TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

3 grudnia 2020 | Tygodnik Ponidzia 02.12.2020 / Jarosław Kruk 03.12.2020 | | 84 komentarze

Buscy radni miejscy, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch bloków mieszkalnych w bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej. Jednomyślności wśród radnych nie było. – Nie pozostawimy tak tej sprawy – zapowiadają oburzeni mieszkańcy. – informuje Tygodnik Ponidzia

 

Plany te spotkały się z ostrym sprzeciwem części mieszkańców Buska-Zdroju. Twierdzą oni, że realizacja inwestycji w tak bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej, jest niezgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Poza tym uważają, że wpłynie to negatywnie na rozwój i funkcjonowanie strefy uzdrowiskowej i stanie się uciążliwa dla mieszkańców.

Tygodnik Ponidzia [12.11.2020]:„Jeszcze uzdrowisko, czy już blokowisko?!” – pytają oburzeni mieszkańcy

Mieszkańcy napisali pismo w tej sprawie do Waldemara Sikory, burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Pod petycją, w której mieszkańcy wyrazili swój ostry sprzeciw, podpisało się blisko sto osób. Do tej pory nie dostali jednak na nie odpowiedzi.

W czwartek, 26 listopada odbyła się sesja Rady Miejskie w Busku-Zdroju. Jedna z uchwał w porządku obrad dotyczyła wydania pozwolenia na budowę wspomnianych bloków przy ul. Grotta. Buscy radni, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch budynków przy ul. Grotta. Jednomyślności wśród radnych nie było. Za zagłosowało…. – cały artykuł na źródłowej @stronie Tygodnika Ponidzie – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk:  Na wstępie fragment artykułu opublikowanego  przez Radio Kielce [25.11.2020]:  Budynek po dawnym kinie „Romantica” będzie wyburzony?:

„- Z nieoficjalnych informacji wynika, że prywatny właściciel planuje wybudować tam wieżowiec. (…) Inwestor ma dwa tryby, z których może skorzystać przygotowując inwestycję. Jeśli to będzie tryb specustawy mieszkaniowej, to przewidziane są szerokie konsultacje społeczne i każdy ma możliwość wyrażenia opinii (wytłuszczenie i podkreślenie JKR) . Po zapoznaniu się z nimi decyzję podejmują radni – dodaje Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury w kieleckim ratuszu. „

Zaglądając na @stronę UMiG Busko-Zdrój, z opublikowanego dokumentu Znak: BUŚ.670.3.2020.JD ♂ można wnioskować, że w przypadku realizacji zaplanowanej w Busku-Zdroju przy ulicy Grotta inwestor zdecydował się na tryb specustawy mieszkaniowej. W związku z tym, bazując na opinii dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury w Kielcach, powinny zostać przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne i każdy powinien mieć możliwość wyrażenia opinii. 

Czy zamieszczenie informacji o tak ważnej i kontrowersyjnej inwestycji – sądzą po odzewie medialnym –  w sposób jaki to uczynił magistrat jest tożsame z przeprowadzeniem szerokich konsultacji społecznych?
Czy opublikowanie na wydaje się , że rzadko odwiedzanej @stronie UMiG, pośród rzeki innych różnych ogłoszeń, obwieszczeń, itp. niepozornej lakonicznej informacji „o zamieszczeniu wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (budynek B1, B2) na działkach o nr ewid. gr. 356/1, 359 (część działki) położonych w obrębie 9 przy ul. Prof. Józefa Wacława Grotta w Busku-Zdroju w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój https://www.umig.busko.pl/ogloszenia.html.„-  jest równoznaczne z szerokimi konsultacjami społecznymi ?

Jego postępowanie, mądrość i szczęście były znane, cenione i podziwiane nie tylko wśród władców Italii, ale także daleko poza jej granicami. Sława jego rosła z każdym dniem. W dyskusjach nad różnymi problemami odznaczał się elokwencją, przenikliwością, dowcipem. Przy podejmowaniu decyzji mądrością. Przy ich wykonywaniu szybkością i energią

Moim zdaniem nie – zamieszczenie informacji w takiej formie, w takim miejscu i w taki sposób nie jest tożsame z przeprowadzeniem szerokich konsultacji społecznych.

O prawidłowo przeprowadzonych szerokich konsultacjach społecznych  w Busku-Zdroju – moim skromnym zdaniem – możemy mówić np. w przypadku rozległej akcji informacyjnej, zarówno na @stronie UMiG jak i lokalnych mediów oraz rzeczywiście szerokich konsultacjach społecznych, które umie i potrafi przeprowadzić UMiG Busko-Zdrój, gdy chodzi o Budżet obywatelski – temat – mierząc miarą wartości pieniężnej – znacznie niższej wagi.  

Podobnie – rokując po treści licznych komentarzy i głosach, które da się słyszeć „na mieście” – ocenia to wielu mieszkańców słonecznego miasta i gminy ze złotą monstrancją w herbie. Stąd też ich komentarze cytowane przez Tygodnik Ponidzia:  – Nie pozostawimy tak tej sprawy (…) To lekceważące ze strony władz i radnych, którzy przecież powinni reprezentować interesy mieszkańców, a nie swoje własne”

Spodziewam się więc odwołań od decyzji buskich rajców podjętej w trakcie XXVIII Sesji Rady Miejskiej w dniu 26 listopada do wyższej instancji, którą jest Wojewoda świętokrzyski.

 

◙ Podobne informacje:

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

84 odpowiedzi na “TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta”

 1. Moim zdaniem: pisze:

  Oczywistą rzeczą jest to, że Zdrój to Zdrój. Koniec kropka. To nie chodzi o wysokość czy rozmiar budynków, ale o ich FUNKCJĘ. Z kolei funkcja danego budynku rodzi określone skutki, w tym negatywne. To są dwie różne rzeczy: zabudowa mieszkaniowa, bloki, a zabudowa „zdrojowa”, pensjonatowa. Na koniec jeszcze jeden argument: Jak wyglądało Busko po wojnie? Gdzie za PRL-u budowano bloki? Czemu budowano np. Sikorskiego czy Piłsudskiego w ty miejscu, w którym są? Przecież z końca Sikorskiego czy Piłsudskiego jest do Rynku około 900-1100 metrów, a więc tyle co ze Zdroju. Czemu za PRL-u nie zbudowano w Zdroju bloków, osiedli, a zbudowano takie obiekty jak np. Sanatorium Włókniarz czy Rafał oraz powstały domy przy ulicach: Słoneczna, Parkowa, Armii Krajowej, Słowackiego itd.? Ponieważ to strefa uzdrowiskowa. Dlaczego tężnię zbudowano tu, gdzie jest, a nie np. w polach koło dworca przy Waryńskiego, albo na przykład koło Sikorskiego? No właśnie. Nie mieszkam w Zdroju, ale ktoś z mojej bliskiej rodziny miał pensjonacik w Zdroju i przebywałem tam często w dzieciństwie i później. Naprawdę to są dwie różne rzeczy: bloki, zabudowa mieszkaniowa w Busku, a pensjonatowa, uzdrowiskowa w Zdroju. Dam takie przykłady: na osiedlu dzieci w lecie wrzeszczą na placu zabaw do 21-ej, a potem niekiedy młodzież głośno rozmawia, wydziera się do np. 22-ej, 23-ej. Rano ludzie wychodzą i samochody zapalają, warczą, wyjeżdżają z osiedla, bo jadą do pracy. W nocy o godzinie 23-ej, 24-ej, 1-ej podjedzie cymbał, muza na full aż w mieszkaniu dudni, bo kogoś przywiózł. Stoi minutę, dwie, trzy i odjeżdża gazując, a niekiedy hałasuje dodatkowo niesprawnym ryczącym tłumikiem. Jak jest lato i śpi się przy otwartym oknie, to jak myślicie, fajnie to jest? Mieszkam na osiedlu i często przebywałem w Zdroju u w/w rodziny i uwierzcie mi, to są dwie różne rzeczy. W Busku jest naprawdę mnóstwo innych miejsc na bloki, a nie w tym miejscu. Jestem jak najbardziej za budowaniem. Niech sobie inwestor stawia i dziesięć bloków, ale nie w Zdroju. Moim zdaniem mieszkańcy mają rację, że protestują i ja też bym protestował na ich miejscu.

