Czy niebawem wytną i zabudują Mały Małpiak? Słoneczna Gmina Busko-Zdrój sprzedaje kolejne nieruchomości - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Czy niebawem wytną i zabudują Mały Małpiak? Słoneczna Gmina Busko-Zdrój sprzedaje kolejne nieruchomości

8 listopada 2019 | UMiG Busko-Zdrój 4.11.2019 / Jarosław Kruk 8.11.2019 | | 8 komentarzy

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój podał 4 listopada br. do publicznej wiadomości na e-stronie UMiG wykaz kolejnych nieruchomości stanowiących własność Gminy Busko-Zdrój wystawianych na sprzedaż. Wśród wymienionych jest i „Mały Małpiak”.

Widok z góry na działkę 123/7 i otaczający ją teren. / źródło: geoportal.gov.pl

Informuje o tym punkt b) obwieszczenia:
Niezabudowana nieruchomość położona w miejscowości Busko- Zdrój, oznaczona w ewidencji gruntów nr 123/7 obręb 0013 o powierzchni 2,8094 ha, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Busku- Zdroju prowadzi księgę wieczystą KI1B/00010136/2. W świetle ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Buska-Zdroju nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym w planie symbolami A.ZP/US-tereny zielone oraz tereny urządzeń sportowo-rekreacyjnych strefa ochrony uzdrowiskowej – ,,A’’. Nieruchomość nie jest obciążona długami, zobowiązaniami bądź roszczeniami na rzecz osób trzecich.

Sprzedaż ww. nieruchomości nastąpi w trybie przetargowym. Cena wywoławcza to 6.760.000,00 zł.

źródło: umig.busko.pl

 


Jarosław Kruk:  Zastanawiający jest cel jaki przyświeca słonecznej Gminie przy sprzedaży tego lasku – Małego Małpiaka? Czyżby brakowało pieniędzy w gminnej kasie? Ale czy aby w ten sposób władze gminne nie dopuszczają się kolejnego wylesienia naszego kurortu uzdrowiskowego, perły Ponidzia?
A wydawało się, że piły drwali rewitalizujących na zlecenie UMiG drzewostan na przyległej od północy działce szczęśliwie nie dosięgły tego zagajnika…

Logika podpowiada niestety, że jeśli dojdzie do jego sprzedaży to los tego małego zielonego płuca uzdrowiska jest przesądzony. Nie sądzę bowiem, że znajdzie się jakiś inwestor-filantrop, który zapłaci blisko siedem milionów złotych po to by na działce nadal rosły sobie drzewa, a w ich cieniu mogli sobie swobodnie spacerować kuracjusze i mieszkańcy wśród zawilców i fiołków…
I choć według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Buska-Zdroju nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym w planie symbolami A.ZP/US-tereny zielone oraz tereny urządzeń sportowo-rekreacyjnych strefa ochrony uzdrowiskowej – ,,A’’, to przykład z ostatniej XIV Sesji Rady Miejskiej pokazuje, że miejscowi parlamentarzyści jeśli tylko chcą, to jednym podniesieniem ręki mogą zmienić zapisy rzeczonego planu.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “Czy niebawem wytną i zabudują Mały Małpiak? Słoneczna Gmina Busko-Zdrój sprzedaje kolejne nieruchomości”

 1. Wiesław pisze:

  Panie redaktorze… chyba rzeczywiście lepiej będzie jak zajmie się Pan sprawami Kielc,bo o ile się nie mylę to tam Pan mieszka. Mieszkam prawie po sąsiedzku tego jak Pan nazwał „Małego Małpiaka” i szczerze będę zadowolony jak ktoś w końcu zrobi z tym porządek. Tam wszystko pozarastało. Przejść się nie da a Pan tu wypisuje dyrdymały o spacerujących kuracjuszach, że o fiołkach i zawilcach nie wspomnę. Tam strach wejść,żeby nie oberwać złamaną czy spróchniałą gałęzią… Najwyższy czas to uporządkować. Proszę…jest przykład wyżej-„Małpiak po rewitalizacji”. Piękne ścieżki,czysto i schludnie.Nie ma dnia, żeby świecił pustkami. Tam przechadzają się kuracjusze oraz mieszkańcy. Tam trenują jogging czy spacerują wieczorami. W końcu jest bezpiecznie i spokojnie. Jeszcze pasowało by jakoś przeciwdziałać nocnym „zlotom motoryzacyjnym” buskiej młodzieży,bo jazda bokiem kiedyś doprowadzi do nieszczęścia.

 2. redakcja pisze:

  JKR do Wiesław: Dziękuję za opinię – to prawda, przyznaję, dziś Mały Małpiak to „mała dżungla”, ale proszę uruchomić odrobinę wyobraźni – ten właśnie zagajnik mógłby zostać prześwietlony i „zaopatrzony” w ścieżki dla spacerujących, a wtedy to co napisałem byłoby faktem. Najważniejszy i najcenniejszy element – drzewostan – jest, teraz trzeba ogrodnika/architekta, który by na wzór artysty wydobywającego rzeźbę z bloku marmuru, zrobił z tej dżungli przyjazny park.
  A co do frekwencji w „zrewitalizowanym” Małpiaku, to odpowiem, że byłem w nim w ostatnim czasie kilkukrotnie i z ręką na sercu oświadczę, że nie spotkałem żadnego „joggera”, żadnego spacerowicza, ale za to natknąłem się na piwkującą młodzież i przesypujące się kosze na śmieci z puszkami po napojach…

 3. Anna pisze:

  Czyli jednym słowem Busko zamiast słoneczne będzie betonowe

 4. Adrianna pisze:

  Ktoś tu na siłę szuka sensacji, przecież gdyby coś było nie tak to radni by reagowali. Nie róbcie wiochy!

 5. Kolejna działka niedaleko "Małpiaka", którą sprzedaje lub już sprzedał UMIG. pisze:

  Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości komunalnej.

  https://www.umig.busko.pl/ogloszenia/18268-burmistrz-miasta-i-gminy-busko-zdroj-oglasza-przetarg-na-sprzedaz-nieruchomosci-komunalnej-znak-gknr-6840-19-1-2019.html

  Niezabudowana nieruchomość położona w Busku-Zdroju przy ul. Borowinowej w strefie ochrony uzdrowiskowej „A”, oznaczona w ewidencji gruntów nr 179/19 obr. 13 o powierzchni 0,7310 ha, posiadająca księgę wieczystą KI1B/00010136/2.

  Według ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nieruchomość leży na obszarze oznaczonym symbolem A.UZ.1 przeznaczonym pod zabudowę uzdrowiskową wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi niezbędnymi do jej funkcjonowania. Przeznaczenie uzupełniające: usługi związane z funkcjonowaniem uzdrowiska.

  2. Sprzedaż nieruchomości nastąpi na podstawie przepisów art.37 ust.1 ustawy o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm.) w trybie przetargowym w przetargu ograniczonym do osób fizycznych i przedsiębiorstw należących do sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa)- dotyczy działki oznaczonej w ewidencji gruntów nr 179/19 obr. 13.

  Przetarg odbędzie się w dniu 22 listopada 2019 r. w sali nr 25 Urzędu Miasta i Gminy w Busku- Zdroju ul. Mickiewicza 10 o godz., 10:00.

  3. Cena wywoławcza brutto nieruchomości wynosi:

  – dz. nr 179/19 – 1 500 000,00 zł

  Można sobie wejść na Geoportal:

  http://www.mapa.busko.pl/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+gminy+OSM+

  Potem „szukaj”, a następnie „działka”, potem wpisujemy numer działki i obręb a wtedy Geoportal pokaże nam położenie tego gruntu.

 6. Do powyższego wpisu: pisze:

  Przepraszam za pomyłkę. Napisałem:

  Kolejna działka niedaleko „Małpiaka”, którą sprzedaje lub już sprzedał UMIG.

  Przetarg dopiero się odbędzie, więc powinno być:

  Kolejna działka niedaleko „Małpiaka”, którą sprzedaje UMIG.

 7. Rafał pisze:

  No to park linowy młodzi mają zrobiony. Żenujące. Jaja sobie P. Sikora zaczyna robić z mieszkańców.

 8. Anna do Rafał: ostatnia kadencja to chłop szaleje pisze:

  Ostatnia kadencja to chłop szaleje, stacji bazowej nie zablokuje na 65 m pomiedzy Owczarami a Radzanowem bo nie może, śmiech, głupota ludzka nie zna granic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl