Program wyborczy Jarosława Kruka, kandydata na burmistrza MiG Busko-Zdrój
2. Obniżanie podatków w celu zmniejszenia obciążeń finansowych mieszkańcom i przedsiębiorcom. Podniesie to atrakcyjność inwestycyjną Gminy i zainicjuje szerszy napływ kapitału zewnętrznego i nowych inwestorów. W szczególności obniżenie stawek podatku od środków transportowych’ do poziomu najatrakcyjniejszego na tle innych gmin. Zachęci to do rejestrowania na powrót floty przewozowej w Busku-Zdroju i podniesie wpływy z tego tytułu do kasy Gminy.
4. Dbałość o właściwy stan techniczny i przejezdność dróg, ulic i chodników – w szczególności zimą’ – na terenie miasta i sołectw gminy.
5. Zdecydowane działania zmierzające do zbudowania pełnej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej we wszystkich sołectwach Gminy Busko-Zdrój. Gdy sąsiednie gminy Stopnica i Kije są skanalizowane prawie w 100 %, to w uzdrowiskowej gminie Busko-Zdrój, na 47 sołectw , 30 nadal jest nieskanalizowanych. Priorytet: dociągnięcie bieżącej czystej wody wodociągowej do gospodarstw w Budzyniu i do budynku socjalnego’ w Radzanowie.
6. Ponowne uruchomienie Ośrodka Zdrowia’ w Szczaworyżu, zamkniętego przez burmistrza i radnych pod koniec 2020 r. W chwili jego zamknięcia, chęć leczenia się w tej przychodni deklarowało ok. 800 osób. Wykonanie niezbędnego remontu obiektu oraz zapewnienie odpowiednich środków finansowych na bieżące jego utrzymanie i na etaty lekarskie i pielęgniarskie.
7. Ponowne uruchomienie Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli (ZOPIS).
Co to jest ZOPiS i czym się ta jednostka zajmowała informował dyrektor ZOPiS Jerzy Radziwolski’ 17.09.2015 r. na XI Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju♂: ”Od 40 lat ZOPiS wcześniej ZEAS, obsługuje oświatę. Obsługujemy wszystkie czynności dyrektorskie, które nie są związane z dydaktyką, żeby dyrektorzy mieli więcej siły na organizację i dydaktykę. Zajmujemy się sprawami kadrowymi, finansowymi, płacowymi i innymi jakie są. Nasz zeszłoroczny obrót to 31 mln zł. We wszystkich innych samorządach, które sprawdziliśmy do których zwracaliśmy się, organizacja obsługi wygląda właśnie tak, że jest organ, firma powołana do organizacji. Coś w tym musi być, bo ustawodawca chce wprowadzić tzw. CUW, czyli Centra Usług Wspólnych, który chce w ten sposób centralizować obsługę jednostek. Wydaje mi się, że nie najlepiej dla naszej gminy, jeżeli byśmy z tej obsługi rezygnowali”.
8. Wspieranie rozwoju i kształcenia dzieci i młodzieży. Podniesienie nakładów na edukację i zwiększenie dostępu młodych mieszkańców do istniejącej miejsko-gminnej bazy sportowej i kulturalnej. W szczególności ułatwienie dostępu do świetlic wiejskich i zatrudnienie w nich tzw. „świetliczanek”, animatorów, którzy będą się zajmowali prowadzeniem atrakcyjnych zajęć i programów z dziećmi i młodzieżą. Podobnie, w ramach Domu Kultury/BSCK wskrzeszenie warsztatów dla dzieci i młodzieży, w ramach których mogłyby one kształcić i rozwijać umiejętności językowe, plastyczne, wokalne, itp. podobnie jak to funkcjonuje w Pińczowskim Domu Kultury.
9. Utworzenie na terenie miasta i na terenie gminy komunikacji miejskiej i podmiejskiej przy współpracy z MPK Kielce’, w oparciu o nowoczesne, przestronne i bezpieczne autobusy niskopodwoziowe, podobne do tych, które kursują na linii 208 między Buskiem a Kielcami. Profesjonalny partner, brak obciążenia dla budżetu gminy z tytułu zakupu autobusów, konieczności tworzenia bazy warsztatowo-postojowej, pomieszczeń socjalno-biurowych i innych kosztów. Wstępne rozmowy i ustalenia z MPK Kielce już się odbywają.
10. Przywrócenie na terenie miasta możliwości krótkiego parkowania w sposób bezpieczny aut na szerokich chodnikach, m.in. przy sklepach, w miejscach gdzie od kilku lat uniemożliwiają to ustawione przez burmistrza Sikorę barierki. Wybudowanie na wzór Szwajcarii minirond na „wypadkowych” skrzyżowaniach. 1-sze, pilotażowo-testowe – przy Urzędzie Skarbowym, na skrzyżowaniu Grotta i Parkowej’. Umożliwienie wjazdu na rondo przy os. Piłsudskiego, u zbiegu ulic Boh. Warszawy i Broniewskiego, również dla aut wyjeżdżających z ulicy osiedlowej od strony zachodniej.
11. Przystąpienie do budowy tańszych mieszkań komunalnych (socjalnych) – lokali na dobry start dla osób młodych oraz dla mniej zamożnych mieszkańców.
12. Rozpoczęcie działań mających na celu utworzenie wzorem innych miast ( np. Jędrzejów’, Morawica, Staszów) Buskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w północnej części Gminy, z dala od stref uzdrowiskowych, na terenach sąsiadujących z drogą krajową DK73 Kielce-Tarnów. SSE będzie swoistym inkubatorem inwestycyjnym dla nowych firm, zakładów i przedsiębiorstw, działających w bezpiecznych i niegenerujących zanieczyszczeń branżach, oferujących nowe miejsca atrakcyjnej pracy i podnoszących wpływy do budżetu Gminy.
13. Wybudowanie na terenie miasta lub jednego z sołectw, lokalnej przetwórni’ (tłoczni soków i suszarni, podobnej do tej, która działa w gminie Stopnica’) gdzie każdy rolnik i sadownik z naszej gminy na preferencyjnych warunkach finansowych będzie mógł przetworzyć swoje zbiory.
14. Wspieranie rolników i produkcji rolnej na terenie naszej uzdrowiskowej gminy. Stworzenie i wypromowanie lokalnej marki zdrowej ekologicznej żywności na bazie szeroko znanej marki uzdrowiskowej gminy’.
15. Przygotowanie wyprzedzająco skutecznej strategii działania w sytuacjach zagrożenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Miasta i Gminy Busko-Zdrój, nie odkładając tego zagadnienia do czasu uchwalenia przez Sejm przygotowywanej Ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej’.
* * *
○ W życiu warto stawiać sobie cele i dążyć do ich skutecznej realizacji. To one nadają sens naszym działaniom i pomagają nam osiągać to, o czym marzymy. Bez celów trudno nam wyznaczyć kierunek oraz poczuć satysfakcję z postępów, jakie osiągamy na naszej drodze. Dlatego zachęcam wszystkich do określania swoich celów, nawet tych najmniejszych, i konsekwentnego dążenia do ich osiągnięcia. Pamiętajmy, że każdy krok w ich stronę przynosi nas coraz bliżej sukcesu!
? #Busko-Zdrój #cele #realizacja #motywacja #postęp #Wybory 2024
* * *
Jedni obiecują, że gdy dostaną władzę to zrobią to i tamto… Inni, nie mając władzy, dysponując skromnymi środkami i ograniczonymi możliwościami od lat realizują konkretne działania.
Poniżej kilka ważniejszych spośród listy wielu wydarzeń na przestrzeni ostatnich 4 lat, których byłem pomysłodawcą, inicjatorem i autorem.
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [26.01.2022]: Strożyska: Młodzi artyści z Ponidzia porwali publiczność do wspólnego kolędowania [FOTO/VIDEO]♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [23.01.2022]: ○ RK: Teatr z Kałkowa „Opowieścią wigilijną” podbił serca widzów ze Strożysk [FOTO/VIDEO] | JKR: Ponidzie♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [28.02.2022]: – Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [20.12.2022]: – Teatr z Kałkowa-Godowa kolejny raz podbił serca widzów „Opowieścią wigilijną” wystawioną 18 grudnia na parafialnej scenie w ponidziańskich Strożyskach [FOTO/VIDEO]♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [22.01.2023]: – Strożyska: Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Żanny Żarkowej, Blanki, Roksany i… parafian, 15.01.2023 [FOTO | VIDEO]♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl [08.04.2023]: – Druga pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Święty Krzyż i „Misterium Męki Pańskiej” w Kałkowie-Godowie, 1 kwietnia 2023 r. [80FOTO]♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl: „Ora, Labora et Requiem” Wspólna adwentowa pielgrzymka gospodyń z gminy Wiślica oraz z Widuchowej do Muzeum Diecezjalnego, na Św. Krzyż i do sanktuarium w Kałkowie Godowie. Spektakl ” Opowieść Wigilijna” – 9 grudnia 2023 r. [FOTOGALERIA]♂
○ Jarosław Kruk infoBusko.pl: 13 stycznia 2024 r. „Opowieść wigilijna” w inscenizacji Amatorskiego Teatru Dramatycznego z Kałkowa-Godowa kolejny raz zagościła parafialnej scenie w Strożyskach i podbiła serca widzów [FOTO | VIDEO] ♂
* * *
◙ Podobne informacje:
List do Redakcji: „Debata kandydatów na burmistrza MiG Busko-Zdrój – moja analiza”
? ED: Zmiany personalne w kadrze zarządzającej BSCK | JKR: Kowal ukradł, Cygana powiesili ?
List do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”
Apel 22 buskich przedsiębiorców popierających przed II turą wyborów Waldemara Sikorę
9 odpowiedzi na “Program wyborczy Jarosława Kruka, kandydata na burmistrza MiG Busko-Zdrój”
Tak samorząd potrzebuje rewolucji.
Pieniądze Krajowego Programu Odbudowy, które pojawią się w Polsce, muszą służyć podwyższeniu standardu naszego życia nie ogą być rozdrapane przez wielkich. Tu już nie chodzi o kupno pierwszego mieszkania, ale o zamianę mniejszego na większe musimy mierzyć wyżej. To zupełnie inna perspektywa. Dla mieszkańców najważniejsze się staje nie zaspokojenie podstawowych potrzeb, a jakości życia wszystkich nie tylko wybranych. Sprowadzając samorząd do budowania i bieżącego zarządzania nabieramy się na narrację atrakcyjną jedynie dla samych samorządowców. Myślenie o Polsce lokalnej jako dziurawym, niedoinwestowanym i wyludniającym się ” zadupiu”, które niczym innym nie żyje, tylko łataniem dziur właśnie, to zupełnie niezrozumienie procesów zachodzących w gminach. Co by o rządach PiS nie mówić, to gospodarczo to czasy prosperity. A jednak 15 października ludzie zagłosowali przeciw niej bo stała się bowiem mniej istotna niż standardy szacunek i jakość. Podobnie z lokalnym samorządem samo budowanie już nie wystarcza, inne sprawy są ważniejsze. Kruk to zrozumiał i jako jedyny proponuje to zrobić wspólnie dla nas wszystkich To zmiana jakościowa i ja ją popieram swoim głosem. Powodzenia
Super sprawa! Zwróćcie uwagę na to, że jak przeglądacie ten progran, to przytrzymując palec na tekście w wybranym miejscu, tekst robi się czerwony i gdy klikniecie, to przeniesie Was do artykułu na ten temat na infobusko.
O proszę jest rozwiązanie dotyczące komunikacji miejskiej- BRAWO!
Można? Można mądrze i z korzyścią dla mieszkańców! Współpraca z MPK Kielce to strzał w dziesiątkę – mnie ta argumentacja przekonuje!
Jednak to co zaproponowali nam obecni Radni z urzędującym Burmistrzem na czele woła o pomstę do nieba.
Rozbudowa wedle ZIELONEGO ŁADU parkingu wielopoziomowego z hangarami i infrastrukturą pod komunikację miejską opartą na zakupie autobusów elektrycznych. Zwracam uwagę jakie problemy z elektrykami mają takie bogate miasta jak Gdańsk Kraków czy Wrocław.
Czy nas mieszkańców stać na takie kosztowne proponowane rozwiązanie przez obecnych Rajców? Panowie kandydaci na Burmistrza pytam Was -Jakie jest wasze stanowisko?
A co na ten zielony ład osoby, które kupiły mieszkania od Wielocha (róg Młyńskiej i Waryńskiego) oraz ci, co mają mieszkania po zachodniej stronie dworca przy Waryńskiego? Kupili mieszkania, bo na uboczu, bo cisza, spokój, ale gdyby to dziadostwo powstało, ten wielopoziomowy parking i ta cała infrastruktura, no to tam bedzie normalnie hub przesiadkowy, hałas, smród spalin i ruch jak w Rzymie. Przecież w takim wypadku to te mieszkania spadną na wartości, ba, cieżko je bedzie sprzedać obecnym właścicelom, bo raczej mało kto będzie chciał przy takim „pier.olniku” mieszkać.
Pan Jarosław Roland Kruk
Niech pan du.y nie zawraca. Poparcie ma pan na poziomie prolila!!!
Dobranoc
Jakieś źródło poproszę.
Jeżeli program Pana Kruka cię przekonał i jesteś 'za’ to nic nie stoi na przeszkodzie właśnie na niego zagłosować; w ten sposób poparcie wzrośnie.
To że ma mało banerów nie świadczy o tym że nie ma nic do zaoferowania.
Na busko.com.pl non stop usuwają ten komentarz!!!
Ktoś bardzo boi się prawdy! Udostępnijcie na Facebooku oraz gdzie się da, bardzo Was proszę. To jest 3 minutydo obejrzenia od momentu, do którego link kieruje
TAKA JEST PRAWDA
https://youtu.be/6cUojLFnxTA?feature=shared&t=1165
Maciej Maciak – program „Musisz to wiedzieć” – to jest niezależny dziennikarz.
Posłuchajcie, bo to Buska też dotyczy.
Strzeżmy się złotoustych burmistrzów i radnych banerowych!
Aleś Jarku dziś dowalił…