 2. można się odwoływać ale....... pisze:

  Czy to prawda, że Waldemar Sikora wspierał finansowo kampanię posła Krzysztofa Lipca?

  Czy PIS poparło W. Sikorę w ostatnich wyborach na burmistrza?

  Czy to prawda, że rozmaite służby i instytucje kontrolne traktują Busko bardzo „tolerancyjnie”?

  Czy to prawda, że nad Buskiem rozciąga się pewien „parasol ochronny”?

  Czy to prawda, że Radny Łukasz Szumilas próbował zainteresować określone służby pewnymi sprawami, lecz one nie wykazywały jakoś zainteresowania?

  Czy to prawda, że PIS było niezadowolone z nominacji pani Kępczyk na stanowisko w BSCK, tym bardziej, że przecież to oni zwolnili ją z Pacanowa?

  Czy to prawda, że pani Kępczyk była na buskim marszu kobiet 30.10.2020?

  Jak mówi stare powiedzenie: „Mądrej głowie dość dwie słowie”. Kto ma głowę nie od parady,
  niech myśli samodzielnie i wyciąga wnioski…
  ———————————————————————-
  echodnia.eu/swietokrzyskie/waldemar-sikora-z-poparciem-prawa-i-sprawiedliwosci-oraz-polskiego-stronnictwa-ludowego-w-wyborach-burmistrza-buskazdroju/ar/13325772

  „Jak ustaliło „Echo Dnia”, w zeszłym tygodniu zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem podjął decyzję o udzieleniu rekomendacji Waldemarowi Sikorze w jesiennych wyborach samorządowych.”

 3. Sad sadem, a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie. pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=faPFQq8Od4I

 4. Sebastian pisze:

  Kontrowersyjna inwestycja?

  Szczerze, to pana pomysłu to nikt nie przebije w tym mieście haha. Mowa o wielopoziomowy parkingu z bazarkiem na stadionie. https://infobusko.pl/teznia-za-33-000-000-czy-moze-wielopoziomowy-parking-zdrojowy-z-bazarkiem/
  Ciekaw jestem co by powiedzieli mieszkańcy Kusocińskiego jak i buski proboszcz.
  I tak na marginesie jeśli dwa 3piętrowe bloki na Grotta to kontrowersyjna inwestycja to pański pomysł z wielopoziomowym parkingiem i bazarkiem to armagiedon jak to w Kiepskich mówią haha.

  „W związku z tym, bazując na opinii dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury w Kielcach, powinny zostać przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne i każdy powinien mieć możliwość wyrażenia opinii.”

  No właśnie POWINNY ..czyli to nie jest żaden nakaz by robić jakąkolwiek opinię dotycząca tej inwestycji np czy ty jako mieszkaniec zgadzasz się itp. No może zaraz się okaże że od zwykłej szopy na podwórku trzeba mieć konsultacje sąsiadów hyhy.

  Panie Kruk trza było dać artykuł o Plaza Tower hah niż o kinie.
  Szczerze mnie pan rozsmiesza

  Poza tym to bardzo dziwne że żaden z mieszkańców nie protestowal przeciwko potężnym termom słowackim

 5. KAMIL Do Moim zdaniem: pisze:

  Nie mogę się z tobą zgodzić ponieważ zdrój to część miasta jak i cała strefa zdrojowa a nie jakaś odrębna gmina czy coś w tym stylu. Faktyczny zdrój czyli sanatoria i parki to bardzo malutka część miasta. Jesli chodzi o te inwestycje to sprawa jest bardzo prosta ,Idąc nawet naszym statutem uzdrowiskowym to strefa A czyli strefa Uzdrowiskowa jest do ulicy Grotta od strony Uzdrowiska. Czyli ulica Grotta jak i pas działek przylegających do niej od strony Owczar to nie jest strefa Uzdrowiskowa. W strefie uzdrowiskowej i tak jest Blokowisko to są sześć bloków wbudowane w dwa długie bloki i one są wpisane jako budowle uzdrowiskowe a są tak naprawdę budynkami mieszkalnymi z wielkiej płyty z czasów PRLu i to Blokowisko mieści się na kolonii górka obok dawnych szklanych domów Stankiewicza.
  Nasz zdrój to też jest jak wielkie Blokowisko codziennie godzina 7 8 a przyjeżdżają do pracy pracownicy lub kuracjusze. Ulica Armii Krajowej jest w strefie uzdrowiskowej od krzyżówki ze Spacerowa do Parkowej. A ulica Słowackiego nie jest w strefie uzdrowiskowej. Zwyczaje które przetoczyłeś odnośnie blokowisk gdzie młodzież chodzi sobie po 23 i się wydziera lub ktoś gazuje samochodem przy głośnej muzyce to są praktycznie na terenie całej strefy uzdrowiskowej jak i w całym zdroju. I tak zapytam to gdzie są te mnóstwo miejsc na budowanie mieszkań?

 6. Car Waldemar do Kamil pisze:

  Pytasz gdzie są te mnóstwo miejsc na budowanie mieszkań? Najlepszej bo urzędowej odpowiedzi w normalnym samorządzie powinien Ci udzielić buski odpowiednik Artura Hajdorowicza, kieleckiego dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury, czyli pan Andrzej Tracz, naczelnik Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Środowiska (BUŚ) tel. 41 370 52 21
  (https://www.umig.busko.pl/urzad/wydzialy/18514-wydzial-budownictwa-urbanistyki-i-ochrony-srodowiska-bus.html) Skontaktuj się z nim i spróbuj uzyskać odpowiedź. Życzę powodzenia! hahaha 😀 Sikory nie masz chyba co pytać skoro w Tygodniku piszą, że: „Mieszkańcy napisali pismo w tej sprawie do Waldemara Sikory, burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Pod petycją, w której mieszkańcy wyrazili swój ostry sprzeciw, podpisało się blisko sto osób. Do tej pory nie dostali jednak na nie odpowiedzi.”

 7. xyz pisze:

  patrząc na obecną sytuacje związaną z cowidem i przestojem praktycznie całej strefy uzdrowiskowej która może jeszcze długo potrwać i wielokrotnie się powtórzyć lepiej jakby zamiast bloków powstał zakład pracy.

 8. KAMIL do Car Waldemar pisze:

  Droga osobo ja się spytałem osoby pod Nickiem „Moim zdaniem” gdzie te mnóstwo miejsc w Busku na stawianie bloków w koncu osoba pod Nickiem „Moim zdaniem” napisała że w Busku jest pełno miejsc pod takie owe budownictwo.
  A tak na przyszłość osobo pod nickiem Car to radzę czytać uważnie i mniej tej nienawisci do buskiej władzy.

 9. mniej tej nienawisci do buskiej władzy - brawo Ty! pisze:

  „mniej tej nienawisci do buskiej władzy” zapis w 100% oddający stan samorządu w gminie Busko-Zdrój. Tu zdaniem wielu nie ma buskiej władzy SAMORZĄDOWEJ, wspólnej, demokratycznej, tu nie ma dialogu z mieszkańcami, tu jest jak pisze w artykule podejście „lekceważące ze strony władz i radnych, którzy przecież powinni reprezentować interesy mieszkańców, a nie swoje własne – komentują decyzje radnych mieszkańcy Buska-Zdroju.” Tu jest PROBLEM, który się nazywa buska WŁADZA. I to jest to!
  Brawo Ty!

 10. KAMIL do mniej tej nienawisci do buskiej władzy - brawo Ty! pisze:

  No brawo ja.
  Jeśli ktoś źle zrozumiał lub napisał by napisać więc trzeba wyjaśnić o co chodziło a nie atakować władzę pod byle jakim pytaniem niezwiązanym z Buska władzą. Zasady demokracji akurat bardzo rozumiem ale radni większością przegłosowali tą inwestycję 12 radnych było za a 8 się wstrzymało i nie było żadnej dyskusji lub nawet zapytania.

 11. Paweł pisze:

  xyz
  3 GRUDNIA 2020 O 21:07
  patrząc na obecną sytuacje związaną z cowidem i przestojem praktycznie całej strefy uzdrowiskowej która może jeszcze długo potrwać i wielokrotnie się powtórzyć lepiej jakby zamiast bloków powstał zakład pracy.

  Ale jaki ten zakład i gdzie by była jego lokalizacjia i oczywiście kto by wyłożył pieniądze na to i kto by poszedł pracować

 12. Do KAMILA pisze:

  No brawo! Tu jest sedno sprawy. Jak napisałeś „Nie było żadnej dyskusji lub nawet zapytania.” Ano właśnie. Z tego wynika, moim zdaniem oczywiście, że po raz któryś już z kolei radni okazali się (bez)radni. Jak sama nazwa mówi „radny”, a więc znaczenie tego słowa ja rozumiem tak: „radzić” to rozważać, zastanawiać się, ale przede wszystkim PYTAĆ. Radzić się kogoś czyli pytać, prosić o radę. Radzić albo naradzać się, to właśnie rozważać, zastanawiać się, analizować coś. A co mamy w wykonaniu państwa radnych? No właśnie. Nie było ani rozważania, ani naradzania, ani ZAPYTANIA SIĘ mieszkańców, czyli WYBORCÓW o zdanie. Jak to świadczy o radnych? Moim zdaniem negatywnie. Jak to świadczy o burmistrzu, który nie raczył nawet odpisać mieszkańcom na petycję? Moim zdaniem negatywnie. Powinno się zaprosić (z zachowaniem rygorów sanitarnych w związku z Covid-19) tych mieszkańców, albo ich kilkuosobowy komitet przedstawicielski i z nimi POROZMAWIAĆ, przedstawić swoje argumenty i wysłuchać co oni mają do powiedzenia. Niestety ani radni ani burmistrz tego nie uczynili, a więc moim zdaniem „przekazali” im następująca informację: Mamy was w głębokim poważaniu i zrobimy to, co nam się podoba, czy to wam się podoba czy nie.

 13. Ukaz Cara Waldemara pisze:

  Podwładny, radny czy też mieszkaniec powinien przed Moim obliczem mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy Mnie nie peszyć

 14. KAMIL do Do KAMIL pisze:

  Rozumiem twoja opinie lecz sprawa polega na tym że wszelkie zapytania lub sprawy są kierowane drogą elektroniczną do urzędu a sprawy których nie da się załatwić przez drogą elektroniczną czyli złożenie lub odbiór tych właśnie spraw najważniejszych niestety muszą być rozpatrywane normalnie choć w totalnym reżimie sanitarnym.
  Z uwagi na to że tzn konsultacja którą proponuje pan redaktor lub „ty sam lub kilka osób bo nie wiem czy te komentarze pisze jedna osoba” no to ta konsultacja jest sprawą drugorzędną. Ci państwo którzy protestują mają dostęp do internetu przecież w końcu kontaktują się z busko.com jak i tygodnikiem ponidzie więc nic nie szkodzi na przeszkodzie by złożyć elektroniczną prośbę o konsultacje lub poprostu zadzwonić. Daje przykład pana Łukasza Nowaka który składa różne pisma wysyła i dzwoni.

 15. do Ukaz Cara Waldemara pisze:

  Widać że gorzej z tobą xd

 16. Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. pisze:

  Szanowny Kolego!
  1). Ty masz swoje zdanie, ja to szanuję, ale ja pozostanę przy swoim. Nie będę po raz kolejny wnikał w szczegóły. Ja spędziłem tyle czasu od dzieciństwa w Zdroju, iż uważam że Zdrój to coś innego niż zabudowa mieszkaniowa, bloki. Zostańmy przy swoich zdaniach.

  2). Co do miejsca na bloki, to oczywiście jest takowe w różnych lokalizacjach, wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć. Oczywiście tu wchodzą w grę różne aspekty formalno-prawne, a więc kwestie uwarunkowań i planów zagospodarowania, kwestie architektoniczne, techniczne etc. Każda lokalizację trzeba indywidualnie przeanalizować pod wieloma względami, choćby takimi, ile tych bloków ma być, czy 2, czy 5, czy 10 itd. To musi usiąść do stołu grupa ludzi, w tym urzędników z magistratu i trzeba się na tym zastanawiać merytorycznie, nad każda jedną lokalizacją z osobna. W tym miejscu, tu w komentarzach jest to nie możliwe, aby wskazywać czy tu, czy tam i dyskutować o tym.

  3). Co do inwestycji dotyczących budynków wielorodzinnych, będę dla uproszczenia nazywał je blokami, to jest ich kilka już w Busku. Niektóra są już w realizacji, a niektóre na papierze, ale jeszcze nie są rozpoczęte. Kto śledzi uważnie tak jak ja stronę umig.busko.pl to wie dokładnie co się w tej materii dzieje w Busku. Nie czas i miejsce bym tu o tym pisał, bo to obszerna materia. Powiem tylko tyle: Obecnie w Busku jest (w trakcie realizacji lub na papierze) 8 inwestycji, z tą przy Grotta włącznie. Była i dziewiąta, ale nie pozwolono na nią i o tym teraz napisze kilka słów.

  Inwestor chciał wybudować 5 bloków w okolicy ulicy Witosa-Młyńska. (To jest około kilometr od centrum Zdroju, w przeciwieństwie do bloków przy ul. Grotta). Na Sesji Rady Miasta w październiku podjęto uchwałę o ODMOWIE ustalenia lokalizacji. Przytoczę tylko fragmenty z uzasadnienia:

  – Ustalenia ww. planu oraz planowana inwestycja mieszkaniowa nie są sprzeczne z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Busko-Zdrój .

  -Zamierzona inwestycja, co do przeznaczenia mieści się w ogólnych zasadach przyjętych w studium
  uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

  -Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie eliminuje możliwości powstawania zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej na przedmiotowym obszarze, jednakże jej gabaryty muszą być zharmonizowane z otaczającą zabudową mieszkaniową jednorodzinną.

  I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE !!!

  -Lokalizacja zabudowy wielorodzinnej czterokondygnacyjnej jest problematyczna, gdyż narusza interes prawny właścicieli i użytkowników przyległych nieruchomości. W szczególności dotyczy to działek z istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Zabudowa wielorodzinna czterokondygnacyjna tworzy fragment oderwany od istniejącej i planowanej struktury urbanistycznej, pozostawiając skrawki terenu do wypełnienia zgodnie z planem na indywidualnych działkach, zabudową niezharmonizowaną z zespołem zabudowy wielorodzinnej.
  Realizacja planowanej inwestycji mieszkaniowej, oprócz oczywistego konfliktu przestrzennego, naruszy interesy właścicieli sąsiednich nieruchomości, dla których od około 12 lat obowiązuje plan miejscowy, poprzez ograniczenia w użytkowaniu i obniżenie komfortu zamieszkania na terenie sąsiadujących skupisk zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

  A ILEŻ TO KONDYGNACJI MAJĄ MIEĆ BLOKI PRZY UL. GROTTA?

  „a) budynki posiadać będą cztery kondygnacje”

  NO I CO TERAZ POWIECIE MOI MILI?

  -KILOMETR OD ZDROJU CZTEROKONDYGNACYJNA ZABUDOWA „jest problematyczna”, A TU PRZY GROTTA JUŻ NIE?

  -KILOMETR OD ZDROJU „zabudowa wielorodzinna czterokondygnacyjna tworzy fragment oderwany od istniejącej i planowanej struktury urbanistycznej”, A TU PRZY GROTTA NIE TWORZY?

  -KILOMETR OD ZDROJU „Realizacja planowanej inwestycji mieszkaniowej, oprócz oczywistego konfliktu przestrzennego, naruszy interesy właścicieli sąsiednich nieruchomości”, A TU PRZY GROTTA NIE NARUSZY? TU NAWET NIKT NIE RACZYŁ WYSŁUCHAĆ MIESZKAŃCÓW, A BURMISTRZ NAWET NIE RACZYŁ IM ODPISAĆ NA PETYCJĘ, A TAM NAGLE TAK SIĘ TROSZCZĄ O MIESZKAŃCÓW ???

  Powiem tylko tyle: Niech co niektórzy przestaną społeczeństwu mydlić oczy, albo jak mawiał mój znajomy szklić du…ę, bo to jest żałosne i śmieszne. Jak ktoś nie wie, nie czyta, nie obserwuje co się w Busku dzieje, co, kto, z kim, jak, to guzik wie i guzik kapuje. Tu trzeba czytać, rozmawiać, słuchać ludzi, pytać, a przede wszystkim patrzeć na to, CO JEST NAJMNIEJ WIDOCZNE. Trzeba „czytać między wierszami” i wyciągać logiczne wnioski.

  Dla tych co jeszcze nie mają na tyle wystarczająco wiedzy, albo dla tych co jeszcze nie łapią do końca, co jest grane podpowiem tylko tyle:

  – Kto będzie budował 2 bloki przy ul. Młyńskiej/ul. Waryńskiego, praktycznie tuż obok tych
  5-u bloków, które chciano wybudować, ale odmówiono im ustalenia lokalizacji?

  -Czy te 5 bloków byłoby „konkurencją” dla tych 2-ech bloków przy ul. Młyńskiej/ul. Waryńskiego?

  -A jak myślicie ile kondygnacji mają mieć te 2 bloki przy ul. Młyńskiej/ul. Waryńskiego?
  No, no, kto wie? No śmiało, łapka w górę, ile? 4 (słownie CZTERY).

  WIDZICIE MOI MILI, PRZY GROTTA RADNYM NIC NIE PRZESZKADZA, TU TEŻ PRZY TYCH DWÓCH BLOKACH RADNYM NIC NIE PRZESZKADZAŁO, A TE PIĘĆ BLOKÓW PRZESZKADZAŁO… ODMÓWIONO ZGODY NA BUDOWĘ BO…? BO NA OTOCZENIE ŹLE BY WPŁYNĘŁY TE BLOKI… I NA MIESZKAŃCÓW ŹLE BY WPŁYNĘŁY…
  A WOGÓLE TO BY PROBLEMATYCZNE BYŁY…

  -A teraz już na prawdę kończę i jeszcze jedno pytanko na koniec postawię:

  -KTO BUDUJE TE 2 BLOKI NA UL. MŁYŃSKA/WARYŃSKIEGO?

  Jak mówi biblia: „Macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie”, a ja dodam jeszcze macie głowy, TO MYŚLCIE SAMODZIELNIE I WYCIĄGAJCIE WNIOSKI…

 17. Do KAMILA pisze:

  Kolego sympatyczny, nie opowiadaj, że pisze tu jedna osoba, bo Ty to nie ja,
  a ja to nie Ty ?.

  Jak Cię interesuje, a ja nie mam nic do ukrycia, to Ci powiem, że ja jestem tym „Moim zdaniem:”, a moje komentarze to kolejno od góry patrząc:

  -3 GRUDNIA 2020 O 15:57
  -3 GRUDNIA 2020 O 22:48
  -4 GRUDNIA 2020 O 00:02

  Piszesz w komentarzu 3 GRUDNIA 2020 O 23:17:

  „więc nic nie szkodzi na przeszkodzie by złożyć elektroniczną prośbę o konsultacje lub po prostu zadzwonić.”

  Przecież pisze w artykule, że:

  „Mieszkańcy napisali pismo w tej sprawie do Waldemara Sikory, burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Pod petycją, w której mieszkańcy wyrazili swój ostry sprzeciw, podpisało się blisko sto osób. Do tej pory nie dostali jednak na nie odpowiedzi.”

  Kolego drogi, nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja nie wiem czy oni złożyli to papierowo, czy elektronicznie, czy gołąbka wysłali z wiadomością, czy posłańca na koniu wysłali (żartuje oczywiście). Złożyli petycję? ZŁOŻYLI. Odpisano im cokolwiek? NIE ODPISANO.
  Pozdrawiam!

 18. nokaut do powyżej pisze:

  ?

 19. Marta pisze:

  Wybraliście Sikorę to macie. Gdyby burmistrzem był Jurek Szydłowski to nie byłoby tak

 20. KAMIL Do Moim zdaniem: pisze:

  Nie wiem co ty chcesz droga osobo ode mnie ale jasno wyraziłem swoją opinię że nie zgadzam się z tobą w moim komentarzu 3 GRUDNIA 2020 O 19:39 nie wiem czemu taki atak padł z twojej strony na mnie ale dalej bede podtrzymywać taka kwestię która jest prawda że ulica Grotta jak i działki przy tej ulicy od strony Owczar to NIE JEST STREFA UZDROWISKOWA. Tak samo dalej bede podtrzymywać to co jest prawdą że tzn Blokowisko na Kolonii Górce które jest tam od prlu jest w części uzdrowiskowej jak i jest budowla uzdrowiskowa. I też dalej bede podtrzymywać to co też jest prawda że Zdrój odnośnie zachowania młodzieży to też Blokowisko. Ja np nie mydle ludziom oczu.

  „Pismo pismem po np jednym piśmie to nawet nikt nie kiwnie palcem”

  Ale burmistrz bodaj ma obowiązek na udzielenie odpowiedzi chyba do 14dni ale czas może się wydłużyć.
  Głównym powodem braku odpowiedzi są błędy itp.
  Teraz jest pandemia brak czasu jeden wielki boom informacyjny. Wszystkie urzędy są zalewane różnymi pismami jednym odpisuja drugim nie.
  Jeśli np jedno pismo nie pomogło to trzeba wysłać kilka i dzwonić.
  Dam fajny przykład protest w Smerfusiu była petycja była było spotkanie gdzie było zaproszenie dla burmistrza było zaproszenie ale burmistrz czy wice burmistrz jak i sołtysi czy wojtowie starości i prezydenci metropolii nie mają obowiązku i nakazu by się stawić na każde zawołanie.

 21. Do KAMILA pisze:

  Kolego, ani ja ani nikt Cię nie atakuje. Nie przesadzaj. Odnoszę wrażenie, że jesteś chyba nieco zbyt przewrażliwiony na swoim punkcie. Ale to jest tylko moje zdanie moja opinia, a nie atak. Ty masz inne zdanie, ja Ci napisałem, że ja mam inne. Koniec kropka. Tu nikt nikogo nie atakuje. Po prostu mamy odmienne zdanie w pewnych kwestiach i wyrażamy to kulturalnie z zachowaniem norm społecznych, prawda? Zatem nie ma o co „kruszyć kopii.” Ja szanuję Twoje zdanie, a ja mam swoje zdanie i tyle w temacie. Mam nadzieję, że się rozumiemy. Co do stref uzdrowiskowych to też jest to kwestia dyskusyjna, bo z tego co wiem, granice tych stref ustalają… Radni. O ile mi wiadomo, dokonano ostatnimi czasy zmiany granicy strefy na Wełczu. Po co? Aby rozlewnia Buskowianki mgła tam powstać. Zatem jak jest „wola polityczna” to można i granicę strefy zmienić, przesunąć itd. Podobnie jest moim zdaniem i z tymi blokami. W jednym miejscu mogą być, w innym już nie. W jednym miejscu bloki czterokondygnacyjne dostają zgodę na lokalizację, w innym nie. Moim zdaniem to są kwestie polityczne. A za kwestiami politycznymi mogą się kryć rozmaite aspekty. Jakie? Ja mam na ten temat swoje zdanie, ale to już są kwestie „zbyt drażliwe” aby je poruszać publicznie. Tak to wszystko wygląda. Pozdrawiam Cię serdecznie, broń Boże Cię nie atakuję, wyrażam tylko swoje osobiste zdanie w danych kwestiach, a jeśli jest ono inne od Twojego, to tylko tyle, że jest inne i nic poza tym. Życzę dobrej nocy, bo już bardzo, bardzo późno i pozdrawiam raz jeszcze!

 22. Jolka pisze:

  Kamilu chciałam zapytać bo napisałeś – Ale burmistrz bodaj ma obowiązek na udzielenie odpowiedzi chyba do 14 dni ale czas może się wydłużyć. Ale o ile się ten czas może wydłużyć nie wiesz przypadkiem? Pytam z ciekawości bo pod artykułem Bogdan Latosiński, MPK: Autobus widmo przyjeżdża do Kielc z Buska jedną minutę przed MPK, a wyjeżdża do Buska 2 minuty przed MPK. Samowolka trwa i ma się dobrze!

  infobusko.pl/bogdan-latosinski-mpk-autobus-widmo-przyjezdza-do-kielc-z-buska-jedna-minute-przed-mpk-a-wyjezdza-do-buska-2-minuty-przed-mpk-samowolka-trwa-i-ma-sie-dobrze/

  jest taki komentarz:

  Czy burmistrz Sikora udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Szumilasa o transakcje z hurtownią SAWA?
  14 LISTOPADA 2020 O 09:16
  A ja mam pytanie do Burmistrza Sikory i do Przewodniczącego Burchana: Z tego co mi wiadomo radny Łukasz Szumilas w kwietniu 2019 złożył interpelację, w której zwrócił się do burmistrza o udzielenie informacji o przepływach finansowych pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi jednostkami samorządowymi. Burmistrz odpowiedział mu na piśmie, że udzieli radnemu tej informacji do dnia 19.05.2019. Czy burmistrz dotrzymał danego radnemu na piśmie słowa i czy informacja o transakcjach pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi mu jednostkami samorządowymi została przygotowana i udostępniona radnym? Czy jest ona gdzieś opublikowana na Biuletynie Informacji Publicznej? W jaki sposób można się z nią zapoznać? A swoją drogą dziwi mnie bardzo wskazany przez burmistrza termin 19.05.2019. To jest bowiem niedziela. Pierwszy raz się spotykam z tym, by ktoś wyznaczał termin wykonania czynności urzędowej na niedzielę, a nie na któryś z dni roboczych.

  Faktycznie ciekawe to czy udzielił tej odpowiedzi czy do dziś dnia nie? Bo jak by nie patrzeć to już półtora roku minęło

 23. Do Marty pisze:

  A pan Jurek Szydłowski pamiętamy go.
  Dobry cudak z niego był żeby tężnie wybudować zamiast w buskim parku zdrojowym to w Młynach. Też chciał wybudować hospicjum nad zbiornikiem Radzanów a te ruiny pod Małpim Gajem sprzedać. I oczywiście pan Jurek chciał szkole wyższą w Żernikach czy gdzieś tam.

 24. Do Jolka pisze:

  Przedawniło się xd

 25. xyz pisze:

  A ja mam pytanie czy Pana Prezesa Uzdrowiska nie stac na wynajem mieszkania badz kupno samochodu skoro mieszka w domku w parku i jezdzi „sluzbowa” skoda… moze mu dac podwyzke bo jak widac nie starcza do 1-go i co z tym szumnie mowieniem ze mlodzi sa potrzebni skoro emeryt piastuje takie stanowisko?

 26. Irek pisze:

  Chce tu wyjaśnić pewną kwestię która ludzie są oburzeni spokojnie. Ale też pamiętajmy że te dwa to trochę większe od apartamentów Bristola na Kopernika. Kondygnacje to nadziemne części budynku i te 4 Cztery Kondygnacje to nie są 4 Cztery piętra A tak naprawdę to są parter , 1 pierwsze piętro, 2 drugie pietro i 3 trzecie piętro. I te dwa Bloki mieszkalne 3 trzy piętrowe nie będą burzyć żadnego ładu przestrzennego bo ta inwestycja sąsiaduje z pensojonatami które też mają 3 trzy piętra czyli 4 Cztery kontygnacje.

 27. Irek pisze:

  Wystarczy poczytać pewne sprawy budowlane i można dużo zrozumieć

 28. Mirek do Irek pisze:

  Jaki koń jest każdy wie, jakie bloki chcą wybudowac przy Grotta każdy widzi na obrazkach, po co więc tłumaczysz oczywiste oczywistości? Temat jest prosty – BUSZCZANIE ICH NIE CHCĄ A WŁADZA CHCE

 29. xyz pisze:

  Moze jedno z mieszkan kupi Pan prezes Uzdrowiska i przestanie mieszkac na koszt UBZ i jeszcze pasowaloby samochod kupic

 30. Do Mirka pisze:

  BUSZCZANIE ICH NIE CHCĄ A WŁADZA CHCE?
  No tak czyli że ta kropelka w morzu która protestuje to wszyscy mieszkańcy buska no fajnie.
  A ja chce ta inwestycje i co teraz kolego i jestem z Buska i co . No dziwię się tym mieszkańcom jak wstają rana i oglądają ta marnująca się ziemię obok nich no cóż są przeciwko i są w ogromnym błędzie.

 31. Do xyz pisze:

  Jest prezesem tej spółki i ma prawo do tego by użytkować lokal na koszt Uzdrowiska

 32. Pecunia non olens do Jolka pisze:

  Moja droga, gdybys ty była pupilka partyjnego barona to też byś miała wyje..ne na terminy, interpelacje, protesty. Pecunia non olens

 33. do Do Mirka pisze:

  „No tak czyli że ta kropelka w morzu która protestuje to wszyscy mieszkańcy buska no fajnie.
  A ja chce ta inwestycje i co teraz kolego i jestem z Buska i co .” – a skąd wiesz, że podobnego zdania jak ta zdesperowana butą i arogancją buskiej władzy garstka jawnie protestujących nie jest czubkiem potężnej góry lodowej mieszkańców niezadowolonych z tego co się w gminie i w mieście Busko-Zdrój dzieje? W demokracjach robi się referendum i wszystko jest jasne. Jaki problem zrobić referendum w sprawie bloków przy Grotta podobne jak pisze redaktorek do podziału Budżetu Obywatelskiego?

 34. asd123 pisze:

  „do xyz” i korzystac prywatnie z samochodu pobierajac tak wysoka pensje? To zalosne co piszesz gosc w wieku emerytalnym bierze pensje ogromna a nie stac go na wynajem badz kupno mieszkania i samochodu… a co z deklaracjami jak przegral prezydenture ze odchodzi? teraz ciepla posad zero kosztow

 35. Do powyżej pisze:

  Już było głosowanie dziękuję hyhy
  Wybrała demokracja

 36. metr S7: 8 878 zł vs metr Czernikiewicza: 35.680 zł pisze:

  Radio Kielce https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/ekspresowo-nad-morze-i-w-gory-kiedy-bedzie-gotowa-trasa-s7-mapy,118654 : „budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice. Na realizację umowy o wartości 692,5 mln zł” to daje 53 269 zł za 1 metr tej wypasionej ekspresówki.
  W Busku: https://infobusko.pl/obwodnica-dabrowy-tarnowskiej-oddana-do-ruchu-a-w-busku/ wybudowali 120 metrów ślepej uliczki Czernikiewicza w cenie za 1 metr 35.680 zł.
  Jako że dwie jezdnie S7 z trzema pasami ruchu w każdym kierunku to jakby 6 uliczek Czernikiewicza (nie wchodząc w szczegóły i nie licząc już 2 węzłów drogowych) to daje koszt 1 metra S7 około 8 878 zł versum Czernikiewicza 35 680. Da się? Da się! Można kupić sobie w Busku mieszkanko po warszawskiej cenie? Można!

 37. do xyz 4 GRUDNIA 2020 O 08:08 (EDYTUJ) pisze:

  gdyby twój ulubiony prezes UBZ tak działał jak co niektórzy w Busku, patrz powyżej: „metr S7: 8 878 zł vs metr Czernikiewicza: 35.680 zł” to pewnie by stać by go było na apartamencik w Zdroju i mercedesika a nie jakąś tam skodę, hehe

 38. do 4 grudnia pisze:

  Tylko mercedsik kupiony jest za swoje a nie na koszt urzedu miasta a skoda kupiona za pieniadze ubz a uwierz stac go na nie jeden apartamencik w Zdroju ale wlasnie jest tak ze jeden moze ciagnac bezczelnie majac wszystkich gdzies a drugiego sie rozlicza ze wszystkiego

 39. Jacek pisze:

  Jeszcze będzie przepięknie: https://www.youtube.com/watch?v=VwuxGjES5dA

 40. ? do do 4 grudnia pisze:

  „ale wlasnie jest tak ze jeden moze ciagnac bezczelnie majac wszystkich gdzies a drugiego sie rozlicza ze wszystkiego” piękna myśl, czy to o Carze Waldemarze?

 41. adam pisze:

  „Jest prezesem tej spółki i ma prawo do tego by użytkować lokal na koszt Uzdrowiska” ciekawe czy wszystkich to dotyczy? idac tym tropem to kazdegy pracujacy powinien miec przywileje a jednak tak nie jest

 42. do Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. 4 GRUDNIA 2020 O 00:02 pisze:

  Szacuneczek Komentatorze, twój tekst to powalające merytorycznie uzasadnione gotowe odwołanie do wojewody od decyzji radnych! Dodać tylko nagłówek i „oczekujemy na pozytywne rozstrzygnięcie naszego odwołania” na końcu + 100 podpisów i słać do wojewody. Powodzenia

 43. Siwy Bolek pokaż dyplom! pisze:

  i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa o transakcje UMIG z hurtownią SAWA!

 44. Nie może być tak, że pieniądz wygrywa z prawem pisze:

  „Nie może być tak, że pieniądz wygrywa z prawem”. Szef MSWiA chce odwołania wojewody: – Straciłem zaufanie do wojewody. Nie może być tak, że pieniądz wygrywa z prawem – tymi słowami szef MSWiA uzasadniał w Polsat News niedawny wniosek o odwołanie wojewody wielkopolskiego. Mariusz Kamiński ma zastrzeżenia do decyzji wojewody w sprawie budowy słynnego zamku w Puszczy Noteckiej.
  https://www.wprost.pl/polityka/10395600/nie-moze-byc-tak-ze-pieniadz-wygrywa-z-prawem-szef-mswia-chce-odwolania-wojewody.html

 45. Do nie może być tak pisze:

  To jest skandal że porównujesz Zamek w Stobnicy w Wielkopolsce który został wybudowany na terenie chronionym Naturą 2000 do inwestycji w Busku dwóch trzypiętrowych bloków które nie są w strefie uzdrowiskowej.

  Jeśli się nie ma argumentów by sobie popisac pod legalna inwestycja to się znajduje skandaliczne porównania.

  A tak na marginesie zastanawia mnie co PIS chce zrobić tym odwołaniem bo w końcu już się nie da rozebrać tego zamku. Wątpię by ktoś teraz by się takich rzeczy podjął. Cztery razy większe koszty za rozbiórkę niż za wybudowanie.

 46. do powyżej pisze:

  Te „2 trzypiętrowe bloki” w Busku powstają w miejscu, w którym nie pozwala na to uchwalony (nota bene też przez radnych) Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

  I tyle w temacie.

 47. Do do powyżej pisze:

  Gdzie jest tak napisane i w jakiej uchwale ?

  Bo z MPZP wynika że nie ma żadnych przeciwwskazań na taką owa inwestycje. Miejsce tej inwestycji to nie jest strefa A uzdrowiskowa ,tylko Strefa B.

 48. Oliwa sprawiedliwa pisze:

  Moloch termy to wam nie przeszkadzają szanowni mieszkańcy?

 49. Nie kłam! pisze:

  „Bo z MPZP wynika że nie ma żadnych przeciwwskazań na taką owa inwestycje.”

  To wyjaśnij mi po co w takim razie specjalna uchwała Rady Miejskiej w sprawie tej budowy? Skoro rzekomo „nie ma przeciwwskazań” w MPZP, to uchwała nie byłaby potrzebna.

 50. I sam nie kłam pisze:

  Wyjaśnienie w statusie z 2021r jest w paragrafie 1 na samym początku co można budować w strefie B na której jest właśnie ta owa działka. A niżej tylko jeszcze większe wyjaśnienia co można a czego nie można.

  http://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2012/2012_XIX_250.pdf

  Ten sam fakt już deklasuje cały ten sprzeciw.

  Dziękuję za uwagę

 51. Do powyżej i sam nie kłam pisze:

  W statucie z 2012r jest jasno opisane już w paragrafie 1 że w strefie B jest dozwolone budownictwo mieszkalne.

  A cała wschodnią część Ulicy Grotta jest w strefie B więc inwestor może tam realizować swoją inwestycję

  Wklejalem link ze statutem ale niestety nie da się wstawić komentarza na tej stronie z linkiem naszego umig.

  Dziękuję za uwagę

 52. Marek do powyżej pisze:

  Człowieku, jak czytam te twoje wpisy, to mi się flaki wywracają. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko potrafisz bronić Waldusia i bez radnych nie ważne w jaki sposób, nawet niemerytorycznie czy bądź jak. Ktoś się ciebie pyta jasno i wyraźnie:

  „To wyjaśnij mi po co w takim razie specjalna uchwała Rady Miejskiej w sprawie tej budowy? Skoro rzekomo „nie ma przeciwwskazań” w MPZP”.

  Umiesz odpowiedzieć normalnie i rzeczowo, czy dalej nie rozumiesz albo udajesz, że nie rozumiesz co jest po Polsku napisane?

 53. Marek do powyżej raz jeszcze pisze:

  Inwestycja pięciu bloków, o której pisał ktoś w komentarzu: „Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. 4 GRUDNIA 2020 O 00:02” też nie jest sprzeczna z MPZP, to dlaczego radni musieli wyrazić zgodę na nią? I dlaczego nie zgodzili się, skoro przecież jest ona zgodna z MPZP? Wyjaśnisz nam i odpowiesz na te pytania?

 54. Łukasz Nowak pisze:

  Napisałem do Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach oraz do Urzędu Marszałkowskiego by wzięli przykład z buskiego Zakładu Usług Komunalnych w sprawie muszkietera.

 55. Atorek do ciemnoty która jest przeciwko cywilizacji tego miasta pisze:

  Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożym i najwidoczniej tak pan Jezus chciał

  Wielkie tak .. koniec z Zamordyzmem przez plebsow

 56. Dobrze Łukaszu tak trzymaj pisze:

  (’_’)

 57. Dobrze Łukaszu tak trzymaj pisze:

  Bardzo dobra robita

 58. Karolina Kępczyk FB 04.12.2020 pisze:

  Granty złożone do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  ??
  ? Wesele Starościanki – Powrót do Korzeni o wartości 109 880 zł
  ? Modernizacja widowni Buskiego Samorządowego Centrum Kultury o wartości 875 000 zł
  ? Mapping Busko-Zdrój. Historia z solą i siarką o wartości 100 000 zł
  ? XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz o wartości 1 155 000 zł
  ? Krystyna Jamroz przez dziurkę od klucza o wartości 76 500 zł
  ? Czarodziejka Muzyka Dzieciom o wartości 58 900 zł

 59. Ręce opadają... pisze:

  Jak czytam niektóre komentarze, to pusty śmiech i żałość mnie ogarnia. Ludzie, czy wy nie widzicie tego, że się kompromitujecie na każdym kroku, z każdym zdaniem?

  Ktoś powyżej napisał: „Do xyz 4 GRUDNIA 2020 O 08:29 Jest prezesem tej spółki i ma prawo do tego by użytkować lokal na koszt Uzdrowiska”

  Człowieku co ty bredzisz? Czy pan prezes Komunalki (MPGK) K. Kryczka też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach Komunalki na koszt Komunalki? Czy pan prezes KZC Ponidzie też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach KZC na koszt KZC? Czy pan prezes PSS Społem też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach Społem na koszt Społem? Czy pan prezes spółdzielni mieszkaniowej też powinien mieć prawo mieszkać w budynkach spółdzielni na koszt spółdzielni?

  Zastanówcie się co niektórzy co piszecie i przeczytajcie dziesięć razy zanim klikniecie „opublikuj komentarz”, żeby się po raz kolejny nie ośmieszyć.

 60. kielecki radny Maciej Bursztein FB - a w Busku? pisze:

  8 mln 210 tysięcy na tereny inwestycyjne w Kielcach na ostatniej prostej.
  ?Kolejny, duży krok w kierunku otwarcia Kielc na nowe miejsca pracy.
  Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce przegłosowała dziś zwiększenie proponowanej przez prezydenta Bogdana Wenty, w budżecie na 2021 rok, kwoty 320 tysięcy, na ponad 8 mln.
  ?‍?Kiedy przyjmowaliśmy na sesji w październiku rezolucję wzywającą prezydenta Kielc do przekazania na ten cel 10 mln złotych, był to ogromny sukces nas wszystkich.
  ?Radnych wszystkich klubów – przyjmowaliśmy bowiem ten projekt jednogłośnie, wnioskodawców z klubu PIS i BIN, społeczników z Przyjaznych Kielc, którzy zainicjowali ten proces, ale przede wszystkim – był to ogromny sukces nasz wszystkich. Mieszkańców.
  ?Bo dzięki temu, pierwszy raz w historii naszego miasta, na poważnie zaczęliśmy nie tylko rozmawiać o najważniejszym elemencie czyli gospodarce, ale także – za słowami poszły czyny.
  ?Dziś, wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Wniosek poparło 5 z 7 członków komisji: (…)
  .
  ?‍♀️I przyznam się, że nie rozumiem tego głosu sprzeciwu. Szczególnie, że Ania nie była przecież przeciw, gdy przejmowaliśmy rezolucję o 10 mln. (wstrzymała się od głosu)
  Teraz jednak, gdy przyszło do konkretów: jako jedyna była na nie.
  ?Dla mnie te pieniądze są tak ważne – i wiem, że nie będą zmarnowane, bo zwrócą się już przy sprzedaży terenów inwestorowi (a potem wręcz będą tylko zarabiać dla Kielczan, z podatków które będą płacone dzięki fabrykom, które tam powstaną), że…nawet gdybym miał zaciągnąć kredyt na ten cel jako miasto, to…bym zaciągnął.
  ?Bo tereny inwestycyjne – których tak rozpaczliwie w Kielcach brakuje, to samograj.
  ?‍♀️Koleżanko Anno – głosujesz za środkami na Koronę i wydatki socjalne. A przecież aby móc pieniądze wydawać, najpierw je trzeba zarobić. I temu właśnie służą tereny inwestycyjne.
  ?‍?Teraz – już tylko od prezydenta zależy czy przeznaczy te 8,21 mln na najważniejszą z inwestycji na sesji budżetowej 17 grudnia.

 61. Do Atorek do ciemnoty która jest przeciwko cywilizacji tego miasta pisze:

  Innym ubliżasz i wyzywasz od ciemnoty, a czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem po polsku?
  Tu nie chodzi o to, by nie budować, tylko protest jest przeciw tej konkretnej lokalizacji, rozumiesz już?
  Jest tyle innych inwestycji mieszkaniowych, pisał o tym ktoś wyżej w komentarzu i jakoś nie ma protestów. Dlaczego? Bo nikt nie jest przeciwko budowaniu, tylko mieszkańcy tamtej okolicy są przeciwni nie budowie, tylko LOKALIZACJI tej budowy.

 62. Do powyzej raz jeszcze do Marka pisze:

  A jak ja czytam te twoje wypociny to mi sie aż śmiać chce. Czy ty jesteś ułomny lub jesteś upośledzony?
  Może ta ustawa była po to by dać zgodę na dwa a na jeden to by się obyło bez takiej owej ustawy? Nie wiem mnie aż takie sprawy nie interesują. Jeśli Ciebie to interesuje to napisz zapytanie do gminy lub zadzwoń jak to już jeden napisał. Dla mnie najważniejsze jest to że ta inwestycja jest legalna jeśli mamy iść statutem uzdrowiskowym. Jasno jest napisane jak byk że Grotta strona wschodnia to strefa B w której jest możliwe budownictwo mieszkalne. W statucie nie ma żadnej mowy o tym że nie można budować mieszkać przy granicy Strefy B że strefa A. A ty umiesz normalnie zrozumieć że ta inwestycja jest legalna?. Wiadomo jeśli ktoś już planuje w przyszłość sprzedać swoją działaczke za grube pieniążki to będzie tego bronić przed takimi inwestycjami tylko Pikuś jest taki że działaczki w Busku za grube pieniążki dalej stoją na sprzedaż i nikt tego nie chce kupić. Poza tym powielasz o niesprawdzonych i potwierdzonych inwestycji na młyńskiej A ten temat mnie nie interesuje.

 63. do kieleckiego radnego Macieja Burszteinaq pisze:

  No i po co to przygotowanie terenów by przyciągać inwestorów?
  Weźcie przykład z buskich władz, które celowo wręcz zniechęcają nowych inwestorów.
  Jak to ujął były wiceprzewodniczący Staś Walasek: „Biznes kieruje się tym, czy jest biznes, czy nie ma biznesu. Gdy widzi, że może zrobić biznes, no to wchodzi w temat… A teraz, że burmistrz, czy radni mają inwestorów przyciąga, to to jest proszę pana takie… To cóż to jest za biznesmen, jak jemu trzeba palcem pokazać, gdzie ma pieniądze zarabiać? To nie jest biznesmen, do pracy nieh się najmnie i tyle.”

 64. Andrzej do Sebastiana pisze:

  Tu kolego trafiłeś fantastycznie z tym co proponował sam redaktor. Wydaje mi się że nikt by nie wydał na to zgody by w takim miejscu stanął parking z czterema poziomami i z bazarkiem. Nie dość że to w 100% by zaburzało całą przestrzeń zabudowy to dodatkowo emisja spalin.

 65. Marek do Do powyzej raz jeszcze do Marka pisze:

  „A jak ja czytam te twoje wypociny to mi sie aż śmiać chce. Czy ty jesteś ułomny lub jesteś upośledzony?” Nie będę się zniżał do Twojego poziomu, obrońco Waldusia i bezradnych. Jak tak, to Ty wszystko wiesz, na wszystko masz odpowiedź, wszystkich krytykujesz, a jak ktoś zapyta konkretnie co i jak, to Ty mówisz „Nie wiem mnie aż takie sprawy nie interesują.”, albo „ten temat mnie nie interesuje.” Brawo! Ot i Twoja cała wiedza w temacie. Mnie mówisz „Jeśli Ciebie to interesuje to napisz zapytanie do gminy lub zadzwoń”. Kolego, Ty mi nie mów co ja mam robić. Ty sobie zadzwoń albo zapytaj, a najlepiej wejdź na stronę umig, przejdź do październikowej sesji i przeczytaj uchwałę o odmowie lokalizacji na 5 bloków w okolicy ul. Młyńskiej, a nie pisz bredni „Poza tym powielasz o niesprawdzonych i potwierdzonych inwestycji na młyńskiej”, chyba że uważasz, że uchwały radnych na stronie umig to niepotwierdzone informacje. Albo coś wiesz, albo nie wiesz. Ja Ciebie pytałem konkretnie, bo akurat ja tego nie wiem:
  1-Po co w takim razie specjalna uchwała Rady Miejskiej w sprawie tej budowy, skoro rzekomo „nie ma przeciwwskazań” w MPZP.
  2-Inwestycja pięciu bloków, o której pisał ktoś w komentarzu: „Moim zdaniem: do KAMILA i nie tylko. 4 GRUDNIA 2020 O 00:02” też nie jest sprzeczna z MPZP, to dlaczego radni musieli wyrazić zgodę na nią? I dlaczego nie zgodzili się, skoro przecież jest ona zgodna z MPZP?
  Na koniec jeszcze jedno: Piszesz „A ty umiesz normalnie zrozumieć że ta inwestycja jest legalna?.” A czy ja napisałem, że jest nielegalna? Mieszkańcy protestują, bo mają do tego prawo w wolnej i demokratycznej Polsce, nawet jak ta inwestycja jest legalna, to mają prawo protestować.

 66. Grubo pisze:

  Uwielbiam nasz buski grajdołek kłótnia o wszystko haha

 67. Do Marka jak i innych pisze:

  By dowiedzieć się coś na temat czemu inwestorzy jak i gminy powołują się na specustawe to wystarczy nawet i spojrzeć kątem oka na całą specustawe.

  USTAWA

  z dnia 5 lipca 2018 r.

  o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących1)

 68. Do Grubo ? pisze:

  A dlaczego mówisz, że kłótnia? Po prostu to dyskusja, czyli wymiana poglądów, czasami nawet ostra, okraszona epitetami, ale to wymiana myśli, poglądów. Myślę, że wbrew pozorom dużo wnosi dla społeczeństwa. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Wiadomo, czasem ktoś pisze w formie pytania, wiemy o co chodzi, lub pisze w innej formie, nie wprost ale w sosób zawoalowany, ale i z tego można się wiele dowiedzieć. Można sobie potem to i owo sprawdzić, dociec, podpytać i… Wyłania się bardzo ciekawy obraz naszego buskiego grajdołka, bo to co najistotniejsze, to jest od kuchni, za kulisami. Ja też o wielu rzeczach publicznie nie mogę pisać, a samo to, że mam pewną wiedzę, wyjaśnia mi wiele spraw. Niekiedy czytam te różne komentarze i się w duchu uśmiecham, bo z góry wiem co, po co , na co, dla kogo, w jakim celu itd. Z góry wiem co będzie i dlaczego tak, z nie inaczej się dzieje bądź będzie działo. ?

 69. Po co wozi się ludzi na Podgaje? bo Kolonia Górka zostanie sprywatyzowana pisze:

  Po co Codziennie bus zabiera ludzi spod budynku na Górce, gdzie były warsztaty samopomocy i zawozi ludzi na Podgaje?
  Po co to było przensoić, wyrzucać pieniądze na remont na Podgajach, skoro budynek na Górce w dobrym stanie (przeciwnie, niż pawilony socjalne)?
  Po co wozić ludzi codziennie z miasta na wygwizdowie?
  dodam
  Po co budować za 9,5 melona Most na Górkę?
  Po co oddany miesiące temu do użytku hotelowiec świeci pustkami?
  odpowiedz: bo moim zdaniem Władza po cichu szykuje sprzedaż Kolonii Górka Tajemniczemu Inwestorowi, który tam pewnie wybuduje hotel, sanatorium lub luksusowe osiedle strzeżone. I po to właśnie cała akcja zohydzania mieszkańców Kolonii Górka, po to epitety „patologia”, by mieszkańcy gładko przyjęli przyszłą decyzję Władzy o eksmisji do hotelowca lokatorów Kolonii Górka i sprzedaż „ruin po patologii” Tajemniczemu Inwestorowi. Na ewentualny zarzut że pawilon z warsztatami jest wyremontowany i w dobrym stanie będzie odpowiedź, że tak, ale przecież stoi bezużyteczny bo wszyscy zainteresowani korzystają ze specjalnie w celu podmiany wyremontowanego budynku w Podgajach, więc po co dalej utrzymywać pusty budynek na Górce. Tylko pytanie jest po co wcześniej zostały wydane pieniądze na remont tego pawilonu na Górce. Odpowiedź moim zdaniem jest taka, ze wtedy nie było jeszcze zainteresowania Tajemniczego Inwestora Górką i z tego względu były inne plany. Pojawił się Tajemniczy inwestor to się zmieniło. Postanowiono by opróżnić Górkę wyremontować budynek w Podgajach, rozbudować hotelowiec by zrobić miejsc e dla „patologii” z Kolonii Górka. No i ufundować za pieniądze gminy Tajemniczemu inwestorowi piękny most z Górki prosto do serca Parku i praktycznie do podnóża super tężni. A propos, składając te domyślne klocki, zastanawiam się czy sama budowa super tężni nie jest elementem tej wielkiej finansowej operacji, bo dziwnym trafem pasuje do tego powstającego układu przestrzennego. Czas pokaże czy to co mi się wydaje to teoria spiskowa czy mega szwindel Władz.

 70. śmieszek pisze:

  Chcecie się dowalić do pana W.? Zapytajcie o koszty dowozu i uzupełniania solanki w nowej tężni 🙂 Tu jest niezły przekręt jak to zostało rozwiązane.

 71. do śmieszek pisze:

  spróbuję zgadnąć. Czy więc solankę do najdroższej tężni będzie wozić sprawdzony katrans żony prezesa MPGK, ten sam co dowozi kruszywo o odpowiedniej zawartości gliny w kruszywie na miejskie inwestycje, hahaha??? przy okazji wiadomość: Rzeszów też będzie miał tężnię, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt? 200 tys. zł. Solny aerozol za ponad 125 razy taniej niż w Buszczy https://rzeszow-news.pl/w-parku-w-milocinie-powstanie-teznia-solankowa-godzina-inhalacji-to-jak-trzy-dni-spedzone-nad-baltykiem/

 72. a Nowiczok się dziwi kto kupi w BZ apartamenty po cenach warszawskich pisze:

  Czy to nie dziwne, że stolica województwa podkarpackiego mająca podobnie jak Kielce coś koło 200 tys mieszkańców stawia tężnię 100x tańszą niż Busko. Czy to nie dziwne, że podkarpackie uzdrowiska Rymanów-Zdrój i Iwonicz-Zdrój nie stawiają tężni? A BZ proszę, z kredytami, mega tężnię za 25 milionów.

 73. xyz pisze:

  z mega tężnią,kredytami i bez kuracjuszy czyli bez dochodu z inwestycji i to patrząc na sytuacje na 2-3 najbliższe lata.

 74. ZMARŁ NA COVID NIEDŁUGO PO OPUSZCZENIU SANATORIUM. KRUKU!!!!!!!!!! DAWAJ ARTYKUŁ, NIE ŚPIJ, POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  ZMARŁ NA COVID NIEDŁUGO PO OPUSZCZENIU SANATORIUM. RODZINA ZARZUCA PERSONELOWI ZANIEDBANIA
  „Pan Ludwik trafił do szpitala uzdrowiskowego po operacji wszczepienia bajpasów. Po kilku tygodniach, w bardzo złym stanie, opuścił sanatorium na prośbę rodziny. Później trafił do kolejnego szpitala, gdzie zmarł. Bliscy 73-latka oskarżają personel uzdrowiska o liczne zaniedbania.”

  źródło: TVN UWAGA, https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/busko-zdroj-mezczyzna-zarazony-covid-19-w-sanatorium-73-latek-zmarl,331790.html

 75. witex pisze:

  To Wałachy i inne dewelopery juz budujo hak chco i co chco.
  Za chwile na 1 maja hotelik z kasynem podobno i nowy projektna górce. Przecież kładka nie jest dla mieszkańców kolonii

 76. Do witex pisze:

  I bardzo dobrze ja bardzo się cieszę z tego powodu i trzymam kciuki za więcej tego typu inwestycji w tym mieście.Wolę mieć cywilizacyjne miasto otwarte dla ludzi niż ciemnotę i beton.

 77. Sąsiednie miasta a jaka różna rzeczywistość: Spór o blok w Pińczowie. Deweloper chce budować, mieszkańcy protestują pisze:

  Sąsiednie miasta a jaka różna rzeczywistość: W imieniu mieszkańców sprzeciwiających się inwestycji głos zabrał radny Henryk Różycki. Radny: Prawo musi być szanowane. Jak by to wyglądało, jeśli pośród domków jednorodzinnych nagle wyrósłby pięciokondygnacyjny budynek. Jeśli pozwolilibyśmy wybudować jednemu deweloperowi w tym miejscu, stworzyłby się niebezpieczny precedens i niedługo zapewne powstałyby kolejne budynki. Ta firma kupiła działkę wiedząc, że jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne – mówi Henryk Różycki, radny.– Nie jestem przeciwnikiem inwestycji mieszkaniowych, ale chcę, by…– cały artykuł na źródłowej stronie pinczow.naszemiasto.pl https://infobusko.pl/pnm-spor-o-blok-w-pinczowie-deweloper-chce-budowac-mieszkancy-protestuja/
  Deweloper wystąpi w trybie tak zwanej specustawy deweloperskiej – Tylko Rada Miejska może zdecydować, czy się zgadza, czy nie o ile wniosek nie jest sprzeczny ze studium uwarunkowań planu zagospodarowania przestrzennego. – cały artykuł na źródłowej stronie pinczow.naszemiasto.pl https://infobusko.pl/pnm-spor-o-blok-w-pinczowie-deweloper-chce-budowac-mieszkancy-protestuja/

 78. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

 79. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

 80. […] TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwes… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl