💥🔴💥 List do Redakcji: "Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój". Zielony Ład czy ZIELONY HORROR przyjęty przez Radnych?! ⬛ Prof. Modzelewski: Zielony Ład zniczy UE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

💥🔴💥 List do Redakcji: „Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój”. Zielony Ład czy ZIELONY HORROR przyjęty przez Radnych?! ⬛ Prof. Modzelewski: Zielony Ład zniczy UE

2 kwietnia 2024 | List do Redakcji 31.03.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 02.04.2024 | | 69 komentarzy

Szanowna Redakcjo! To jest coś strasznego! Czy mieszkańców Buska oraz Gminy Busko czeka horror?! W piątek przed Wielkanocą na stronie UMIG pojawiło się ogłoszenie „Obwieszczenie – Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zawiadamia o wyłożeniu projektu dokumentu: Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko”. Gdy zacząłem czytać, co planują nam mieszkańcom zrobić, to włosy na głowie stanęły mi dęba! Cała strefa A będzie zamknięta dla ruchu samochodowego!!! Nie będzie wyjątków!!! Wjeżdżać będą mogły tylko pojazdy zero/niskoemisyjne, czyli moim zdaniem elektryki, rowery i może hybrydy!!! Tak jest napisane w tym dokumencie! – pisze 31.03.2024 na wstępie maila do Redakcji głęboko poruszony Mieszkaniec słonecznej gminy Busko-Zdrój.

List do Redakcji: … w tym „Zielonym Ładzie” jest szereg takich pomysłów, że ręce opadają. Najpierw w Busku wszystko betonowano na potęgę, poszły na to ciężkie miliony złotych, a teraz będą robić na odwrót. Parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe mają być z materiałów przepuszczających wodę…  

Cały tekst korespondencji poniżej:

Szanowna Redakcjo!

To jest coś strasznego! Czy mieszkańców Buska oraz Gminy Busko czeka horror?! W piątek przed Wielkanocą na stronie UMIG pojawiło się ogłoszenie „Obwieszczenie – Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zawiadamia o wyłożeniu projektu dokumentu: Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko”. Gdy zacząłem czytać, co planują nam mieszkańcom zrobić, to włosy na głowie stanęły mi dęba! Cała strefa A będzie zamknięta dla ruchu samochodowego!!! Nie będzie wyjątków!!! Wjeżdżać będą mogły tylko pojazdy zero/niskoemisyjne, czyli moim zdaniem elektryki, rowery i może hybrydy!!! Tak pisze w dokumencie!

Na marcowej Sesji RM Radny Błaszczyk mówił, że Prezes Komunalki Krzysztof Kryczka będzie musiał kupić elektryczną śmieciarkę, żeby wjechać do strefy A. Podejrzewam, że zapłacimy za to oczywiście w cenie śmieci. A co z pracownikami sanatoriów i kuracjuszami? Też nie wjadą! Będzie wybudowany parking wielopoziomowy na ul. Waryńskiego, gdzie obecnie jest dworzec autobusowy i na nim samochody będą musieli zostawić tak kuracjusze jak i pracownicy sanatoriów, którzy przyjeżdżając na godzinę 5 czy 6 rano do pracy, będą musieli zostawić tam swoje pojazdy, aby potem udać się do pracy, być może pieszo. Co prawda ma kursować jakiś elektryczny autobus, ale w jakich godzinach, kto to wie. Nie wiem, czy będzie on kursował już od 5-ej rano do godziny 23-ej. Zresztą taki autobus będzie jechał wokoło, ulicami Waryńskiego, Grotta, Starkiewicza, bo nigdzie indziej nie wjedzie, ponieważ są deptaki. Będzie po prostu super! Kuracjusze zostawią samochody na wielopoziomowym parkingu, a potem z tymi ciężkimi walizkami elektrycznym autobusem będą dojeżdżać do wszystkich sanatoriów. Aha, panowie taksówkarze, Wy też nie wjedziecie do strefy A, więc zacznijcie już myśleć o wymianie samochodów na elektryczne. Oczywiście nie wjadą też samochody mieszkańców oraz wszelkie pojazdy zaopatrzenia, zatem niech hurtownie już szykują się na dodatkowe wydatki związane z  zakupem elektrycznych dostawczaków i ciężarówek.


No dobrze, ale gdzie jest granica tej strefy A? Mapki znajdziecie w Statucie Uzdrowiska, a w załączeniu macie gotowe screeny.

 
 

Jadąc od Wiślicy strefa A zaczyna się za rondem, od początku ul. Starkiewicza. Trzeba będzie jechać przez Zbludowice do ul. Korczyńskiej i potem ul. Grotta do centrum. W drugą stronę tak samo, jadąc od centrum ul. Grotta nie skręcicie w prawo w ul. Starkiewicza, bo już od samego początku ul. Starkiewicza to strefa A, więc musicie jechać ul. Korczyńską, a następnie przez Zbludowice w kierunku Wiślicy, Krakowa. Co na to mieszkańcy Zbludowic? Wasza miejscowość stanie się, jakby nie patrzeć, „obwodnicą” południową. Mało tego, cała Górka jest w strefie A, a więc Górka też będzie wyłączona z ruchu! A teraz najciekawsze: wiecie dlaczego „wykostkowanie” ul. Waryńskiego (od skrzyżowania z Kopernika) ciągnie się dalej za ul. 1-go Maja, aż pod ulicę Armii Krajowej? Bo tam jest granica strefy A, dlatego ten odcinek będzie wyłączony z ruchu! Cały ruch będzie się odbywał ul. Grotta. Strefa A to też ulica Rokosza, Sole i Lipowa, więc pod kościół pw. św. Brata Alberta lub na teren placu kościoła też się nie wjedzie. Jadąc od centrum miasta nie dojedzie się do hospicjum ulicą Lipową, tylko trzeba będzie robić kółko przez Siesławice, koło DINO. Mieszkańcy ulicy Słonecznej, Spokojnej, Malinowej i Bajkowej też są w strefie A, a zatem kuracjusze nie dojadą swoimi samochodami spalinowymi do Waszych pensjonatów, tak samo jak przyjezdni chcący wynająć pokoje przy ulicy Lipowej, Sole, Rokosza, 1-ego Maja. UWAGA! Mieszkańcy po południowej stronie ulicy Parkowej oraz mieszkańcy po południowej stronie ulicy Waryńskiego, na odcinku od ul. Lipowej po sam dworzec autobusowy – Wy wszyscy jesteście już w strefie A, więc chyba musicie wymienić auta na elektryczne, bo nie wjedziecie na swoje podwórka.

 

Ponadto w tym „Zielonym Ładzie” jest szereg takich pomysłów, że ręce opadają. Najpierw w Busku wszystko betonowano na potęgę, poszły na to ciężkie miliony złotych, a teraz będą robić na odwrót. Parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe mają być z materiałów przepuszczających wodę. Teraz mają również dbać o drzewa, zieleń, będą pergole i inne cuda wianki, a do tej pory wyrzynali drzewa na potęgę. Ponadto chcą budować ścieżki rowerowe oraz wdrożyć inteligentne zarządzanie ruchem i parkowaniem, także drodzy mieszkańcy zacznijcie kupować rowery, bo niebawem przesiądziecie ze swoich samochodów na jednoślady. Przecież na to wszystko pójdzie kolejne kilkadziesiąt milionów złotych i jakieś firmy zarobią krocie! Drodzy mieszkańcy sołectw, a gdzie Wasze potrzeby? Kolejne dziesiątki milionów pójdą w Busko, a Wy? Dwie trzecie wsi bez kanalizacji, a oni najpierw betonowali, a teraz będą odbetonowywać Busko i ścieżki rowerowe będą budować oraz zieleń nasadzać. Czy Wy to widzicie Drodzy Mieszkańcy Buska i sołectw, co oni planują nam zrobić?

Musimy sobie teraz wyjaśnić jeszcze jedną rzecz: kto jest temu wszystkiemu winny? Otóż cały ten „Zielony Ład” nie mógłby wejść, gdyby nie zgoda Rady Miasta. Otóż 19 października 2023 roku podjęto uchwałę o wprowadzeniu tego wszystkiego – 
LXVI/801/2023 Uchwała w sprawie upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz zatwierdzenia do realizacji przedsięwzięcia pn.: „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zmniejszenie podatności miasta Busko-Zdrój na niekorzystne zjawiska pogodowe z uwzględnieniem małej retencji” ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027♂
 
 
No dobrze, ale jak głosowali nasi radni? Otóż nikt nie był PRZECIW! Radni, którzy się wstrzymali to: Szydłowski, Wach, Gręda i Lach. Konieczna-Różycka była nieobecna. Wszyscy pozostali Radni byli ZA!!! Błaszczyk, Borto, Burchan, Ciepliński, Gajewski, Leszczyńska, Lewicki, Nurek, Ozgowicz, Prędka, Prędki, Służalski, Wielgo, Wojnowska, Zwierz byli ZA oraz UWAGA!!! Kamil Oliwkiewicz też był ZA! No to teraz macie jasność Drodzy Mieszkańcy, kto nam to zgotował. Gdzie są ci Radni? Ano tak, kandydują jak nie od Marońskiego to od Szydłowskiego, a Kamil Oliwkiewicz z list KO. Brawo! 
 
 
Poniżej przytaczam Wam kilka wybranych rzeczy, którymi chcą nas uszczęśliwić – od strony 144 do strony 173.
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać…
 
-Wyłączenie strefy A ochrony uzdrowiskowej z ruchu samochodowego (z możliwością wjazdu taboru zero /niskoemisyjnego) – W celu utrzymania wartości uzdrowiskowych obszaru niezbędne jest wyłącznie strefy A ochrony uzdrowiskowej z ruchu samochodowego. Spowoduje to ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz zmniejszenie poziomu hałasu, co wymiernie wpłynie na jakość powietrza.
-Budowa centrum komunikacyjnego z parkingiem wielopoziomowym przy ul. Waryńskiego pełniącego funkcję Park & Ride.
-Cyfryzacja transportu ,wdrożenie systemu zarządzania ruchem , inteligentnego parkowania.
 
-Bieżąca analiza możliwości wprowadzenia rozwiązań oddzielających ruch pieszy i rowerowy od ruchu kołowego, przebudowy ulic i dróg oraz rozwoju terenów zielonych wzdłuż dróg
 
-Przebudowa nawierzchni uszczelnionych na nawierzchnię umożliwiającą wsiąkanie wód oraz stosowanie powierzchni przepuszczalnych przy budowie i modernizacji parkingów, ciągów pieszych i rowerowych.

-Rozwój i modernizacja systemu ścieżek rowerowych na terenie miasta oraz zagospodarowanie wód opadowych w miejscu ich powstawania (z ciągów rowerowych)
 
-Rozwój i modernizacja ciągów pieszych na terenie miasta oraz zagospodarowanie wód opadowych w miejscu ich powstawania (z ciągów pieszych)
A na koniec „wisienka na torcie.” W powyższym dokumencie jest tabela z wynikami przeprowadzonych kontroli – od strony 94 do 98. Zwróćcie uwagę, że Gmina Busko zapłaciła karę 10 000 zł (za nieprawidłowości w realizacji programów ochrony powietrza), a Starostwo Powiatowe otrzymało kilka kar po 20 000 zł (za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami). Tak właśnie nasi rządzący dbają o ekologię, ale nam chcą „Zielony Ład” wprowadzać…
 

(imię i nazwisko do wiadomości Redakcji)♦ Jarosław Kruk: Po lekturze tego Listu do Redakcji rodzi się wiele pytań. Jedno z nich to: – Po co kosztem 9.500.000 zł wybudowana została zardzewiała Kładka na Górkę, skoro Cała strefa A będzie zamknięta dla ruchu samochodowego!!!„, a zatem i fragment ul. Starkiewicza nad którym powstała?!
Inne:  – Czy wiceburmistrz Michał Maroński i  radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju kadencji 2018-2024, którzy ponownie chcą rządzić naszą Gminą kolejną kadencję zapomnieli, czy nie chcieli poinformować mieszkańców o „Zielonym Ładzie dla Buska-Zdroju”?!

* * *○ W życiu warto stawiać sobie cele i dążyć do ich skutecznej realizacji. To one nadają sens naszym działaniom i pomagają nam osiągać to, o czym marzymy. Bez celów trudno nam wyznaczyć kierunek oraz poczuć satysfakcję z postępów, jakie osiągamy na naszej drodze. Dlatego zachęcam wszystkich do określania swoich celów, nawet tych najmniejszych, i konsekwentnego dążenia do ich osiągnięcia. Pamiętajmy, że każdy krok w ich stronę przynosi nas coraz bliżej sukcesu!
💪 #Busko-Zdrój #cele #realizacja #motywacja #postęp #Wybory 2024
* * *

Jedni obiecują, że gdy dostaną władzę to zrobią to i tamto… Inni, nie mając władzy, dysponując skromnymi środkami i ograniczonymi możliwościami od lat realizują konkretne działania.
Poniżej kilka ważniejszych spośród listy wielu wydarzeń na przestrzeni ostatnich 4 lat, których byłem pomysłodawcą, inicjatorem i autorem.


❤️ X Zjazd Absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju [16÷18 czerwca 2023] Spotkania, Wspomnienia i Uhonorowanie 105-lecia Szkoły [VIDEO/FOTO]♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl: 🇵🇱 77. rocznica egzekucji w Lesie Wełeckim. Prelekcja historyczna i uroczystości upamiętniające jej ofiary. Busko-Zdrój, 16 lipca 2021 [VIDEO]♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl: „Projektowanie i budowa ścieżek i infrastruktury rowerowej na przykładzie Dąbrowy Górniczej, Polski i wybranych krajów europejskich” – otwarte spotkanie informacyjno-warsztatowe: 18.05.2022, 17:00 – Centrum Konferencyjne UBZ [VIDEO] [PREZENTACJE DO POBRANIA]♂ 


Jarosław Kruk infoBusko.pl [26.01.2022]: Strożyska: Młodzi artyści z Ponidzia porwali publiczność do wspólnego kolędowania [FOTO/VIDEO]♂


 

Jarosław Kruk infoBusko.pl [23.01.2022]: ○ RK: Teatr z Kałkowa „Opowieścią wigilijną” podbił serca widzów ze Strożysk [FOTO/VIDEO] | JKR: ❤️ Ponidzie♂


 

Jarosław Kruk infoBusko.pl [28.02.2022]: – Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl [20.12.2022]: – Teatr z Kałkowa-Godowa kolejny raz podbił serca widzów „Opowieścią wigilijną” wystawioną 18 grudnia na parafialnej scenie w ponidziańskich Strożyskach [FOTO/VIDEO]♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl [22.01.2023]: – Strożyska: Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Żanny Żarkowej, Blanki, Roksany i… parafian, 15.01.2023 [FOTO | VIDEO]♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl [08.04.2023]: – Druga pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Święty Krzyż i „Misterium Męki Pańskiej” w Kałkowie-Godowie, 1 kwietnia 2023 r. [80FOTO]♂

 


Jarosław Kruk infoBusko.pl„Ora, Labora et Requiem” Wspólna adwentowa pielgrzymka gospodyń z gminy Wiślica oraz z Widuchowej do Muzeum Diecezjalnego, na Św. Krzyż i do sanktuarium w Kałkowie Godowie. Spektakl ” Opowieść Wigilijna” – 9 grudnia 2023 r. [FOTOGALERIA]♂


Jarosław Kruk infoBusko.pl: 13 stycznia 2024 r. „Opowieść wigilijna” w inscenizacji Amatorskiego Teatru Dramatycznego z Kałkowa-Godowa kolejny raz zagościła parafialnej scenie w Strożyskach i podbiła serca widzów [FOTO | VIDEO] ♂Jarosław Kruk infoBusko.pl [29.12.2023]: – 💥 ED: Karol Kucharski z Buska-Zdroju po kilkunastu miesiącach starań osiągnął sukces – na peronie stacji kolejowej Kielce Białogon stanęła ochronna wiata przystankowa! ♦ JKR: To się nie da…? TO SIĘ DA! Niepozorna konstrukcja, znaczący sukces! ♂


* * *

 

◙ Podobne informacje:

ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska”

noizz: Polska smaży się w „betonozie”. Eksperci: Cofnęliśmy się w rozwoju. W latach 50. sadzono drzewa, dziś tnie się je na potęgę

nm: Nowy deptak i rynek w Busku zachwycają. Będą ogromne drzewa w donicach, mnóstwo restauracji i efektowna fontanna. Zobacz zdjęcia i film | JKR: pożyjemy, zobaczymy… [FOTO, VIDEO]

Skończony Małpiak i lasek przy Topolowej też…

🖤 nm: Wycinka jesionów w centrum Buska-Zdroju budzi kontrowersje. Burmistrz: – To zgodne z prawem

🟥 Koszmarny upadek rowerzystki na buskiej „Mickiewce” [FOTO, RELACJA ŚWIADKA]

 

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

💥 Nowy Ład w Zdroju: ⛔Zamknięcie ruchu na odcinku od Bristolu do BSCK, ruch jednokierunkowy na Lipowej, Kusocińskiego i Rokosza? [AKTUALIZACJA]

nm: Trwa remont fragmentów ulic 1 Maja i Waryńskiego na wysokości BSCK i Hotelu Bristol. Z uwagi na prace, ruch aut w tym miejscu jest wstrzymany. Jak będzie w przyszłości? [114FOTO]

🔴🔴🔴 List do Redakcji: „Zamknę ulice i co mi zrobicie?” ♦ JKR: Co z przejazdem pomiędzy Bristolem a BSCK?!

🟥 bcpl: Kolizja na skrzyżowaniu ulic Uchnasta i Kopernika w Busku-Zdroju | 🟥 JKR: Układ komunikacyjny z PRL, tymczasem miliony poszły na rewitalizację dawnego apartamentowca Gestapo, na zardzewiałą kładkę na Górkę, na budynek administracyjno-szatniowy i kilometry deptaków…

🟥 🟥 Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ulic Uchnasta i Kopernika w Busku-Zdroju [FOTO:32] | 🟥 JKR: Układ komunikacyjny z PRL, tymczasem miliony poszły na rewitalizację dawnego apartamentowca Gestapo, na zardzewiałą kładkę na Górkę, na budynek administracyjno-szatniowy i kilometry deptaków…

UMiG: ⛔ Zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta. Zakaz wjazdu ze Słonecznej i Bajkowej na 1-go Maja | @: Mamy już kolejną w Busku, w mojej ocenie debilną i kretyńską organizację ruchu

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

69 odpowiedzi na “💥🔴💥 List do Redakcji: „Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój”. Zielony Ład czy ZIELONY HORROR przyjęty przez Radnych?! ⬛ Prof. Modzelewski: Zielony Ład zniczy UE”

 1. gt pisze:

  W Zielonym Ładzie dla Buska, na pierwszym miejscu powinno się znaleźć zobowiązanie burmistrza, radnych, że po Busku i najbliższych okolicach będą się poruszali piechotą, na rowerze lub komunikacją miejską.
  Niech dadzą dobry przykład :). Wyjdzie i im i nam-mieszkańcom na dobre.

 2. Kmicic pisze:

  Jak widać wielu z nas tylko czuje że jesteśmy robieni w wała przez BezRadnych i Burmistrza ale czy to fakt czy tylko przypuszczenie? Może złożymy wspólnie Skargę lub Petycję do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach i wymienimy kilka inwestycji:
  1. Inwestycji bloku Młyńska 66 – projekt firmy Grupa Rogala.
  2. Inwestycji „ osiedle Ogrody” – Deve Invest Młyńska/Siesławska.
  3. Inwestycji osiedle Ogrody 2,- Deve Invest Młyńska/Siesławska.
  4. Inwestycji Ogrody 3.- Deve Invest. Młyńska/Siesławska.
  5. Inwestycja Ogrody 4.- Deve Invest. Młyńska/Siesławska.
  6. P.U.B.I Lokum Longin Wielochowski 3 bloki Waryńskiego
  7. Apartamentowce Hygge przy Waryńskiego 6 bloków
  8. Nowa dzielnica Waryńskiego/Młyńska 2 bloki
  9. Osiedle pod jaworem 3 budynki – Siesławska
  10. Osiedle Szafran 3 bloki -ul. Siesławska
  .11. Budowa garażu wielopoziomowego oraz budynku garażu taboru autobusowego, wraz z terenem zieleni urządzonej, obiektami małej architektury, układem komunikacyjnym oraz infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu na terenie dworca autobusowego, planowanego na działce oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 256/6 obręb 12 m. Busko-Zdrój przez Gminę Busko-Zdrój. które nie potrzebują takiej dokumentacji. Dołożymy do tego inwestycje w strefie A np. tężnia, ulica łącząca ul. Solankową z ul. Starkiewicza w Busku Zdroju wraz z budową bloków mostu i kładki dla pieszych na cieku wodnym, bloki przy Grota….” tu też nie ma potrzeby pytać ludzi i opracowywać ocen wpływu na środowisko.
  Wskazane działania poważnie naruszają wizerunek miasta wskazując brak nadzoru i standardów oraz dalekowzrocznego myślenia o ekologii i ochronie środowiska naszych włodarzy. Jak widać lista jest długa i może doprowadzi Regionalną Dyrekcję Ochrony środowiska w Kielcach do przeprowadzenia kontroli w zakresie zgodnośi z prawem i prawidłowości postępowania UMiB i naszego Burmistrza szczególnie w zakresie podziału inwestycji blokowisk na poszczególne budynki i tym sposobem omijanie opracowania dokumentacji oceny wpływu na środowisko. To moja propozycja podyskutujmy i powiedzmy im sprawdzam. Który z Kandydatów podejmie temat i poprowadzi nas tą ścieżką Pozdrawiam

 3. WAŻNE! MAM WIELKĄ PROŚBĘ!!! pisze:

  Na busko.com.pl non stop usuwają ten komentarz!!!
  Ktoś bardzo boi się prawdy! Udostępnijcie na Facebooku oraz gdzie się da, bardzo Was proszę. To jest 3 minuty do obejrzenia od momentu, do którego link kieruje

  TAKA JEST PRAWDA

  https://youtu.be/6cUojLFnxTA?feature=shared&t=1165

  Maciej Maciak – program „Musisz to wiedzieć” – to jest niezależny dziennikarz.
  Posłuchajcie, bo to Buska też dotyczy.
  Strzeżmy się złotoustych burmistrzów i radnych banerowych!

 4. Mariusz Kawalera pisze:

  To może odrazu niech uchwałą zaorają całe busko i posadzą las a mieszkańców rozgonić z powrotem do jaskiń niech się zajmują zbieractwem i jedzą kasztany. Widzę że Lusi Wojnowska i inni również podniosła za tym łapę, a zreszta pewnie biedaczka nawet nie zrozumiała nad czym głosuje albo jej poprostu kazali.

 5. Janek pisze:

  Wyłączanie z ruchu samochodowego strefy A to nie tylko to, że kuracjusze, pracownicy, czy sami mieszkańcy nie wjadą spalinówkami, ale… Zamówi ktoś coś przez internet – kurier nie wjedzie. Zepsuje się komuś pralka – fachowiec nie wjedzie. Ktoś bedzie chciał zrobić prace remontowe – malowanie, płytki położyć, hydraulikę zrobic itp. – budowlańcy nie wjadą z rurami, narzędziami, a jak zamówicie np. płytki czy inne materiały budowlane, to sklep czy hurtownia nie dowiezie ich. Zamówicie meble, np. w DEKu w Kielcach, a oni z tego co wiem przywożą je do klienta – nie wjadą do Was z meblami do strefy A. Żaden sklep, hurtownia, firma, nie będzie kupowała drogiego elektrycznego auta po to, by raz na jakiś czas wjechać w Busku do strefy A. Mieszkańcy będą po prostu „WYKLUCZENI SPOŁECZNIE.” Strefa A to także cała Górka – jak dojadą pacjenci, jak dojadą chore i niepełnosprawne dzieci, w tym dzieci na wózkach inwalidzkich? A różne np. sklepy w strefie A? Jak właścicel dojedzie, jak mu towar dowiozą? A kupcy z pasażu przy 1-ego Maja? Nie wjadą swoimi autami i nie dowiozą towaru. Ludzie, tu już nie ma co, tylko trzeba mądrze głosować, bo zostaniecie w skarpetkach! Tylko JAROSŁAW KRUK i jego ludzie są gwarancją NORMALNOŚCI w Busku.

 6. Mieszkaniec pisze:

  Jaki zielony ład??? A ktokolwiek kontroluje niezgodna z prawem zabudowę Buska-Zdroju? Bloki rosną jak grzyby po deszczu, robi się chów klatkowy, ale na to nikt nie zwróci uwagi!!
  Plan budowy drogi i ronda pod kładką na Starkiewicza do nowego osiedla?? Po cóż, jak zaraz nic tam nie wjedzie! Szok i niedowierzanie, że nieumiejętne zarządzanie miastem kieruje do wykluczenia mieszkańców i kuracjuszy z życia. No ale przecież wybudują Park&Ride na Waryńskiego i będzie autobus elektryczny! I ile będzie jeździł? 2 kursy dziennie i to jeszcze odpłatnie? Hańba!!!

 7. Paweł pisze:

  zielony holokaust. Kto na tym świecie poza UE ma takie pomysły? Cały świat się z nas śmieje i zaciera żółte rączki.

 8. Zielony bezlad pisze:

  A wydział architektury z naczelnikiem to mają wizję zabudowy miasta? Chyba nie, dają zezwolenia developerom, czego skutki widać w Busku. Problemy z odwodnienie terenie i zalewanie to norma już w tym mieście. Ten zielony bezlad niech będzie początkiem końca tej ekipy już 8 kwietnia

 9. Mirosława pisze:

  Za program zielonego ładu dziękujmy PiSowi. A zle rzeczy nie musimy realizować…samorządowcy..myślenie,myślenie i jeszcze raz myślenie….starzyzną na emeryturę….stawiam na młodych.

 10. Jarosław Kruk redaktor/kandydat do: eH!De pisze:

  Witam Szanownego Komentatora, słusznie Pan zauważył. Ja jestem za poszanowaniem natury, jak najbardziej, jednakże jestem przeciwny ideologiom typu Zielony Ład, które narzucają osobliwe, utrudniające codzienne życie, rozwój, gospodarkę, rolnictwo ograniczenia. Zwłaszcza, że są one wprowadzane odgórnie i tylko na niewielkiej części naszej planety i choćby z tego względu będą miały moim zdaniem znikomy wpływ na stan natury. Tymczasem będą one miały ogromy wpływ na nasze życie i na naszą gospodarkę. Ja uważam, że miasto i prawo powinny być przyjazne nam mieszkańcom.

  zapraszam do wzięcia udziału w wyborach

  pozdrawiam
  Jarosław Kruk

 11. Magda pisze:

  To jest popier…e, że jakie zamykanie Zdroju? Podjeżdżałam sobie z dzieciakami na parking pod Małpiak i szliśmy na okręt żeby się maluchy pobawiły. Inni ludzie z dzieciakami na park linowy przejeżdżali. Czy ich pogrzało? Jakie zamykanie Zdroju? Oni chyba mają ludzi normalnie w… Moja znajoma ma rodziców na Bajkowej, starzy ludzie to są to im zakupy zrobi, a to do lekarza musi zawieźć. Jak jej powiedziałam, że Zdrój zamkną dla samochódów to mi uwierzyć nie chciała to jej pokazałam ten artykuł i się wk…a na maksa. Niech ci radni co za tym głosowali robią zakupy jej rodzicom i ich do lekarza wożą, tak powiedziała.

 12. Dragon pisze:

  Jedźcie wyborcy do Zdroju, nowe znaki stawiają… Zakazu oczywiście!

 13. Zdrój pisze:

  Odsunąć Maronskiego za zielony ład, który chce nam urząd miasta zafundować. Cały Zdrój niech głosuje na kogokolwiek prócz Pana Maronskiego wice burmistrza. A po wyborach dowiemy się kto za tym odcięciem Zdroju od komunikacji spalinowej stoi!!!

 14. Do powyżej pisze:

  „A po wyborach dowiemy się kto za tym odcięciem Zdroju od komunikacji spalinowej stoi!!!”

  Pisze w artukule, kto za tym stoi:

  „Musimy sobie teraz wyjaśnić jeszcze jedną rzecz: kto jest temu wszystkiemu winny? Otóż cały ten „Zielony Ład” nie mógłby wejść, gdyby nie zgoda Rady Miasta. Otóż 19 października 2023 roku podjęto uchwałę o wprowadzeniu tego wszystkiego. No dobrze, ale jak głosowali nasi radni? Otóż nikt nie był PRZECIW! Radni, którzy się wstrzymali to: Szydłowski, Wach, Gręda i Lach. Konieczna-Różycka była nieobecna. Wszyscy pozostali Radni byli ZA!!! Błaszczyk, Borto, Burchan, Ciepliński, Gajewski, Leszczyńska, Lewicki, Nurek, Ozgowicz, Prędka, Prędki, Służalski, Wielgo, Wojnowska, Zwierz byli ZA oraz UWAGA!!! Kamil Oliwkiewicz też był ZA! No to teraz macie jasność Drodzy Mieszkańcy, kto nam to zgotował. Gdzie są ci Radni? Ano tak, kandydują jak nie od Marońskiego to od Szydłowskiego, a Kamil Oliwkiewicz z list KO. Brawo!”

 15. Do DRAGONA pisze:

  Gdzie tw znaki zakazu wstawiają? Jaka ulica? Jakie dokładnie jest miejsce wstawienia tych znaków?

 16. Mieszkaniec pisze:

  ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W DZIELNICY ZDROJOWEJ

  busko.com.pl/zmiana-organizacji-ruchu-w-dzielnicy-zdrojowej,0,3,1,1,1,38670,n.html

  A nie mówiłem? Zobaczcie GDZIE oraz JAKIE znaki powstawiali.
  Zgadza się wszystko z tym, co pisze w liście do redakcji. Tylko KRUK to gwarancja normalności, a nie jakiś „zielony wał” czy „zielony terror”. Jak źle wybierzecie, to WSPOMNICIE MOJE SŁOWA, że po wyborach będziecie mieć tam zakazy ruchu. Wybór należy do Was Drodzy Mieszkańcy naszego miasta i gminy.

  A jakie komentarze ciekawe pod tym artykułem…

  „A jak myślicie, po co łamane pierwszeństwo Armii Krajowej-Parkowa? A no po to, że tam jest granica strefy A i chcą cały Zdrój, całą strefę A wyłączyć z ruchu samochodowego. Wjazd tylko dla elektryków i rowerów.
  Czytajcie na infobusko.pl to się dowiecie wszystkiego.”

  „Jadąc od Skarbówki w stronę Waryńskiego będziecie musieli skręcić w Armii Krajowej, bo dalej będzie zakaz ruchu (nie dotyczy elektryków i rowerów). Jadąc Kopernika w dół od centrum, po dojechaniu do Waryńskiego będziecie musieli skręcić w prawo, w stronę dworca autobusowego, bo na lewo będzie zakaz ruchu (nie dotyczy elektryków i rowerów). Rozumiecie już? Jedyna szansa na normalność, to w niedzielę postawić krzyżyk w odpowiednim miejscu, czyli Jarosław KRUK, ewentualnie jak ktoś woli niech będzie Paweł SARNA oraz radni z tych komitetów. Maroński, Szydłowski, a także Ściubisz z Platformy to Zielony Ład i zamknięcie Zdroju dla samochodów. Zastanówcie się dobrze, żebyście potem nie żałowali, bo będziecie stać w korkach, gdyż cały ruch pójdzie Grotta.”

 17. Wojciech Sołtysiak pisze:

  Już w najbliższą niedzielę będą mieć Państwo możliwość zmiany lokalnego samorządu lub pozostawienie dotychczasowego.
  Wasz głos się liczy. Skorzystajcie z niego pojutrze.

 18. Kmicic pisze:

  Czas wyborów więc może zainteresujemy sie innym tematem samochody elektryczne kto na tym korzysta a kto dopłaca. Głównym producentem zarówno akumulatorów (przewaga technologiczna) jak i samochodów elektrycznych (zaniżanie jakości i cen) są Chiny, za chwilę zaleje nas fala tanich samochodów które będą jeździć po naszych drogach niszcząc je, nie wnosząc nic dla właścicieli dróg. Czy jesteśmy na to gotowi? Jak wszyscy wiemy podatek na utrzeymanie dróg znajduje się w cenie paliwa. Nasi włodarze stawiają na ekologie w znacznym stopniu ograniczając swoje dochody. Elekryki w zdroju to tylko mieszanie mieszkańcom w głowach, wprowadzając kolejne podziały i dyskryminacje w mętnej wodzie można więcej. Elektryki palą się specycficznie, czy mogą parkować w parkingach podziemnych zamkniętych garażach jaki jest koszt ich utylizacji i zmiany infrastruktury bezpieczeństwa dróg. Czy ktoś te zagrożenia zidentyfikował i skonfrontował z podatnościami istniejącej rzeczywistości, oszacował ryzyka w tym biznesowe. Zielony ład to polityczny slogan odwraca uwagę od rzeczy ważnych i najważniejszych. Ślady węglowe największe są tam gdzie największe gospodarki i tam gdzie kupujemy najwięcej – wygląda to na drenaż naszych rynków przez potęgi gospodarcze które ekologią się nie przejmują. UE wychodzi przed szereg być może celowo testując poziom naszej odpornaści na idiokrację, reakcję na zaganianie do zagrody.Jaki ślad CO2 generują wojny i przygotowania do nich i co na to mądrzy od Zielonych podatków. Sprzeciw obywateski to nasz obowiąze wobec naszych dzieci wnuków. Musimy baczne przyglądać się partią rządzącycm by uchwycić moment w którym jej głównycm celem staje się utrwalanie i utrzymanie władzy na ich zasadach a nie my wyborcy. Przeoczyliśmy to ostatnio i demokracja zaczęła szwankować. Biznes, wszysko do kupienia, kasa, hipokryzja zastąpiły kompetencje, odpowiedzianość za słowa, honor i wierność wyborcom. Jednak to my decydujemy kto tam nas będzie reprezentować i jakie sprawy będą najważniejsze. Bezpieczeństwo kraju i jego mieszkańców to nie tylko wojsko, czołgi i samoloty to mądra wyważona dalekowzroczna strategia rozwoju dla każdej obcji Partyjnej,kompetentni ludzie, mądre zarządzanie na każdym szczeblu. Demokracja to ustrój dla myślących ludzi więc podstawa to dobra edukacja. Zacznijmy sami kminić (zanim uwierzysz sprawdź sam), dyskutujmy, szanujmy innych, bo kompromis unikanie schematów, popycha ludzkość do przodu.
  Zapraszam do dyskusji i szukania optymalnych rozwiązań dla nas mieszkańców

 19. Kola pisze:

  To jest totalna bzdura nie spodziewałam się że mamy takich głupich radnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl