XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w sposób zdalny - 22.X 12:00 - Transmisja LIVE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w sposób zdalny – 22.X 12:00 – Transmisja LIVE

21 października 2020 | UMiG BZ 20.10.2020 / busko.com.pl 20.10.2020 / Jarosław Kruk 21.10.2020 | | 54 komentarze

W czwartek, 22 października 2020r. o godz. 12:00 odbędzie się XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania). Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE w naszej telewizji internetowej Ponidzie TV. informuje portal busko.com.pl  za informacją UMiG Busko-Zdrój

..

Proponowany porządek XXVII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 22 października 2020r. [pdf].

Informacja o zmianie godziny rozpoczęcia obrad XXVII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju [pdf].

Projekty uchwał Rady Miejskiej:

 • Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres między sesjami Rady Miejskiej [ pdf ].
 • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2020-2040 (druk nr XXVII/315/2020).
 • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2020 rok (druk nr XXVII/316/2020).
 • W sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Busko-Zdrój od Powiatu Buskiego nieruchomości położonej w Busku-Zdroju obręb 09 oznaczonej w ewidencji gruntów nr 22/5 (druk nr XXVII/317/2020).
 • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu i dzierżawy na okres do 3 lat (druk nr XXVII/318/2020).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej położonej w Widuchowie (druk nr XXVII/319/2020).
 • W sprawie powierzenia Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Busku-Zdroju zadania własnego Gminy Busko-Zdrój w zakresie prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) (druk nr XXVII/320/2020).
 • W sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej na działkach ew. 238/1, 238/3, 238/4, 238/6, 239/1, 239/3, 239/4, 239/6, 240 położonych w obrębie 12 przy ul. Młyńskiej w Busku-Zdroju (druk nr XXVII/321/2020).
 • W sprawie nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju (druk nr XXVII/322/2020).

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję

A w Busku od października PODWYŻKA ZA WYWÓZ ŚMIECI z 14,50 zł na 21,50 zł/osoby !!! BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

UMiG: Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln zł w cenowej czołówce Planu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2020 r.

Za 4,5 mln Miechów kupił elektryczne autobusy. Komunikacja miejska ruszy tam 25 października. A w Busku?

Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej oddana do ruchu. A w Busku?

W szwajcarskiej Lozannie wszyscy mieszkańcy decydują jak zagospodarować główny plac w mieście, a w Busku kto decyduje o inwestycjach?

Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie

SE: Radny rzucił się z nożem na policjanta. Nie pójdzie do więzienia, bo był niepoczytalny

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

54 odpowiedzi na “XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w sposób zdalny – 22.X 12:00 – Transmisja LIVE”

 1. ad vocem do Kamil pisze:

  ad vocem: „Ale z mieszkańcy chcą by Pan burmistrz realizował i to podobne inwestycje bo w końcu został wybrany przez ludzi.” – niestety jest to fałszywe stwierdzenie. To, że kogoś ktoś wybrał na jakiś urząd nie znaczy wcale, że udzielił mu całkowitego przyzwolenia na wszelkie działania. Jeśli rodzic daje kluczyki do auta synalkowi (jak mieszkańcy klucze do miasta burmistrzowi) to nie jest tożsame z tym, że pozwala mu jeździć 200 km na godzinę, po pijanemu i pod prąd. Systemowym kontrolerem nad burmistrzem teoretycznie powinna być Rada Miejska, ale jak powszechna praktyka pokazuje to zabezpieczenie nagminnie jest neutralizowane przez odpowiednio przeprowadzoną kampanie wyborczą, wybiórczy dobór kandydatów na radnych i skuteczne wpływanie na decyzje wyborców odpowiednią reklamą wyborczą. I w ten prosty a skuteczny sposób sprytny burmistrz jest ponad spolegliwymi radnymi, którzy de facto są jedynie marionetkami w jego rękach. Z tego względu najlepszym zabezpieczeniem demokracji i interesu mieszkańców jest podobnie jak w Szwajcarii decydowanie o ważniejszych sprawach w drodze powszechnego referendum. O małych sprawach decyduje władza wykonawcza czyli burmistrz, ale o dużych tematach decyduje ogół w drodze powszechnego referendum.

 2. Bogdan Latosiński MPK Kielce: Precedens tolerowania przez urzędy ,,patologi” występującej w transporcie publicznym trwa nadal! pisze:

  Precedens tolerowania przez urzędy ,,patologi” występującej w transporcie publicznym trwa nadal!
  Takie działanie, a tak naprawdę brak odpowiednich działań doprowadził i doprowadza coraz bardziej do zapaści w jego funkcjonowaniu. Tylko odpowiedzialność i właściwe postępowanie urzędników nadzorujących przestrzeganie prawa zawartego w ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r o publicznym transporcie zbiorowym, może przywrócić transport na miarę oczekiwań pasażerów, mieszkańców wielu małych miejscowości.
  W państwie prawa nie może być tolerowana bezkarność, czy też ,,anarchia” występująca, tak po strony przewoźników, jak również urzędów powołanych i opłacanych z pieniędzy podatników, czyli nas wszystkich w celu ich skutecznego egzekwowania.
  Mimo, że precedens ten trwa od dawna, a ostatni przypadek, gdzie przewoźnik ustanawia swoje prawa, pisze kłamliwe ,,paszkwile” oczerniając w nich innych przewoźników, uruchomił autobus ,,widmo”, czyli autobus, który jeździ zabierając pasażerów bez ważnego rozkładu jazdy tuż przed innym przewoźnikiem posiadającym i jeżdżącym zgodnie z wydanym zezwoleniem,bez opłaty za zatrzymywanie się na przystankach, bez odpowiedniego oznakowania pojazdu o którym mowa w w Art. 46 ust.2( zdjęcie nr. 2), posługiwanie się bezprawnie sporządzonym rozkładem w którym skraca się samodzielnie czas przejazdu, czyli drastycznie zmienia się tz. prędkość komunikacyjną, stosuje się różnego rodzaju ,,chwyty” cenowe w zależności, czy kurs wykonywany jest tuż przed innym przewoźnikiem, czy też nie( zdjęcie nr. 3) itd., urząd nie robi nic w tym zakresie, mając odpowiednie uprawnienia o którym mowa w Art. 35 ust.4 w/w ustawy(zdjęcie nr.4) świadczyć może o panujących ,,układach”, a więc o korupcji. – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2427189374253267&id=100008866837065

 3. krecz pisze:

  Do ad vocem: kolego nie czepiaj sie samorządu, moze skomentuj cos innego jak to jest ze jeden chlop steruje calym krajem choc polowa narodu go nie wybrala to skomentuj moze jesli jestes taki rozdawny w klucze i obrazasz radnych. Co to w rakim razie myslec o poslach? Mysle ze twoje rozwazani mozna porównać do lotu łajki nie w kosmos a marsa

 4. kate pisze:

  LUDZIE NIE DAJMY SOBIE ODEBRAĆ SZPITALA. BRAWO LASAK. JEST JUŻ ODDZIAŁ ZAKAŹNY DLA CHORYCH NA COVID. CO NIBY ZROBIĆ Z POZOSTAŁYMI PACJENTAMI Z INNYCH ODDZIAŁÓW? SĄ PRZECIEŻ TEŻ INNI CHORZY .

 5. Komunikacja pisze:

  Odnośnie transportu publicznego i wylewanych tu żali. Jeżeli jeden przewoźnik widzi błędy i uchybienia drugiego to chyba są instytucję typu: ITD, Policja, Prokuratora, Urząd Marszałkowski itd. Należy składać zawiadomienia, robić zdjęcia, nagrywać i skarżyć. Nie ma co się oglądać na kogoś innego tylko samemu trzeba bronić swoich praw i eliminować nieuczciwą konkurencję. A z drugiej strony gdy autobus MZK Kielce stoi 15 minut na ul. Poprzecznej (gdy jeszcze nie było odjazdów ze Zdroju) i kierowca idzie na zakupy do pobliskiego sklepu to jest niby w porządku? Na Poprzecznej powinien zgodnie z rozkładem stać 2 minuty…

 6. przetarg pisze:

  Może pora by jutro radni oberali wreszcie „panu MPGK” monopol na śmieci?

 7. Pewex pisze:

  Może trzeba uruchomić zbiórkę internetową, żeby odświeżyć przed zimą lokal komunalny emerytowanego wuefisty? A może koledzy po fachu pomogą w wolną sobotę? Zresztą teraz nie ma wuefu przy zdalnym nauczaniu.

 8. Przemysł pisze:

  Pytanie do radnych bezradnych czy wiedzą coś na temat,kiedy będzie zrobiona nawierzchnia ul Przemysłowej na granicy Buska i Owczary.Widok tej ulicy w połączeniu z jej nazwa sugeruje kpinę z mieszkańców i ludzi jeżdżącymi w interesach do mieszczący h się tam firm,pomijam fakt,że budowany jest w tym bagnie budynek wielorodzinny przez dewelopera.Ponawiam proste pytanie,,KIEDY”???

 9. Swięty Dygdy do Przemysła pisze:

  Kiedy? zapewne na świętego Dygdy w mojej ocenie to w pierwszej kolejności Władza buduje potrzebne inaczej inwestycje „strategiczne” : złota kładka nad Starkiewicza 9, droższa od autostrad ślepa Czernikiewicza 4, betonowanie Parku Zdrojowego 18, tężnia za 25, wypasiony 6cio boiskowy stadion dla drużyny 4 liga 15?, OAS 4, (to razem jest już 75) które całkowicie ogołocą zasoby finansowe miasta i wpędzą je w zadłużenie. A skoro będzie zadłużenie to nie będzie pieniędzy na te inwestycje, które są w gminie potrzebne. A wtedy moim zdaniem by ratować to co się samemu najpierw zepsuło Władza zacznie sprzedawać „skarby rodowe” czyli np. ogłosi to co jest już przygotowywane moim zdaniem, że sprzedaje Tajemniczemu Inwestorowi Kolonię Górka pod super apartamentowiec lub może hotel do którego teraz już buduje złotą kładkę za pieniądze gminy, bo po co Tajemniczy Inwestor ma budować sam kładkę jak można ją wybudować za nasze. tak że Przemyśle Przemysłowa moim zdaniem będzie na świętego Dygdy.

 10. Do Swięty Dygdy do Przemysła pisze:

  To jakie byś chciał mieć tu w Busku inwestycje ??

 11. Czy kupcy są gorszym sortem od urzędników? pisze:

  Dlaczego jest tak, że pracownicy np biblioteki, bsck, bosir itd siedzą w zamkniętych biurach, nic nie robią i biorą pełną pensję gdy np. kupcy na bazarku, którym dochody zmalały do zera bo kuracjusze uciekają z Buska muszą płacić pełną stawkę za pawilony w których nawet prądu nie ma? Czy kupcy są gorszym sortem od urzędników? Dlaczego jedni ponoszą cały ciężar pandemii a inni mają pełnopłatne byczenie się?

 12. Święty Dygdy pisze:

  Jakie inwestycje? dziwne pytanie! w pierwszej kolejności te które chcą i potrzebują mieszkańcy! te które ludzie zgłosili w wiosennej edycji budżetu obywatelskiego i te które zgłosili w tej drugiej obecnej jedycji budżetu obywatelskiego. A swoją drogą zastanawiające że UMIG anulował wiosenny budżet obywatelski bo jakoby wnioski nie były właściwe, czy jakoś tak, a teraz wnioski okazały się właściwe i urzędnicy łaskawie kilka zaakceptowali do realizacji.

 13. Czy w Busku będzie afera jak z Czajką w Warszawie? pisze:

  a co z oczyszczaniem ścieków? Podobno ta oczyszczalnia co jest, jest nie do końca taka jak miała być według papierów i już ledwo zipie, a tu powstają nowe osiedla i kolejne sanatoria z których popłynie do niej rzeka dodatkowych zanieczyszczeń. Czy będzie druga Czajka?

 14. Do Święty Dygdy pisze:

  Czyli jakie te inwestycje Z budżetu obywatelskie. A twoje pomysły?

 15. Do Czy w Busku będzie afera jak z Czajką w Warszawie? pisze:

  A skąd masz takie informacje?

 16. Dyrektor Mochoń do Czy kupcy są gorszym sortem od urzędników? pisze:

  Dyrektor Targów Kielce Andrzej Mochoń zapowiedział, że: – Zamierzamy natomiast wprowadzić obniżkę wynagrodzeń pracowników. Redukcja obejmie wszystkich od zarządu po osoby ze średnimi zarobkami. Nie dotknie pracowników najniżej zarabiających. ( https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/zla-sytuacja-targow-kielce-wezma-kredyt-i-obniza-pensje,115770)

 17. Święty Dygdy pisze:

  Najpierw niech realizowane zostaną potrzeby mieszkańców, oni mają pierwszeństwo, bo to z ich pieniędzy to wszystko jest budowane i z ich pieniędzy są pensje burmistrzów i wszystkich urzędników. Święci mogą poczekać na swoją kolej.

 18. Czajka pisze:

  Skąd informacje? hehe, wystarczy wysiąść z czarnego mercedesa albo wyjść zza biurka i posłuchać co mówią ludzie

 19. zatroskany pisze:

  Drodzy buszczanie, co przestrzegania zapisów w MPZP. Na ulicy Słonecznej właśnie trwa przebudowa jednego z pensjonatów. Obiekt ponad dwukrotnie zwiększył swoja powierzchnie zajmując aktualnie prawie cała dzialke na której stoi. Przypominam o maksymalnej zabudowie w strefie A wynoszącej 25% powierzchni działki, reszta to tereny zielone. W miejscu dobudówki wcześniej znajdował się parking, zachęcam tutaj do porównania zdjęć satelitarnych z map Google oraz chociazby tych od Apple. Co więcej, budynek ma 5 kondygnacji (parter + 4 pełne piętra) jak budynki przewidziane w strefie przewidzianej do zabudowy uzdrowiskowej jak chociazby nowy Słowacki. Przypomnę, ze ulica słoneczna to strefa przewidziana do zabudowy jednorodzinnej/pensjonatowej z maksymalnie 4 kondygnacjami (parter + 3 piętra przy czym ostatnie w zabudowie dachu/poddaszu) Kto nie wierzy tego zapraszam do spaceru na ulice Słoneczna oraz do zapoznania się z zapisami w MPZP. Dokumenty dokumentami, a życie życiem.

 20. Dziwne pisze:

  zatroskany
  22 PAŹDZIERNIKA 2020 O 10:15
  Drodzy buszczanie, co przestrzegania zapisów w MPZP. Na ulicy Słonecznej właśnie trwa przebudowa jednego z pensjonatów. Obiekt ponad dwukrotnie zwiększył swoja powierzchnie zajmując aktualnie prawie cała dzialke na której stoi. Przypominam o maksymalnej zabudowie w strefie A wynoszącej 25% powierzchni działki, reszta to tereny zielone. W miejscu dobudówki wcześniej znajdował się parking, zachęcam tutaj do porównania zdjęć satelitarnych z map Google oraz chociazby tych od Apple. Co więcej, budynek ma 5 kondygnacji (parter + 4 pełne piętra) jak budynki przewidziane w strefie przewidzianej do zabudowy uzdrowiskowej jak chociazby nowy Słowacki. Przypomnę, ze ulica słoneczna to strefa przewidziana do zabudowy jednorodzinnej/pensjonatowej z maksymalnie 4 kondygnacjami (parter + 3 piętra przy czym ostatnie w zabudowie dachu/poddaszu) Kto nie wierzy tego zapraszam do spaceru na ulice Słoneczna oraz do zapoznania się z zapisami w MPZP. Dokumenty dokumentami, a życie życiem.

  Ta ulica to jest przecież przy działce gdzie będą dwa bloki mieszkalne. Dziwne że anonimowy komitet tylko protestował sobie o te dwa bloki a o ten pensjonat cisza.

 21. plagiat pisze:

  Czy można będzie się w końcu dowiedzieć na tej dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej kiedy i jaką to wyższą uczelnię oraz jaki to kierunek ukończył Pan Burmistrz Sikora? Czy jego praca magisterska jest gdzieś do wglądu? chętnie bym się zapoznał z tym dziełem.

 22. Do plagiat pisze:

  ale do bycia prezydentem burmistrzem wojtem czy soltysem nie trzeba dobrych wykształcen.Co się tak uparłeś? Wałęsa zwykły elektryk i jakoś był prezydentem Mazowiecki podobnie i reszta.

  Bierz przykład z władzy centralnej pisiewicze i misiewicze obsadzeni na stanowiskach nawet i ekspertów a nawet adekwatnych wyksztalcen nie mają do wykonywania posad ekspertów.
  Aptekarz rzecznikiem MON.
  PSL z PO to nawet musieli mieć sprzątaczki ze swoich partii.
  To są tematy do rozmów a nie że prezydent burmistrz wójt sołtys mają kiepskie wykształcenia lub ich w ogóle nie mają.

 23. Do czajka pisze:

  „Skąd informacje? hehe, wystarczy wysiąść z czarnego mercedesa albo wyjść zza biurka i posłuchać co mówią ludzie”

  Skądś znam ten pusty slogan o czarnym merolku hehe

  Pokaż jakieś dowody a nie zwykłe plotki i fejki

 24. Polska w Europie. pisze:

  Dzisiaj ponad 12 tyś zakażeń
  Brawo dla naszego rządu bo w końcu dogoniliśmy zachód!!!

 25. dlaczego "Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca" a nie "Hospicjum Matki Teresy"? pisze:

  Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego zmienił nazwę Hospicjum w Busku z imienia Matki Teresy na „Dzieło Ludzi Dobrego Serca” i co to za dziwaczny patron? Kto to zrobił? Według znanych mi informacji, np http://hospicjum.busko.pl/informacje%20o%20fundacji.html , hospicjum zainicjował i nazwał im. Matki Teresy i budował przez większość czasu ks. Mariusz Koza. Ja wielokrotnie przekazywałem datki pieniężne na budowę w Busku-Zdroju hospicjum Matki Teresy a nie hospicjum Ludzi dobrego serca. Mówią niektórzy, że nie mam dobrego serca zatem gdybym wiedział, że takie imię ma nosić to hospicjum to zapewne pieniążki wpłacałbym na inny cel, bo ja nie potrzebuję za życia pomników. Proszę bardzo o wyjaśnienie tej zmiany nazwy. I proszę jeszcze o informację dlaczego w uroczystościach otwarcia nie uczestniczył ks. Mariusz Koza i dlaczego podczas otwarcia nie wspomniano o nim.

 26. plagiat: czy pan Sikora publicznie kłamał czy mówił prawdę pisze:

  ale elektryk Wałęsa kandydując na prezydenta nie mówił wcale, że ma wyższe wykształcenie i ukończył wyższą uczelnię. Natomiast pan Sikora kandydując w wyborach w 2010, w 2014 i w 2018 mówił, że ma wyższe wykształcenie. Dla mnie to czy kandydat na burmistrza ma wyższe wykształcenie czy nie ma, ma duże znaczenie. Myślę, że dla wielu innych wyborców również. Dlatego czekam już 10 lat na to by wybrany na burmistrza pan Sikora pokazał w końcu te swoje dyplomy. Z upływem czasu ja osobiście coraz bardziej wątpię i czuję się oszukany przez pana Sikorę. Chciałbym więc w końcu wiedzieć czy pan Sikora publicznie kłamał czy mówił prawdę.

 27. Marcin pisze:

  plagiat: czy pan Sikora publicznie kłamał czy mówił prawdę
  22 PAŹDZIERNIKA 2020 O 11:12
  ale elektryk Wałęsa kandydując na prezydenta nie mówił wcale, że ma wyższe wykształcenie i ukończył wyższą uczelnię. Natomiast pan Sikora kandydując w wyborach w 2010, w 2014 i w 2018 mówił, że ma wyższe wykształcenie. Dla mnie to czy kandydat na burmistrza ma wyższe wykształcenie czy nie ma, ma duże znaczenie. Myślę, że dla wielu innych wyborców również. Dlatego czekam już 10 lat na to by wybrany na burmistrza pan Sikora pokazał w końcu te swoje dyplomy. Z upływem czasu ja osobiście coraz bardziej wątpię i czuję się oszukany przez pana Sikorę. Chciałbym więc w końcu wiedzieć czy pan Sikora publicznie kłamał czy mówił prawdę.

  Ja też mam wyższe wykształcenie i ukończyłem wyższą uczelnie ale ci nie pokaże haha

 28. Do dlaczego "Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca" a nie "Hospicjum Matki Teresy"? pisze:

  Z historyjek o buskim hospicjum najbardziej utkwiła mi jedna że ksiądz który też zbierał ulotnił się z tymi pieniążkami xd

 29. plagiat pisze:

  Wiekopomne dzieła wielkiego wodza rewolucji towarzysza Lenina były drukowane w ogromnych nakładach na różne języki świata, były w każdej księgarni, bibliotece, na półce u każdego sekretarza i członka partii dlaczego więc chociaż jeden egzemplarz pracy magisterskiej magistra z Widuchowej, wielkiego wodza Buska-Zdroju nie jest dostępny publicznie?

 30. do Do dlaczego "Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca" a nie "Hospicjum Matki Teresy"? pisze:

  który to ksiądz też zbierał i ulotnił się z tymi pieniążkami?

 31. Waldemar Sikora "Z ludźmi, wśród ludzi, dla ludzi" film z 2010 r - łza się w oku kręci pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=LrynlP5kOvc

 32. Do plagiat pisze:

  O proszę widać że mamy w Busku prawdziwych komuszków. Lenin jak i reszta cudaków z ZSRR to byli zwykli chorzy bandyci którzy mordowali ludzi w imie chorej urojonej ideologii.
  Przykre że ktoś jeszcze z Buska wspomina o takich ludziach.

 33. do powyżej pisze:

  Akurat Lenin był w3ykształcony.

 34. do do powyżej pisze:

  Towarzysz Lenin lepiej był wykształcony niż Siwy Bolek?

 35. partia pisze:

  trzeba by zapytać towarzysza Szmulczyńskiego

 36. Haha pisze:

  Kompleksy ludzi to totalne dno jak
  nie o auto to o wykształcenie a teraz o przynależność.

 37. Ulala pisze:

  Aż dziwne że pan Kruk nic nie napisał że sesje powinny odbywać się w sposób stacjonarny.

 38. do partia pisze:

  może odpowiedź zna 1 sekretarz POP Witold Śledź?

 39. kosmita pisze:

  Jak to jest, że przez cała noc palą się setki latarni w parku i w małpiaku a nie ma pieniędzy na prąd i podgrzewacze wody dla uboższych mieszkańców pawilonów Kolonii Górka? na pomalowanie odrapanych ścian na Kolonii Górka też nie ma. Jak to jest?

 40. Marcin do kosmity. pisze:

  Jeśli gminie i komunalce się nie chce lub nikt do nich nie dzwonił i nie pisał albo poprostu mają obawy że nowo pomalowane ściany zostaną zniszczone to należy wziąć sprawy w swoje ręce lub zakończyć ten temat.
  Można ze swojej kieszeni kupić litr farby i samemu pomalować.
  Można też zrobić zbiórkę po lokatorach na farby i pomalować wspólnie.
  W artykule o kolonii było tylko jedno zdjęcie z zaniedbaną klatka więc jaki to problem zrobić samemu lub z kimś ścianę? No żaden tylko jak komuś się nie chce lub może nie umieć tak prostej rzeczy zrobić to się ma problem. W życiu trzeba sobie też samemu radzić.

 41. Adi pisze:

  Co to sie kurna stało że burmistrza Sikory nie ma na Sesji?

 42. Zenek pisze:

  Czy ktoś może napisać jaką decyzję bardzo wrażliwi na potrzeby mieszkańców radni podjęli odnośnie propozycji likwidacji Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu? Nie widziałem tego fragmentu Sesji. Z tego co widziałem to się dowiedziałem, że UMIG nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu…. Ośrodka zdrowia z pomocy którego korzysta 500 pacjentów…. Ciekawe, ciekawe…. UMIG ma 25 mln na bodaj najdroższą w Polsce, baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw tężnię, a nie ma na utrzymanie Ośrodka zdrowia dla 500 pacjentów… UMIG ma 9 mln na baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw złotą kładkę na Górkę i przebudowę Rokosza a nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka zdrowia i lekarzy dla 500 pacjentów… UMIG ma też 4,5 mln na Ośrodek Aktywności Społecznej przy Bocznej ale przecież by on miał sens, by seniorzy z niego korzystali to muszą być zdrowi, a żeby byli zdrowi to muszą mieś opiekę lekarską… W dodatku jeśli zlikwidowany zostanie Ośrodek w Szczaworyżu to czym będą dojeżdżać 500 pacjentów tego ośrodka do przychodni w Busku jak nie ma komunikacji miejskiej bo na nią UMIG też nie ma oczywiście pieniędzy, choć 4 miliony poszło na krótką wątpliwej potrzeby ulicę Czernikiewicza. Niektórzy mają auta ale co mają zrobić ci co nie mają auta? Przydupasy Sikory zaraz pewnie napiszą podobnie jak w przypadku mieszkańców Kolonii Górka, że gorszy sort którego nie stać na auto niech sobie radzi sam, bo przydupasów UMIG ten problem nie dotyczy przecież. A przecież gdyby nie tężnia, nie kładka, nie OAS, nie słoneczka po ponoć 20tys to byłyby pieniądze na utrzymanie ośrodka w Szczaworyżu, na odpowiednie pensje dla lekarzy, na właściwą opiekę lekarską, byłoby na komunikację gminną…… eh……..

 43. do przedmówcy pisze:

  Masz w pełni rację. Mam nadzieję, że ludzie widzą to co się dzieje i w odpowiednim czasie to ocenią

 44. Kate pisze:

  Dramatyczna sytuacja szpitala w Busku! Dyrektor prosi wojewodę o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. Jest odmowa

  Dramatyczna sytuacja w buskim szpitalu powiatowym, który do końca października ma zapewnić ponad 200 łóżek wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem. Dyrektor lecznicy Grzegorz Lasak prosi wojewodę o zmianę decyzji, ale otrzymał odmowę. Szczegóły poniżej.

  Jak informowaliśmy kilka dni temu na polecenie wojewody świętokrzyskiego szpital powiatowy w Busku – Zdroju ma zostać przekształcony w jednoimienny, wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem. Do końca października władze szpitala mają zapewnić nieco ponad 200 łóżek dla zakażonych Covidem, w tym ma być 11 respiratorowych.
  „Nie ma gdzie przewieźć pacjentów”. Dyrektor apeluje do wojewody o zmianę decyzji i proponuje rozwiązanie

  Dyrektor lecznicy mówi, że takie rozwiązanie całkowicie pozbawi dostępu do niektórych usług medycznych pacjentów z trzech powiatów: buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Dużym problemem jest także przenoszenie pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji do innych szpitali. Nigdzie nie ma miejsc. Nie ma jak przenieść 5 osób, które podłączone są do respiratorów. Dyrektor Grzegorz Lasak zaproponował inne rozwiązanie i napisał w tej sprawie pismo zaadresowane do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Zobaczcie jak uzasadnił swoją prośbę:

  „Na mocy decyzji eliminowani są z leczenia w naszym szpitalu pacjenci oddziałów zabiegowych, czyli Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Chirurgicznego Ogólnego i Ginekologicznego – Położniczego. Ponadto konieczne jest zaprzestanie działalności poradni przy wyżej wymienionych oddziałach, co znacząco ograniczy dostęp do tego rodzaju świadczeń pacjentom z trzech powiatów: buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego. Ponadto Izba Przyjęć ograniczy działanie wyłącznie do pacjentów z potwierdzonym dodatnim wynikiem, a świadczenia ambulatoryjne nie będą realizowane.

  Konkretyzując proponuję następujące rozwiązania: w ramach 11 łóżek respiratorowych – 5 dla pacjentów z negatywnym wynikiem Covid – 19 i 6 łóżek dla pacjentów z dodatnim wynikiem Covid – 19 (obecnie nie ma gdzie przekazać pacjentów ujemnych). W ramach wyżej wymienionych oddziałów zabiegowych realizacja świadczeń z możliwością zabezpieczenia pacjentów z pozytywnym wynikiem Covid – 19 w trzech izolatkach po jednej na każdym oddziale.

  Na chwilę obecną łączna liczba łóżek możliwa do zabezpieczenia dla pacjentów z Covid – 19 wynosi 44 plus 6 łóżek respiratorowych. Docelowo liczba łóżek dla pacjentów z Covid – 19 od 26 października będzie 79 łóżek, w tym 11 łóżek pediatrycznych i 6 respiratorowych”.
  Wojewoda świętokrzyski odmawia. „Kierowano się stanem wyższej konieczności”

  Wojewoda świętokrzyski odpisał na tak sformułowaną prośbę i uzasadnienie co następuje: „Proszę o realizację decyzji z dnia 15 października [przypis redakcji: 200 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 11 respiratorowych]. Informuję, że podejmując decyzję z dnia 15 października kierowano się stanem wyższej konieczności oraz troską o bezpieczeństwo pacjentów województwa świętokrzyskiego”.

  Jak teraz będzie funkcjonował szpital powiatowy w Busku?

  – W związku z odmową uwzględnienia zaproponowanych rozwiązań, do odwołania zawiesza się funkcjonowanie Poradni: Chirurgicznej, Urazowo – Ortopedycznej, Urologicznej, oraz Działu Rehabilitacji Leczniczej i Pracowni Endoskopii. Podniesiony zostaje reżim sanitarno – epidemiologiczny w całym szpitalu. Do szpitala przyjmowani będą pacjenci z dodatnim wynikiem Covid-19. Nadal funkcjonować będą, z zachowaniem wcześniej określonych zasad, POZ, NiŚOZ, Punkt Pobrań Materiału do Badań Laboratoryjnych oraz Poradnie: Endokrynologiczna, Laryngologiczna, Ginekologiczno – Położnicza, Hepatologiczna, Gruźlicy i Chorób Płuc. Dział Diagnostyki Obrazowej funkcjonował będzie w ograniczonym zakresie, skupiając się głównie na zabezpieczeniu pacjentów hospitalizowanych w szpitalu. Na Bloku Operacyjnym zawieszone są wszystkie zabiegi planowe, z wyłączeniem sytuacji nagłych, ratujących życie – informuje dyrektor szpitala powiatowego Grzegorz Lasak

  BRAK SŁÓW. PANIE WOJEWODO WSTYD POZBAWIAĆ LUDZI OPIEKI ZDROWOTNEJ

 45. Lucy pisze:

  Do Kate- dokładnie… wszystkie poradnie pozamykali strach sobie chociażby palca złamać…

 46. GRANICE ABSURDU pisze:

  Lucy, trafna uwaga. Nie dość, że pozbawia sie mieszkańców kilku powiatów dostępu do opieki zdrowotnej i to w perspektywie długich miesięcy, to jeszcze szpital rejonowy znajduje się w bliskiej lokalizacji z osiedlem i domami mieszkalnymi, zaledwie kilkaset metrów albo i bliżej. Jak Pan Wojewoda zamierza rozwiązać problem tak bliskiego sąsiedztwa? Jakie procedury bezpieczeństwa będą wdrożone. A co z personelem, którego brakuje.
  Szpital Wojskowy w Busku nie ma takiego obłożenia co rejonowy.
  Lasak ma wywalać swoich pacjentów?
  Przecież można przekazać poza resort szpital wojskowy w Busku przez MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ na potrzeby cywilne.
  Druga sprawa dwa sanatoria już zostały przekazane na izolatoria i znajdowałyby się blisko
  Pan Wojewoda idzie po najmniejszej linii oporu
  Lasak zaproponował kompromis.
  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/dramatyczna-sytuacja-szpitala-w-busku-dyrektor-prosi-wojewode-o-zmiane-decyzji-w-sprawie-utworzenia-szpitala-jednoimiennego/ar/c1-15249594

 47. Krzysztof pisze:

  Sprawa treningów i meczy AKS przy sztucznym świetle drużyny IV ligowej. Trochę przesada kto płaci z prąd – my podatnicy dołożyć podwyżkę śmieci wody podatków i gitara siedź cicho wyborco bo ja tu rządzę z Porozumieniem z ludzmi dla ludzi wsród ludzi koń bu się uśmiał

 48. Do GRANICE ABSURDU pisze:

  „Pan Wojewoda idzie po najmniejszej linii oporu”.
  Nie lepiej by było: po linii najmniejszego oporu?

 49. Do Kate i Lucy pisze:

  Sprawdźcie sobie skąd pochodzi ten człowiek którego zrobili wojewodą. I się wam rozjaśni.
  Pozdrawiam.

 50. do Pewex pisze:

  Akurat ściany wuefista sobie na Górce odświeżył sam, bo mu „pan MPGK” łaskawie dał farbę.

  Jednak „pan UMiG” nie zapewnił mu tam z „panem MPGK” dostępu do wody w mieszkaniu, wię©c potrzebuje choćby umywalki.

 51. GRANICE ABSURDU pisze:

  Zgadza się. Przepraszam za błąd.

 52. A czemuż to Siwy Burmistrz nie brał udziału w sesji? pisze:

  Słyszałem, że Siwy jest na kwarantannie (czemu nie ma oficjalnego komunikatu Pana UMIGa?) ale to chyba nie znaczy, że nie może przez internet brać udziału w sesji? Koronawirus przecież nie zaraża przez internet, nie odbiera też mowy i rozumu. Radni i inni mogą przez interenet a ten nie? A może to Burchan Przewodniczący odebrał mu tablet i chłop teraz podobnie jak niepokorny radny Szumilas ma prawo, ale nie ma możliwości brać udziału w sesji? Czy kwarantanna usprawiedliwia nieobecności wodza podczas tak ważnej sesji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl