nm: Zanieczyszczona rzeka w Parku Zdrojowym w Busku. Ktoś wypuścił białą substancję. Służby w akcji - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

nm: Zanieczyszczona rzeka w Parku Zdrojowym w Busku. Ktoś wypuścił białą substancję. Służby w akcji

23 sierpnia 2022 | | | 16 komentarzy

Pan Kazimierz, gość jednego z buskich sanatoriów, zauważył, że w rzeczce, przepływającej przez Park Zdrojowy, znajduje się biała substancja. Okazało się, że jest to… śmietana, służąca do produkcji lodów, pochodząca z jednego z okolicznych punktów gastronomicznych. Winowajca musiał sprzątnąć bałagan na własny koszt. Sprawa trafiła też do sądu. informuje 12.08.2022 portal buskozdroj.naszemiasto.pl

Zauważyłem białą wodę wypływającą z jednej z rur do strumyka pomiędzy parkiem a tężnią. To nieopodal pomnika kolarza. Było to jak mleko. Na betonie zrobił się białawy osad. Zadzwoniłem do sanepidu, który odesłał mnie do Urzędu Miasta i Gminy. Kiedy widzę takie rzeczy, od razu staram się reagować – powiedział pan Kazimierz.

Urzędnicy miejscy przeprowadzili własne dochodzenie w tej sprawie. O jego wynikach informuje Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

>>> Milion złotych za wskazanie sprawcy zanieczyszczenia Odry. Jak postępować przy zatruciu skażoną wodą  <<<
RynekZdrowia.pl [13.08.2022]: – Odra. Sprawę gigantycznego zanieczyszczenia Odry wyjaśniają inspektoraty ochrony środowiska i prokuratura. 13 sierpnia premier Mateusz Morawiecki prowadził posiedzenie sztabu kryzysowego dotyczące sytuacji na tej rzece. Dla osoby, która pomoże we wskazaniu sprawcy skażenia Odry policja wyznaczyła 1 milion zł nagrody…♂

Wygląda na to, że jedna z osób prowadząca niedaleko działalność gastronomiczną myła naczynia ubrudzone w śmietanie i tłuszczach nabiałowych. Zamiast do specjalnego pojemnika, pomyje były wpuszczane do kanalizacji deszczowej. Stamtąd trafiały do strumyka – mówi szef gminy.

Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o… – cały artykuł na źródłowej stronie BuskoZdroj.naszemiasto.pl

 

○ „Biała woda” wypływała z jednej z rur do strumienia płynącego korytem pomiędzy parkiem a tężnią, nieopodal pomnika kolarza. Ciek jest jedną z odnóg uchodzącego do Nidy Maskalisu. /fot.1.,2.:buskozdroj.naszemiasto.pl♂| 3.-8.: redakcja infoBusko.pl♂

◙ Podobne informacje:

do Redakcji: Żółta barierka, żółta barierka na szczęście

🟥 List do Redakcji: „Szanowny Panie Burmistrzu, tak nie może być” | JKR: „UWAGA STOPIEŃ” [AKTUALIZACJA]

ED: Szefowa Willi Wiślica w Busku: Zostaniemy wykończeni przez… słupek | [FOTO]

RK: Deptak w Busku kością niezgody. Kuracjusze: gdzie troska o przyjeżdżających na leczenie? | JKR: Wolnoć Waldeczku w swoim gniazdeczku

🟥 Groźny wypadek na „pumptracku” w Busku-Zdroju. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Tam jest niebezpiecznie! To zmarnowane pieniądze”

🟥 Kolejna poważna kolizja na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Bohaterów Westerplatte i Leszka Marcińca | JKR: Niekończąca się historia. „Nową przypowieść włodarz sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi” [FOTO,VIDEO]

UMiG: ⛔ Zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta. Zakaz wjazdu ze Słonecznej i Bajkowej na 1-go Maja | @: Mamy już kolejną w Busku, w mojej ocenie debilną i kretyńską organizację ruchu

A to Busko właśnie: Słoneczny kurort Busko-Zdrój oczami kuracjuszki z Poznania [AUDIO]| „List do Redakcji”

List do Burmistrza: 🟥 KOMPROMITACJA BUSKA JAKO ZDROJU: ” jak widzimy PARK i alejki w odchodach ptasich, ławeczki obsrane (…) TO przechodzi chęć do korzystania z czegokolwiek w Busku”

UMiG: Uciążliwe ptaki w parku będą odstraszane | JKR: Gang Olsena c.d. [AUDIO | FOTO] AKTUALIZACJA

nm: Ptasie odchody w buskim Parku Zdrojowym. Jest interwencja, władze miasta mówią co robią w tej sprawie. | JKR: „tak by gdzieś het gnało, gnało/ do ogromnych, wielkich rzeczy,/ a tu pospolitość skrzeczy”…

nm: Nowy deptak i rynek w Busku zachwycają. Będą ogromne drzewa w donicach, mnóstwo restauracji i efektowna fontanna. Zobacz zdjęcia i film | JKR: pożyjemy, zobaczymy… [FOTO, VIDEO]

noizz: Polska smaży się w „betonozie”. Eksperci: Cofnęliśmy się w rozwoju. W latach 50. sadzono drzewa, dziś tnie się je na potęgę

KO: Czy w Busku „rewitalizacja” równa się dewstacja?

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój: Wskutek rewitalizacji w samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego usychają 2 ogromne buki czerwone. | JKR: „Operacja się udała. Pacjent zmarł”…

Czy niebawem wytną i zabudują Mały Małpiak? Słoneczna Gmina Busko-Zdrój sprzedaje kolejne nieruchomości

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

KO: „złożyłem zawiadomienia o nieprawidłowościach w działaniu kanalizacji sanitarnej w części uzdrowiskowej Buska.” | Czy „Oliwkiewicz to oderwany od rzeczywistości malkontent”?

do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi?

🟧 List do Redakcji: „… jak to się bogatemu byk ociela” | JKR: A w Busku…

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

List do Redakcji: 🟥 „Dokąd płynie burmistrz? Statek na morzu korupcji” [VIDEO]

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Sejm przez aklamację przyjął uchwalę upamiętniającą Jolantę Brzeską w 10. rocznicę jej zabójstwa

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “nm: Zanieczyszczona rzeka w Parku Zdrojowym w Busku. Ktoś wypuścił białą substancję. Służby w akcji”

 1. ABC pisze:

  Artykuł ten opublikowano na buskozdroj.naszemiasto.pl

  12 sierpnia 2022, 15:17

  Redahtor Kruk wrzuca to na infobusko 23 sierpnia, czyli 11 dni po opublikowaniu oryginału. Brawo za refleks!

  A tak wogóle to jest żałosna sensacja, którą zrobiło nm.pl. Wielkie larum, bo ktoś wylał trochę śmietany do Maskalisu. Na dodatek sprawa w sądzie z tego będzie. Patrzcie ludziska co za sensacja… A Redahtor Kruk podłapał i tak samo robi sensację z niczego.

  Ale pism od Pana Nowaka Redahtor opublikować nie raczył. Ważniejsza śmietana w Maskalisie.

  Tak moim zdaniem odwraca się uwagę od spraw istotnych, nie publikuje się rzeczy ważnych, jakimi są na przykład oficjalne pisma z odpowiedziami do Pana Nowaka, dot. frekwencji i dochodów tężni itd.

  Jak widać ważniejsza śmietana w Maskalisie…

 2. ekolog do ABC pisze:

  ,,A tak wogóle to jest żałosna sensacja, którą zrobiło nm.pl. Wielkie larum, bo ktoś wylał trochę śmietany do Maskalisu.” ciekaw jestem, czy gdyby twojemu dziecku podczas transfuzji do żyły wlali śmietanę zamiast krwi to też byś twierdził mądralo, ze to żałosna sensacja.

 3. Do powyżej pisze:

  A jakie szkody śmietana może zrobić rzeczce i środowisku naturalnemu? To nie jest substancja toksyczna. Jakby coś toksycznego się wlało to OK, ale trochę śmietany? I ty porównujesz wyciek śmietany do rzeczki z wlaniem śmietany do krwioobiegu człowieka? Następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się i przeczytaj tekst przed opublikowaniem, żebyś się nie ośmieszył po raz kolejny.

 4. Do dwóch komentarzy powyżej pisze:

  1. Fakt, śmietana podczas transfuzji może zaszkodzić, woda z Maskalisu nie.

  2. Nie chodzi o to że to tylko śmietana. Chodzi o fakt że jakiś żłób olewa to o czym się trąbi na całym świecie, o środowisku. Niech wszyscy tak robią, zajebiście będzie. I na koniec: jak myślisz, gdzie trafiają brudy ze zlewu i wanny? Do studzienek deszczowych? Czy do kanalizacji? No właśnie… Więc najpierw pomyśl a dopiero później napisz coś z sensem.

 5. Do powyżej pisze:

  „Więc najpierw pomyśl a dopiero później napisz coś z sensem.” Masz rację, dlatego pomyśl „gdzie trafiają brudy ze zlewu i wanny?”

  No właśnie, a gdzie trafiają miliony metrów sześciennych (m3) ścieków na wsiach, gdzie nie ma kanalizacji? Niech MPGK – Komunalka poda, ile m3 wody zużywa się łącznie w ciągu roku na tych wioskach, gdzie nie ma kanalizacji, a ile wywieziono szambiarkami m3 ścieków z tychże wiosek. Wywozi się procenty, a może i promile tego, co wskazały wodomierze. Nagminne jest wypompowywanie szmb albo do rowów albo na łąkę, albo do beczki, którą traktor wywozi na pola i wylewa. Wiesz jaka jest skala tego zjawiska? Niebotyczna! Ale nikt tego tematu nie tyka, bo ludzie na tych wioskach to też elektorat czyli wyborcy. To jest prawdziwa BOMBA EKOLOGICZNA.

 6. Polskie bezprawie zamienia w ścieki nie tylko Odrę pisze:

  https://www.prawo.pl/biznes/zatrucie-odry-a-kontrola-zanieczyszczenia-rzek-w-polsce,516796.html
  W naszym kraju praktycznie poza kontrolą jest to, co i w jakiej ilości dostaje się do wody. Nikt też nie monitoruje na bieżąco stanu rzek. Przepisy niby są, ale mocno szwankuje ich stosowanie. W efekcie nawet gdy znajdą się winni zatrucia Odry, to za rok sytuacja może się powtórzyć. Obecne kary nie odstraszają, ale ich zaostrzenie nie pomoże, bo nie działa system nadzoru.

 7. Do powyżej 23 SIERPNIA 2022 O 16:30 pisze:

  Weź się człowieku ogarnij. Mieszkasz w Busku więc niech cię Busko obchodzi a nie wsie. Zacznij najpierw od siebie. Ale skoro ci nie przeszkadza śmietana wylana do strumyka w twoim otoczeniu to nie wymagam więcej od ciebie. Trudno, z takimi asami trzeba jakoś żyć.

 8. ośla ławka pisze:

  OMG, jeśli jeden z drugim uważa, że śmietana wlana do wody nie szkodzi, to niech pójdą do sklepu z rybkami i zrobią próbę. Niech wleją śmietanę do akwarium i popatrzą co się będzie działo z rybkami.

 9. Ròżyczka pisze:

  No, to już nie jesteśmy gorsi od zachodu kraju.
  U nich śnięte ryby w rzece.
  A w Busku afera ze śmietany w rowie.
  Jakie miasteczko, taka „katastrofa ekologiczna” 😉

 10. Najwyższa Izba Kontroli do: Do powyżej 23 SIERPNIA 2022 O 16:30 pisze:

  ”No właśnie, a gdzie trafiają miliony metrów sześciennych (m3) ścieków na wsiach, gdzie nie ma kanalizacji? Niech MPGK – Komunalka poda, ile m3 wody zużywa się łącznie w ciągu roku na tych wioskach, gdzie nie ma kanalizacji, a ile wywieziono szambiarkami m3 ścieków z tychże wiosek. Wywozi się procenty, a może i promile tego, co wskazały wodomierze. Nagminne jest wypompowywanie szmb albo do rowów albo na łąkę, albo do beczki, którą traktor wywozi na pola i wylewa. Wiesz jaka jest skala tego zjawiska? Niebotyczna! Ale nikt tego tematu nie tyka, bo ludzie na tych wioskach to też elektorat czyli wyborcy. To jest prawdziwa BOMBA EKOLOGICZNA.” Skoro jest tak źle ze ściekami na wsi to proszę mi odpowiedzieć, dlaczego burmistrz Sikora zamiast budować w pierwszej kolejności kanalizację w pozostałych kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu sołectwach (https://infobusko.pl/tp-mamy-xxi-wiek-a-nie-mamy-kanalizacji-to-kpina-z-mieszkancow-jkr-dziesiatki-milionow-w-zdroj-a-tymczasem-40-solectw-ma-prze-ane/) to buduje np. zardzewiałą kładkę na górkę za prawie 10 milionów? Nie okłamujmy się, jeśli nie ma kanalizacji to ludzie kombinują. Ergo, uważam, że burmistrz nie budując kanalizacji nakłąnia ludzi do kombinowania ze ściekami. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że w dzisiejszych czasach kanalizacja powinna być sprawą priorytetową. Zwłaszcza w gminie uzdrowiskowej.

 11. Do powyżej pisze:

  Co jest dla ludzi tańsze? Wypompować szambo czy płacić za każdy metr sześcienny ścieków (około 7 zł) w takiej ilości, jaką ilość metrów sześciennych zużytej wody pokazuje wodomierz?😉

 12. Do 23 SIERPNIA 2022 O 17:02 pisze:

  A skąd wiesz, czy mieszkam w Busku? A może mieszkam na wsi i widzę co się dzieje? Może widzę to, jak zanieczyszcza się środowisko i dlatego powiedziałem, że trochę śmietany przy tym, ile się szamb wypompowuje, to nic takiego? No więc sam widzisz, że niestety nie wiesz pewnych rzeczy, a piszesz jakbyś wszystko o mnie wiedział. Ale spoko, nie gniewam się.😉 Jak to leciało? Chyba jakoś tak: „Trudno, z takimi asami trzeba jakoś żyć.”😊😉

 13. Welur pisze:

  Skoro wolno śmietane zwalić do burzowego to rozumiem że mleczarnie też mogą spuścić serwatkę do rzeki?

  A czy wyjaśniło się jakim cudem wybija fekalia w zdroju po burzy?

 14. Ekolog - amator pisze:

  Busko pozadrościło popolarności medialnej skażonej Odrze i wreszcie mamy też swoją „ekologiczna bombę” – przeterminowana kwaśna śmietanka.
  Pytanie: czy buska straż pożarna pozostaje w gotowości, aby rozstawić zapory na śnięte ryby i natleniać pompami nasz ukochany Maskalis?
  Czy Gmina ma środki na ponowne zarybienie?
  Kiedy wróci życie w Maskalisie?

 15. Mieszkaniec pisze:

  Wczoraj napisałem komentarz, ale z racji, że dwa artykuły pod którymi zamieściłem mój wpis „spadły” (jeden na sam dół, a drugi już na drugą stronę), pozwolę sobie jeszcze raz podnieść poruszaną przeze mnie kwestię.

  Na stronie Urzędu Miasta zawsze są kondolencje. Były i ostatnio z okazji śmierci matki Starosty J. Kolarza.

  Nie było natomiast żadnych kondolencji dla Radnego Rady Miejskiej Łukasza Szumulasa i jego Rodziny z powodu śmierci Mieczysława Szumilasa.

  Jako mieszkaniec Buska pragnę wyrazić moją prywatną opinię w tym temacie:

  To jest coś tak małostkowego, podłego, obrzydliwego, chamskiego i prymitywnego, że brak słów! Wyrażam najwyższą pogardę i mówię HAŃBA tej osobie, która jest odpowiedzialna i/lub spowodowała, że nie zamieszczono kondolencji na stronie Urzędu Miasta. Nawet śmierć Ś.P. Mieczysława Szumilasa w mojej opinii „wykorzystano”, żeby wyrazić pogardę wobec Radnego Rady Miejskiej Łukasza Szumilasa i jego Rodziny poprzez niezamieszczenie kondolencji. Hańba po stokroć!!!

 16. "Nową przypowieść Pokak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi." pisze:

  Polacy to jeden z najgłupszych narodów na świecie – tak mawiali wielokrotnie mądrzy tego świata. Ja się z tym zgadzam. Mądrych jest od 10 % do max. 18 % Polaków, a reszta to masy, którymi można manipulować, które można okradać i „rzeźbić” na każdym kroku. Taka jest smutna prawda…

  Węgiel na Ukrainie po 350 zł, 400 zł, 500 zł za tonę, a Polaczki płacą po 2,5 – 3 tys. zł za tonę… Tymczasem Dudajew znowu na Ukrainę poleciał i Polska nadal miliardy wydaje na Ukrainę, na socjal dla Ukraińców itd.

  Oczywiście trzeba jasno podkreślić, że około 80 % przybyłych Ukraińców to osoby z terenów na których nie ma żadnych działań wojennych. To są zwykli emigranci, a nie uchodźcy wojenni. Działania wojenne są na około 20 % terytorium Ukrainy, a ponieważ Ukraina jest dwa razy większa niż Polska, więc na terenie 1,6 razy większym niż Polska (80 % terenu Ukrainy to tyle co teren Polski x 1,6) nic się nie dzieje i życie toczy się normalnie.

  https://m.youtube.com/watch?v=DFULx4_4HsQ&ab_channel=wideoprezentacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl