponad 125 razy taniej niż w Buszczy https://rzeszow-news.pl/w-parku-w-milocinie-powstanie-teznia-solankowa-godzina-inhalacji-to-jak-trzy-dni-spedzone-nad-baltykiem/

 22. a Nowiczok się dziwi kto kupi w BZ apartamenty po cenach warszawskich pisze:

  Czy to nie dziwne, że stolica województwa podkarpackiego mająca podobnie jak Kielce coś koło 200 tys mieszkańców stawia tężnię 100x tańszą niż Busko. Czy to nie dziwne, że podkarpackie uzdrowiska Rymanów-Zdrój i Iwonicz-Zdrój nie stawiają tężni? A BZ proszę, z kredytami, mega tężnię za 25 milionów.

 23. xyz pisze:

  z mega tężnią,kredytami i bez kuracjuszy czyli bez dochodu z inwestycji i to patrząc na sytuacje na 2-3 najbliższe lata.

 24. ZMARŁ NA COVID NIEDŁUGO PO OPUSZCZENIU SANATORIUM. KRUKU!!!!!!!!!! DAWAJ ARTYKUŁ, NIE ŚPIJ, POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  ZMARŁ NA COVID NIEDŁUGO PO OPUSZCZENIU SANATORIUM. RODZINA ZARZUCA PERSONELOWI ZANIEDBANIA
  „Pan Ludwik trafił do szpitala uzdrowiskowego po operacji wszczepienia bajpasów. Po kilku tygodniach, w bardzo złym stanie, opuścił sanatorium na prośbę rodziny. Później trafił do kolejnego szpitala, gdzie zmarł. Bliscy 73-latka oskarżają personel uzdrowiska o liczne zaniedbania.”

  źródło: TVN UWAGA, https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/busko-zdroj-mezczyzna-zarazony-covid-19-w-sanatorium-73-latek-zmarl,331790.html

 25. witex pisze:

  To Wałachy i inne dewelopery juz budujo hak chco i co chco.
  Za chwile na 1 maja hotelik z kasynem podobno i nowy projektna górce. Przecież kładka nie jest dla mieszkańców kolonii

 26. Do witex pisze:

  I bardzo dobrze ja bardzo się cieszę z tego powodu i trzymam kciuki za więcej tego typu inwestycji w tym mieście.Wolę mieć cywilizacyjne miasto otwarte dla ludzi niż ciemnotę i beton.

 27. Sąsiednie miasta a jaka różna rzeczywistość: Spór o blok w Pińczowie. Deweloper chce budować, mieszkańcy protestują pisze:

  Sąsiednie miasta a jaka różna rzeczywistość: W imieniu mieszkańców sprzeciwiających się inwestycji głos zabrał radny Henryk Różycki. Radny: Prawo musi być szanowane. Jak by to wyglądało, jeśli pośród domków jednorodzinnych nagle wyrósłby pięciokondygnacyjny budynek. Jeśli pozwolilibyśmy wybudować jednemu deweloperowi w tym miejscu, stworzyłby się niebezpieczny precedens i niedługo zapewne powstałyby kolejne budynki. Ta firma kupiła działkę wiedząc, że jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne – mówi Henryk Różycki, radny.– Nie jestem przeciwnikiem inwestycji mieszkaniowych, ale chcę, by…– cały artykuł na źródłowej stronie pinczow.naszemiasto.pl https://infobusko.pl/pnm-spor-o-blok-w-pinczowie-deweloper-chce-budowac-mieszkancy-protestuja/
  Deweloper wystąpi w trybie tak zwanej specustawy deweloperskiej – Tylko Rada Miejska może zdecydować, czy się zgadza, czy nie o ile wniosek nie jest sprzeczny ze studium uwarunkowań planu zagospodarowania przestrzennego. – cały artykuł na źródłowej stronie pinczow.naszemiasto.pl https://infobusko.pl/pnm-spor-o-blok-w-pinczowie-deweloper-chce-budowac-mieszkancy-protestuja/

 28. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

 29. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

 30. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl