ED: Obwodnica Pińczowa na finiszu! Znamy termin oddania do użytku (ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA) - a co ze stadionem w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Obwodnica Pińczowa na finiszu! Znamy termin oddania do użytku (ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA) – a co ze stadionem w Busku?

27 lutego 2020 | Echo Dnia Agata Chrobot 25.02.2020 / Jarosław Kruk 27.02.2020 | | 14 komentarzy

Budowa obwodnicy Pińczowa jest już prawie na finiszu. Jak mówi kierownik budowy planowo termin zakończenia robót wyznaczony jest na czerwiec 2020. Niemal na 100 procent termin będzie dotrzymany.informuje Echo Dnia

 

Po wielu latach przygotowań i dwóch latach robót obwodnica Pińczowa będzie gotowa w czerwcu tego roku.  Wartość zadania po przetargu to prawie 38 milionów złotych.

Po 10 latach starań o tę drogę wreszcie nastąpiła historyczna chwila i rozpoczęto jej budowę. Symboliczne wbicie łopat pod budowę obwodnicy nastąpiło 5 lipca 2018 roku. Początkowy termin zakończenia robót podawany był jako październik 2019 roku, później nastąpiły opóźnienia i w efekcie zakończenie przesunęło się na czerwiec 2020 roku.

Nowa droga będzie miała 4 kilometry 650 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i utwardzone pobocza szerokości 1,25 metra każde. Wzdłuż obwodnicy po stronie zachodniej powstanie też chodnik oraz ścieżka rowerowa, oddzielone od jezdni przydrożnym rowem.

Budowa obwodnicy Pińczowa jest długo wyczekiwaną inwestycją. Jak podkreśla burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak z wielu względów tak jest: – Dzięki powstaniu obwodnicy usprawnimy ruch samochodowy, odciążymy centrum miasta od ruchu pojazdów ciężkich. Jest to bardzo uciążliwe między innymi ze względu na hałas. Ponadto powstaną nowe tereny inwestycyjne przy nowo powstałej drodze. Liczymy na ściągnięcie nowych inwestorów do gminy. Cieszymy się także, że … – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Wypada pogratulować Pińczowowi obwodnicy z prawdziwego zdarzenia i pozazdrościć przyzwoitej terminowości oraz dyscypliny budżetowej. Wzorcowa inwestycja.   Taka omijająca z daleka centrum miasta obwodnica przydałaby się i w stolicy uzdrowiskowej gminy.  Raz, że usprawnia ona ruch samochodowy i oddala od centrum tranzyt TIR’ów, to dodatkowo – jak podkreśla burmistrz Włodzimierz Badurak: –  powstaną nowe tereny inwestycyjne przy nowo powstałej drodze. Liczymy na ściągnięcie nowych inwestorów do gminy. 

Pińczów, mimo, że stara się o statut uzdrowiska, jak widać jest otwarty na nowych przedsiębiorców i kolejne inwestycje przynoszące następne miejsca pracy i dodatkowe wpływy do gminnej kasy. W Pińczowie statut uzdrowiska nie blokuje rozwoju innych sektorów.

Busko-Zdrój, stadion miejski, 17 lutego 2020 r.

A wracając do Buska – co ze multistadionem w mieście słońca? Kiedy zagra na nim reprezentacja Polski?
Pierwotny termin ukończenia tej wypasionej modernizacji zaplanowany był na listopad 2018, następny na sierpień 2019, mamy luty 2020 i końca nadal nie widać…
A tymczasem za miedzą, w Pińczowie 4,65 km obwodnicę z 3 rondami rozpoczęli w lipcu 2018 a ukończą z lekkim poślizgiem w czerwcu 2020. Pińczowska trasa tranzytowa kosztowała 38 mln. A czy wiadomo ile w końcu Busko zapłaci za wielokrotnie mniejszą inwestycję przy ulicy Kusocińskiego?

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

14 odpowiedzi na “ED: Obwodnica Pińczowa na finiszu! Znamy termin oddania do użytku (ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA) – a co ze stadionem w Busku?”

 1. Hah pisze:

  O Boże Panie redaktorze niech Pan nie porównuje inwestycji wojewódzkiej do inwestycji gminnej która miała problemy.

 2. Ojciec Mateusz pisze:

  A czym to synu różni się jedna inwestycja od drugiej? inne normy? inne przepisy? inne kosztorysy? inna jakość robót? inna pogoda? w czym ta różnica? na czym polega różnica pomiędzy inwestycją wojewódzką a gminną?

 3. Heh pisze:

  Różnica polega taka że obwodnica nie miała problemów z kasą A stadion tak.

 4. do heh pisze:

  Heh, nad pieniędzmi to się myśli przed rozpoczęciem inwestycji. Można było ograniczyć remont stadionu do wybudowania solidnego zaplecza – typu wc, natryski itp a nie porywać się z motyką na słońce.
  W ten sposób mamy stadion w ciągu ostatniej dekady nieczynny przez 5 lat.
  Już nie mówię o tym, że nawet gdy jest teoretycznie otwarty to i tak stoi zamknięty przez większą część doby.

 5. Daniel pisze:

  Tssaaa od razu przez 24h stadion otwarty A wandale będą tylko demolowac hahaha pozytywne myślenie

 6. Buskowianin pisze:

  https://dl.umig.busko.pl/sesje/busko_sesja_rm_2017-03-23.mp3

  Sesja Rady Miasta z MARCA 2017 roku, czas 5:04:45

  Oto wypowiedź, na szczęście już BYŁEGO RADNEGO, Stanisława Walaska. Jak tu się potem dziwić, że w Busku jest tak, jak jest, jak mamy takich „wybitnych” specjalistów u władzy…

  „A teraz sugestia, żeby Radni i Burmistrz ściągała biznesmenów do Buska jest trochę taka wie pan… Biznes kieruje się tym, czy jest biznes, czy go nie ma. Jeśli może zrobić biznes, to wchodzi w temat… My jako Gmina jesteśmy, my jako miasto, nastawieni jesteśmy zdecydowanie na to, na rozwijanie tego z czego Busko może żyć, czyli z uzdrowiska. Są tereny inwestycyjne aktualnie udostępnione, jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chciał inwestować, to powstanie ileś miejsc pracy. Ale to, żeby radny ściągał młodych biznesmenów… To cóż to jest za biznesmen, jak mu trzeba pokazywać w jaki sposób on ma zarobić pieniądze? To nie jest biznesmen, to jest człowiek, który może się nająć do pracy i tyle.”

 7. Buskowianin pisze:

  W artykule pt:

  „RK: Gmina wiejska Baćkowice za własne i unijne pieniądze wybudowała budynek dla szwalni – a w Busku?”

  doskonale widać, że władza może wpływać na powstawanie nowych miejsc pracy, dzięki czemu korzyści ma nie tylko gmina ale i mieszkańcy. Tylko czy BYŁY Radny Walasek wreszcie to zrozumiał?

 8. fafsy pisze:

  A widział Pan w centrum Buska tiry albo inne samochody ciężarowe? Przecież Busko ma obwodnice z każdej praktycznie strony.
  Mam szacunek dla Pana ale tu już się Pan czepia.

 9. Dziękuję pisze:

  Na Buskim stadionie od strony kościoła jest juz kładziona nawierzchnia więc idzie wszystko zgodnie z planem. I drodzy Państwo niepotrzebne są takie szkalujace artykuliki które nic nie wnoszą do buskiej społeczności.

 10. gt pisze:

  ” jest juz kładziona” – ładne mi już. Ale dobrze, że coś się dzieje. Po latach oczekiwania. A jeśli ktoś bierze sobie do serca głos ludu, to uprzejmie prosimy o wydłużenie godzin otwarcia stadionu. Na niektórych stadionach spotkałem się już nawet z możliwością samodzielnego włączenie i wyłączenia oświetlenia „treningowego” (np. na 30 minut, albo do wyłączenia).

 11. do fafsy pisze:

  A Dobrowoda nadal nie ma obwodnicy.

 12. Opanuj się i doucz pisze:

  W linkowanym tekście w „Echu dnia” można przeczytać:

  „Wartość zadania po przetargu to prawie 38 milionów złotych. (…) Inwestycja ta (…) otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył w sumie prawie pół miliarda złotych.”

  Tego redaktor kopiuj – wklej nie przekleił, bo nie pasuje do jego tezy. Taki samo nie pisze o proble,mach Uzdrowiska…

 13. Zdrojowy pisze:

  Skończony jest już remont. Wyłożono koryto Maskalisu kamieniami, które przykryto siatką stalową. Zdjęcia można zobaczyć w artykule pt: „Do Redakcji: Kielce Kielcami, ale spójrzmy na nasze podwórko – Czy park wymaga aż tak gruntownego remontu?” (link poniżej)

  https://infobusko.pl/do-redakcji-kielce-kielcami-ale-spojrzmy-na-nasze-podworko/

  Mam pytanie: Gdzie się podziała trelinka, którą było wyłożone na całej długości koryto Maskalisu, wzdłuż alei Kasztanowej w parku zdrojowym?

 14. Do: do fafsy pisze:

  Miałaby gdyby mieszkańcy zgodzili się na odsprzedaż gruntów. Nie chcieliście to teraz dobrze wam tak. Trzymajcie te nieużytki i płaczcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl