Dwa nowiutkie autobusy będą wkrótce wozić mieszkańców gminy Wiślica - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dwa nowiutkie autobusy będą wkrótce wozić mieszkańców gminy Wiślica

11 lutego 2022 | | | 15 komentarzy

W najbliższych dniach zostaną dostarczone dwa nowe autobusy marki OTOKAR na potrzeby zabezpieczenia transportu lokalnego dla społeczności Miasta i Gminy Wiślica. Koszt zakupu autobusów to prawie 1.100.000 złotych. – informuje magistrat miasta królewskiego Wiślica

OTOKAR to znana, mająca duże doświadczenie w obszarze motoryzacyjnym, jak i zbrojeniowym, turecka firma mająca w swej ofercie autobusy miejskie, międzymiastowe, szkolne jak i turystyczne. – informuje burmistrz Wiślicy Jarosław Jaworski.
Dla naszej gminy zakupiliśmy dwa pojazdy przystosowane do przewozu 39 pasażerów. – dodaje.

Władze samorządowe Miasta i Gminy Wiślica składają serdeczne podziękowania dla Ministra ds. rozwoju samorządu Pana Michała Cieślaka za wszelką pomoc w działaniach zmierzających do otrzymania dotacji z budżetu państwa w wysokości 850.000 złotych.

źródło: UMiG Wiślica♂

Obecnie finalizowane są już ostatnie procedury zakupowe, na pojazdy nanoszone są logotypy 1000-letniej Wiślicy♂ i można się spodziewać, że ich uroczyste powitanie w grodzie nad Nidą  odbędzie się w nadchodzącym tygodniu.

◙ Podobne informacje:

ED: Sylwester 2021/2022 w Wiślicy. Były fajerwerki i spotkanie na Rynku [ZDJĘCIA]

RK: Gmina Wiślica będzie sprzedawać działki budowlane | JKR: A w Busku?..

Wiślicka młodzież „Posprzątała świat”

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica mistrzynią Europy! Polska wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw !

bcpl: Dominika Pawełczyk brązową medalistką Mistrzostw Świata juniorek w bilard | JKR: A w Busku…

RK: Autobusy wróciły do Końskich – a w Busku?

Od wiosny bezpłatna komunikacja miejska dla mieszkańców Starachowic! |JKR: A w Busku: tężnia płatna od początku…

KPP: Skandaliczny stan techniczny autobusu, którym miała jechać młodzież szkolna – może czas na transport gminny?

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

15 odpowiedzi na “Dwa nowiutkie autobusy będą wkrótce wozić mieszkańców gminy Wiślica”

 1. ????? pisze:

  Dwa kluczowe pytania:

  1). Kto będzie pokrywał koszty funkcjonowania transportu?

  a). Koszty pokryją wpływy z biletów w 100 procentach?
  b). Koszty poniesie budżet gminy?
  c). Koszty będą finansowane z biletów, a resztę dopłaci budżet gminy?

  2). Czy prowadzącym transport czyli obsługą autobusów (naprawy, sprzątanie, obsługa bieżąca, zatrudnianie kierowców) zajmie się Gmina Wiślica, czy też autobusy zostaną „przekazane” tak zwanemu operatorowi, czyli prywatnemu busiarzowi, który będzie na tym dobrze zarabiał, korzystając sobie z autobusów zakupionych za publiczne środki i zatrudniając, jak to często u busiarzy bywa, kierowców emerytów na żenująco niskich stawkach wynagrodzenia, do tego „na czarno”, na śmieciówkach, aby tylko jak najwięcej kasy dla siebie zarobić?

  Bardzo jestem ciekawy jak to będzie…

  Nadmienię, jak sytuacja wygląda w tak zwanych dowozach szkolnych. Przetargi organizują gminy, a wygrywają prywatni busiarze, ci, którzy niszczyli PKS-y, bo łamali prawo podjeżdżając przed autobusy i zabierając w sposób nieuczciwy pasażerów PKS-owi. Ci busiarze zatrudniają w dowozach szkolnych emerytów na żenująco niskich stawkach wynagrodzenia, zatrudniając ich „na czarno” albo na „śmieciówkach”, czyli co innego do ręki, a co innego na papierze, co stanowi łamanie prawa. Tak właśnie wyglądają dowozy dzieci do szkół. Busiarze sie dorabiają i kupują kolejne busy i autobusy dzięki publicznym pieniądzom przeznaczanym na dowózy szkolne oraz dzięki taniej sile roboczej w postaci emerytów, zatrudnianych niezgodnie z przepisami prawa.

 2. ????? pisze:

  Pytanie nr 3:

  Dlaczego nie zakupiono polskich autobusów (Autosan, Solaris, Solbus), tylko zagraniczne, wspierając obcy kraj, obcy przemysł?

 3. Do powyżej pisze:

  „Uspołecznienie kosztów i prywatyzacja zysków”???

 4. AR pisze:

  Mamo , tylko zarzuty a w Busku nie ma transportu w cale , burmistrz nie widzi zadnego problemu brak parkingow , wszedzie zakazy wjazdy zamkniecie ulicy 1-maja , ulica Parkowa w trakcie zamykania ,Nawet taksowki nie maja jak podwiezc kuracjusza do Nidy czy Slowackiego pod drzwi po jazda po chodniku kosztuje 1 500 . Juz pozostawiam ze caly ruch pojdzie droga kolo Biedronki ze wschodniej czesci miasta na zachodnia i odwrotnie.
  Przeciez wiekszosc z Was byla np w Turcji , tam jezie busik trabnie i zatrzymyje sie aby Cie zabrac bez patrzenia czy jest zakaz czy nie , TO JEST DLA LUDZI a NIE DLA URZEDNIKOW !!!!
  a jak Pan Redaktor Jarek pisze …..a w Busku , mieszkaniec to wrog kuracjusz to wrog , ale bedzie Busko odnowione , z zakazami tylko kto do nas przyjedzie , ludzi juz nawet w sanatoriach nie ma.

 5. Do AR 12 lutego 2022 o 07:08 pisze:

  W buskich sanatoriach kuracjuszy nie ma zbyt wielu z innego powodu, niż stricte transport publiczny. Co do reszty się zgadzam. Wyzamykają wszystkie drogi i chyba będzie trzeba helikopterami latać, żeby się dostać do domów czy sanatoriów, w zależności od tego, kto kim jest.
  Nie mówiąc już o tym, że stanowczo zwiększy się liczba wypadków koło Domu Harcerza, ale też i koło Biedronki i chińskiej galerii. Tylko pogratulować pomysłodawcy.

 6. Wóz Drzymały do ????? 11 LUTEGO 2022 O 22:08 pisze:

  „Pytanie nr 3:Dlaczego nie zakupiono polskich autobusów (Autosan, Solaris, Solbus), tylko zagraniczne, wspierając obcy kraj, obcy przemysł?” no właśnie, dlaczego? Dlaczego płody rolne w skupię kosztują 10x mniej niż na półce sklepowej? Bo wszystkie duże sieci handlowe są zagraniczne. Tak nie ma bodaj w żadnym innym szanującym się i swoich obywateli ctwilizowanym kraju. Zagraniczni właściciele dyktują ceny zakupu, ustalają ceny sprzedaży, tak by im było dobrze. A przy tym płacą podobno znikome podatki, podczas gdy polskie sklepiki płacą normalne podatki i z racji tej różnicy padają. Dlaczego Orlen zamiast kupić ogólnopolska sieć handlowa, np. Tesco lub Biedronka, to kupił media Polska Presse m. In. z Echem Dnia, czyli kupił propagandę? Dlaczego?

 7. Benjamin do AR 12 LUTEGO 2022 O 07:08 pisze:

  Przeczytaj 'Zwierzęcy Folwark’ i obejrzyj 'Misia’ a znajdziesz odpowiedź na wiele pytań i wątpliwości.

 8. DO: AR 12 LUTEGO 2022 O 07:08 oraz Do AR 12 lutego 2022 o 07:08 12 LUTEGO 2022 O 08:48 pisze:

  No i co z tego Szanowni Koledzy? Mieszkańcom Buska wszystko pasuje, nic im nie przeszkadza i są z władz bardzo zadowoleni. Spodobał mi się niezmiernie komentarz, zamieszczony pod artykułem o ciemnościach na Mickiewicza. Zgadzam się z nim w całej rozciągłości i pozwolę sobie Wam go tu zacytować, z dedykacją dla Was. Pozdrawiam!

  „Ludziom w Busku i okolicach można wszystko wmówić, nawet to, że czarne jest białe, a białe czarne i oni w to uwierzą. Ludzie się nie interesują niczym i nie mają wiedzy, co wynika z ich mentalności i przejawia się wygłaszaniem stwierdzeń takich jak: „Cóz jo sie bede łozdywoł”, Cóz mnie to obchłedzi”, „Jo mom to w du…e”. (Pisownia dosłowna, zgodna z gwarą wiejską). Nie mówię, że wszyscy tacy są, jednak jest to zdecydowana większość. W 2023 roku jak będą wybory, to wspomnicie moje słowa, że do (bez)rady miejskiej znowu wejdą ci sami emeryci, zwani żartobliwie „leśnymi dziadkami”, a sam car Waldemar jak tylko zechce wystartować, to ponownie wygra wybory. Ludzie w Busku są niereformowalni. To ignoranci bez podstawowej wiedzy o otaczającej rzeczywistości, ludzie o mentalności chłopa pańszczyźnianego, czyli widzący tylko czubek własnego nosa. Prymitywizm, ciemnota, małostkowość, zawiść, zazdrość, prywata, egoizm, brak jakichkolwiek motywacji do działania dla dobra wspólnego, brak zdolności stworzenia jakiejkolwiek wspólnoty i jakiegokolwiek działania w jakomkolwiek wspólnym społecznym interesie, to są niestety bardzo często występujące cechy. Smutne to, ale prawdziwe…”

 9. DO: AR 12 LUTEGO 2022 O 07:08 oraz Do AR 12 lutego 2022 o 07:08 12 LUTEGO 2022 O 08:48 pisze:

  Mieszkańcy Buska i okolic cierpią na Syndrom sztokholmski w stosunku do władz (burmistrz i radni). „Czym gorzej tym lepiej”. Ludzie choćby dostawali nie wiem jak po d…e, to i tak potem na tych samych ludzi głosują.

  Syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją.

 10. Cracovia Pany pisze:

  Ludzie jak nie pamiętacie czym się zajmowało służba bezpieczeństwa i jak wyglądało życie w prl , chcecie zobaczyć tych skurwysynów przy robocie to obejrzyjcie ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

 11. W PL sprawiedliwość jest jak pajęczyna - bąk wolno poleci, komara zatrzyma pisze:

  Radio ZET podaje że CBA już od kilku miesiecy prześwietla pana ministra Michała Cieślaka bo im nie gra 100 czy 200 tysięcy złotych (https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Minister-Cieslak-pod-lupa-CBA). Tymaczasem Redaktor podaje, że UMIG za przebudowę Mickiewicza zapłacił w 2013 roku 25 milionów (https://infobusko.pl/nam-trwa-remont-na-1-maja-w-busku-ludzie-mocno-sie-niecierpliwia-zdjecia-jkr-gdzie-sie-podzialo-15-mln/). Obecnie za porównywalną przebudowę Rzewuskiego i 1 Maja łączna wartość do zapłącenia wynosi 10,5 milionów. Wychodzi więc na to, że w 2013 miasto przepłaciło o 14,5 miliona złotych. Pierwsze co mi się nasuwa to, że pieniądze w 2013 zostały zdefraudowane. Gdzieś wyparowało tak jakby 14,5 miliona a żadne CBA ani NIK ani Prokuratura się tym nie interesuje.

 12. Statystyki pisze:

  z sukcesów pis: nastąpił wzrost ogólnego skrajnego ubóstwa polskich rodzin z 4,9 % (2016) na 5,2% (2020). Wzrósł też odsetek skrajnego ubóstwa wśród dzieci – z 5,8% (2016) do 5,9% (2020) oraz ubóstwa wśród seniorów, czyli osób powyżej 65. roku życia – z 3,4% (2016) na 4,4% (2020)

 13. Łukasz Nowak pisze:

  „Pan redaktor atakował władze gminy za to ze przyznały sobie podwyżki zapominając o tym ze tak się dzieje w całym kraju dzięki decyzji Sejmu”

  Szkoda, że Sikora i (bez)radni nie są już równie gorliwi stosowaniu innych „decyzji Sejmu”. Takich, jak ustawa o mieszkaniowym zasobie Gminy, wedle której najmniejsza dopuszczalna powierzchnia mieszkania socjalnego to 10 m. kw.
  Tymczasem zasłużonego trenera tenisa Maroński zakwaterował w klitce o powierzchni nieco ponad 7 m. kw. Na samej Kolonii Górce jest jeszcze 10 innych mieszkań o nielegalnej powierzchni.

  „Pan Umig” z „panem Mpgk” namiętnie łamią także ustawę Prawo pocztowe, wedle której to właściciel budynku ma zamontować skrzynki pocztowe, a nie przerzucać ten obowiązek na najemców.

  Dodam, iż klitka przydzielona zasłużonemu trenerowi nie ma dostępu do żadnego natrysku, pralni, czy kuchni – choćby nawet wspólnych. W chwili zakwaterowania ściany były brudne. A pan Jewiarz z wydziału GKUM UMiG jeszcze podział mu, że „powinien się cieszyć”.

  Jak widać buscy politykierzy i urzędasy są nader wybiórczy w stosowaniu prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl