SE: Radny rzucił się z nożem na policjanta. Nie pójdzie do więzienia, bo był niepoczytalny - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

SE: Radny rzucił się z nożem na policjanta. Nie pójdzie do więzienia, bo był niepoczytalny

30 września 2020 | se.pl 30.09.2020 / Jarosław Kruk 30.09.2020 | | 68 komentarzy

Postępowanie wobec radnego Łukasza S. zostało umorzone. Sąd zdecydował, że mężczyzna zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Jak ustalono, radny w chwili zdarzenia był niepoczytalny. Decyzja sądu jest nieprawomocna. – informuje SUPER express

.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 18 maja 2019 roku w Busku-Zdroju.

– Łukasz Sz. miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł o środku zabezpieczającym i umieszczeniu oskarżonego w specjalistycznej placówce zdrowia psychiatrycznego – powiedział w rozmowie z portalem Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Cały artykuł na źródłowej stronie se.pl – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

Gorąca linia: Graffiti na bloku radnego Szumilasa

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

68 odpowiedzi na “SE: Radny rzucił się z nożem na policjanta. Nie pójdzie do więzienia, bo był niepoczytalny”

 1. Cris pisze:

  W wyniku braku powietrza stał się chwilowo niepoczytalny.

 2. ??? pisze:

  że radny w chwili zdarzenia był niepoczytalny to oczywista oczywistość dla każdego kto sprawę zna nie tylko na podstawie doniesień mediów, ale czy ustalono dlaczego wtedy był niepoczytalny??!!

 3. Poseł Gabriel Janowski, który bronił polskich cukrowni i mleczarni, 16 stycznia stycznia 2000 też był niepoczytalny pisze:

  Poseł Gabriel Janowski, który bronił polskich cukrowni i mleczarni, 16 stycznia stycznia 2000 też był niepoczytalny gdy w Sejmie doszło do debaty nad odwołaniem ówczesnego ministra skarbu Emila Wąsacza. Jak tłumaczył potem parlamentarzysta, ktoś czegoś mu „dosypał”, sugerując, że mogły to być narkotyki. – To był zamach na moje życie. Ówczesny wiceszef inspekcji pracy napisał w ekspertyzie, że podano mi silne środki odurzające https://www.polskieradio24.pl/130/8656/Artykul/2499615,Gabriel-Janowski-to-byl-zamach-na-moje-zycie

 4. Stara jak świat metoda niszczenia przeciwników politycznych pisze:

  „na wariata”

 5. Łukasz Nowak pisze:

  Dzień hańby dla polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.
  Primo, uznano radnego winnym mimo, iż działał w obronie własnej.
  Secundo, nie skierowano doniesienia do prokuratury przeciwko czai, który powinien otrzymać zarzut usiłowania morderstwa.
  Ale jak miało być inaczej, skoro w kilka godzin po zajściu ministrowie rządu dyktowali sędziom wyrok? W normalnym państwie przestępcy ziobro i brudziński trafiliby za kraty za naciski na wymiar sprawiedliwości. Ale jak widać u nas trójpodział władzy, domniemanie niewinności oraz niezawisłość sędziowska są ściemą.
  Żądam podania do publicznej wiadomości nazwisk sędziów, którzy wydając to haniebna postanowienie splamili swe togi. Tak samo żądam podania nazwiska sędziego, który na wniosek tego śmiecia gogacza (prokurator rejonowy Buska-Zdroju) wtrącił Szumilasa do aresztu.

 6. Do Łukasz Nowak pisze:

  Weź już skończ i zjedz Snickersa

 7. do powyżej pisze:

  Jak to jest, że w USA kolega czai za ten sam czyn trafił do aresztu, a czaja za duszenie jeszcze otrzymał nagrodę? I gdzie jego rzekome rany?!

 8. "Macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie"... Macie rozum, to myślcie... pisze:

  19 MAJA 2019 O 20:26 (EDYTUJ) https://infobusko.pl/rk-buski-radny-napastnikiem-dwoch-policjantow-zaatakowanych-nozem-film/

  Koń ma klapki na oczach i patrzy tylko przed siebie. Podobnie większość społeczeństwa patrzy tylko powierzchownie i bezmyślnie łyka jak pelikan co media wszelakie głoszą. Do tego jeden mądrzejszy od drugiego. Prawda jest taka, że diabeł tkwi w szczegółach, a to co najistotniejsze jest między wierszami. Pragnę podzielić się moimi przemyśleniami. Zaznaczam, iż jest to moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A więc:

  -Dlaczego Radny Łukasz Sz., w obliczu sukcesów, w obliczu rozwoju jego, nazwijmy to, kariery jako lokalnego działacza i polityka, (został radnym, potem prezesem Form Młodych Samorządowców, prezesem ogródków działkowych) nagle przekreślił to wszystko, przekreślił swoje życie takim czynem? Czy to nie jest dziwne i niezrozumiałe?
  -Czy radny, zakładając że jest zdrowy, to popełniłby taki czyn i przekreśliłby swoje życie i karierę?
  -A jeśli był chory, to znaczy, że mógł być niepoczytalny, czyli nie mógłby być winny, bo nie miał zdolności pokierowania swoim postępowaniem. Dlaczego więc politycy i media wyrokują, że jest winny, że grozi mu tyle i tyle lat więzienia?
  -Dlaczego np. J. Brudziński z PIS-u w TVP nazywa radnego „bandytą”? A może radny jest po prostu chorym człowiekiem?
  -Czy na drugi dzień od zdarzenia, bez wyników badań, ekspertyz i innych wyników śledztwa, można już ferować wyroki? Od wydawania wyroków są przecież sądy, prawda?
  -Co mogło być przyczyną takiego zachowania radnego?
  -Czy takie zachowanie spowodowała choroba typu guz w głowie lub inna somatyczna choroba, która dała takie objawy?
  -Czy był on może chory psychicznie?
  -Czy był on pod działaniem środków psychoaktywnych? Jeśli tak, czy zażył je dobrowolnie, czy ktoś mu je podał?
  -Kim był ten drugi osobnik w wieku 37 lat? Dlaczego jest cicho i nic się nie mówi o nim?
  Kim był dla Łukasza Sz.? Skąd się wziął przy nim?
  -Czy to prawda, że radny zajmował się domniemanymi różnymi nazwijmy to „dziwnie pachnącymi” sprawami, węszył i grzebał tu i tam?
  -Czy to prawda, że był na tropie jakichś domniemanych „przekrętów” i chciał to ujawnić?
  -Czy to prawda, że radny tropił domniemane „dziwne” powiązania polityczno-biznesowe określonych osób?
  -Czy radny mógł posiadać wiedzę „niewygodną”, zagrażającą komuś?
  -Czy to prawda, że radny spotkał się niedawno z pewnym politykiem?
  -Czy to prawda, że miał się ponownie z nim spotkać w Busku na spotkaniu w sobotę?
  -Czy to prawda, że miał mu przekazać materiały i dokumenty jako dowody na rzekome sprawy sprzeczne z prawem?
  -Czy to prawda, że do tego spotkania i przekazania dokumentów nie doszło, gdyż doszło wcześniej do tych nieszczęsnych wydarzeń z policją?
  -Z tego co widać na filmiku, radny nie dźgnął nożem policjanta, tylko uderzył go trzonkiem noża?
  -Dlaczego zatem media donoszą, że dźgnął nożem policjanta?
  -CZY MEDIA KŁAMIĄ?
  -Jak to możliwe, że policjant został ranny, a dziś media podają, że już wrócił do pracy?
  -Dlaczego policjant nie obezwładnił radnego, zgodnie z zasadami sztuki obezwładniania, tylko obejmował go za szyję przez dobre kilkanaście sekund?
  -Czy radny mógł się poczuć jak podduszany?
  -Czy sięgnięcie po nóż mogło być mechanicznym, nieświadomym, instynktownym odruchem obronnym?
  -Lepper, Petelicki i inni popełnili „samobójstwo” w PIĄTEK, a krew bada się dopiero w poniedziałek… Skoro radny popełnił swój czyn w SOBOTĘ, to czy krew jego na zawartość określonych substancji zostanie zbadana dopiero w poniedziałek?
  -Czy można się obawiać, czy jest prawdopodobieństwo, że w więzieniu radny może popełnić samobójstwo, podobnie jak to bywało w wielu sprawach, np. w przypadku sprawców mordu na Olewniku itp.
  Na koniec pytanie ogólne, nie związane ze sprawą radnego:
  -CZY NIEWYGODNEMU CZŁOWIEKOWI, ZAGRAŻAJĄCEMU OKREŚLONYM OSOBOM BĄDŹ INTERESOM, BĘDĄCA W ZNAJOMOŚCI Z NIM OSOBA, PODAJĄC OKREŚLONE ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE, MOŻE DOPROWADZIĆ TĄ OSOBĘ DO STANU, W KTÓRYM OSOBA TA NIE BĘDZIE ZDOLNA DO POKIEROWANIA SWOIMI CZYNAMI, CO W KONSEKWENCJI MOŻE SKUTKOWAĆ PODDANIEM SIĘ WOLI I SUGESTIOM OSOBY PODAJĄCEJ ŚRODEK I POPEŁNIENIEM OKREŚLONYCH CZYNÓW PRZEZ TĄ OSOBĘ?
  -CZY KOBIETA, KTÓRA PO PODANIU „PIGUŁKI GWAŁTU” ULEGA SPRAWCY I PODDAJE SIĘ JEGO WOLI, A POTEM NIC NIE PAMIĘTA, JEST WINNĄ ZDARZEŃ??? CZY ABY NIE JEST ON OFIARĄ?

 9. antysąd pisze:

  Czyli jak wyjdzie z lecznicy to będzie mógł robić co mu się żywnie podoba, bo będzie miał żółte papiery! Brawo Sąd! Brawo! Oby tylko nie stało się coś złego, bo będzie lament, że można było temu zapobiec…

 10. Do 30 WRZEŚNIA 2020 O 16:45 pisze:

  No porównywanie sytuacji z USA do Buskiego grajdołka to ogromna przesada i wręcz absurd.
  George Floyd był bandytą recydiwistą i podczas zatrzymania był pod wpływem narkotyków i stawiał czynny opór. A policjant Derek Chauvin przed tym morderstwem miał już 7 sytuacji podobnych do tego morderstwa.

 11. do antysad pisze:

  jak Łukasz Szumilas wyjdzie z lecznicy miejmy nadzieję szybko to będzie mógł robić to o co wielu mieszkańców go prosiło i czego oczekuje od swoich przedstawicieli w Radzie, a co niektórym się nie podoba i jest im nie na rękę. I będzie mógł to robić bo został wybrany na radnego i jest prawdziwym Radnym a nie dietaradnym

 12. do powyżej pisze:

  No ogólnie to z chwilą prawomocnego wyroku traci mandat radnego. Za taki czyn co popełnił może wyjdzie za parę lub parenaście lat albo będzie dożywocie niewiadomo. Ale jak by wyszedł to może znowu będzie kandydował na radnego lub zostanie społecznikiem.

 13. Łukasz Nowak pisze:

  Dobra strona tego haniebnego „postanowienia” jest taka, iż SZUMILAS (nawet po ewentualnym jego uprawomocnieniu) POZOSTANIE RADNYM (inaczej, niż w razie skazania), więc OLIWKIEWICZ NIE WEJDZIE NA JEGO MIEJSCE. Oznacza to, że jeśli przewodniczący Burchan nie zmieni zasad, to nadal OBRADY RADY BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE W NIEPEŁNYM SKŁADZIE.

 14. Zdzisiek Walaszek pisze:

  Jeśli będzie w najbliższym czasie uprawomocniony wyrok to z automatu już nie powinien być radnym..proste

 15. Łukasz Nowak pisze:

  Radzę poczytać kodeks karny. Jeśli oskarżony zostaje uznany za niepoczytalnego, to nie może zostać skazany. A więc SZUMILASOWI NIE MOŻE ZOSTAĆ WYGASZONY MANDAT, BO NIE JEST I NIE BĘDZIE SKAZANY.

  Tym samym dalsze odmawianiu udziału tego radnego w sesjach może stanowić poważną wadę prawną podejmowanych na nich uchwał, ergo upraw2niać Wojewodę Świętokrzyskiego do uchylenia dowolnej z uchwał Rady Miejskiej obradującej w niepełnym składzie.

 16. Zdzisiek Walaszek pisze:

  Jeśli będzie w najbliższym czasie uprawomocniony wyrok to z automatu już nie powinien być radnym…proste

 17. Andrzej pisze:

  Nie on pierwszy rzucił się na policjanta ,tylko odwrotnie było bo stróż prawa chciał delikwenta obalić na ziemię i zastosować mu chwyt przyduszenia do ziemi. Każdy człowiek w zagrożeniu swojego życia pewnie uczyniłby to samo ,czyli waliłby swojego oprawce czym popadnie. No co,miał się dać zabić. Policjantowi i tak by nic nie było gdyby nawet zabił tego człowieka.

 18. Jerzy do Andrzej pisze:

  I tu masz 100% rację Andrzej

 19. Na kary bezwzględnego więzienia za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad zatrzymanymi skazał we wtorek czterech policjantów z Siedlec Sąd Okręgowy w Kaliszu pisze:

  https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2592196,Znecali-sie-nad-zatrzymanymi-teraz-trafia-do-wiezienia-Sad-skazal-policjantow-z-Siedlec

 20. Kamil pisze:

  A co to ma wspólnego z naszym słonecznym miastem z monstrancją w herbie??

  Do osoby która wstawiła artykuł o policjantach z Siedlec.

 21. Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po właściwej stronie pisze:

  https://youtu.be/eJ5RDxzOfUk

 22. Bruce Łee pisze:

  Do Kamil.A to ma wspolnego ze policjanci to zwýkli ludzie.Radze poczytac o sprawie 19 letniej Cygan ze Szczucina.Tam policjanco zacierali slady kilku morderstw…Wiec to ze ktos jest policjantem nie oznacza ze masz sie go posluchac jak kaze Ci sie powiesic

 23. Do Bruce Łee pisze:

  Czyli według ciebie jak policjant ci będzie kazał się wylegitymowac bo jestes agresywny a ty nie chcesz tego zrobic to masz go cichać nożem?? Haha

 24. dorn pisze:

  Żenada. Upadek wymiaru sprawiedliwości. George Floyd był karanym przestępcą, więc porównując Szumilasa do Floyda mamy to tak rozumieć? To jest czubkiem czy tylko udaje? Moim zdaniem udaje i to bardzo sprytnie, żeby uniknąć odpowiedzialności. Mam nadzieję że leczenie będzie na prawdę.

 25. Łukasz Nowak do „Do Bruce Łee” pisze:

  Na czym te rzekome „agresywne zachowania” Szumilasa niby miały polegać?
  Oficjalnie zapytałem o to Komendanta Wojewódzkiego, który ręką jednego ze swych przydupników w dość pokrętny sposób wymigał się od odpowiedzi na to proste pytanie.

 26. Nadole👌🏻 pisze:

  Łukasz Nowak do „Do Bruce Łee”
  1 PAŹDZIERNIKA 2020 O 07:55
  Na czym te rzekome „agresywne zachowania” Szumilasa niby miały polegać?
  Oficjalnie zapytałem o to Komendanta Wojewódzkiego, który ręką jednego ze swych przydupników w dość pokrętny sposób wymigał się od odpowiedzi na to proste pytanie.

  Typie idąc twoim rozumowaniem to równocześnie mogę powiedzieć że osobiscie rozmawiałem z Morawieckim gdzie mówił mi że nie będzie podwyższać podatków.
  Zejdź typie na ziemię i nie rób z siebie jakiegoś szeryfa bo jestes cieki Bolek i mitoman.

 27. Łukasz Nowak pisze:

  Przecież wyraźnie napisałem, że pod idiotyczną odmową odpowiedzi nie podpisał się komendant, lecz jego przydupnik.

  Tak, czy owak – gdyby Szumilas był rzeczywiście agresywny, to z pewnością komendant, czy jego przydupnik nie omieszkaliby mi tych zachowań opisać.
  Skoro unikają odpowiedzi, to znaczy, że to była ściema i komendant jest przestępcą, bo publicznie pomów3ił Szumilasa.

 28. Do powyżej pisze:

  Gdyby był rzeczywiście agresywny?? Chłopie tyś chyba nie widział co pan radny wyczyniał w radiowozie po zatrzymaniu jak śpiewał rote i wzywał ludzi.

 29. Łukasz Nowak pisze:

  To pokaż nagranie!

  Nie od dziś wiadomo, że polska policja kłamie, a jej komendanci potrafią bronić do upadłego pato-funkcjonariuszy (vide: sprawa Stachowiaka).

 30. Jelon pisze:

  Chłopcze masz fejsa to sobie poszukaj na profilu Konrada CH
  Łap jeden z pod prokuratury
  https://m.youtube.com/watch?v=z48M1QEZ2tI

 31. do Jelon pisze:

  Nie wiadomo, czym był szprycowany przez policjantów podczas pobytu na policyjnej izbie zatrzymań przed doprowadzeniem do prokuratury.

 32. .. pisze:

  A co wyprawiał na Manhattanie xdd

 33. Łukasz Nowak do anonima .. pisze:

  Znów: pokaż nagranie!

 34. .. pisze:

  To sobie wejdzie na profil pana Ch

 35. Łukasz Nowak pisze:

  Dlaczego nie pokazano nagrań ze sklepu? Dlaczego nie opublikowano treści zgłoszenia, które służyło za pretekst do interwencji9 przeciwko radnemu?

  Nie od dziś wiadomo, że ówczesny komendant buski kosin oraz prokurator buski gogacz to kłamcy.

 36. Do Łukasz Nowak pisze:

  A skąd wiesz ze pan Kosin i prokurator Gogocz to kłamcy? Masz jakieś dowody że są takimi osobami?
  Jak nie masz takich dowodów to wprost pomawiasz ludzi.

 37. Łukasz Nowak pisze:

  Tak, mam dowody.

 38. Do pana redaktora Kruka pisze:

  Czemu pan wstawia zdjęcie Szumilasa na tle Floyda??
  George Floyd był przestępcą recydywistą a w chwili zatrzymania był pod wpływem fentanylu i metaamfetaminy.
  Poza tym po śmierci Floyda wybuchły zamieszki gdzie większość protestujących to byli zwykli bandyci i okradali i bili uczciwych obywateli.

 39. Do Łukasz Nowak pisze:

  To pokaż te dowody.

 40. Łukasz Nowak pisze:

  „Czemu pan wstawia zdjęcie Szumilasa na tle Floyda??
  George Floyd był przestępcą recydywistą” – no i?
  To nie ma znaczenia. Ma znaczenie, że obaj padli ofiarą zwyrodnialców w mundurach.
  Różnica taka, że prokurator Minneapolis jest konsekwentny i aresztuje każdego dusiciela: nie ważne, czy ma mundur czynie i kogo dusi.
  A u nas prokuratorzy mają „śtamę” z mundurami, więc to je4st nie do pomyślenia, by aresztować policjanta, nawet będącego niedoszłym mordercą.

 41. Do Łukasz Nowak i do pana Kruka pisze:

  To nie znaczy by równać naszego radnego z ćpunem przestępcą i wojną ideologiczną.

 42. Wojtek do Łukasza Nowaka pisze:

  „A u nas prokuratorzy mają „śtamę” z mundurami, więc to je4st nie do pomyślenia, by aresztować policjanta, nawet będącego niedoszłym mordercą.”

  Czyli większość policjantów w Polsce którzy wykonują takie same chwyty Klamry lub Klamrą kolanem itp to według Ciebie niedoszli mordercy?

  https://m.youtube.com/watch?v=eJnRrHI5Ofw

  Czy ci policjanci z tego filmiku to też według ciebie niedoszli mordercy??

 43. Łukasz Nowak do Wojtka pisze:

  Tak, są niedoszłymi mordercami.

  Skąd twierdzenie że rzekomo „większość” policjantów stosuje te”chwyty”?
  Pokaż podstawę prawną, która by ich uprawniała do takich chwytów.

  I wytłumacz, dlaczego w takim razie prokurator Minneapolis był innego zdania?

 44. Do Łukasz Nowak pisze:

  Dobra weź już skończ i zjedz snicersa xddd

 45. Zamieszki w USA. Nowy Jork zakazuje policji duszenia jako środku przymusu pisze:

  Tysiące ludzi wciąż protestowało w poniedziałek w Nowym Jorku przeciwko brutalności policji. W stolicy stanu Nowy Jork, Albany, legislatura stanowa zatwierdziła m.in. zakaz duszenia stosowanego przez funkcjonariuszy jako środek przymusu. – https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2527925,Zamieszki-w-USA-Nowy-Jork-zakazuje-policji-duszenia-jako-srodku-przymusu

 46. Pawełek pisze:

  Teraz pozostaje jedynie ustalić przyczynę owej niepoczytalności, bo na zrobienie z chłopaka wariata, nie może być naszej zgody.

 47. Prawda24 pisze:

  Łukaszku czy jesteś zdrowy psychicznie? Jesteś poczytalny swych czynów i tego co wpisujesz, czy niepoczytalny?

 48. buszczanin pisze:

  Czy chcecie bym uwierzył, że chłopak którego znam 33 lata, którego zna całe Busko i którego mieszkańcy wybrali radnym, że on jest niepoczytalny i stanowi zagrożenie bo jacyś specjaliści po kilku dniach obserwacji tak orzekli? Wolne żarty! Radny Szumilas stanowi zagrożenie ale dla tych, którym jako radny przeszkadza i którzy go wrobili.

 49. .. pisze:

  Pech Radnego,w zasadzie pech najwazniejszy,no było ich kilka,w sumie były to raczej dziwne zbiegi okoliczności,jest taki,że ten brzemienny w skutki występek zdarzył się tuż przed wyborami do EP.Gdyby nie to inaczej,by się sytuacja rozwinęła.Albo by był w Sądzie rozwijany wątek sposobu przeprowadzania interwencji,albo dostałby wyrok np w zawieszeniu.

 50. Czy burmistrz Sikora udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Szumilasa o transakcje z hurtownią SAWA? pisze:

  A ja mam pytanie do Burmistrza Sikory i do Przewodniczącego Burchana: Z tego co mi wiadomo radny Łukasz Szumilas w kwietniu 2019 złożył interpelację, w której zwrócił się do burmistrza o udzielenie informacji o przepływach finansowych pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi jednostkami samorządowymi. Burmistrz odpowiedział mu na piśmie, że udzieli radnemu tej informacji do dnia 19.05.2019. Czy burmistrz dotrzymał danego radnemu na piśmie słowa i czy informacja o transakcjach pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi mu jednostkami samorządowymi została przygotowana i udostępniona radnym? Czy jest ona gdzieś opublikowana na Biuletynie Informacji Publicznej? W jaki sposób można się z nią zapoznać? A swoją drogą dziwi mnie bardzo wskazany przez burmistrza termin 19.05.2019. To jest bowiem niedziela. Pierwszy raz się spotykam z tym, by ktoś wyznaczał termin wykonania czynności urzędowej na niedzielę, a nie na któryś z dni roboczych.

 51. Do buszczanina pisze:

  Choroba psychiczna u człowieka może się uaktywnić nawet i po 40roku życia..
  Jacy specjaliści to orzeki? A no biegli sądowi psychiatrzy

 52. Do Łukasz Nowak pisze:

  Jak masz dowody że Kosin i prokurator Gogocz to kłamcy to je pokaż.

 53. Foliowiec5G pisze:

  -Czy to prawda, że miał mu przekazać materiały i dokumenty jako dowody na rzekome sprawy sprzeczne z prawem?
  -Czy to prawda, że do tego spotkania i przekazania dokumentów nie doszło, gdyż doszło wcześniej do tych nieszczęsnych wydarzeń z policją?

  Zatem skoro ma takie dokumenty oskarżony Ł.Sz. to dlaczego do dziś ich nie upublicznił? Każdy rozsądny człowiek, który NIBY był zagrożony stara się w razie JAKIEGOŚ WYPADKU złożyć w depozyt komuś zaufanemu takie dokumenty i w odpowiednim momencie upublicznić. Chyba, że był u Kiszczakowej i wziął coś z szafy. A to już inna bajka i SPISEK FBI lub KGB.

 54. DLACZEGO do Foliowiec5G pisze:

  „skoro ma takie dokumenty oskarżony Ł.Sz. to dlaczego do dziś ich nie upublicznił?” – skoro nie ma takich dokumentów i takiej wiedzy to dlaczego proces jest utajniony, za zamkniętymi drzwiami i bez udziału publiczności i dziennikarzy? Jeśli jest tak jak podają meeeedia kształtujące opinię publiczną i jak każe się nam wierzyć, że był to zwykły bandycki napad na stróża prawa to jest oczywistą oczywistością, że powinien to być publiczny pokazowy proces transmitowany na żywo przez wszystkie telewizje i radia, po to by pokazać z jakim to łotrem mamy do czynienia, jak sprawnie działa policja i jak sprawnie działa prokuratura i sądy i by wszyscy wiedzieli co czeka każdego kto podniesie rękę na policjanta. Takie brudy powinno się prać publicznie. Tak powinno być a nie jest. DLACZEGO?

 55. helou! do Burchana i Sikory: czy nie czas oddać diety niepokornemu radnemu Szumilasowi? pisze:

  Skoro specjaliści stwierdzili i sąd orzekł, że radny Łukasz Szumilas w chwili zdarzenia był miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem to czy nie znaczy to, żeście niesłusznie odebrali radnemu Łukaszowi Szumilasowi diety należne mu z tytułu bycia radnym? Skoro radny L4 pobierał diety to czy nie przysługują one niepokornemu radnemu? helou!

 56. Czy burmistrz Sikora udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Szumilasa o transakcje z hurtownią SAWA? pisze:

  A ja mam pytanie do Burmistrza Sikory i do Przewodniczącego Burchana: Z tego co mi wiadomo radny Łukasz Szumilas w kwietniu 2019 złożył interpelację, w której zwrócił się do burmistrza o udzielenie informacji o przepływach finansowych pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi jednostkami samorządowymi. Burmistrz odpowiedział mu na piśmie, że udzieli radnemu tej informacji do dnia 19.05.2019. Czy burmistrz dotrzymał danego radnemu na piśmie słowa i czy informacja o transakcjach pomiędzy hurtownią SAWA a UMiG i podległymi mu jednostkami samorządowymi została przygotowana i udostępniona radnym? Czy jest ona gdzieś opublikowana na Biuletynie Informacji Publicznej? W jaki sposób można się z nią zapoznać? A swoją drogą dziwi mnie bardzo wskazany przez burmistrza termin 19.05.2019. To jest bowiem niedziela. Pierwszy raz się spotykam z tym, by ktoś wyznaczał termin wykonania czynności urzędowej na niedzielę, a nie na któryś z dni roboczych.

 57. PSYCHIATRA o zaburzeniach psychopatycznych POLITYKÓW pisze:

  Towarzyszka Panienka https://www.youtube.com/watch?v=5Yj6E6srZjs

 58. Do powyżej pisze:

  helou! do Burchana i Sikory: czy nie czas oddać diety niepokornemu radnemu Szumilasowi?
  6 PAŹDZIERNIKA 2020 O 07:34
  Skoro specjaliści stwierdzili i sąd orzekł, że radny Łukasz Szumilas w chwili zdarzenia był miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem to czy nie znaczy to, żeście niesłusznie odebrali radnemu Łukaszowi Szumilasowi diety należne mu z tytułu bycia radnym? Skoro radny L4 pobierał diety to czy nie przysługują one niepokornemu radnemu? helou!

  Jaka znów dieta? Przecież on jest nieobecny na radzie więc nie ma prawa dostawać diety

 59. umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19384-przetarg-nieograniczony-przebudowa-stadionu-sportowego-przy-ul-kusocinskiego-w-busku-zdroju-etap-2.html pisze:

  „Przetarg nieograniczony: Przebudowa stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju – etap 2”

  Kolejny przetarg na remont stadionu?
  A ileż to kasy tam pójdzie? A ile już poszło…
  Najwyższa pora, aby tym tematem zajęły się jakieś organy kontrolne, a może i właściwe służby…?

 60. do powyżej: Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem? pisze:

  https://infobusko.pl/lsz-co-z-tym-stadionem/

 61. Do powyżej pisze:

  Póki są pieniążki to trzeba korzystać i robić tzn rozbudowę.

 62. By żyło się lepiej! do powyżej pisze:

  a ja myślę, że prawda jest inna, że po prostu komuś w BZ brakuje jeszcze złotych klamek lub chciałby mieć jeszcze złoty sedes no i trzeba udoić jeszcze co nieco. By żyło się lepiej!

 63. Łukasz pisze:

  Mi brakuje tych złotych klamek

 64. do Do powyżej 6 PAŹDZIERNIKA 2020 O 08:35 pisze:

  Jaka znów dieta? normalna dieta z tytułu pełnienia funkcji radnego, mówi ci to coś? Radny Łukasz Szumilas jest nieobecny na radzie jak orzekł sąd nie z własnej winy więc jasne jest jak słońce, że ma prawo dostawać diety. Podobnie jak diety dostawał radny Maciej L4, który również często był nieobecny, choć nie miał ograniczenia w uczestnictwie takiego jak radny Łukasz Szumilas.

 65. Do powyżej pisze:

  Rady Szumilas jest w miejscu odosobnienia z punktu prawnego jest nieobecny na sesjach. Więc idąc tym wszystkim to nie ma prawa dostać jakichkolwiek pieniędzy.

 66. lex pisze:

  Decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków służbowych burmistrza czy radnego może wydać prokuratura lub sąd. W przypadku radnego Łukasza Szumilasa nie słyszałem by wystąpiła tak okoliczność. W związku z tym radny Łukasz Szumilas ma prawo do pobierania diety z tytułu pełnionej funkcji i ma prawo do uczestnictwa w pracach Rady Miejskiej. Przewodniczący Rady Miejskiej Burchan powinien zadbać o to by radny Łukasz Szumilas mógł uczestniczyć w obradach Rady Miejskiej za pośrednictwem internetu, podobnie jak czynią to inni radni w trakcie ostatnich kilku Sesji Rady Miejskiej Buska-Zdroju.

 67. Oooo pisze:

  Ale z ciebie internetowy adwokat xd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl