ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: "Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska”

29 czerwca 2022 | | | 52 komentarze
W poniedziałek, 27 czerwca w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się sesja sejmiku województwa. Radni dyskutowali między innymi na temat odpowiedzi na apel Rady Miejskiej w Busku-Zdroju o nieodpłatne przekazanie akcji spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój gminie. Po długiej dyskusji uradzono, że odpowiedź sejmiku nie zostanie udzielona. – informuje 28 czerwca 2022 portal Echo Dnia 

– Wiem, jak myślą mieszkańcy Buska, wiem, jak myśli burmistrz, który firmuje grupę miejskich radnych która wystosowała apel. Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska. – odparł Maciej Gawin, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego♂, dyrektor szpitala „Krystyna”♂.

Właścicielem Uzdrowiska Busko-Zdrój, spółki zatrudniającej około 800 osób i posiadającej rozlewnię wody „Buskowianka” jest województwo świętokrzyskie. Przypomnijmy, w czwartek, 17 marca, na sesji Rady Miejskiej, radni Buska-Zdroju wystosowali apel do zarządu województwa świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie akcji firmy. Samorząd gminny wyraził opinię, że lepiej poradzi sobie z zarządzaniem spółką, w której niedługo wcześniej doszło do kolejnej niespodziewanej zmiany prezesa. Marszałek województwa Andrzej Bętkowski negatywnie ocenił apel buskich radnych, stwierdzając jednocześnie, że zakład prowadzony jest prawidłowo.

Zobacz też: Miasto Busko-Zdrój chce przejąć spółkę akcyjną Uzdrowisko Busko-Zdrój! Jest apel do zarządu województwa

Przed poniedziałkową sesją sejmiku projekt uchwały o udzieleniu jakiejś odpowiedzi na apel zgłosiła grupa opozycyjnych radnych wojewódzkich. Ich zdaniem sejmik powinien zająć stanowisko.

Przeciwko projektowi zaprotestował radny Maciej Gawin, na co dzień dyrektor szpitala „Krystyna” będącego w strukturach Uzdrowiska.

Komisja zdrowia, polityki społecznej i spraw rodziny zapoznała się z projektem uchwały. Zaopiniowała go negatywnie i wnioskuje o zdjęcie go z porządku obrad – powiedział.

Powiem szczerze nie spodziewałem się takiego wybiegu, że będziecie państwo chcieli zdjąć ten punkt z porządku obrad. To nie jest pierwszy apel radnych Buska. W ubiegłym roku apelowali w sprawie przeniesienia rozlewni Buskowianki. Nie było odpowiedzi. Postulat buskich radnych jest bardzo mocny – przejęcie uzdrowiska przez miasto. Są przejęci losem tej spółki. Nie udzielając odpowiedzi narażamy się na zarzut bezczynności – Andrzej Swajda, opozycyjny radny.

Wniosek o zdjęcie z porządku obrad tego punktu jest żenujący. To drapanie paznokciami o tablicę. Ja bym nie przekazywał akcji, ale odpowiedzieć radnym Buska należy. Współczuję Maciejowi Gawinowi, że musi składać wniosek jako radny w sprawie miejsca, gdzie pracuje. Nie powinno tak być. Proszę o pozostawienie tego punktu. Dziwię się Maćku, że nie drgnęła ci powieka – Arkadiusz Bąk, radny.

Nie drgnęła i nie drgnie. Wiem, jak myślą mieszkańcy Buska, wiem, jak myśli burmistrz, który firmuje grupę miejskich radnych która wystosowała apel. Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska – odparł Maciej Gawin.

Co stoi na przeszkodzie, aby dyskusja o uzdrowisku się odbyła i radni mogli się wypowiedzieć? Żeby nie było, jestem zdecydowanym przeciwnikiem przekazywania majątku gminie. Nie wyzbywa się majątku nikt odpowiedzialny, który przy odpowiednim zarządzaniu może być złotą kurą – mówił… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia

 


◙ Podobne informacje:

💥 ED: Miasto Busko-Zdrój chce przejąć spółkę akcyjną Uzdrowisko Busko-Zdrój! Jest apel do zarządu województwa

Gorąca linia: Od jutra za sterami „Krystyny” Maciej Gawin

ED: Wojna w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Prezes Lubawski kontra dyrektor „Krystyny” i radny sejmiku Maciej Gawin. Padają wzajemne oskarżenia

Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]

Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla „Sienkiewki”…

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój: Wskutek rewitalizacji w samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego usychają 2 ogromne buki czerwone. | JKR: „Operacja się udała. Pacjent zmarł”…

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkadziesiąt metrów od zardzewiałej kładki za 9,5 mln, kilkaset od tężni za 25 mln i kilka kilometrów od Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

52 odpowiedzi na “ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska””

  1. do kadrowej pisze:

    A mozna wiedziec jakie przypadki sa w uzdrowisku? Skad sie wzial dyrektor z „kompetencjami” skad kierowniczka buskowianki itd… 30 letni prezes przywieziony z Warszawy tez mial nie zbedne doswiadczenie prawda?

  2. Adam pisze:

    PiS ma 16 z 30 mandatów w sejmiku wojewódzkim, gdyby tak jeden radny obraził się na kolegow bo nie dostałby posady albo przełożony chciał go wywalić to krucha większość mogła by się posypać … to tylko moje zdanie i opinia oraz zapewne przypadek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl